Testy ciążowe/Beta HCG - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-28, 08:07   #1
adzia
Przyczajenie
 
Avatar adzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18

Test ciążowy-źle odczytany wynik?


Hej dziewczyny. Mam pytanie. Okres spóźnia mi się już 5 dzień i obawiam się, że jestem w ciąży. Moje piersi zaczęły mnie boleć, zwłaszcza sutki, które sterczą. Ale zrobiłam test Quick Vue. Najpierw cały obszar testu zrobił się różowy, więć przeraziłam się, że tak bardzo jestem w ciąży, że nie pojawił się paseczek tylko całość . Ale potem się wyklarowało i test wyszedł negatywny. No właśnie, test szlag trafił, czy ja źle odczytałam i ta wszechobecna różowość na początku to jednak pozytywny? Do gineologa wybiorę się dopiero po nowym roku. Robić jeszcze jeden za pare dni? Może ten test aż tak się mylić? ech. niepewność mnie zabije
adzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 08:35   #2
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Dla pewności zawsze możesz zrobić drugi test, w końcu to nie majątek, a może uspokoisz się

EDIT: najlepiej zrobić test rano
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 09:48   #3
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

nie patrzysz jak "test sie robi" tylko po 3 minutach patrzysz ile masz kreseczek.
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 09:56   #4
adzia
Przyczajenie
 
Avatar adzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

No ok, czyli negatywny. Zrobiłam z samego rana. Ech, no i mam mętlik w głowie. Bo te piersi nigdy mnie w ten sposób nie bolały, okresu nie ma. No chyba innych przyczyn tego zachowania niż ciąża nie ma? Może mi wychodzić na każdym teście, że nie jestem w ciąży a jednak będę? Przepraszam, że zadaje tak głupie pytania, ale zawsze myślałam, że ciąża i te sprawy to jeszcze przede mną a tu taki zonk
adzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 10:04   #5
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Wazny jest efekt koncowy testu a nie to co sie z nim dzieje na poczatku. Zrobil sie rozowy bo po dodaniu do testu moczu zaczela zachodzic reakcja chemiczna - jesli w efekcie koncowym wynik byl negatywny to raczej nie jestes w ciazy.
A to ze cie bola piersi to przeciez normalne przed okresem. Poza tym wierz mi ze psychika potrafi zdzialac cuda. Ja mialam kiedys przez 2 tygodnie poranne mdłosci, bolaly mnie piersi i na dodatek mialam dziwne apetyty - objawy ustapily jak zrobilam test i wyszedl negatywny
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-28, 10:16   #6
adzia
Przyczajenie
 
Avatar adzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

No właśnie mnie nigdy to a nigdy nie bolały piersi przed okresem. A tu wredne sutki przypominają ciągle o swoim istnieniu. Ale może rzeczywiście ta psychika? Ale żeby przez nią okresu nie było? A swoją drogą to wczoraj tez mi było troche niedobrze . I potem nawet sobie kupiłam chipsy, których nie jadłam od roku. No to nic, czekamy do Nowego Roku a jak coś to do lekarza. Ten test mnie wcale a wcale nie uspokoił niestety . Dziękuję za wszytskie odpowiedzi i jak ktoś ma jeszcze jakies pomysły to ja bardzo chętnie poczytam .
adzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 11:54   #7
anastazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 666
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

piersi mogą cię boleć z różnych powodów. U mnie jest to uzależnione od żywności. Nie wiem czy jest możliwe, żebny zawierałą hormony, ale po niektóych produktach czuje się włóaśnie tak. Trudno mi powiedzieć konkretnie po jakich, bo u mnie to jest chyba kwestia "mieszanki". Zjem coś, później coś innego i ....
Mam też tak, gdy zmieniają się radykalnie pory roku, jak np ostatnio z długiej jesieni nagle zima! Zachycianki, dziwne rzeczy z okresem i takie tam.
I oczywiście również to kwestia sexu. Im więcej i lepiej tym większe objawy jak u Ciebie
anastazjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-29, 13:03   #8
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Zawsze mozesz zrobić test z krwi, jest duzo bardziej wiarygodny niz sikany chociaz droższy.
Pozatym czytałam na necie o przypadkach gdzie testy nie wykazywały ciązy a kobiety w niej były
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 13:43   #9
adzia
Przyczajenie
 
