Ból pleców przy pracy na komputerze? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-14, 21:11   #31
Liberata85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 13
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Jeśli chodzi o ból kręgosłupa podczas siedzenia przy komputerze, to nie wiem komu się on nie zdarza Ale to w większości wina tego jak przy nim siedzimy. Polecam coś, co sama od jakiegoś czasu testuję- siedzenie na krześle, z rękami swobodnie opartymi o biurko, ale nie w kącie 90-90-90, ale w lekko rozwartych. Jeśli ktoś wie o co mi chodzi. ;p
Liberata85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 15:53   #32
tola92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 35
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Cytat:
Napisane przez Liberata85 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ból kręgosłupa podczas siedzenia przy komputerze, to nie wiem komu się on nie zdarza Ale to w większości wina tego jak przy nim siedzimy. Polecam coś, co sama od jakiegoś czasu testuję- siedzenie na krześle, z rękami swobodnie opartymi o biurko, ale nie w kącie 90-90-90, ale w lekko rozwartych. Jeśli ktoś wie o co mi chodzi. ;p
Dokładnie, taka postawa jest najlepsza. Ale odnośnie bólu pleców - wiele osób na niego cierpi z powodu źle dobranego krzesła. Oparcie jest nieergonomiczne, podłokietniki za nisko a dobrą pozycję do pracy ciężko jest osiągnąć.
tola92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 10:39   #33
PanOkular
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Jako masażysta, polecam oczywiście masaż . Jednak sam masaż nie pomoże jeżeli nie pomożemy trochę. Codziennie powinniśmy chociaż się porozciągać i lepiej jest przejść się do pracy, niż podjeżdżać samochodem. Pozdrawiam .
PanOkular jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 12:48   #34
tola92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 35
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Cytat:
Napisane przez PanOkular Pokaż wiadomość
Jako masażysta, polecam oczywiście masaż . Jednak sam masaż nie pomoże jeżeli nie pomożemy trochę. Codziennie powinniśmy chociaż się porozciągać i lepiej jest przejść się do pracy, niż podjeżdżać samochodem. Pozdrawiam .
Zgadzam się w pełni! Zwykły stretching z rana potrafi zdziałać cuda jeśli chodzi o kręgosłup.
tola92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:48   #35
Kantonka_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 37
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

ja też mam problemy z plecami od pracy przy komputerze. Ale postawiłam sobie wyżej monitor i teraz trzymam wyżej głowę, to przestała mnie boleć szyja. a tak to pilnuję, żeby się przejść co godzinę, wstać, zalać herbatę. Najgorzej to tak siedzieć bez ruchu przez dłuższy czas.
Kantonka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 17:01   #36
rudzinka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Zdecydowanie nie można bez ruchu siedzieć. Trzeba sobie robić przerwy. Nawet te krótki wiele dają.
rudzinka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 11:45   #37
kogutowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 6
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Najlepszym rozwiązaniem jest podkładanie poduszki pod dolną część kręgosłupa.
__________________
<ciach_reklama>
kogutowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 17:40   #38
Audrey_H
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

zazdroszczę! poważnie. Ja walczyłam długo z nawracającym bólem kręgosłupa (praca przy komputerze, stres) do momentu kiedy nie odkryłam akupunktury. Zabiegi wpływają na rozluźnienie mięśni i ich wzmocnienie, za każdym razem jak wychodziłam z gabinetu moje doktor Łączkowskiej zastanawiałam się dlaczego tak długo czekałam. No chyba że firma zafunduje nam masażystę
Audrey_H jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 16:36   #39
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

ja sugeruję kilka rzeczy. Bo też miałam ten problem i częsciowo sobie z nim poradziłam.

1. lepszy fotel albo chociaż lepsze ustawienie fotela. Jeśli to fotel z Ikea, wymień go.
2. sprawdź czy nie masz problemów ze wzrokiem. naturalnie możesz się wtedy garbić
3. miej podparte plecy
4. na ból kręgosłupa stosuj doraźnie żel rozgrzewający np. Dip Hot.
5. jeśli fotel nie ma takiej opcji. podeprzyj odcinek lędźwiowy poduszką
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 19:43   #40
papla77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Przede wszystkim prawidłowa postawa podczas pracy, plecy proste, poduszka pod lędźwie, kolana i łokcie zgięte pod kątem prostym, co jakiś czas wstań i poruszaj sie a po pracy może aerobik
papla77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 20:09   #41
EnergyMan
Raczkowanie
 
Avatar EnergyMan
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 252
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Właśnie siędzę już sporo przy kompie i plecy się odzywają, masaż by się przydał
EnergyMan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 11:50   #42
Oktana
Przyczajenie
 
Avatar Oktana
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Niestety od pracy siedzącej, z jaką w większości mamy do czynienia, może boleć kręgosłup. Dobrze jest wybrać się raz na jakiś czas na klasyczny masaż tajski - podobno świetnie działa na zmęczone mięśnie itp. Niestety jeszcze nie miałam okazji skorzystać, ale planuję się niebawem wybrać
Oktana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 11:03   #43
paulla777
Raczkowanie
 
Avatar paulla777
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 50
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Przede wszystkim odpowiednie pozycja siedząca. Polecam pod odcinek lędźwiowy podłożyć sobie poduszkę- bardzo pomaga. Robienie przerw i gimnastyka. A najlepiej, to zapraszam na masaż, niekoniecznie tajski. Zwykły klasyk też da ukojenie

paulla777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 20:04   #44
bambinkka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 89
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

ja się łapię czesto nad tym ze garpie się przed komputerem i przybliżam głowę. Pewnie jest to też po części związane z nieznaczną wadą wzroku. Lata już nie te, to i wzrok szwankuje.

Mnie pomaga jeszcze położenie się na płasko na ziemi i właśnie rozgrzewający masaż.
bambinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 11:15   #45
Ameelia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Niestety nasz lędźwiowy kręgosłup jest bardzo obciążony podczas siedzenia (to nienaturalna pozycja dla naszego organizmu). Ja polecam wszelkiego rodzaju ćwiczenia na kręgosłup oraz leżenie na twardym podłożu. Mi pół godziny dziennie z książką na ziemi w zupełności wystarczy, by plecy nie bolały mimo siedzącego trybu życia.
Ameelia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 14:34   #46
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Co do wzmianki o tym, że fotele z Ikea są kiepskie,
to muszę się nie zgodzić - pracuję przy komputerze ok 10 godzin dziennie i mam fotel z ikei, przy czym nie był najtańszy i naprawdę sobie chwalę.
Za to nie wyobrażam sobie siedzieć cały dzień - co 2 godziny małe ćwiczenia rozciągające i plecy naprawdę nie bolą.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 17:01   #47
gidi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Dziewczyny mam ból w szyi ( głownie mięśnie karku ) co byście poleciły bo ja już nie mogę sobie z tym poradzić .
gidi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 15:56   #48
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

gidi, jeśli ćwiczenia nie pomagają, to wybierz się na prześwietlenie,
to może być coś od-kręgosłupowego, a wtedy bez rehabilitacji i leczenia się nie obejdzie, więc nie warto zwlekać - lekarz i prześwietlenie.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 11:00   #49
mierabelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 5
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Myślę, że garbisz się lekko przy pracy i stąd wynika ból
mierabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 08:11   #50
malarka80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 16
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Zawsze moim zdaniem najlepiej wybrać się do lekarza najpierw. Takie prześwietlenie może wykazać, czy na przykład nie ma zwyrodnień jakiś. A doraźnie – zmienić pozycję siedzenia na pewno. Źle się siedzi, mięśnie się napinają, a potem bolą.
malarka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 15:29   #51
Koramina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 5
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Przy dużych problemach warto odwiedzić neurologa, zrobić prześwietlenie lub rezonans, żeby wykluczyć lub potwierdzić pewne problemy. Potem wspólnie z lekarzem podjęć decyzję jakie zabiegi warto zastosować (m.in. masaż właśnie) a potem dbać o ten kręgosłup , bo ma się tylko jeden i wymienić się go nie da
Koramina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 15:04   #52
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Cytat:
Napisane przez Koramina Pokaż wiadomość
Przy dużych problemach warto odwiedzić neurologa, zrobić prześwietlenie lub rezonans, żeby wykluczyć lub potwierdzić pewne problemy. Potem wspólnie z lekarzem podjęć decyzję jakie zabiegi warto zastosować (m.in. masaż właśnie) a potem dbać o ten kręgosłup , bo ma się tylko jeden i wymienić się go nie da
to prawda - jak dobry masażysta - fizjoterapeuta to też przy masażu oceni jak źle jest.
Ja miewam straszne bóle, zwłaszcza pod koniec stresującego tygodnia, stres jakoś napina mięsnia i bardziej wszystko boli... Zaczynałam się lekko martwić, zwłaszca jak mi wlazlo w nogę i ledwo dosżłam do domeu któregoś dnia -leżałam d=godzinę na podłdze w pozycji na krzesełko o przesło. Ostatnio zorbiliśmy z M romantyczny wypad do hotelu z masażem i pan, świetny mi się trafił, zaoytał gdzie najczęsciej boli, ponaciagal, dokładnie trafil te miejsca, gdzie bolą... Powiedział, ze jeszcze nie jest źle , doradził podkladke pod nadgarstek - bo mi sztywnieje od myszki i rozgrzewanie tych miejsc napiętych - prysznic itp.
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 15:07   #53
koszykowa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 6
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Ja też odczuwam spory ból pleców podczas pracy, czy to może być związane ze skoliozą?
koszykowa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 10:35   #54
Violetta_Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Mnie bardzo boli kark i łopatki gdy siedzę przy komputerze, ale wiem, że w dużej mierze to wina krzesła - siedzę na takim zwykłym "kuchennym"... Ale wybieram się do ortopedy - może zaleci mi jakieś ćwiczenia dostosowane typowo dla mnie.
Violetta_Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 15:03   #55
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Od 3 tygodni cierpię z powodu bólu korzonków, a prace mam siedzącą, i co mam zrobić, wolnego nikt mi nie da. Smarowałam ogrzewałam rtg nic nie wykazuje. z 10 lat temu już miałam korzonki ale nie aż tak.
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 12:52   #56
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

W niektórych przypadkach najlepsza jest zmiana pracy.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 15:41   #57
esPappa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 47
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

To łatwo powiedzieć. Ale prawda taka, że w większości siedzących zawodów da się znaleźć moment, by wstać i choć parę skłonów zrobić - mówię z własnego doświadczenia. Czasem jeszcze dip hotem czy terpentyną się ratuję jak trzeba dłużej popracować, ale ruchu nic nie zastąpi taka prawda. Jak nie w pracy, to w drodze do i z pracy. Posłanie ewentualnie zmienić, u mnie trzeba było zmienić na twardsze.
esPappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 12:23   #58
Londa1529
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Też mam pracę biurową i robienie jakiś ćwiczeń co godzinę to u mnie jest obowiązkowo. Bez czegoś takiego nie wyobrażam sobie mojej pracy. Co godzinę wstanę gdzieś się przejdę trochę, zrobię z 2 przysiady tak aby rozruszać te zasiedziane mięśnie nie chce mieć na starość hemoroidów.
Londa1529 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 09:16   #59
JoannaWojtczak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Przez pracę przy komputerze może boleć kręgosłup czy plecy. Może być to wina krzesła, albo tego że masz za mało ruchu. Jeśli ci doskwiera ból pleców to może pomyśl o masażu? Jeśli chcesz zobacz to Mata medivion cosy mesh . Mata ta dobrze wpływa na całe twoje ciało, redukuje ból,oczyszcza organizm z toksyn, poprawia koordynację motoryczną.
JoannaWojtczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-20, 17:22   #60
Vizeriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 3
Dot.: Ból pleców przy pracy na komputerze?

Podam kilka moich propozycji.

1. Zamiast na siedząco zmienić biurko - są specjalne regulowane elektrycznie - i pracować na stojąco.
2. Siedzieć na piłce, można wpisać "piłka do aktywnego siedzenia" w wyszukiwarkę.
3. Na siedzisko położyć dynamiczną poduszkę do siedzenia - najniższy koszt z wymienionych rozwiązań.
4. Mata do akupresury na fotel.

Do tego obowiązkowo regularne przerwy, rozciąganie, rollowanie - może być w trakcie przerw. Przy większych problemach z efektem "na już" to wizyta u fizjoteraputy.
Vizeriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-20 18:22:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.