Grzybica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-07, 12:33   #1
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853

Grzybica


Nie znalazłam podobnego wątku.
Mam do Was pytanie.
Złapałam grzybicę na basenie :/ ginekolog przepisał mi globułki dopochwowe, ale powiedział, żeby nie brać ich jak będzie krwawienie. Jestem po tabletce "po" i plamię (brunatne plamy + krew). U lekarza byłam w poniedziałek i powiedział, żeby wstrzymać się ten 1 dzień jeszcze. Jednak mamy czwartek a ja nadal plamię/krwawię i do tego oczywiście mam dyskomfort związany ze stanem zapalnym...
Czekać cały czas aż ustąpi to plamienie i dopiero zacząć stosować globułki czy mogę już?
Globułki - pimafucin.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 14:32   #2
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grzybica

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Nie znalazłam podobnego wątku.
Mam do Was pytanie.
Złapałam grzybicę na basenie :/ ginekolog przepisał mi globułki dopochwowe, ale powiedział, żeby nie brać ich jak będzie krwawienie. Jestem po tabletce "po" i plamię (brunatne plamy + krew). U lekarza byłam w poniedziałek i powiedział, żeby wstrzymać się ten 1 dzień jeszcze. Jednak mamy czwartek a ja nadal plamię/krwawię i do tego oczywiście mam dyskomfort związany ze stanem zapalnym...
Czekać cały czas aż ustąpi to plamienie i dopiero zacząć stosować globułki czy mogę już?
Globułki - pimafucin.
Jeśli to ledwo zauważalne plamienie - ja bym stosowała lek.
Jeśli to krwawienie - nie.
Chodzi o to, żeby nie wypłukiwać globulki z pochwy, co siłą rzeczy ma miejsce przy krwawieniu. Bo wtedy takie niby leczenie nic nie da.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 14:43   #3
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Grzybica

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jeśli to ledwo zauważalne plamienie - ja bym stosowała lek.
Jeśli to krwawienie - nie.
Chodzi o to, żeby nie wypłukiwać globulki z pochwy, co siłą rzeczy ma miejsce przy krwawieniu. Bo wtedy takie niby leczenie nic nie da.
Brązowe plamienie + pare razy w ciągu dnia widzę krew, ale to nie jest jak przy miesiączce, bardziej plamienie z krwi.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 19:31   #4
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Grzybica

Zastanawiam sie tez czy to krwawienie moze miec zwiazek nie tylko z escapelle ale tez ze stanem zapalnym. W ciagu dnia zauwazylam krwawienia,ale takie minimalne.
Wezme glibulke mimo wszystko jezeli krew nie ma jakiegos negatywnego dzialania w polaczeniu z globulka.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 06:55   #5
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Grzybica

Moim zdaniem krew nie ma nic wspólnego ze stanem zapalnym, chyba że masz dodatkowo nadżerkę.
Przy zwykłej grzybicy raczej wiązałabym plamienie wyłącznie z escapelle.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 07:22   #6
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Grzybica

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem krew nie ma nic wspólnego ze stanem zapalnym, chyba że masz dodatkowo nadżerkę.
Przy zwykłej grzybicy raczej wiązałabym plamienie wyłącznie z escapelle.
Byłam u ginekologa całkiem niedawno i było wszystko ok no i teraz w poniedziałek bo zaczęło się dziać coś niedobrego (stan zapalny) i stwierdził grzybicę a to na 99% przez basen (termy) bo po nim się zaczęło.

Wczoraj jeszcze się wstrzymałam, ale dzisiaj już wieczorem definitywnie biorę globułki tym bardziej, że mam je brać 6 dni a jeżeli escapelle mi nie przestawi cyklu to akurat za tydzień mam mieć miesiączkę no i musiałabym przerwać branie tych globułek.

Co do krwawienia to faktycznie pewnie escapelle swoje zrobiło/robi. Ale jestem w szoku bo kiedyś jak ją wzięłam to nie miałam ani jednego skutku ubocznego, a teraz cała seria wszystkich możliwych skutków ubocznych...
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-08 08:22:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.