jak uzyskać receptę na 72 po - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-14, 19:43   #31
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Podstawowe działanie tabletek anty to niedopuszczenie do zapłodnienia. Chociaz owszem również mogą prowadzić do utrudnienia zagnieżdzenia sie zarodka, a zygota to jest potencjalnie zdrowe dziecko.
Mnie na biologii uczyli, że zygota to nie dziecko.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 19:51   #32
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Mnie na biologii uczyli, że zygota to nie dziecko.
A na polskim uczyli czytania ze zrozumieniem? chyba nie.

Napisałam ze zygota to potencjalne zdrowe dziecko, w tu potencjalne oznacza że z zygoty z dużym prawdopodobieństwem powstanie zdrowe dziecko, nie napisałam że zygota jest dzieckiem.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 16:18   #33
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
A na polskim uczyli czytania ze zrozumieniem? chyba nie.

Napisałam ze zygota to potencjalne zdrowe dziecko, w tu potencjalne oznacza że z zygoty z dużym prawdopodobieństwem powstanie zdrowe dziecko, nie napisałam że zygota jest dzieckiem.
Potencjalnie to nawet plemnik jest zdrowym dzieckiem, no przecież MOŻE się z niego takowe rozwinąć przy zaistnieniu odpowiednich okoliczności.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 17:01   #34
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

ok, dla przyszłych czytających wyjaśnienie:

po tabletki "po" najczęściej chodzi się do ginekologa. Lekarze innych specjalności także podobno mogą wypisać receptę, ale chętnie w praktyce zgłaszają zastrzeżenia co do niemożności ocenienia przeciwwskazań. Zatem załóżmy, że idziemy do ginekologa. Najpierw pytamy w rejestracji, czy dany lekarz złożył oświadczenie na temat korzystania z klauzuli sumienia - owszem, lekarz może nie przepisywać leków antykoncepcyjnych, ale musi o tym poinformować na piśmie swojego pracodawcę. Jeśli złożył, nie idziemy, jeśli nie złożył, możemy próbować. Lekarz w takiej sytuacji przeprowadza wywiad i standardowe badanie ginekologiczne. Żadne usg nie jest w użyciu. Jeśli wywiad i badanie nie wykażą przeciwwskazań - warto przeczytać ulotkę, zanim pójdziemy do lekarza - wypisuje receptę.

Reasumując - lekarz może odmówić wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne jeśli a: złożył pismo o tym, że nie wypisuje środków hormonalnych, b: stwierdzi przeciwwskazania do zastosowania tego środka.

I jeszcze jedno - ciąża zaczyna się w momencie zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka w macicy, nie wcześniej. Dlatego też środki, o których tu mówimy, nazywają się antykoncepcją postkoitalną, a nie środkami wczesnoporonnymi. Bo one nie dopuszczają do powstania ciąży, z medycznego punktu widzenia. Co nie jest tożsame z niedopuszczeniem do zapłodnienia.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-15, 22:43   #35
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Kim ty jesteś ze masz czelość wypisywac na forum bzdury które później dla dziewczyn moga miec poważne konsekwencje!