Avatar adzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
Zawsze mozesz zrobić test z krwi, jest duzo bardziej wiarygodny niz sikany chociaz droższy.
Pozatym czytałam na necie o przypadkach gdzie testy nie wykazywały ciązy a kobiety w niej były
Umiesz pocieszyć . Nie chcę być tym przypadkiem o którym czytałaś. Boję się strasznie, zrobiłam test z krwi, za pare godzin wynik.
adzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 02:35   #10
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Cytat:
Napisane przez adzia Pokaż wiadomość
Umiesz pocieszyć . Nie chcę być tym przypadkiem o którym czytałaś. Boję się strasznie, zrobiłam test z krwi, za pare godzin wynik.
i jak Moja Droga? wszytsko w porzadku?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 11:40   #11
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Pamietaj tez, ze jestes w stresie. Boisz sie o ciaze i byc moze dlatego mozesz nie miec okresu!

Ale mimo wszystko, dla pewnosci zrob go jeszcze raz.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-01, 14:28   #12
adzia
Przyczajenie
 
Avatar adzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Test z krwi wyszedł negatywny . Ale okresu jak nie było tak nie ma...Starałam się mu robić na Sylwestrze jak najmniej stresującą atmosferę, więc zobaczymy co z tego wyjdzie . Tak czy siak chyba odwiedzę lekarza w najbliższym czasie, bo mi się to niepodoba. Dzięki wielkie za wszytsko, dziewczyny
adzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 14:59   #13
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

tak z ciekawości: ile taki test krwi kosztuje?
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 15:12   #14
monkawiz
Raczkowanie
 
Avatar monkawiz
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 79
GG do monkawiz Send a message via Skype™ to monkawiz
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Witaj. Byłam w podobnej sytuacji. Okres spóźniał mi sie 8 tygodni. Byłam przerażona. Myslałam że to ciąża. A tu nic zrobiłam test i negatyw. Warto żebyś poszła do lekarza . Myślę, że stres, zmęczenie też mają wpływ na nasze zmiany miesiaczkowe. Rada dla Ciebie. Ginekolog i Endokrynolog. To sprawka hormonów. Pozdrowionka Monka
monkawiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 16:07   #15
adzia
Przyczajenie
 
Avatar adzia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Cytat:
Napisane przez naanahanae Pokaż wiadomość
tak z ciekawości: ile taki test krwi kosztuje?
Test kosztował 25 zł + 2 zł za szybki wynik (te 4 h to i tak za długo było dla mnie ).

Monkawiz, dzięki, że mi o tym przypomniałaś, bo swego czasu odwiedzałam doktor o spec. właśnie ginekolog - endokrynolog. Chyba trzeba będzie znowu odwiedzić znajome progi. Ale rok temu z hormonami było ok, foch . W gruncie rzeczy to chyba pewnie stres, a już zwłaszcza jak bylo podejrzenie ciąży. Co to były za dni . No ale nie zostawię tak tego. Nie daj Boże jakieś PCO się jednak zaplątało .
adzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-01, 22:01   #16
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

dzięki
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 08:10   #17
monkawiz
Raczkowanie
 
Avatar monkawiz
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 79
GG do monkawiz Send a message via Skype™ to monkawiz
Dot.: Test ciążowy-źle odczytany wynik?

