NIEtrądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-23, 14:29   #1
Lightdivining
Przyczajenie
 
Avatar Lightdivining
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12

NIEtrądzik


Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum, ale mam wrażenie, że pytanie podobne do mojego jeszcze się nie pojawiło. Mianowicie:

Zarówno na tym forum, jak i na wielu innych czytam o Face Ok (Okey) i tabletkach z bratka. Wszyscy piszą, że używają tego na trądzik. Nie wiem, czy tyle osób ma ten problem czy może dla większości pryszcze to trądzik. Ja nie mam trądziku. Mam pryszcze, o tyle uciążliwe, że jeśli już jakiś wylezie, to jest gigantyczny i ohydny. Mam to nie tylko na twarzy, ale też np na plecach i czasami na nogach. Myślałam o oczyszczeniu organizmu, podobno tabletki z bratkiem właśnie tak działają. I tu pytanie do Was: czy tylko przy trądziku będzie tzw "wysyp"? Wiem, że na pewno przez pewien czas będzie dużo krost, ale czy jeśli nie mam trądziku, to będzie mniej dotkliwe? Boję się, że w trakcie kuracji nie wyjdę z domu...
Lightdivining jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 18:52   #2
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: NIEtrądzik

Skoro masz pryszcze tu i tam i jeszcze tam i na twarzy i na plecach i jest w nich ropa to ... to masz trądzik.
Dla mnie dużo pryszczy oznacza trądzik, wyprowadź mnie z błędu. Co powoduje, że twoje pryszcze nie są trądzikiem?
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 09:19   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: NIEtrądzik

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Skoro masz pryszcze tu i tam i jeszcze tam i na twarzy i na plecach i jest w nich ropa to ... to masz trądzik.
Dla mnie dużo pryszczy oznacza trądzik, wyprowadź mnie z błędu. Co powoduje, że twoje pryszcze nie są trądzikiem?
Uważam podobnie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:24   #4
Agatawawa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20
Dot.: NIEtrądzik

Cytat:
Napisane przez Lightdivining Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum, ale mam wrażenie, że pytanie podobne do mojego jeszcze się nie pojawiło. Mianowicie:

Zarówno na tym forum, jak i na wielu innych czytam o Face Ok (Okey) i tabletkach z bratka. Wszyscy piszą, że używają tego na trądzik. Nie wiem, czy tyle osób ma ten problem czy może dla większości pryszcze to trądzik. Ja nie mam trądziku. Mam pryszcze, o tyle uciążliwe, że jeśli już jakiś wylezie, to jest gigantyczny i ohydny. Mam to nie tylko na twarzy, ale też np na plecach i czasami na nogach. Myślałam o oczyszczeniu organizmu, podobno tabletki z bratkiem właśnie tak działają. I tu pytanie do Was: czy tylko przy trądziku będzie tzw "wysyp"? Wiem, że na pewno przez pewien czas będzie dużo krost, ale czy jeśli nie mam trądziku, to będzie mniej dotkliwe? Boję się, że w trakcie kuracji nie wyjdę z domu...
Witaj,
Wizyta u dermatologa bardzo by się przydała. U mnie objawiało się w ten sposób atopowe zapalenie skóry. Sprawdź to u lekarza wówczas będziesz wiedziała jak dalej postępować. W aptekach bez recepty dostępne są produkty Emolium. Używam całej serii żelu do mycia, emulsji do kapieli i kremu barierowego. Działają rewelacyjnie na moja skóre - łagodzą podrażnienia i swędzenie. Polepszają wygląd skóry. Stosuje się je u małych dzieci. Wypróbuj te produkty i ruszaj do dermatologa. Życzę powodzenia i pięknej skóry.
Agatawawa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 11:56   #5
Lightdivining
Przyczajenie
 
Avatar Lightdivining
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: NIEtrądzik

Znam kilka osób z trądzikiem i ich twarze są niemal zalane krostami, czasami trudno odróżnić gdzie krosta a gdzie tylko zaczerwieniona skóra. Dla mnie to jest trądzik. Byłam 3miesiące temu u dermatologa i usłyszałam, że "wciąż dorastam i to tak będzie". Ja dziękuję bardzo w takim razie. Krosty wychodzą sobie czasami, ale bardzo mnie denerwują. Myślę o tych preparatach, bo mam do wyboru te tabletki albo znowu tego genialnego dermatologa (jedyny tutaj na fundusz zdrowia, nie mam na kolejne wizyty prywatne).

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

I jeszcze jedno; ich naprawdę nie jest dużo, ale jak wyjdzie jeden taki potwór, to żyć się odechciewa.
Lightdivining jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 15:40   #6
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: NIEtrądzik

No to masz trądzik, ale o innym przebiegu. A już myślałam, że rzeczywiście jest jakieś rozgraniczenie na dwie różne dolegliwości.
Na takie pojedyncze to raczej punktowo coś zasuszającego a do tego przegląd kosmetyków do ciała, czy nie ma w nich jakiś paskudztw. Punktowo nic nie polecę bo nie używam, może jakaś maść cynkowa a profilaktycznie jak jeszcze nic nie będzie na twarzy to sudocrem na noc? Jak dobrze tolerujesz parafinę powinno wystarczyć. Oczyszczanie raczej odradzam bo pewnie wysypie, ale z drugiej strony jeśli kiedyś miało by Cię wysypać to i tak kiedyś wysypie czy prędzej z face ok czy później bez.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.