Jak przekonać mamę do tamponów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Wszystko o dojrzewaniu - zapytaj konsultantkę o.b.

Notka

Wszystko o dojrzewaniu - zapytaj konsultantkę o.b. Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o dojrzewaniu, ale nie macie kogo zapytać.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-08-20, 16:42   #1
Konsultantka o.b.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 22

Jak przekonać mamę do tamponów?


Istnieje wiele mitów dotyczących nie tylko miesiączki, ale i tamponów. Głównym problemem jest brak dokładnych informacji w tym temacie. Jeśli twoja mama nie do końca ufa tamponom a Ty wiesz, że chcesz ich używać - porozmawiaj z nią. Tylko jak? Z myślą o dziewczynach, które muszą chować tampony przed mamą otwieramy ten wątek.
Konsultantka o.b. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-30, 11:00   #2
black_white_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 429
Dot.: Jak przekonać mamę do tamponów?

Ja mieszkałam z mamą i dziadkami. Nigdy nie zapomne oburzenia babci kiedy sie dowiedziała że używam tamponów Hmm.. chyba padło coś o puszczaniu sie.. Najgorsze jest niedoinformowanie starszych osób..
black_white_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 16:58   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak przekonać mamę do tamponów?

Cytat:
Napisane przez black_white_ Pokaż wiadomość
Ja mieszkałam z mamą i dziadkami. Nigdy nie zapomne oburzenia babci kiedy sie dowiedziała że używam tamponów Hmm.. chyba padło coś o puszczaniu sie.. Najgorsze jest niedoinformowanie starszych osób..
Puściłaś się z tamponem! Ty lafiryndo jedna!

Niedoinformowanie starszych osób? Ja się kiedyś ostro pokłóciłam z koleżanką o tampony. Twierdziła, że ona nie może używać tamponów, bo jeszcze nie współżyła i była w wielkim szoku, że ja stosuję tampony (czyli wg niej również współżyję) od 15rż. Długo musiałam ją przekonywać, że to w ogóle nie idzie w parze. Absurdalne tym bardziej, że koleżanka na medycynie.
Mama zbyt zadowolona nie była, gdy się dowiedziała, że używam tamponów, ale nie było żadnej pogadanki na ten temat. Na początku twierdziła, że to niezbyt zdrowe tak się "zatykać", ale po kilku latach się przekonała do tamponów i nawet zaczęła mi je podbierać.
Generalnie jestem zdania, że młoda kobietka ma prawo sama decydować o tym, co nosi w majtkach (i pochwie ) podczas okresu i nie ma sposobu, żeby ktoś jej to uniemożliwił. Żaden problem raz na kilka miesięcy wydać te kilkanaście złotych na opakowanie tamponów (ja nie używam tamponów cały czas, tylko na przemian z podpaskami, więc 16 tamponów wystarcza mi na 4 miesiące), trzymać je gdzieś w szafce w pokoju, a nie w łazience, i używać gdy zajdzie taka potrzeba. W końcu mama nie stoi w toalecie i nie patrzy, co córka sobie wkłada...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 05:21   #4
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Jak przekonać mamę do tamponów?

No właśnie niektórzy wierzą w takie zabobony
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 13:04   #5
Inerosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jak przekonać mamę do tamponów?

Troche mi poprawilyscie humor tymi opowiesciami o tamponach wiem ze z drugiej strony dla dziewczyn jest to czasem problem jak mama czy babcia (bo nie wierze w to ze facetom sie chce mieszac w takie sprawy) gadaja ze "puszcza sie z tamponem" :p
Inerosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-04, 13:22   #6
broziak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 117
Dot.: Jak przekonać mamę do tamponów?

dla niektorych kobiet podpaski to juz takie przyzwyczajenie, ktorego nie chca zmienic, dla nich to niewygpodne, no ale to ich sprawa ja nikogo nie namawiam, moje kolezanki tez sie wystrzegaja tamponow bo np nie lubia. a dla mnie tampony sa o wiele bardziej komfortowe
broziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-05, 15:39   #7
Amelia26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 15
Dot.: Jak przekonać mamę do tamponów?

To czego uzywasz to Twoja indywidualna i prywatna sprawa. Nie musisz sie tlumaczyc mamie z tego czego uzywasz. To Tobie ma byc dobrze i to Ty masz sie czuc komfortowo. Najlepiej powiedz jej to wprost bo ukrywac nie ma sensu takich rzeczy. Jestes juz duza dziewczynka i musi to zrozumiec
Amelia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Wszystko o dojrzewaniu - zapytaj konsultantkę o.b.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-05 16:39:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.