Adzia no i Git. Będzie dobrze. Pozdrowionka dla Cia i Twego Rycerza.
monkawiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 15:27   #18
truskaweczka2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
plamienie i test negatywny

Witam od poprzedniego cyklu od owulacji (staram się z mężem o dziecko) pobolewa mnie prawy jajnik, miałam dużo białego śluzu, bolały piersi przy dotyku. Przyszedł dzień miesiączki i dostałam plamienia były bardzo skąpe a zawsze mam obfity okres i 2 i 3 dzień zawsze bardzo boli a teraz przy plamieniu nic, tylko piersi jak zawsze przy dotyku. Plamienie dobiegło końca zrobiła test ciążowy i wyszedł negatywny zrobiłam po 6 dniach od daty dostania plamienia. Piersi nadal bolą mnie przy dotyku, mam dużo białego i rozciągającego się śluzu i jajnik mnie dalej pobolewa ciągle ten sam.. Co to wszystko może znaczyć? Czy mogę wykluczyć ciążę po tym teście??
truskaweczka2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 16:31   #19
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: plamienie i test negatywny

Dla pewności zrób test krwi będziesz 100%pewna.
Np. w moim przypadku: zrobiłam test 17dni od współżycia,mniej więcej w dzień spodziewanej się miesiączki. Wyszedł negatywnie. Zrobiłam test krwi dla pewności i jestem w ciąży co potwierdził mój ginekolog.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 20:13   #20
evie
Raczkowanie
 
Avatar evie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 79
Dot.: plamienie i test negatywny

kochane dołączę się do pytania bo....test zrobiłam w dzień spodziewanej @- negatywny lecz ciąży nie wykluczałam bo okres spóźniony o 4 dni, mdłości hmmm i tak i nie bo może sobie wmówiłam senność zdecydowanie wzmożona i temp. 37,4 przez cały czas a o przeziębieniu nie ma mowy. tyle ze dzisiaj już zglupiałam, dostałam plamienia okolo poludnia takiego brązowego. teraz po kąpieli krwawienie ale takie właśnie jakby rozwodnione czysto czerwone bez grudek takich jak zwykle i bezbolesne. i w sumie sama już nie wiem. Może któraś z was przeszla podobne objawy?
evie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 09:22   #21
patrysza4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 26
Dot.: plamienie i test negatywny

Ja mam właśnie takie objawy kochałam się zmoim meżem w dni płodne bo staramy sie o dzidzie piersi mnie fakt nie bolą tylko czasami brodawki swędzą i brzuch mnie pobolewa,plamienie dostałam w dniu spodziewanej miesiaczki ale było jasno czerwonego koloru i bardzo słabe a zawsze miałam ciemnego koloru i ze skrzepami,test ciążowy był negatywny ale dla 100% pewności zrobiłam test BETA HCG jutro po wyniki i wszystko się okaże. Mam nadzieje że moje przeczucie się sprawdzi,jak będę miała jutro wyniki dam znac co i jak.
patrysza4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 11:25   #22
truskaweczka2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: plamienie i test negatywny

trzymam kciuki ja musze isc do lekarza mam już po plamieniu 9 w dzien spodziewanej miesiaczki dostałam je i jak sie skonczyło 13 zrobiłąm test i byl negatywny ale nadal pobolewa mnie co jakis czas jajnik i piersi bola przy dotyku... czuję sie dziwnie... trzymam za was kciuki!!
truskaweczka2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 14:21   #23
szaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: plamienie i test negatywny

Cytat:
Napisane przez evie Pokaż wiadomość
kochane dołączę się do pytania bo....test zrobiłam w dzień spodziewanej @- negatywny lecz ciąży nie wykluczałam bo okres spóźniony o 4 dni, mdłości hmmm i tak i nie bo może sobie wmówiłam senność zdecydowanie wzmożona i temp. 37,4 przez cały czas a o przeziębieniu nie ma mowy. tyle ze dzisiaj już zglupiałam, dostałam plamienia okolo poludnia takiego brązowego. teraz po kąpieli krwawienie ale takie właśnie jakby rozwodnione czysto czerwone bez grudek takich jak zwykle i bezbolesne. i w sumie sama już nie wiem. Może któraś z was przeszla podobne objawy?
objawy ciąży ja też miałam - urojonej.. wiesz - brak okresu, wzmożony apetyt, mieszanie smaków, mdłości itd itp.. już o tym ze kobiety w ciąży mnie prześladowały tak samo tak tematy ciążowe nie wspomne..
to po prostu anomalia Twojego organizmu

Edytowane przez szaza
Czas edycji: 2010-06-16 o 14:26
szaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 16:54   #24
evie
Raczkowanie
 
Avatar evie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 79
Dot.: plamienie i test negatywny

możliwe że jest wszystko dobrze. Ja nie mam typowych objawów ciąży. bo zapachy ani smaki mi się nie mieszają ani nie są bardziej intensywne. piersi mnie nie bolą absolutnie. ogólnie czuje się bardzo dobrze. Tylko martwi mnie to ze plamię bo już drugi dzień i widzę ze to nie jest zwykły okres, bo nie czuje bólu tak jak do tej pory żadnego a naprawdę uwierzcie mam bolesne bardzo miesiączki. po całym dniu chodzenia zabrudziłam tylko wkładkę wiec z obfitością tez cienko. no i ta temperatura. Nie wiem poobserwuje się jeszcze pare dni i najwyzej powtorze test. A za was trzymam kciuki
evie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 22:19   #25
patrysza4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 26
Dot.: plamienie i test negatywny

U mnie raczej tez nie ma mowy o urojonej ciąży bo dopuki niedostałam tego lekkiego plamienia to nawet nie myślałam o tym ani troche. Jedynie co codzienne sprawdzam to tą miesiączke o reszty objawach nie myśle ale one powoli przychodzą same. A zrobiłam badania tylko dla tego by potwierdzic lub wykluczyn bo jeżeli nie udało się tym razem to nastepnym,ale ja raz byłam w ciaży i poroniłam a prace mam bardzo cieżko i gdy jednak jestem w ciaży to przez prace bym napewno je straciła bo obsługa czterach maszyn jest cięzka i dotego dochodza ok 10 kartonów poddnoszenia po 13 kg.
patrysza4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 14:55   #26
monika93159
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: plamienie i test negatywny

Evie...
Mam tak samo też nie wiem czy jestem w ciąży choc mam nadzieję że nie....
monika93159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 11:18   #27
evie
Raczkowanie
 
Avatar evie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 79
Dot.: plamienie i test negatywny

Więc kochane...
Dziś zrobiłam test drugi z rana. plamić przestałam po dwóch dniach wiec stwierdziłam ze jak coś jest to juz moge robic test. I.... wynik jest chyba negatywny piszę chyba bo widze (tak jak juz gdzies przeczytałam ) cień cienia drugiej kreski ale żeby się już bardziej nie nakręcać uznaje go za negatywny
wiec u mnie ciąża odpada chyba. w przyszłym tyg. pójdę do lekarza i zapytam o to plamienie bo bardziej niepokoi mnie fakt ze mogę mieć cykle bezowulacyjne lub jakieś jeszcze inne diabelstwo :/

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez monika93159 Pokaż wiadomość
Evie...
Mam tak samo też nie wiem czy jestem w ciąży choc mam nadzieję że nie....
A jak z testem u Ciebie??
evie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 15:42   #28
Blanka25
Raczkowanie
 
Avatar Blanka25
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 65
Blada druga kreseczka- niejasny wynik testu ciążowego

Cześć, w skrócie mowiac, zrobilam dzisjaj test ciążowy, druga kreska jest, ale bardzo jasniutka, nie wiem jak mam interpretowac ten wnik jako pozytywny czy negatywny. Jutro kupie jeszcze jeden test i sprawdze ponownie, a moze na blady kolor kreski ma wpływ to , zę to dopiero 29 dzien cyklu?
Blanka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 15:53   #29
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: niejasny wynik testu ciążowego

Jeśli pojawiła się druga kreska, choć jasna to myślę, że wynik jest jak najbardziej pozytywny.
Możesz powtórzyć test, albo zrobić betę- jest bardzo wiarygodna.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 15:54   #30
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: niejasny wynik testu ciążowego

Witaj Wynik testu, tj. intensywność kreski zależy od stężenia hormonu, jest on najwyższy rano. Test powinno się zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, już wtedy powinien być dobrze widoczny A może zrobisz badanie stężenie Beta-HCG we krwi, to jest najpewniejszy wynik.
Dodam tylko, że Moja bardzo blada, prawie widoczna druga kreseczka właśnie bawi się kubeczkami
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-16 11:05:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.