Nie każdy lekarz ale lekarz który wykluczy najpierw ciążę czyli ginekolog po wykonaniu USG!
Niezorientowanym radze przeczytac ulotkę i mozliwe powikłania, to nie jest lek obojetny dla organizmu.
uspokój się
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 07:04   #36
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
uspokój się
Najchetniej napisałabym dosadniej, ale i tak pewnie usłyszysz swoje jak przez wypowiadane przez ciebie błędne informacje spowodujesz że któraś z dziewczyn z twojego otoczenia nie zdąży w 72 godziny.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:25   #37
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Najchetniej napisałabym dosadniej, ale i tak pewnie usłyszysz swoje jak przez wypowiadane przez ciebie błędne informacje spowodujesz że któraś z dziewczyn z twojego otoczenia nie zdąży w 72 godziny.
wprawdzie piszesz do chwast, ale przecież wyżej masz przygotowaną instrukcję: jak zdążyć po tabletkę po. Sprawdzoną, wynikającą ze znajomości przepisów i konsultacji z ginekologami. Którzy nic nie wspominają o żadnym obowiązkowym usg - to farmazon. Owszem, niektórzy ginekolodzy twierdzą, że nie wypiszą bez badania usg, bez badania poziomu hormonów, bez morfologii i bez gwiazdki z nieba. Jeśli są medyczne wskazania do tego, żeby badań zarządać - mogą. Oczywiście, bynajmniej nie chodzi o przepisy ani o względy medyczne, tylko o małpio uparte utrudnianie dostępu do antykoncepcji, kiedy się jednak za dużo zarabia na tabsach, żeby wysmażyć świst, o którym pisałam. Jednym słowem, upieranie się przy badaniu usg to czysta złośliwość, a nie przepis. Niektórzy lubią po prostu szmacić bliźnich. Ewentualnie kalkulują, ile się zarabia na skrobankach w podziemiu, a tu by im ten postinor w szkodę wszedł, oj wszedł.

W takich razach warto wiedzieć, kto i co może, i pyskować do skutku.

Edytowane przez rembertowa
Czas edycji: 2013-01-16 o 08:26
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 08:39   #38
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
wprawdzie piszesz do chwast, ale przecież wyżej masz przygotowaną instrukcję: jak zdążyć po tabletkę po. Sprawdzoną, wynikającą ze znajomości przepisów i konsultacji z ginekologami. Którzy nic nie wspominają o żadnym obowiązkowym usg - to farmazon. Owszem, niektórzy ginekolodzy twierdzą, że nie wypiszą bez badania usg, bez badania poziomu hormonów, bez morfologii i bez gwiazdki z nieba. Jeśli są medyczne wskazania do tego, żeby badań zarządać - mogą. Oczywiście, bynajmniej nie chodzi o przepisy ani o względy medyczne, tylko o małpio uparte utrudnianie dostępu do antykoncepcji, kiedy się jednak za dużo zarabia na tabsach, żeby wysmażyć świst, o którym pisałam. Jednym słowem, upieranie się przy badaniu usg to czysta złośliwość, a nie przepis. Niektórzy lubią po prostu szmacić bliźnich. Ewentualnie kalkulują, ile się zarabia na skrobankach w podziemiu, a tu by im ten postinor w szkodę wszedł, oj wszedł.

W takich razach warto wiedzieć, kto i co może, i pyskować do skutku.
Niektórzy nie boja sie dlatego niektóre kobiety miały wypisane tabletki przez weterynarza co jest zachowaniem nieodpowiedzialnym, weterynarza oczywiście, po tabletce po wystepowały poważne powikłania, dlatego nie odważyłabym sie wypisać leku tak o. Z reszta nie wyobrażam siebie wypisaywania leków bez badania pacjenta, i bez pewności że nie zaszkodzę. Ale jak kto lubi.
Jak twierdzisz że zaniteresowanie lekarza tym żeby pacjenta nie zabic jest chęcią ponizenia to nie wnikam.

Leku nie wypisuje sie gdy ciąża jest juz zagniezdzona, jak ginekolog ustali to na podstawie wywiadu cóż, ma pieczątke i sam sie pod tym podpisuje.

Po za tym uświadamiam: skrobanek prawie nidy w podziemiu nie wykonuja ginekolodzy, bo nie opłaca im sie to. Po co narażac całe swoje zawodowe życie za tysiąć złotych, gdzie na adwokata wyda sie dziesięć razy tyle.

A jak dostac tabletkę- proste: podczas rutynowej kontroli u swojego ginekologa ustalić czy w razie "W" wypisze receptę. lub sprawdzić najbliższy gabinet na stronie wpadka peel, zamiast nerwowo biegac po lekarzach internistach, dermatologach którzy leku wcale wypisac i tracić bez sensu potrzebny czas.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:58   #39
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Po za tym uświadamiam: skrobanek prawie nidy w podziemiu nie wykonuja ginekolodzy, bo nie opłaca im sie to. Po co narażac całe swoje zawodowe życie za tysiąć złotych, gdzie na adwokata wyda sie dziesięć razy tyle.
a to mnie ubawiłaś, zaprawdę. Masz na to jakieś twarde dane? Pewnie skrobią oszalałe feministki pod rękę ze zdegenerowanymi ateuszami, za pomocą wieszaków. No i w dodatku w niezłej promocji skrobią, jak za tysiąc złotych.

Myślę, że na tym trzeba zakończyć, bo dalsze prowadzenie tej konwersacji umożliwiałoby co najwyżej prowadzenie krucjaty przeciwko tabsom, a o to chyba w tym wątku nie chodzi, prawda?
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 09:29   #40
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
a to mnie ubawiłaś, zaprawdę. Masz na to jakieś twarde dane? Pewnie skrobią oszalałe feministki pod rękę ze zdegenerowanymi ateuszami, za pomocą wieszaków. No i w dodatku w niezłej promocji skrobią, jak za tysiąc złotych.

Myślę, że na tym trzeba zakończyć, bo dalsze prowadzenie tej konwersacji umożliwiałoby co najwyżej prowadzenie krucjaty przeciwko tabsom, a o to chyba w tym wątku nie chodzi, prawda?
Nie skrobia oszalałe feministki ale ci dla których kasa jest najważniejsza, zdrowie i zycie kobiety juz nie. Swoją drogą nie wiem kto jest tak głupi że wykonuje w Polsce w podziemiu skrobanki, nakład kosztów wysoki, ryzyko duże a i sumienia trzeba sie pozbyc bo w kiepskich warunkach macicę jest łatwo przebic.
Cene 1000 zł wzięłam z kosmosu bo cen nie znam, ale jeźeli za 2000 mozna wykonac zabieg legalnie ze znieczuleniem w klinice w Czechach to w polsce wieszakiem musi byc taniej.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 14:40   #41
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie skrobia oszalałe feministki ale ci dla których kasa jest najważniejsza, zdrowie i zycie kobiety juz nie. Swoją drogą nie wiem kto jest tak głupi że wykonuje w Polsce w podziemiu skrobanki, nakład kosztów wysoki, ryzyko duże a i sumienia trzeba sie pozbyc bo w kiepskich warunkach macicę jest łatwo przebic.
Cene 1000 zł wzięłam z kosmosu bo cen nie znam, ale jeźeli za 2000 mozna wykonac zabieg legalnie ze znieczuleniem w klinice w Czechach to w polsce wieszakiem musi byc taniej.
właśnie dlatego aborcja powinna być w Polsce legalna w 100%. kobieta by mogła pójść, sterylnie i bezpiecznie to zrobić, a nie szukać pomocy w podziemiu albo organizować wojaże do zagranicznych klinik.
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 21:18   #42
cherry_cola
Raczkowanie
 
Avatar cherry_cola
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Hej, mam taką sytuację...
w piątek było ów zdarzenie, kochaliśmy się z chłopakiem bez zabezpieczenia ( do wytrysku nie doszło) a wtedy byłam dwa dni przed owulacją.
Dziś prawie w każdej przychodni spotkaliśmy się z odmową wypisania recepty. Z racji tego, że jest sobota to nawet nie było gdzie się więcej udać. Moje pytanie jest taki czy latać jutro dalej za lekarzami (jednego mamy na oku co wypisze nam receptę) czy dać sobie z tym spokój...
__________________
nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić...
są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki



because my life is awesome

to musi być dobry rok...
cherry_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 21:55   #43
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez cherry_cola Pokaż wiadomość
w piątek było ów zdarzenie, kochaliśmy się z chłopakiem bez zabezpieczenia ( do wytrysku nie doszło) a wtedy byłam dwa dni przed owulacją.
Skąd wiesz, że byłaś dwa dni przed owulacją?

