Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2020-03-17, 14:11   #3871
staska_stasia
Zakorzenienie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez basiago Pokaż wiadomość
A to mydło tak bardzo lubisz, czy po prostu jesteś go ciekawa?
Lubię. Zużyłam już 2 opakowania, myję nim włosy (na przemian z innymi szamponami) i ciało. Powtarzam, że jakby nadawało się jeszcze do mycia zębów, to już nic więcej nie musiałabym brać na wyjazdy
staska_stasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:47   #3872
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dawaj znać jak te podkłady Amilie.

Ja musiałam zrobić zakupy włosowe, bo nie mam już czym ich myć. Tzn. zostały mi szampony na 2-3 mycia. Od miesiąca polowałam na mydło cedrowe Agafii, które wszędzie było wyprzedane, a na allegro osiągało ceny po 60 zł Wreszcie pojawiło się w drogerii na drugim końcu miasta, ale żeby ograniczyć przemieszczanie się, zamówiłam do paczkomatu.
W ogóle mam mieszane uczucia co do tego zamówienia- bo ktoś musi je spakować, nadać, kurier musi przewieźć itp. Z drugiej strony sklepy, które działają też przez internet i oferują wysyłkę, to ta wysyłka jest teraz dla nich ratunkiem.

Oczywiście dam znać, paczka powinna być jutro

Rozumiem Twoje obawy, ale ostatnio oglądałam wywiad z GIS-em , żeby się nie obawiać, bo ten wirus żyje w organizmach żywych, przenosi się z ludzi na ludzi, drogą kropelkową , a na opakowaniach różnych i przedmiotach żyje do 3 h. Więc może po prostu odczekaj aż dostarczą Ci te rzeczy do paczkomatu i odbierz po kilku h.

Zresztą dla mnie te sklepy internetowe to takie mniejsze zło. Jednak coś musi wpaść do budżetu państwa. W moim mieście sporo mniejszych przedsiębiorców się pozamykało, bo pracownicy nie chcieli przychodzić w obawie o swoje zdrowie, została głównie pożywka, w barach właściciele ale ludzie też nie chcą przychodzić i brać na wynos. Ale jak tak dalej pójdzie i potrwa to jeszcze z miesiąc, że nie będzie można handlować ani nic to gospodarczo będzie kiepsko.

Ja ogólnie aż takich wielkich obaw związanych z tym wirusem nie mam, szczególnie przy wysyłce internetowej. Jak coś potrzebuję to zamawiam, staram się często dezynfkować, jedynie co to nie chodzę tam gdzie są skupiska ludzi typu markety itd.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Lubię. Zużyłam już 2 opakowania, myję nim włosy (na przemian z innymi szamponami) i ciało. Powtarzam, że jakby nadawało się jeszcze do mycia zębów, to już nic więcej nie musiałabym brać na wyjazdy

Moje włosy nie lubią mydeł, zawsze jakiś osad zostawiały na moich włosach, a z tej racji, ze są rozjaśniane to nie po drodze im z octową płukanką

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:47   #3873
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:

Moje włosy nie lubią mydeł, zawsze jakiś osad zostawiały na moich włosach, a z tej racji, ze są rozjaśniane to nie po drodze im z octową płukanką

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

Stary 2020-03-17, 16:32   #3874
staska_stasia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
To jest mydło tylko z nazwy, bo z chemicznego punktu widzenia nie ma nic wspólnego z mydłem Ma konsystencję takiej jakby galaretki / kiesielu, biorę tego trochę na palce, przekładam do pustego pudełka po masce, dolewam wody, zakręcam, spieniam przez potrząsanie. Nigdy nie zakwaszałam po tym "mydle" włosów, nie musiałam. Traktuję to jako łagodny szampon bez sls i CB.
Stary 2020-03-17, 19:21   #3875
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
To jest mydło tylko z nazwy, bo z chemicznego punktu widzenia nie ma nic wspólnego z mydłem Ma konsystencję takiej jakby galaretki / kiesielu, biorę tego trochę na palce, przekładam do pustego pudełka po masce, dolewam wody, zakręcam, spieniam przez potrząsanie. Nigdy nie zakwaszałam po tym "mydle" włosów, nie musiałam. Traktuję to jako łagodny szampon bez sls i CB.

Ale ja miałam to mydło cedrowe, podobnie jak to miodowe i zawsze po ich użyciu miałam włosy jakby czymś oblepione.

Stary 2020-03-17, 19:21   #3876
basiago
Zakorzenienie

Cytat:
Aaaa rozumiem bo na mnie jakiegoś większego wrażenia nie zrobiło, dlatego byłam ciekawa. Ale rzeczywiście jest to produkt uniwersalny, podobał mi się też zapach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2020-03-17, 19:54   #3877
staska_stasia
Zakorzenienie

Cytat:
Ale ja miałam to mydło cedrowe, podobnie jak to miodowe i zawsze po ich użyciu miałam włosy jakby czymś oblepione.
Miodowego nie miałam, zniechęciły mnie opinie, że źle spłukane może walić jak dworzec centalny
Hmm, ja nigdy nie miałam po nim wrażenia oblepienia. Może to dlatego, że nakładałam na włosy samą pianę, którą potem było łatwo spłukać.

