Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-03, 14:21   #61
marticia
Zakorzenienie
 
Avatar marticia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 045
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Witam dzidewczyny,
wlasnie zrealizowalam swoje marzenie zyciowe. W koncu zdobylam sie na odwage i otworzylam wlasna firme, ale we Wloszech. Niezle mnie to kosztowalo nerwow, bo sporo biurokracji i w ogole, no i jesczze nie widac zadnych efektow w postaci pieniedzy (jetemw trakcie inwestycji i poszukiwania klientow), ale jestem dobrej mysli i juz satysfakcja jest ogromna.
jesli ktoras z was orientuje sie w takiej sprawie jak faktury miedzynarodowe bylabym wdzieczna za odpowiedz. Chodzi o to, jak firmy w Polsce przyjmuja takie faktury, czy musza byc one wystawiane w j.polskim, czy tez moga byc w angielskim, ja jest z przelicznikiem euro. Z gora dziekuje za jakakolwiek podpowiedz!
marticia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 07:32   #62
Kasia Ornontowice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Hej ja kurs robiłam w Zabrzu w Fit In za 650 zł - kurs na instruktora podstaw aerobiku ale są kursy w różnych miastach, w różnych terminach i oczywiści w różnych cenach...wszystko znalazłam w internecie, napisałam wszędzie i dostałam kilka odp ale maile już usunęłam.
Kasia Ornontowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 08:14   #63
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

hej Dziewczynki - a może któraś z Was ma doświadczenie w spółkach? myslę że sama nie dam rady wystartować i mam na oku potencjalnego wspólnika, gdzie znaleźć informacje jak to wygląda od strony organizacyj ej i zakładania firmy?
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 14:40   #64
so_elcia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

hej dziewczyny wątek super- myślę że bardzo przydatny wraz z TZtem przymierzamy się do założenia własnej firmy- na razie są to plany, ale mam nadzieję że z czasem wcielimy je w życie. myślimy o sklepach z ubraniami w kilku miasteczkach. mam do Was pytanie- gdzie mogę się dowiedziec o dotacje? np. z urzędu pracy czy unii? jeżeli któraś z was była na jakiejś ciekawej stronie www z dokumentami, ustawami, wymaganiami to bardzo bym prosiła o podanie jej. z góry dzięki. ps. wszystkim które już mają własną firmę gratuluję odwagi- jak tak sobie myślę, to to wszystko kosztuje wiele wysiłku i nerwów
so_elcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 08:14   #65
Kasia Ornontowice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Dot. dotacji: w każdym mieście działa Urząd Pracy a w nim moża ubiegać się o dotację: dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności 9osoba, która nie pracuje, jest zarejestrowana w PUP i która od 12 miesięcy działalności nie miała), w PUP są także dotacje dla przedsiębiorców na doposażenie stanowiska pracy - czyli Ty zakładasz firmę, brakuje Tobie rąk do pracy i potrzebujesz nowego pracownik, może to być Twoja koleżanka i dla niej kupujesz komputer, drukarkę itp. ale musi być ona bezrobotna i zarejestrowana w PUP faktury przedstawiasz w PUP i otrzymujesz zwrot kasy na te wydatki tylko trzeba dopytać o kwoty i o jakieś prawne kruczki zapewne. Teraz również w coraz większej ilości miast są organizowane spotkania na których kobiety mogą dowiedzieć się jak prowadzić firmę i ubiegać się o dotację. Szukaj w izbach przemysłowo - handlowych, urzędach miast, bo jest tego naprawdę dużo. życzę powodzenia
Kasia Ornontowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 15:52   #66
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Zapisuje się do grona przedsiębiorczych kobitek
4 miesiące emu otrzymałam dofinansowanie z UP i od czerwca tego roku prowadzę pizzerie wspólnie z mamą Nie miałam jeszcze czasu poczytać wątku ale nadrobie zaległości w wolnej chwili
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 17:41   #67
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Novotna...napisz, jeżeli możesz, czy jesteś zadowolona ze swojego przedsięwzięcia...? A tak z ciekawości same wyrabiacie pyszną pizze?
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 10:54   #68
so_elcia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Cytat:
Napisane przez Kasia Ornontowice Pokaż wiadomość
Dot. dotacji: w każdym mieście działa Urząd Pracy a w nim moża ubiegać się o dotację: dla bezrobotnych na rozpoczęcie działalności 9osoba, która nie pracuje, jest zarejestrowana w PUP i która od 12 miesięcy działalności nie miała), w PUP są także dotacje dla przedsiębiorców na doposażenie stanowiska pracy - czyli Ty zakładasz firmę, brakuje Tobie rąk do pracy i potrzebujesz nowego pracownik, może to być Twoja koleżanka i dla niej kupujesz komputer, drukarkę itp. ale musi być ona bezrobotna i zarejestrowana w PUP faktury przedstawiasz w PUP i otrzymujesz zwrot kasy na te wydatki tylko trzeba dopytać o kwoty i o jakieś prawne kruczki zapewne. Teraz również w coraz większej ilości miast są organizowane spotkania na których kobiety mogą dowiedzieć się jak prowadzić firmę i ubiegać się o dotację. Szukaj w izbach przemysłowo - handlowych, urzędach miast, bo jest tego naprawdę dużo. życzę powodzenia
dzięki kochana za odpowiedź
so_elcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 13:22   #69
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Novotna...napisz, jeżeli możesz, czy jesteś zadowolona ze swojego przedsięwzięcia...? A tak z ciekawości same wyrabiacie pyszną pizze?
Jestem zadowolona, ale równocześnie bardzo się boję, że np. nie uzbieram na opłaty w danym miesiącu itp. a pizzę robimy same tzn mamy oczywiscie teraz juz zatrudnione dwie osoby, ale wszystko robimy sami tutaj na świeżo.

Liczymy się z tym, że pierwszy rok może być trudny i chcemy zdobyć klientów, mamy również obiady normalne, makarony zapiekane i sałatki i chcemy wprowadzic abonamenty dla ludzi pracujacych którzy nie maja czasu na gotowanie

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Oprócz tego dowozy na telefon do naszej i okolicznych miejscowosci.
Najgorsze sa sprawy papierkowe, ksiegowa, BHP, sanepidy itp.
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 07:42   #70
Kasia Ornontowice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Kobiety a co powiecie na taki biznes jak wypożyczalnia sukienek na różne okazje. Dlatego pytam ponieważ mam dwie sukienki, które próbowałam na allegro sprzedać i nic a były tylko raz założone i tak się zastanawiam właśnie nad taką elegancką wypożyczalnią? Co o tym myślicie?
Kasia Ornontowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 08:53   #71
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Jestem zadowolona, ale równocześnie bardzo się boję, że np. nie uzbieram na opłaty w danym miesiącu itp. a pizzę robimy same tzn mamy oczywiscie teraz juz zatrudnione dwie osoby, ale wszystko robimy sami tutaj na świeżo.

Liczymy się z tym, że pierwszy rok może być trudny i chcemy zdobyć klientów, mamy również obiady normalne, makarony zapiekane i sałatki i chcemy wprowadzic abonamenty dla ludzi pracujacych którzy nie maja czasu na gotowanie

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Oprócz tego dowozy na telefon do naszej i okolicznych miejscowosci.
Najgorsze sa sprawy papierkowe, ksiegowa, BHP, sanepidy itp.
Novotna..myślę że to jest super pomysł na biznes...i trzymam kciuki..Jestem ciekawa jak u ciebie z konkurencją typu Tele Pizza czy Da Grasso..Samej mi przeszedł pomysł otwarcia pizzerii po głowie, ale u nas jest prawie na każdym osiedlu pizzeria franczyzowa ..niestety
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 10:06   #72
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Pizzeria jest jedyna w dość dużej wsi, niedaleko mamy 3 kolejne miejscowości i nie ma żadnej konkurencji w postaci pizzerii ani nawet innego baru czy restauracji także pod tym względem jest na plus.
Z drugiej strony wciąż mamy tą mentalność ' co bede zamawiał pizze kupie se mrozona'
Natomiast klienci z okolicznych, nowych "bogatych' osiedli są zadowoleni bo gdy chcą zamówić z miasta oddalonego o 7 km to muszą zrobić duże zamowienie np. powyżej 50zł a i potem długo czekają, nawet do 1,5h.

Kolega, który pracuje w sieciowej pizzerii w miescie mówi, że od jakiegoś czasu z naszej miejscowości gdzie mamy lokal mają mniej zamówień
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 14:20   #73
Majka000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 86
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

.

Edytowane przez Majka000
Czas edycji: 2009-09-08 o 14:57
Majka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 14:42   #74
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Cytat:
Napisane przez Majka000 Pokaż wiadomość
Hej! Może któraś z was wie, czy miałabym szansę dostać dotacje z UP na rozpoczęcie działalności w sytuacji, gdy nie mam doświadczenia ani wykształcenia w tym, czym chciałabym się zajmować? Chciałabym założyć portal internetowy, ale nie mam wykształcenia informatycznego ani nigdy nie zajmowałam się e-biznesem zawodowo. Skończyłam studium ekonomiczne i studium plastyczne. Zastanawiam się czy jest sens zlecić napisanie wniosku firmie.
Kurcze, korzystajcie dziewczyny z wyszukiwarki... Dla osób chcących założyć firmę lub ubiegających się o dotacje są osobne wątki. Tutaj mają dzielić się wrażeniami osoby, które już prowadzą firmę

Odnośnie twojego pytania - myślę, że masz szansę uzyskać dofinansowanie. Prowadzę firmę, która jedynie pośrednio wiąże się z moim przyrodniczo-matemat. wykształceniem. Nie miałam problemu z otrzymaniem dotacji. Wykonanie wniosku i biznesplanu zleciłam specjaliście
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 19:38   #75
agnawrocek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: Buisnesswomanki, czyli dla prowadzących własną działalność

Dokładnie nie można być studentem dziennym i trzeba być bezrobotnym (przynajmniej w staraniach się o dotację z urzędu ) bo o nią właśnie się staram.
ja mam pytanie innej natury.
Dla osób znających Wrocław
Szukam taniego, fajnego (wiadomo) lokalu, miejsca gdzieś gdzie nie ma w pobliżu solarium a gdzie jest na nie popyt.
Jakby ktoś coś wiedział proszę o odpis
pozdrawiam
agnawrocek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.