Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-11, 20:13   #1
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759

Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa


Cześć
Pod koniec sierpnia mam zamiar po raz pierwszy zacząć stosować antykoncepcję hormonalną. Wiąże się to głównie z moim trądzikiem hormonalnym. U endokrynologa zrobiłam szereg badań hormonalnych ponieważ wieloletnie leczenie u dermatologa nie przynosi skutków.
Jestem zdecydowana spróbować.c tego sposobu, jednak ostatnie badania jakie mi zostały do zrobienia to te przed antykoncepcją.
Dzisiaj byłam u ginekologa odebrać cytologię, która wyszła w porządku. Miałam w marcu robione USG dopochwowe( wcześniej też zimą) i wychodzi zawsze dobrze. Ogólnie wszystko wychodzi ok. Na dzisiejszej wizycie poprosiłam lekarza, aby zapisał mi badania, które powinnam wykonać na wszelki wypadek przed antykoncepcją. I na kartce dostałam coś takiego:
-Cholesterol całk.
-Bilirubina
-Transaminazy
-Glukoza na czczo
-D-dimery

Mam jednak wrażenie, że to nie wszystko. Czy powinnam zbadać coś jeszcze?
Dodam, że od internisty kontrolnie dostałam skierowanie na morfologię i badanie tarczycy (tarczycę badałam wiele razy, ale teraz też dla pewności TSH FT3 i FT4).
Podczas badań od endokrynologa zbadałam też krzywą cukrową i insulinową, które wyszły prawidłowe. Hormony badałam również - estradiol, testosteron, androstendion, DHEA, DHEAS, 17OHP, Lh, FSH, prolaktynę i jeszcze innych których nie pamiętam.

Wydaje mi się, że zostały już tylko badania przed antykoncepcją, żeby móc z czystym sumieniem zacząć brać te tabletki.
Czy powinnam jeszcze dodatkowo zbadać coś oprócz tego co rozpisał lekarz? Będę wdzięczna za rady
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 22:59   #2
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Ja dostałam morfologię, układ krzepnienia, próby wątrobowe, d-dimery. Dodatkowo kazał mi zrobić usg wątroby i piersi
Wydaję mi się, że badania, które dostałaś są ok. Cieszę się, że w ogóle lekarz ci je zlecił, bo teraz to wiadomo, jak to jest.... najłatwiej wypisać receptę i tyle
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 19:31   #3
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Ja sama poszłam do lekarza i kazałam sobie wypisać dla własnego spokoju.
Z układu krzepnięcia to nie mam pojęcia jakie trzeba jeszcze zrobić. Wypisałam sobie na kartce jedynie z internetu dodatkowo APTT, PT(INR) i fibrynogen, ale nie wiem czy to takie mają być, skoro lekarz mi nie zlecił. Transminazy to to samo co próby wątrobowe? W przychodni nie wiedzieli w ogóle o co chodzi...
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 08:39   #4
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

dziewczyny jaki lekarz powinien wypisać mi skierowanie na badania hormonalne?
mam wielkie problemy przed miesiączką. bardzo puchnę, bolą mnie piersi, czuję się osłabiona itd. to właściwie 1,5 tygodnia wyjęte z życia.
chcę wprowadzić antykoncepcję, która jest mi teraz potrzebna ze względu na przyjmowanie Izoteku. ale nie chcę dobierać jej metodą prób i błędów.
do tej pory, kilka lat temu brałam Yaz. w tamtym okresie bardzo załagodził te wszystkie objawy "przed". kilka dni temu dostałam od ginekologa Vixpo czyli Yaz pod inna nazwą. z dnia na dzień bardzo pogorszył mi się nastrój, miałam wzmożony apetyt, zatrzymała mi się woda w organizmie. wzięłam łącznie 5 tabletek i wczoraj je odstawiłam. samopoczucie było nie do zniesienia.
chcę zrobić gruntowne badania, które jasno wskażą jaka antykoncepcja będzie dla mnie najlepsza.
nie chcę eksperymentować na swoim organizmie.
domyślam się, że z takim skierowaniem nie jest łatwo u lekarza na NFZ. jestem gotowa zrobić takie badania prywatanie, na własną rękę tylko nie mam pojęcia co powinnam zbadać.
bardzo proszę Was o pomoc!
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 17:45   #5
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Z tego co ja słyszałam to nie ma jakichś konkretnych badań, które pokażą jaka antykoncepcja się u Ciebie przyjmie. Na pewno lekarz powinien zrobić badania właśnie takie jak ja miałam przed antykoncepcją, które pokażą, czy w ogóle możesz ją brać i czy nie spowoduje ryzyka zakrzepicy, czy uszkodzenia wątroby.
Ale jeśli masz więcej wątpliwości to ja radziłabym Tobie pójść do endokrynologa, albo ginekologa-endokrynologa i zrobić badania hormonalne. Ja sama przez kilka lat chodziłam po lekarzach i wydałam setki złotych na badania. W sumie nic konkretnego mi nadal nie wyszło, jedynie to, że mój trądzik jest spowodowany przez podwyższony poziom androgenów. Na razie stanęło u mnie na antykoncepcji i zobaczę, czy po niej objawy mi ustąpią.
A ty też masz chyba trądzik skoro bierzesz Izotek? Czy tabletki antykoncepcyjne ci nie pomogły na trądzik, skoro będziesz brała Izotek?

Ja wczoraj wydałam 150zł prawie na moje badania przed antykoncepcją. Zrobiłam próby wątrobowe, wskaźnik PT(INR), APTT, fibrynogen, d-dimery, glukozę, cholesterol, TSH, FT3, FT4 i morfologię.
Wskaźnik INR, APTT i fibrynogen zrobiłam sobie sama bez zalecenia lekarza i teraz zastanawiam się co mu powiedzieć, skoro on mi sam tego nie zlecił? Pomyśli, ze jestem przewrażliwioną hipochondryczką... Wizytę mam już w środę i wtedy lekarz ma mi przepisać moje pierwsze tabletki. Strasznie się denerwuję.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 18:26   #6
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Z tego co ja słyszałam to nie ma jakichś konkretnych badań, które pokażą jaka antykoncepcja się u Ciebie przyjmie. Na pewno lekarz powinien zrobić badania właśnie takie jak ja miałam przed antykoncepcją, które pokażą, czy w ogóle możesz ją brać i czy nie spowoduje ryzyka zakrzepicy, czy uszkodzenia wątroby.
Ale jeśli masz więcej wątpliwości to ja radziłabym Tobie pójść do endokrynologa, albo ginekologa-endokrynologa i zrobić badania hormonalne. Ja sama przez kilka lat chodziłam po lekarzach i wydałam setki złotych na badania. W sumie nic konkretnego mi nadal nie wyszło, jedynie to, że mój trądzik jest spowodowany przez podwyższony poziom androgenów. Na razie stanęło u mnie na antykoncepcji i zobaczę, czy po niej objawy mi ustąpią.
A ty też masz chyba trądzik skoro bierzesz Izotek? Czy tabletki antykoncepcyjne ci nie pomogły na trądzik, skoro będziesz brała Izotek?

Ja wczoraj wydałam 150zł prawie na moje badania przed antykoncepcją. Zrobiłam próby wątrobowe, wskaźnik PT(INR), APTT, fibrynogen, d-dimery, glukozę, cholesterol, TSH, FT3, FT4 i morfologię.
Wskaźnik INR, APTT i fibrynogen zrobiłam sobie sama bez zalecenia lekarza i teraz zastanawiam się co mu powiedzieć, skoro on mi sam tego nie zlecił? Pomyśli, ze jestem przewrażliwioną hipochondryczką... Wizytę mam już w środę i wtedy lekarz ma mi przepisać moje pierwsze tabletki. Strasznie się denerwuję.
nie, antykoncepcja nie pomogła mi na trądzik. walczę z nim od ponad 10 lat. kilkanaście terapii antybiotykami, maści, kremy, żele, płyny itd. nic nie pomagało. Izotek wprowadziłam miesiąc temu. oczywiście pod ścisłą kontrolą dermatologa.
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 20:39   #7
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
nie, antykoncepcja nie pomogła mi na trądzik. walczę z nim od ponad 10 lat. kilkanaście terapii antybiotykami, maści, kremy, żele, płyny itd. nic nie pomagało. Izotek wprowadziłam miesiąc temu. oczywiście pod ścisłą kontrolą dermatologa.
Ja mam trądzik już 8 lat, to też długo. U dermatologa kuracje antybiotykami tez juz nie skutkują, a ostatnia skończyła się dodatkowo problemami żołądkowymi. Maści wszelkie odstawiłam jakieś 2 lata temu, ale teraz będe wracała, zeby znowu skórę trochę złuszczyć. Antykoncepcji natomiast jeszcze nie próbowałam wcale, a z badań moich wynikło, że warto by było spróbować.

A badałaś już sobie wszystkie hormony?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 12:24   #8
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Dobra dziewczyny, wygrzebałam gdzieś kartę od swojego gina z rzeczami do zbadania przez rozpoczęciem anty. Dodam, że według niego ten pakiet badań może wykazać w jakiś 80% to, czy jesteśmy w grupie ryzyka i jakie hormony będą nam lepiej służyć.

Ogólne badanie morfologii
OB
APTT
Wskaźnik protrombiny
Czas protrombiny
INR
Fibrynogen
AL, AST, ALP, GGT
Bilirubina całkowita
Cholesterol
Triglicerydy
Glukoza
TSH
Prolaktyna
D-dimer

+ dodatkowo zrobiłam badanie moczu, usg wątroby i piersi.
Całość badania (robiłam prywatnie) wyniosło mnie ok. 210 zł.

Dostałam na bazie wyników tabletki, które o dziwo mi służą i nie mam męczących skutków ubocznych.
Mówił mi również też o pakiecie 3 rzeczy do zbadania, które w przybliżeniu nawet w 98% mogą określić, czy dane hormony będą nam przyjazne i czy jest jakieś ryzyko przyjmowania tabsów. Jedyny minus to koszt tych badań ok. 600-800 zł.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 15:28   #9
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny, wygrzebałam gdzieś kartę od swojego gina z rzeczami do zbadania przez rozpoczęciem anty. Dodam, że według niego ten pakiet badań może wykazać w jakiś 80% to, czy jesteśmy w grupie ryzyka i jakie hormony będą nam lepiej służyć.

Ogólne badanie morfologii
OB
APTT
Wskaźnik protrombiny
Czas protrombiny
INR
Fibrynogen
AL, AST, ALP, GGT
Bilirubina całkowita
Cholesterol
Triglicerydy
Glukoza
TSH
Prolaktyna
D-dimer

+ dodatkowo zrobiłam badanie moczu, usg wątroby i piersi.
Całość badania (robiłam prywatnie) wyniosło mnie ok. 210 zł.

Dostałam na bazie wyników tabletki, które o dziwo mi służą i nie mam męczących skutków ubocznych.
Mówił mi również też o pakiecie 3 rzeczy do zbadania, które w przybliżeniu nawet w 98% mogą określić, czy dane hormony będą nam przyjazne i czy jest jakieś ryzyko przyjmowania tabsów. Jedyny minus to koszt tych badań ok. 600-800 zł.
wiesz co? Jestem pod wrażeniem, jak dobrze i poważnie podeszłaś do spraw hormonów. Wiesz dlaczego? Bo mojej siostrze lekarz zrobił niedużą część badań, nie tych najważniejszych (czyli np, z krzepliwością) i po braniu hormonów- dostała zakrzepicy i naprawdę to, że żyje i wyszła z tego- to dla mnie cud.
A bardzo, bardzo dużo kobiet bierze hormony jak "słodkie cukiereczki"- gdy to nie jest dla każdej kobiety.
Leżałam niedawno w szpitalu z problemem krzepliwości po operacji - i wiesz co usłyszałam do lekarki- gdybym w tym wszystkim brała hormony- nie przeżyłabym. Po prostu z racji "odziedziczonej krwi" nie mogę brać żadnych hormonów, siostra też.
I dlatego jestem pod tak pozytywnym odebraniem, jak sensownie podeszłaś do tego i dlatego wiesz, ze możesz i dobrze się czujesz.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2014-08-16 o 18:45
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 20:10   #10
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Dobra dziewczyny, wygrzebałam gdzieś kartę od swojego gina z rzeczami do zbadania przez rozpoczęciem anty. Dodam, że według niego ten pakiet badań może wykazać w jakiś 80% to, czy jesteśmy w grupie ryzyka i jakie hormony będą nam lepiej służyć.

Ogólne badanie morfologii
OB
APTT
Wskaźnik protrombiny
Czas protrombiny
INR
Fibrynogen
AL, AST, ALP, GGT
Bilirubina całkowita
Cholesterol
Triglicerydy
Glukoza
TSH
Prolaktyna
D-dimer

+ dodatkowo zrobiłam badanie moczu, usg wątroby i piersi.
Całość badania (robiłam prywatnie) wyniosło mnie ok. 210 zł.

Dostałam na bazie wyników tabletki, które o dziwo mi służą i nie mam męczących skutków ubocznych.
Mówił mi również też o pakiecie 3 rzeczy do zbadania, które w przybliżeniu nawet w 98% mogą określić, czy dane hormony będą nam przyjazne i czy jest jakieś ryzyko przyjmowania tabsów. Jedyny minus to koszt tych badań ok. 600-800 zł.
To ja mam praktycznie to samo, tyle, że bez triglicerydów i prolaktyny, ale prolaktynę robiłam jakiś rok temu razem z resztą hormonów i wyszło ok.
Mi się wydawało, ze na podstawie badań nie można określić jakie tabletki będą nam odpowiadały. Przynajmniej tak wyczytałam na innych wątkach. Ja mam wizytę już w środę i denerwuję się co mi lekarz przepisze. Endokrynolog i dermatolog zalecali coś z niską dawką hormonów.

A wiesz coś może więcej na temat tego jak się dobiera leki na podstawie wyników badań?

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
wiesz co? Jestem pod wrażeniem, jak dobrze i poważnie podeszłaś do spraw hormonów. Wiesz dlaczego? Bo mojej siostrze lekarz zrobił niedużą część badań, nie tych najważniejszych (czyli np, z krzepliwością) i po braniu hormonów- dostała zakrzepicy i naprawdę to, że żyje i wyszła z tego- to dla mnie cud.
A bardzo, bardzo dużo kobiet bierze hormony jak "słodkie cukiereczki"- gdy to nie jest dla każdej kobiety.
Leżałam niedawno w szpitalu z problemem krzepliwości po operacji - i wiesz co usłyszałam do lekarki- gdybym w tym wszystkim brała hormony- nie przeżyłabym. Po prostu z racji "odziedziczonej krwi" nie mogę brać żadnych hormonów, siostra też.
I dlatego jestem pod tak pozytywnym odebraniem, jak sensownie podeszłaś do tego i dlatego wiesz, ze możesz i dobrze się czujesz.
To przerażające co napisałaś o siostrze i zakrzepicy. Ja się strasznie boję skutków ubocznych. Niby zrobiłam wszystkie badania, wyniki mam prawdopodobnie w poniedziałek, ale mimo wszystko boję się.
Nie wiem jak porozmawiać z lekarzem, żeby przepisał mi coś indywidualnie dla mnie, a nie to co wszystkim.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 20:22   #11
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Ale zrobiłaś badania - i to jest właśnie dobre, bo zwyczajnie pokaże, czy to dla Ciebie, czy nie. A wiem też (po rozmowie z lekarzem), jak często hormony są zapisywane jak "cukiereczki": bez badań, wywiadu rodzinnego (czyli np. jakie choroby występują w rodzinie).
Moja koleżanka stosuje hormony ponad 20 lat i nic się nie dzieje; ale bada się, pilnuje itp. Dodaj do tego, ile np. palących kobiet bierze też hormony, a w pewnym wieku połączenie tych 2 rzeczy- to może być problem.
Ja już wiem,że nie mogę żadnych hormonów , nigdy. I mam przynajmniej sprawę jasną.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 20:34   #12
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Ale zrobiłaś badania - i to jest właśnie dobre, bo zwyczajnie pokaże, czy to dla Ciebie, czy nie. A wiem też (po rozmowie z lekarzem), jak często hormony są zapisywane jak "cukiereczki": bez badań, wywiadu rodzinnego (czyli np. jakie choroby występują w rodzinie).
Moja koleżanka stosuje hormony ponad 20 lat i nic się nie dzieje; ale bada się, pilnuje itp. Dodaj do tego, ile np. palących kobiet bierze też hormony, a w pewnym wieku połączenie tych 2 rzeczy- to może być problem.
Ja już wiem,że nie mogę żadnych hormonów , nigdy. I mam przynajmniej sprawę jasną.
U mnie w rodzinie to o tyle, ze mamma moja dostała żylaków po urodzeniu brata, no i jej mama też ma. Poza tym z krzepliwością krwi u mnie w rodzinie kłopotów nie było, a moja mama sama brała przed menopauzą hormony kilka lat i nic jej się absolutnie nie działo, a dostała te tabletki niestety bez żadnych badań.
Ja nie palę, nie piję(co najwyżej okazjonalnie), zdrowo się odżywiam, słodyczy nie jem, nic nie słodze, słonego te.z nie jadam, żadnych fast-foodów.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 19:17   #13
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Jest tu kto?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 20:13   #14
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Dzisiaj odebrałam wyniki badań. Jeśli widzicie coś nie tak to napiszcie proszę. Jutro mam wizytę u lekarza i denerwuję się.

Fibrynogen 280,89 (200-400)
D-dimer 97 (0-500)
INR 1,05 (0,80-1,20)
Wskaźnik protombiny 96% (80-120)
Czas protrombinowy 16,5 sek (10-16)
APTT 38,8 sek (26,6-39,9)
Ratio 1,11 (0,80- 1,20)
Cholesterol całkowity 158 (115-190)
Glukoza 93 (70-99)
Próby wątrobowe:
AST 23 (0-32)
ALT 31 (0-33)
Bilirubina całkowita 0,58 (0-1,10)
Fotosfataza zasadowa 74 (35-104)
GGTP 17 (6-42)

TSH 1,750 (0,270-4,200)
FT3 3,01 (2-4,40)
FT4 1,41 (0,93-1,70)
W morfologii wszystko w normie.

Martwi mnie czas protrombinowy, bo jest powyżej normy i APTT też przy górnej granicy. Czy to znaczy, że tabletki mogą spowodować tutaj ryzyko zakrzepicy? Proszę, jeśli orientujecie się w tym to poradźcie.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 14:43   #15
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Lekarz mi przepisał lek Bonadea. Przeczytałam już całą ulotkę i trochę się boję. Martwi mnie też wynik D-dimerów, bo podobno ma być ujemny- tak wyczytałam w internecie. Lekarz niby powiedział, że ok. Sama już nie wiem. Ja mam wynik dodatni, bo 97. Podobno takie wyniki oznaczają jakieś ryzyko, czy epizody, wylewów, zatorowości, udarów. Może lekarz mi wszystkiego nie powiedział?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:45   #16
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Badania przed antykoncepcją-rozpiska od ginekologa

Ja też miałam bardzo dużo badań robionych a i tak mimo to ardzo źle sie czułam po tabletkach. Chciałam juz zrezygnować ale ja nie jestem pewna innych form antykoncepcji. Lekarz w koncu zlecił mi Belare bo niby ma naturaly hormon. Biore 4 miesiace i jestem jak nowonarodzona bo nie mam żadnych bocznych skutków.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-13 22:45:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:16.