Cytat:
Napisane przez basiago Pokaż wiadomość
Aaaa rozumiem bo na mnie jakiegoś większego wrażenia nie zrobiło, dlatego byłam ciekawa. Ale rzeczywiście jest to produkt uniwersalny, podobał mi się też zapach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ono generalnie ma różne opinie. Miałam czas, że między włosami miałam ropne krosty i myślałam, że to wina tego mydła, ale musiała to być jednak któraś odżywka albo produkt do stylizacji, bo potem używałam go i nic mi nie było.
Stary 2020-03-19, 21:33   #3878
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Miodowego nie miałam, zniechęciły mnie opinie, że źle spłukane może walić jak dworzec centalny
Hmm, ja nigdy nie miałam po nim wrażenia oblepienia. Może to dlatego, że nakładałam na włosy samą pianę, którą potem było łatwo spłukać.

Ono generalnie ma różne opinie. Miałam czas, że między włosami miałam ropne krosty i myślałam, że to wina tego mydła, ale musiała to być jednak któraś odżywka albo produkt do stylizacji, bo potem używałam go i nic mi nie było.

A ja lubiłam tym miodowym się myć, miał ładny zapach Zresztą do dzisiaj lubię te rosyjskie miodowe kosmetyki i regulanie się w nie zaopatrzam

Miałam dać Ci znać po przetestowaniu podkładu Amilie. Tak jak pisałam - mam wersję jojoba odcień Sesame. Odcień ten w moim odczuciu jest dość mocno zbliżony do Butter Cream z Pixie - jest mocno zółty, ale oczywiście na mojej bladej cerze tego nie widać i fajnie ożywił twarz .Co do podkładu - super mi się go rozprowadzało, sunął wręcz po mojej twarzy , a efekt? Aksamitny photoshop, niesamowite wygładzenie, bardzo ładnie wygląda.

Pierwsze wrażenie pozytywne. Zobaczę jak się będzie zachowywał na dniach. Ma dość kremową konsystencję i trochę obawiam się , że będzie mnie zapychał. W międzyczasie zrobiłam też spore zamówienie Minti i zamowilam kilka rzeczy z Amilie, więc mogę dać znać jak wyszły testy.

Natomiast gdybyś zdecydowała się coś zamówić to chyba strona Amilie nie działa. Kilka dni temu napisałam do nich, poprosiłam też znajomą żeby napisała do nich na facebooku - zero odzewu. Na stronie też jakby asortyment wybrakowany, nie było części podkładów. Natomiast np. Minti dobrze zaopatrzone , prawie było wszystko, więc nie wiem jak to tam funkcjonuje.

Stary 2020-03-22, 18:28   #3879
staska_stasia
Zakorzenienie

Cytat:
A ja lubiłam tym miodowym się myć, miał ładny zapach Zresztą do dzisiaj lubię te rosyjskie miodowe kosmetyki i regulanie się w nie zaopatrzam

Miałam dać Ci znać po przetestowaniu podkładu Amilie. Tak jak pisałam - mam wersję jojoba odcień Sesame. Odcień ten w moim odczuciu jest dość mocno zbliżony do Butter Cream z Pixie - jest mocno zółty, ale oczywiście na mojej bladej cerze tego nie widać i fajnie ożywił twarz .Co do podkładu - super mi się go rozprowadzało, sunął wręcz po mojej twarzy , a efekt? Aksamitny photoshop, niesamowite wygładzenie, bardzo ładnie wygląda.

Pierwsze wrażenie pozytywne. Zobaczę jak się będzie zachowywał na dniach. Ma dość kremową konsystencję i trochę obawiam się , że będzie mnie zapychał. W międzyczasie zrobiłam też spore zamówienie Minti i zamowilam kilka rzeczy z Amilie, więc mogę dać znać jak wyszły testy.

Natomiast gdybyś zdecydowała się coś zamówić to chyba strona Amilie nie działa. Kilka dni temu napisałam do nich, poprosiłam też znajomą żeby napisała do nich na facebooku - zero odzewu. Na stronie też jakby asortyment wybrakowany, nie było części podkładów. Natomiast np. Minti dobrze zaopatrzone , prawie było wszystko, więc nie wiem jak to tam funkcjonuje.
Dziękuję za recenzję Amilie
Hmm, w takim razie Sesame nie dla mnie, bo butter cream mi nie pasował kolorystycznie.
Odpowiedz

Tagi
mineralne kosmetyki, mineralne naturalne, mineraly, plotki, ploty, podkład puder

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości