Burnout/depresja/psychiatra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-20, 19:22   #1
jakzyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7

Burnout/depresja/psychiatra


Hej,

piszę w sprawie mojej przyjaciółki, bo bardzo się o nią martwię. Od kilku miesięcy ma prawdopodobnie depresję, chodzi też na terapię co ogólnie bardzo jej pomaga, ale nie niweluje głównego problemu, czyli jej pracy. Moja przyjaciółka jest introwertyczką, ma niską samoocenę i mimo że jest piekielnie inteligentna i pracowita osoba, ciężko jej zawalczyć od siebie. Od 3 lat pracuje w bardzo toksycznym środowisku, które prawdopodobnie doprowadziło ją do depresji. Terapeutka doradziła jej ostatnio, żeby może poszła do psychiatry, być może zaczęła brać leki i wzięła zwolnienie na miesiąc albo dwa i poukładała sobie wszystko od nowa. Trudno ja było do tego przekonać, bo bardzo się bała iść do psychiatry i otworzyć przed kimś nowym, a potem wręczyć szefowi zwolnienie na dłuższy czas, bo na pewno by pytał o powód, mimo że wszyscy wiemy że nie ma do tego prawa.

Koleżanka ostatecznie zgodziła się, znalazłyśmy jej psychiatrę która miała dużo dobrych opinii, także od osób które wydawały się być w podobnej sytuacji jak ona. Była właśnie na wizycie i wróciła załamana, bo się poczuła źle potraktowana i w ogóle niezrozumiana. Lekarka z wielką łaska dała jej zwolnienie na 2 tygodnie i moja przyjaciółka boi się, że te 2 tygodnie nie są warte świeczki w porównaniu do stresu, jaki w związku z tym przeżyła i będzie musiała przeżyć w pracy.

W związku z tym moje pytanie: czy znacie jakiegoś psychiatrę w Warszawie, który potraktowalby moja przyjaciółkę serio? Znoszenie codziennie mobbingu doprowadziło ją do bardzo złego stanu i to nie just sytuacja w której ona może ot tak poszukać nowej pracy, bo zwyczajnie nie jest w stanie psychicznie tego zrobić. Nie wiem, czy będę ją w stanie przekonać, żeby poszła do kogoś innego, ale pomyślałam że może warto spróbować Was o to spytać.

Jeśli nie znacie nikogo takiego, to może byłyście w podobnej sytuacji i wiecie, co może być pomocne? Ja nie wiem jak jej pomóc, mieszkam też za granicą i moje możliwości są ograniczone.

Z góry dziękuję za Wasza pomoc 😊❤️
jakzyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 06:14   #2
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 443
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Jeśli jest ofiarą mobbingu to niech zacznie zbierać wszelkie dowody, które na to wskazują.

Długotrwały rozstrój zdrowia spowodowany niewłaściwą atmosfera w pracy także można zakwalifikować jako dowód w tej sprawie.

Majac już konkretne przesłanki, takie jak smsy, emaile, zdjecia, nagrania z przejawami mobbingu może spróbować zgłosić sprawę do sądu. Statystyki jednak mówią, że bardzo trudno jest wygrać taka sprawę, ale spróbować warto.
13e04aff77a26badce511545edbe1fb21313cff4_62d888f2f2271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 08:07   #3
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Moja przyjaciółka była w tej samej sytuacji też czuła się zaszczuta w pracy, miała biegunkę za każdym razem jak miała tam iść, cały czas płakała. Miała L4 od psychiatry w sumie na 3 miesiące (przedłużała) i w międzyczasie znalazła inną pracę a do tamtej już nie wróciła. Generalnie problemy psychiczne zniknęły wraz ze zmiana pracy. Proponuję jednak poszukać innego psychiatry, ta pani ewidentnie aż taka dobra nie jest jakie ma opinie
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 09:40   #4
jakzyc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Hej, jesteś z Warszawy? Bo to co opisałaś brzmi bardzo podobnie, ona się czuje dosłownie zaszczuta tam 😒 czy moglabys mi wysłać dane do tego/tej psychiatry? Być może uda mi się ją namówić na wizytę u kogoś innego. Dziękuję

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Hej, już jej to sugerowałam, ale to nie jest póki co osoba, która potrafi o siebie zawalczyć, a co tu mówić o podaniu kogoś do sądu. Teraz biorąc pod uwagę jej stan psychiczny jest to tym bardziej niemożliwe. Ale gdyby za jakiś czas udało jej się wrócić do równowagi psychicznej, to dowodów ma dużo, bo jej szef dużo pisze do niej prywatnie na. Whatsappie.
jakzyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 14:37   #5
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Cytat:
Napisane przez jakzyc Pokaż wiadomość
Hej, jesteś z Warszawy? Bo to co opisałaś brzmi bardzo podobnie, ona się czuje dosłownie zaszczuta tam 😒 czy moglabys mi wysłać dane do tego/tej psychiatry? Być może uda mi się ją namówić na wizytę u kogoś innego. Dziękuję

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Hej, już jej to sugerowałam, ale to nie jest póki co osoba, która potrafi o siebie zawalczyć, a co tu mówić o podaniu kogoś do sądu. Teraz biorąc pod uwagę jej stan psychiczny jest to tym bardziej niemożliwe. Ale gdyby za jakiś czas udało jej się wrócić do równowagi psychicznej, to dowodów ma dużo, bo jej szef dużo pisze do niej prywatnie na. Whatsappie.
Niestety nie
Ale myślę że może warto zainteresować się teleporadami, lekarz może normalnie wystawić zwolnienie i receptę a odchodzi stres związany z wizytą face to face
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 15:45   #6
servatka
Raczkowanie
 
