Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-04-24, 20:18   #4111
stotek
Zakorzenienie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

No tak, to też niestety prawda, że tego typu odszkodowania są raczej fantazja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-04-24, 20:58   #4112
Mahdab
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Mahdab chodzi chyba o to, że osoby niemające za co żyć się nie zwolnią, więc "problem" z zasiłkiem ich nie dotyczy.

Tak, właśnie o to mi chodzilo.
Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Właśnie tak jak stotek to rozumiem z zasiłkiem. Ale i tak potrzebującym sugerowała podjęcie odszkodowania, co jest tylko teorią
Chodziło mi o to, że mobbing udowadnia się przed sądem, a nie w UP.

Jeśli chodzi o dyscyplinarne, to firmy (z tego co ja wiem) nie lubią jej stosować i nawet w wypadku gdy mogą ja dac proponują porozumienie. Bo jeśli ktoś się odwoła, to na pracodawcy ciąży udowodnienie, że była słuszna, a jeśli ktoś dobrze pracuje to ciężko to udowodnić.

Mahdab jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 06:52   #4113
andra
Rozeznanie

GG do andra

To trudny temat. W takiej sytuacji pisała że wylądowała koralina3.
Ja bym nie chciała takiego wymuszonego porozumienia, np ale dyscyplinarki oczywiście też nie. Niech dają wypowiedzenie i najlepiej zwolnienie ze świadczenia pracy

andra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 12:24   #4114
stokrotkapolna1
Raczkowanie

Dopisuje się ponownie do wątku, poszukujących pracy. Czy u Was też teraz takie pustki w ogłoszeniach czy tylko u mnie?
stokrotkapolna1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:04   #4115
melba91
Raczkowanie

Hej
Pamiętacie może, jak miesiąc temu chwaliłam Wam się, że dostałam pracę? No i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że... jeszcze tej pracy nie zaczęłam. Informację, że mnie wybrali dostałam gdzieś pod koniec marca, powiedzieli, że ze względów budżetowych będę mogła zacząć gdzieś po połowie kwietnia, mieli się odzywać. Do połowy kwietnia nikt się do mnie nie odezwał, więc sama zadzwoniłam. Potwierdzili, że tak, tak, jestem zatrudniona, ale osoba, z którą rozmawiałam, nie była w stanie powiedzieć, od kiedy dokładnie. Powiedziała, że pewnie już po majówce, bo teraz jest dużo wolnego, wszyscy na urlopach, więc się nie opłaca. Mieli mi dać jeszcze dokładną informację. No i tak czekam od wtorku - i nic. Myślę, że jak jutro nie zadzwonią, to w przyszłym tygodniu nie ma co na to liczyć - pewnie w majówkę mało kto będzie w firmie.
Żeby było jeszcze weselej, to rekrutację do nich miałam jeszcze w lutym i na odpowiedź czekałam miesiąc, także trochę się to już wszystko ciągnie... Z jednej strony mogę sama spróbować znów zadzwonić, z drugiej to oni mieli się odzywać, więc nie chcę się narzucać, poza tym ta osoba, do której mam numer pewnie znowu nie będzie nic wiedziała. Trochę mnie już szlag trafia i mam ochotę znów zacząć wysyłać CV...
melba91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:11   #4116
Azarzelka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez stokrotkapolna1 Pokaż wiadomość
Dopisuje się ponownie do wątku, poszukujących pracy. Czy u Was też teraz takie pustki w ogłoszeniach czy tylko u mnie?
U mnie pełno ofert, ktore nawet nie otwieraja wysłanego CV.
Azarzelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:18   #4117
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez stokrotkapolna1 Pokaż wiadomość
Tak... u mnie raczej słabo. W ogóle mało ogłoszeń wpada na pracuj. Taki okres... w przyszłym tygodniu lepiej nie będzie..

Kurcze Melba, ale słaba sytuacja
To jest jakaś duża firma? W korporacjach to się tak lubi wydłużać
Ja bym zadzwoniła tam po majówce, co Ci szkodzi, to nic złego, że chcesz wiedzieć na czym stoisz.
No i słałabym dalej CV. Bo może oni jacyś niepoważni i nic z tego nie wyjdzie..

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:28   #4118
melba91
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Tak... u mnie raczej słabo. W ogóle mało ogłoszeń wpada na pracuj. Taki okres... w przyszłym tygodniu lepiej nie będzie..

Kurcze Melba, ale słaba sytuacja
To jest jakaś duża firma? W korporacjach to się tak lubi wydłużać
Ja bym zadzwoniła tam po majówce, co Ci szkodzi, to nic złego, że chcesz wiedzieć na czym stoisz.
No i słałabym dalej CV. Bo może oni jacyś niepoważni i nic z tego nie wyjdzie..
Raczej niewielka, ale z gatunku takich nowoczesnych, prawie całą rekrutację miałam przez zewnętrzną agencję, trochę jakby się kreują na korpo. Generalnie do tej pory wydawali się profesjonalni, nie wyglądało to na żaden januszex, i to mi zamydliło oczy. Do tego pochwaliłam się już rodzinie, że dostałam pracę, powiedziałam, że zaczynam po majówce, więc jak znowu sie opóźni albo nic z tego nie wyjdzie, to chyba całkiem we mnie zwątpią... No i w międzyczasie odmówiłam pójścia na jedną rozmowę kwalifikacyjną, bo przecież mam już pracę, nie?

Kurde, ja akurat nie mam jakiejś podbramkowej sytuacji, ale jakby ktoś już złożył wypowiedzenie w dotychczasowej pracy albo bardzo potrzebował źródła dochodu i nie mógł sobie pozwolić na przestoje, to naprawdę mogliby mu narobić kłopotów. Aż się zaczynam zastanawiać, czy chcę pracować u takich ludzi...
Stary Wczoraj, 15:44   #4119
andra
Rozeznanie

GG do andra

Mnie też tak kiedyś zwodzili, ale świat jest mały. Po czasie, już długo po tym, dowiedziałam się że od razu zatrudnili krewną pracownika. I po co było zwodzić że decyzja się przedłuża, nie można powiedzieć?
U mnie względna cisza. Jak na taki czas, święta, wolne. Ogłoszeń brak ale dzwonią dawno wysłane...
Dziś na rozmowie miałam godzinny test z excela... Długo. Decyzja też po majówce.

Stary Wczoraj, 16:27   #4120
stotek
Zakorzenienie

Melba, szczerze, to 4 raz zaczynam pracę i zawsze to pracodawca się jednak upominał - dzwonił albo wysyłał maila z dokumentami. Nawet jeśli nie do dnia, gdy miał się odezwać, to max 2 dni później. Dziwnie się zachowują, skoro na starcie tak Cię zwodzą, to zastanowiłabym się, jak wygląda u nich w firmie załatwienie czegokolwiek :/

Stary Wczoraj, 16:39   #4121
Maria_90
Raczkowanie

To ja może oficjalnie się pochwalę W przyszłym tygodniu zaczynam pracę. Nie chciałam zapeszać, więc nie zdradzałam i może nie będę zdradzać szczegółów, zobaczymy jak będzie. Korpo, pierwszy raz w karierze.
Maria_90 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 16:40   #4122
melba91
Raczkowanie

Cytat:
Melba, szczerze, to 4 raz zaczynam pracę i zawsze to pracodawca się jednak upominał - dzwonił albo wysyłał maila z dokumentami. Nawet jeśli nie do dnia, gdy miał się odezwać, to max 2 dni później. Dziwnie się zachowują, skoro na starcie tak Cię zwodzą, to zastanowiłabym się, jak wygląda u nich w firmie załatwienie czegokolwiek :/

Ano właśnie, tak myślę, że skoro już teraz niezbyt się mną przejmują (chociażby tym, czy mam jakikolwiek dochód), to pewnie nie lepiej będą traktowali jako pracownika... Do tej pory podchodziłam optymistycznie i przymykałam oko, bo firma wydawała się fajna, nowoczesna, rekrutacja była profesjonalna i kasa jak na moje miasto nie najgorsza, no ale jednak zaczyna to słabo wyglądać. Trochę może też zamieszania powstało przez to, że info o zatrudnieniu przekazywała mi babka z agencji HR i, z tego, co mi potem mówili, coś chyba niedokładnie powtórzyła z terminami, no ale mimo wszystko...
Myślicie, że zadzwonić tam jutro czy przeczekać jednak tę majówkę? Jak się wstrzymam, to już widzę, jaki będę miała udany długi weekend

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
To ja może oficjalnie się pochwalę W przyszłym tygodniu zaczynam pracę. Nie chciałam zapeszać, więc nie zdradzałam i może nie będę zdradzać szczegółów, zobaczymy jak będzie. Korpo, pierwszy raz w karierze.
Gratulacje!

Edytowane przez melba91
Czas edycji: Wczoraj o 16:50
Stary Wczoraj, 16:46   #4123
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
Jak szybko! Brawo
Możesz zdradzić, czym będziesz się zajmować?

I, ku*rwa, jak to się robi, że dostaje się pracę

Melba, a masz kontakt do firmy, czy właśnie do agencji?
Może zadzwoń, żeby nie siedzieć i nie myśleć tylko o tym, zawsze możesz powiedzieć albo wprost, że takie zawieszenie Cię blokuje, albo, że masz inną ofertę ale zależy Ci na tej firmie.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: Wczoraj o 16:49
Stary Wczoraj, 16:56   #4124
melba91
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jak szybko! Brawo
Możesz zdradzić, czym będziesz się zajmować?

I, ku*rwa, jak to się robi, że dostaje się pracę

Melba, a masz kontakt do firmy, czy właśnie do agencji?
Może zadzwoń, żeby nie siedzieć i nie myśleć tylko o tym, zawsze możesz powiedzieć albo wprost, że takie zawieszenie Cię blokuje, albo, że masz inną ofertę ale zależy Ci na tej firmie.
Mam numer bezpośrednio do jednej osoby z tamtej firmy (z tego, co się zorientowałam, to chyba szefowa mojego przyszłego działu). Jak dzwoniłam tydzień temu, to akurat trafiłam, że była na zwolnieniu i dlatego niewiele wiedziała. W przyszłym tyg. chyba też nie ma co do niej dzwonić, bo mówiła, że w majówkę jest na urlopie i gdzieś wyjeżdża. Także albo jutro zadzwonię, albo będę dalej czekać jak to cielę...
Stary Wczoraj, 17:03   #4125
Maria_90
Raczkowanie

Dziękuję za gratulacje Właściwie to sama nie wiem czym dokładnie będę się zajmować, ale chodzi o wprowadzanie danych do systemu... Procesy finansowe, księgowe, po angielsku
Stary Wczoraj, 17:15   #4126
stotek
Zakorzenienie

Maria, gratulacje, trzymam kciuki, żeby praca okazała się fajna i żebyś była z niej zadowolona

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Melba, ja bym zrobiła tak, jak kawka radzi - telefon z prośbą o konkretne info co i kiedy dalej, bo nie możesz tyle czekać. I na wszelki wypadek wysyłaj już gdzie indziej cv a rodzina się nie przejmuj - nie Twoja wina i nie Twój powód do wstydu, że firma zachowuje się buraczanie.

Stary Wczoraj, 17:16   #4127
Maria_90
Raczkowanie

Cytat:
Maria, gratulacje, trzymam kciuki, żeby praca okazała się fajna i żebyś była z niej zadowolona

Dziękuję Jestem nastawiona bardzo pozytywnie, bo sama rekrutacja przebiegała sprawnie, firma zrobiła na mnie dobre wrażenie. Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca
Stary Wczoraj, 17:22   #4128
andra
Rozeznanie

GG do andra

A można się zapytać za ile, albo widełki? To chyba niskie w hierarchii stanowisko?
Nie mam dużego apetytu na kasę, ale dziś ktoś wywracał oczami na moje minimum. No nie, co jest, za darmo mam być?

Stary Wczoraj, 17:23   #4129
Maria_90
Raczkowanie

Cytat:
A można się zapytać za ile, albo widełki? To chyba niskie w hierarchii stanowisko?
Nie mam dużego apetytu na kasę, ale dziś ktoś wywracał oczami na moje minimum. No nie, co jest, za darmo mam być?

Napiszę priv
Stary Wczoraj, 17:28   #4130
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Ja to nie wiem już jaka kasa jest właściwa a jaka nie.. dlaczego tego nie można napisać w ogłoszeniu, albo powiedzieć na spotkaniu ostatecznie?
Też się spotkałam z dziwnymi spojrzeniami na moje minimum, rzadko ale jednak. Albo w ogóle z pytaniem "skąd taka kwota"? ale wtedy chyba przegięłam w drugą stronę, to była moja druga rozmowa, w branży, w Warszawie, więc poszalałam

Stary Dzisiaj, 06:22   #4131
cholerna romantyczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Wpadłam w sumie z małym pytaniem - mieszkam obecnie poza Polską i w czerwcu planuję powrót, chciałabym mieć ugadane może nie już pracę ale chociaż jakieś rozmowy i szanse. Myślicie, że ma sens aplikowanie już teraz czy poczekać jeszcze np miesiąc? Jak myślicie, jak patrzą rekruterzy na fakt aplikowania ok 2 miesiące do przodu?
Z góry dzięki za odpowiedzi i niedługo pewnie do was dołączę

Że się tak wtrącę próbuj! Ja miesiąc temu zaczęłam wysyłać tak dla hecy, nie byłam na 100% zdecydowana na przeprowadzkę, ale był dość duży odzew. Wszystkie rozmowy miałam przez Skype a w tym tygodniu dostałam trzy oferty pracy więc warto

Sent from my iPhone using Tapatalk
cholerna romantyczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 08:10   #4132
Kafkazmlekiem
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cholerna romantyczka Pokaż wiadomość
Że się tak wtrącę próbuj! Ja miesiąc temu zaczęłam wysyłać tak dla hecy, nie byłam na 100% zdecydowana na przeprowadzkę, ale był dość duży odzew. Wszystkie rozmowy miałam przez Skype a w tym tygodniu dostałam trzy oferty pracy więc warto
Na jakie stanowiska próbowałaś, że nie robili Ci problemów z rekrutacją przez Skype? W sensie jakieś mocno specjalistyczne?

Ja mam dzisiaj moją pierwszą rekrutację przez Skype'a w życiu, jest mały stresik

O Boziu, jak ja strasznie źle wyglądam w tej kamerce!

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: Dzisiaj o 09:56
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości