Problemy i wątpliwości - golenie, depilacja, wrastające włoski, domowy laser do depi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-23, 05:57   #1
kierei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Question

Problemy i wątpliwości - golenie, depilacja, wrastające włoski, domowy laser do depi


Witam, to mój pierwszy post i chciałam wam przedstawić kilka moich problemów z owlosieniem czyli po prostu wloskami na różnych częściach ciała.
Mam 24 lata. Łydki i okolice bikini gole mniej więcej od 8 lat, raczej kiedy jest potrzeba niż systematycznie.
Po pierwsze twarz : na twarzy mam dosyć gęsty meszek, prawie nie widoczny chyba że słońce odpowiednio zaswieci albo użyję podkładu czy pudru wtedy mam wrażenie że widać każdy wlosek. Golicie twarz? Co robicis aby nie było widać tego meszku?
Poza tymna twarzy mialam ze 2 ciemne twarde i ze 2 jasne twarde włosy ale metodycznie wyrywalam je za każdym pojawieniem i juz ich nie widzialam dluzszy czas.
ale boję się że jak zacznę golić/dopilnować twarz będzie ich więcej.

Idąc w dół czarne włosy wokół brodawek. notorycznie wyrywam ale potrafią urosnac nawet na ponad 1 cm no i czasem się wyrastają, da się ich pozbyć na stałe? Bo mam wrażenie że ich wciąż przybywa...

Okolice bikini i cała ta strefa intymna...
Depilacja nie wchodzi w grę. próbowałam. krew i łzy i nawet pół cm nie zrobione. Maszynką golenie z włosem nie skutkuje nawet na 10 minut jestem szorstka i klujaca a mój facet niezadowolony. Golenie pod wlos rowna się masie krostek i podrażnień następnego dnia. No i jak ogole się późnym wieczorem to rano juz drapie. a nie mogę się golić przynajmniej przez 2 dni bo krostki ...
Kremy do depilacji trzymane max czas lub dłużej usuwają tak połowę max 2/3 włosów. próbowałam różnych... chyba ze znacie jakiś mega skuteczny. .. ogólnie nie mam pomysłu co zrobić aby przez dłużej niż godzinę czy dwie po kąpieli nie kluc jak jezozwierz...

Uda gęste długie bardzo jasne i odstające włosy... jak ogole to po paru godzinach krosty zaczerwienienia i tarka. jaknie ogole to widać je strasznie bo takie dlugie i odstajace to się swieca jak psu jaja... o dziwo kremy jakoś sobie radzą wiec jestem w fazie testowania czy to pomoże na dłużej niż dzień. ale nie wyobrażam sobie golić ich codziennie kremem...

Łydki grube gęste twarde czarne włoski. Odrastają w momencie. kremy powodują co najwyżej wypadanie co 10 włoska. depilacja odpada - krew i ból i 80% włosków wrasta. masakra czysta. .. Golenie z włosem - tarka natychmiast plus nieestetyczne czasne kropki, mało podrażnień. golenie pod włos. Tarka po kilku godzinach sic! Plus strupki kropki krostki ale nie jest źle. trochę włosów wrasta tak może 5 % ale to itak sporo i strasznie brzydko....

Moje pytanie brzmi co robić. jak czytam o goleniu raz na kilka dni to mi się włos jeży, ja się pytam jak mieć gładkie nogi i bikini choć przez te 12 godzin... bo co z tego ze rano wyjdę z domu z świeżo ogolonymi skoro po południu juz da się zauważyć a wieczorem to wygląda jak 2 dniowy zarost u niejednego mezczyzny....

Zastanawiam się nad kupnem lasera babyliss 100 000 blyskow tego compakt co wyglada jak zwykly depilator. ktoś miał do czynienia. Czy po takiej kuracji odrastajace włoski się nie wrastaja, czy to dziala na stałe czy tylko usypia wloski na kilka miesiecy... podobno nadaje się tylki di ciemnych włosów wiec rozwiązało by problem lydek bikini. A czy można to stosować na włoski wokół brodawek sutkowych?

No i co wtedy z kolanami i udami bo tamte włoski raczej się nie nadadzą pod laser. jakieś pomysły?
kierei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 06:57:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.