mieszkanie czy akademik? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-20, 12:21   #31
djmimou
Przyczajenie
 
Avatar djmimou
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Moim zdaniem akademik lepszy, bo dużo tańszy... Warto sobie jednak mieszkanie ubezpieczyć. Np. tu xxx
__________________
... bo jestem portretem człowieka szczególnego rodzaju: kosmaty mrok, niepraktyczne rozmyślania i stłumione żądze.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-01-25 o 22:11 Powód: Link.
djmimou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 23:59   #32
Antaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 43
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Mieszkam w akademiku już trzeci rok i powiem tak - co uczelnia, to obyczaj. Są DSy głośne i są spokojne, są biednej urządzone z usyfionym prysznicem dla całego piętra i są takie z wyższym standardem, gdzie łazienka jest na dwa czy cztery pokoje. Nie ma reguły, dlatego też absolutnie nie należy generalizować.

Domy Studenta UKW w Bydgoszczy, gdzie studiuję, to całkiem przyjemne miejsca. Z reguły jest tutaj cicho, od czasu do czasu zdarzy się głośniejsza imprezka z disco polo w tle, ale to są epizody bardzo łatwe do zniesienia czy ominięcia zwłaszcza, że praktycznie na wszystkich piętrach panuje rodzinna, sympatyczna, przyjazna atmosfera. Łazienka (kibelek + kabina prysznicowa) przypada na cztery pokoje, czyli zazwyczaj osiem osób (w moim przypadku siedem, bo wystarczy dobrze się zakręcić, żeby dostać "jedynkę") - ale ludzie mają zajęcia o tak różnych godzinach, że prawie nigdy nie ma sytuacji, żeby było zajęte.

Ogromnym plusem akademca jest ryczałt na wszystko. Płacisz grosze i tak naprawdę nie musisz się martwić zużyciem wody czy prądu. Internet szybki. Pralnia, kuchnia do dyspozycji. Mamy nawet wentylowane palarnie, gdzie niejedna impreza się przeniosła i niejedna wykwitła znajomość

Naprawdę nie trzeba być imprezowym guru albo żołnierzem znoszącym spartańskie warunki, żeby zamieszkać w domu studenckim - zwłaszcza, że opowieści o jednym i o drugim są z reguły przesadzone.
__________________
Cytat:
Napisane przez Hibiku
Zawsze fascynuje mnie skąd bierze się naiwne przekonanie, że jest inaczej.
Antaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 14:17   #33
pawar1212
Przyczajenie
 
Avatar pawar1212
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Akademik jest moim zdaniem lepsze rozwiązanie, bo jest po prostu dużo tańsze. Szczególnie na studiach ma to znaczenie.
__________________
W życiu nie ma naprawdę spraw wielkich i małych. Wszystko ma tę samą wagę i ten sam wymiar.
pawar1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 17:48   #34
o2k1e2cqi
Przyczajenie
 
Avatar o2k1e2cqi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Nabyłem niedawno nowe mieszkanie i pragnąłbym je ubezpieczyć. Nie ma co ukrywać, iż moja zasób wiedzy i doświadczenie w tym zakresie jest nader wątłe i dlatego potrzebuję Waszej pomocy oraz trafnej porady. Zastanawiam się w tym momencie, czy propozycje takie xxx będą wartościowe. Może posiadacie jeszcze jakieś osobiste doświadczenia w tym obrębie i zdołalibyście coś poradzić?
__________________
Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre. - Terry Pratchett

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-09-21 o 16:22 Powód: Link.
o2k1e2cqi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 14:17   #35
Nicolass
Przyczajenie
 
Avatar Nicolass
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Mieszkanie jest bezsprzecznie lepszym wyjściem.


<reklama>
__________________
Jeśli pojmiesz, że starość ma mądrość za pokarm, pracuj w ten sposób w młodości, by starości twej nie brakło pożywienia.

Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2019-01-06 o 06:35
Nicolass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 18:10   #36
Tekilaa1
Przyczajenie
 
Avatar Tekilaa1
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Mieszkanie jest moim zdaniem dużo lepszym wyjściem. Przydatne do tego celu może być takie biuro nieruchomości w Toruniu
__________________
Człowiek jest bowiem niewolnikiem własnych przyzwyczajeń.

Edytowane przez Tekilaa1
Czas edycji: 2019-01-07 o 16:33
Tekilaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 14:07   #37
marines99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Cytat:
Napisane przez Fairytalee Pokaż wiadomość
witajcie, mam dylemat dotyczący mojego miejsca zamieszkania na przyszły rok akademicki
Osobiście uważam, że lepiej nawet wziąć kredyt i kupić mieszkanie np. http://arbetdeweloper.pl/ niż gnieździć się po akademikach. Zawsze można komuś wynająć któryś pokój (albo kilka) i z tego opłacać raty - a kasa wydana na dom studencki przepada bezpowrotnie.

Inna rzecz to zdolność kredytowa, ale tego nie trzeba tłumaczyć

Edytowane przez marines99
Czas edycji: 2019-02-26 o 14:08
marines99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-20, 17:05   #38
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Cytat:
Napisane przez marines99 Pokaż wiadomość
Osobiście uważam, że lepiej nawet wziąć kredyt i kupić mieszkanie niż gnieździć się po akademikach. Zawsze można komuś wynająć któryś pokój (albo kilka) i z tego opłacać raty - a kasa wydana na dom studencki przepada bezpowrotnie.

