Codzienna pielęgnacja - czy robię to dobrze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-30, 23:51   #1
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962

Codzienna pielęgnacja - czy robię to dobrze?


Witam : ) Mam 21 lat i bardzo długi czas moja cała pielęgnacja składała się z żelu do twarzy i jakiegoś kremu nawilżającego. Dojrzewanie obeszło się ze mną łagodnie, więc nie widziałam potrzeby używania czegoś więcej. Od jakiegoś czasu zaczęłam jednak zauważać rozszerzone pory, wągry na nosie oraz podskórne gulki i grudki. Wypracowałam sobie pielęgnację, która moim zdaniem jest bardzo dobra. Jednak chciałabym spytać bardziej doświadczone użytkowniczki czy nie popełniam żadnego błędu - może czegoś używam za mało, coś powinnam dodać a coś odjąć. Mam skórę suchą (chociaż w ciągu dnia się przetłuszcza pod makijażem) z wyżej opisanymi problemami oraz skłonną do zaczerwienień.

Rano:
1. twarz myję pianką myjącą - do tej pory fizjologiczna pianka z la roche posay, od dwóch tygodni avon nutra effects do skóry normalnej/mieszanej
2. tonik yoskine bio-dotleniający - tego produktu używam od tygodnia, więc żadnych efektów nie widzę
3. serum norel dr. wilsz sensitive do skóry naczynkowej
4. krem korres dzika róża

+pod makijaż nakładam jeszcze bazę kremową

Wieczorem
1. zmywam makijaż płynem micelarnym - do tej pory bioderma sensibio, ale od kilku dni testuję nowość z garniera - płyn micelarny dwufazowy z olejkiem arganowym i chyba przy nim zostanę jak zużyję biodermę
2. żel la roche posay effaclar (wiem, że on jest do skóry tłustej, ale mnie nie wysusza, a jest to moje drugie opakowanie już)
3. claryfing lotion z clinique typ 2 (nie wiem czy można go nazwać tonikiem)
4. serum norel dr wilsz - to samo serum, którego używam rano
5. krem ziaja med wybielający na noc
6. krem pod oczy i na powieki floslek dla osób pracujących przed komputerem

Ostatnio poczytałam o OCM i raz w tygodniu przemywam twarz mieszanką olejku rycynowego i olejku migdały&papaja z rossmanna. To akurat wymaga ode mnie dopracowania, ponieważ wiem, że trzeba to zmywać mydłem z aleppo lub specjalną szmatką, ja jednak zmywam to effeclarem.

Dwa-trzy razy w tygodniu nakładam maseczkę oczyszczającą lud odżywiającą oraz na nos oczyszczającą pory (po clinique, przed serum i kremami).

Dwa razy w tygodniu robię peeling kremowy iwostin purritin.

Chodzę również na siłownię, przed siłownią zawsze zmywam makijaż micelem, chusteczkami lub żelem iwostin purritin. Po ćwiczeniach myję twarz tym samym żelem, spryskuję oliwkową wodą tonizującą z liści zielonej oliwki ziaji i nakładam krem nawilżający neutrogeny z serii grejfrutowej. Zazwyczaj chodzę wieczorem, więc po siłowni już nie nakładam makijażu, ale trzymam się później wieczornej pielęgnacji.


Mam nadzieję, że komuś zachce się przebrnąć przez to co naskrobałam Docenię każdą wskazówkę, poradę i konstruktywną krytykę. Mam nadzieję, że dobrze zrobiłam tworząc nowy wątek. Znalazłam dwa zbiorcze wątki, w których mogłabym zamieścić ten post, jednak dawno nikt w nich się nie udzielał i bałam się, że moja wiadomość przeszłaby bez echa.
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:41   #2
emilia33
Raczkowanie
 
Avatar emilia33
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 37
Dot.: Codzienna pielęgnacja - czy robię to dobrze?

ja przebrnelam i mysle, ze wszystko robisz dobrze a jak dziala ci ten krem na noc? ja teraz koncze oeparol hydrosence i mysle zeby przy nim zostac
emilia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 22:07   #3
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: Codzienna pielęgnacja - czy robię to dobrze?

Krem dobrze nawilża, ale to tyle. Wydaje mi się, że bardziej rozjaśnił mi skórę płyn z clinique. Chociaż ja też nie miałam za wiele problemów z przebarwieniami
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 22:07:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.