Avatar servatka
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka była w tej samej sytuacji też czuła się zaszczuta w pracy, miała biegunkę za każdym razem jak miała tam iść, cały czas płakała. Miała L4 od psychiatry w sumie na 3 miesiące (przedłużała) i w międzyczasie znalazła inną pracę a do tamtej już nie wróciła. Generalnie problemy psychiczne zniknęły wraz ze zmiana pracy. Proponuję jednak poszukać innego psychiatry, ta pani ewidentnie aż taka dobra nie jest jakie ma opinie
To jest jedyne co powinno się zrobić w takiej sytuacji. Iść na zwolnienie od psychiatry na jak najdłużej i szukać w tym czasie nowej pracy. W mojej poprzedniej firmie wszyscy tak robili.
Autorko, jest mnóstwo takich firm. Ja też w takiej byłam. Ale szczerze to nie wiem, czy mogę polecić psychiatrów, z usług których korzystałam. Jedna co prawda dała mi zwolnienie, ale jednocześnie namawiała mnie, bym nie zmieniała pracy, co było dla mnie absurdem, żeby psychiatra taką radę dawał, jak pacjent przychodzi z załamaniem nerwowym prosto z pracy po tym jak wręczył wypowiedzenie ze łzami w oczach. Z psychiatrami jest jak z każdym lekarzem, nie z każdym się dogadasz, nie każdy Cię zrozumie. Trzeba się nie zniechęcać i szukać dalej. Dobre firmy też istnieją, może nie na każdym kroku, ale warto szukać. I popieram żeby koleżanka zbierała dowody i wniosła sprawę o mobbing, trzeba walczyć o swoje prawa. Jak nikt nie będzie tych firm pozywał to nigdy się nic nie zmieni.
servatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-22, 08:40   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Tak, jak piszą dziewczyny wyżej: L4 od psychiatry, ciągnąć jak najdłużej, szukając pracy jak się już nieco podbuduje.

---------- Dopisano o 08:40 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Niestety nie
Ale myślę że może warto zainteresować się teleporadami, lekarz może normalnie wystawić zwolnienie i receptę a odchodzi stres związany z wizytą face to face
Dobra rada. Korzystałam dwa razy z teleporad, na schorzenia typu przeziębienie pęcherza i za każdym razem lekarz pytał, czy chcę L4. Psychiatrów również mają na liście. Koszt niewielki.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-22, 08:59   #8
olszae
Raczkowanie
 
Avatar olszae
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 149
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Powiem tak: ginekolog dawał mi teleporadę i l4, więc myślę że psycholog też moze to zrobić.
olszae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-22, 09:28   #9
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Cytat:
Napisane przez olszae Pokaż wiadomość
Powiem tak: ginekolog dawał mi teleporadę i l4, więc myślę że psycholog też moze to zrobić.

Psycholog nie może wypisać L4. To może zrobić tylko psychiatra. Jeśli się nie mylę to maksymalnie można przedłużać L4 od psychiatry do pół roku.

Autorko jak twoja koleżanka zraziła się wizytami w gabinecie to teleporada to świetne rozwiązanie.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-22, 12:32   #10
Sour
Zadomowienie
 
Avatar Sour
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z łóżka
Wiadomości: 1 695
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Hej, ja moge polecić bardzo fajna psychiatrę w Warszawie. Byłam w podobnej sytuacji i uzyskałam dużo wsparcia. Jeśli jesteś zainteresowana, napisz pw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fall seven times, stand up eight.
Sour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-22, 13:59   #11
ElBelzebub
Raczkowanie
 
Avatar ElBelzebub
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 391
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Taka praktyczna rada odnośnie lekarzy - wielu nie przepada za pacjentami, którzy przychodzą nie po to, żeby się leczyć, ale "po zwolnienie". Możliwe, że koleżanka poszła i zaczęła rozmowę właśnie od tematu l4 i lekarz odebrał ją tak, że ma wypowiedzenie i coś kręci, bo chce sobie przykombinować ze zwolnieniem - i stąd niemiła reakcja.

Dlatego jak będzie szła następnym razem to niech najpierw opowie o swoich objawach, przebiegu terapii, tym, że terapeuta sugerował, że może potrzebować leków, a dopiero potem o problemach z pracą. Temat zwolnienia niech zostawi na koniec - o ile lekarz sam jej wcześniej nie zapyta, czy by nie potrzebowała.

P.S. Odnośnie tego, kto może wystawiać zwolnienia - prawo do tego mają tylko lekarze, dentyści i felczerzy. Ginekologia i psychiatria to specjalizacje lekarskie, psychologia nie. Także nie, psycholog z pewnością nie ma uprawnień do wystawiania zwolnień, no chyba, że jest też lekarzem.

Edytowane przez ElBelzebub
Czas edycji: 2021-10-22 o 14:03
ElBelzebub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-23, 17:29   #12
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Burnout/depresja/psychiatra

Można już dostać L4 na wypalenie zawodowe, więc może warto próbować?
Jeśli jest ofiarą mobbingu to niech zacznie zbierać wszelkie dowody, które na to wskazują.= nie warto. Bo żeby się sądzić w kwestii mobbingu to trzeba wytrwać w takim miejscu pracy 2 lata, a na to szkoda zdrowia jeśli to ma się skończyć na 5 latach terapii.
Porada : ' Tak, jak piszą dziewczyny wyżej: L4 od psychiatry, ciągnąć jak najdłużej, szukając pracy jak się już nieco podbuduje."- najlepsza. Ale uwaga, zmieniły się przepisy i teraz wypłata chorobowego jest krótsza. Także trzeba jeszcze zapewnić sobie na czas po upływie 30 dni jakieś formy utrzymania się np. zasiłek.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-23 18:29:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.