Inna rzecz to zdolność kredytowa, ale tego nie trzeba tłumaczyć
A po pół roku zostać rentierem naturalnie nie pisz głupot w przypadku gdy zapytanie składa student.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 11:51   #39
Lady_someone
Przyczajenie
 
Avatar Lady_someone
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 23
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Ja zawsze wynajmowałam, ale to bardziej z racji tego, ze nie wracalam na wakacje do rodzinnego miasta, a z akademika by mnie zwyczajnie na ten okres wykopano :P
Lady_someone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 14:23   #40
GummyBerry
Przyczajenie
 
Avatar GummyBerry
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 8
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Cytat:
Napisane przez NinaZgor Pokaż wiadomość
A po pół roku zostać rentierem naturalnie nie pisz głupot w przypadku gdy zapytanie składa student.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też mnie to rozbawiło. jedyni studenci, których znam mieszkający we własnych mieszkaniach dostali je od rodziców. to oczywiście nie jest nic złego, ale to i tak mniejszość.
ja zawsze wynajmowałam, wydaje mi się, że komfort jest dużo większy.
GummyBerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 14:46   #41
Pietrooshka
Raczkowanie
 
Avatar Pietrooshka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Własne mieszkanie od rodziców w takim Gdańsku, Warszawie albo Wrocku jako student... marzenie
Pietrooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-25, 15:01   #42
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Cytat:
Napisane przez Pietrooshka Pokaż wiadomość
Własne mieszkanie od rodziców w takim Gdańsku, Warszawie albo Wrocku jako student... marzenie
Oj tam mieszkanie. Ja w czasie studiów wzięłam jacht z marmurami we wnętrzach na kredyt i pośpisz i możesz podnająć miejsce pod zwrot inwestycji

Ps. Oczywiście studiowałam w Czechach a cumowałam na jeziorze. Kto bogatemu zabroni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 11:12   #43
Kath625
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Mieszkam od początku studiów (to już 4 rok ) w jednym z akademików PW. Chwilowo tylko wyczekuję momentu, w którym będzie mnie stać, żeby wyprowadzić się do mieszkania. Wiadomo: są plusy dodatnie i plusy ujemne . Na pewno akademik sprzyja imprezom- czasami to dobrze, czasami to źle. Mi, jako introwertykowi, bardzo pomógł otworzyć się na ludzi. Poza tym cena akademika jest co najmniej o połowę mniejsza od ceny pokoju w mieszkaniu. Co więcej, mój akademik jest bezpośrednio pod uczelnią- czasami o tym czy spóźnię się na zajęcia decyduje to, jak szybko przyjedzie winda
Jeżeli chodzi o minusy to na pewno brak prywatności, bo musisz dzielić z kimś pokój (pokoje jednoosobowe jest bardzo ciężko dostać- w większości przeznaczone są dla doktorantów). Mnie po tylu latach zaczął też tak zwyczajnie po prostu wkurzać. Pracuję i studiuję jednocześnie- cały czas jestem z ludźmi. Po pracy chciałabym wrócić do pustego pokoju i pobyć chwilę sama ze sobą- tu pozostaje jedynie czekać na to, aż współlokatorka wyjedzie gdzieś na weekend
Mieszkanie w akademiku jest na pewno ciekawym doświadczeniem- myślę, że każdy student chociaż przez jeden semestr powinien tego spróbować- po studiach nie będzie już takiej możliwości. Myślę, że mi przestało się tu podobać tylko i wyłącznie dlatego, że już za długo tu mieszkam. Ale generalnie polecam, dużo wspomnień i doświadczeń
Kath625 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 23:08   #44
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Cytat:
Napisane przez Lady_someone Pokaż wiadomość
Ja zawsze wynajmowałam, ale to bardziej z racji tego, ze nie wracalam na wakacje do rodzinnego miasta, a z akademika by mnie zwyczajnie na ten okres wykopano :P
No ja w sumie tak zakończyłam przygodę z akademikiem po pierwszym roku, bo w czerwcu kazali spadać, a ja pracowałam, więc się przeniosłam do mieszkania i już nie wróciłam. Ale prawda jest też taka, że te akademiki UW nie były jakieś superwygodne. Tzn. UW ma ładne akademiki, ale tam kwateruje Erasmusów z zachodnich krajów oraz krewnych i znajomych królika (czyli samorządu), te dla plebsu to były trzyosobowe pokoje i jedna łazienka na korytarzu. Z jednej strony sympatycznie, że się ma znajomych na miejscu, ale z drugiej te trzy osoby w małym pokoju to serio tłok.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 13:47   #45
Pugslove
Raczkowanie
 
Avatar Pugslove
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 274
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Akdaemiki są ok tylko pod dwoma warunkami:

a) maja zapewniony odpowiedni standard
b) jesteś studentem, ktory na wakacje i tak wraca do domu rodzinnego

W kazdym innym przypadku mieszkanie w akademiku jest dosc uciązliwe.
Pugslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-21, 07:30   #46
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: mieszkanie czy akademik?

Ja chwalę sobie mieszkanie na stancji. Oddzielny pokój, szafki w których chowa się swoje jedzenie, salon w którym można przyjmować znajomych, rodzinę oraz korepetytorów . Ja miałem szczęście co do właścicielek. Daleko one od miasta mieszkały a przyjazd był bardzo rzadki (a nawet jeśli to dzwoniły). Co prawda były problemy z podpisaniem umowy na internet oraz kablówkę, ale szybko te zostały wyeliminowane przez właścicielki. Udało mi się uniknąć też życiowej ,,traumy'' w postaci przeprowadzki czego doznał mój brat trzy razy zmieniając miejsce zamieszkania. Stancja jest jak na razie najlepszym wyborem.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-21 08:30:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.