Cytat:
Dziś prawie w każdej przychodni spotkaliśmy się z odmową wypisania recepty. Z racji tego, że jest sobota to nawet nie było gdzie się więcej udać. Moje pytanie jest taki czy latać jutro dalej za lekarzami (jednego mamy na oku co wypisze nam receptę) czy dać sobie z tym spokój...
Jak Ci zależy na tabletce, to szukaj lekarza, który przepisze Ci receptę na nią.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:09   #44
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez cherry_cola Pokaż wiadomość
Hej, mam taką sytuację...
w piątek było ów zdarzenie, kochaliśmy się z chłopakiem bez zabezpieczenia ( do wytrysku nie doszło) a wtedy byłam dwa dni przed owulacją.
Dziś prawie w każdej przychodni spotkaliśmy się z odmową wypisania recepty. Z racji tego, że jest sobota to nawet nie było gdzie się więcej udać. Moje pytanie jest taki czy latać jutro dalej za lekarzami (jednego mamy na oku co wypisze nam receptę) czy dać sobie z tym spokój...
O której godzinie w piątek fakt miał miejsce?

Zakładając, że wieczorem, to jutro wieczorem będą dwie doby; z tego co pamiętam, dopiero pod koniec trzeciej skuteczność Escapelle maleje do 82%. Czyli spore szanse.

Decyzja należy do Ciebie, oczywiście o ile masz pewność, że lekarz tabletkę przepisze.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:11   #45
cherry_cola
Raczkowanie
 
Avatar cherry_cola
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

wiem bo prowadzę obserwację śluzu oraz na podstawie pomiaru temperatury.
__________________
nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić...
są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki



because my life is awesome

to musi być dobry rok...
cherry_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:14   #46
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez cherry_cola Pokaż wiadomość
wiem bo prowadzę obserwację śluzu oraz na podstawie pomiaru temperatury.
Samoobserwacje nie pozwalają ustalić, kiedy będzie owulacja. Można podejrzewać, że niedługo będzie, ale pewności nie ma.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:24   #47
cherry_cola
Raczkowanie
 
Avatar cherry_cola
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

no niech będzie, że są to moje podejrzenia
prawdopodobnie jeśli wezmę tą tabletkę to nie miną dwie doby, ale zastanawiam się za skutkami. Skutki uboczne, które wyczytałam są na oko krótkotrwałe, ale czy w przyszłości to się nie odbije? Dodam też, że w życiu nie przyjmowałam hormonów więc też się trochę tego boję.
__________________
nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić...
są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki



because my life is awesome

to musi być dobry rok...
cherry_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:33   #48
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Cytat:
Napisane przez cherry_cola Pokaż wiadomość
no niech będzie, że są to moje podejrzenia
prawdopodobnie jeśli wezmę tą tabletkę to nie miną dwie doby, ale zastanawiam się za skutkami. Skutki uboczne, które wyczytałam są na oko krótkotrwałe, ale czy w przyszłości to się nie odbije? Dodam też, że w życiu nie przyjmowałam hormonów więc też się trochę tego boję.
Nie spotkałam się z opiniami na temat jakichś długodystansowych skutków tabletki. Poza tym, że może rozregulować cykl do pół roku.

Zastanów się też, czy lepiej zaryzykować te skutki, czy ciążę (ta ostatnia jest dla ciebie raczej niepożądana, skoro rozważasz zażycie tabletki).
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 22:50   #49
cherry_cola
Raczkowanie
 
Avatar cherry_cola
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 44
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

jak najbardziej nie czas i nie miejsce na dziecko, ale czy do samej ciąży może dojść?? wiem, że stosunek przerywany nie jest w żaden sposób metodą zabezpieczenia ale mając pod uwagą że do wytrysku nie doszło a mityczne plemniki w preejakulancie, które pomimo swojego upośledzenia ruchowego oraz zmniejszonej ilości są raczej niegroźne.
Wbrew właśnie tym przekonaniom sama zaczęłam się nakręcać.
__________________
nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić...
są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki



because my life is awesome

to musi być dobry rok...
cherry_cola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-12, 10:53   #50
marzennazollte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

Reklama

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2015-09-12 o 21:01
marzennazollte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 20:28   #51
natiebiernat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: jak uzyskać receptę na 72 po

reklama

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2015-09-26 o 20:33
natiebiernat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-29 10:03:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.