Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-19, 22:54   #4021
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny, nie wiem czy pamiętacie moją historię, bo nie udzielam się tutaj tak aktywnie jak stałe użytkowniczki, więc naturalnie nie będzie mnie dziwić, jeśli nic Wam nie mówi mój nick i jednocześnie - proszę nie miejcie mi za złe, ze nie pamiętam nickow dziewczyn, które dzieliły się ze mną swoimi spostrzeżeniami dot. Oferty pracy jaka rozwazalam.Chciałabym pamiętać Wasze nicki, ale jedna dyskusja jednak to za mało niestety😊



A oferta zatrudnienia, którą rozwazalam tydzien temu dotyczyła pracy w biurze podróży - praca od 10 do 18 (w sezonie czas pracy między 9 a 19), w tym 2 soboty w miesiącu, za które przysługuje dzień wolny w tygodniu.Zarobki to 2,5 tys. na rękę, ale...No właśnie - i tu był ten haczyk : umowa na pół etatu tak naprawdę dla "obniżenia kosztów", co na pewno dla mnie ma trochę wad (pomijając kwestie emerytury - niska zdolność kredytowa, kwestie urlopu,itd.), no i nieszczęsny "szkopuł", którym miało być wpłacenie dziennego utargu w oddalonym od miejsca pracy centrum handlowym na "własną rękę", czyli wg właścicielki tego przybytku - skoro nie jestem zmotoryzowana (a nie jestem), to powinnam wsiąść w taksówkę i na własną odpowiedzialność wpłacać te pieniądze we wplatomacie 😊



Pamiętacie te historyjkę? Pisałam o tym tydzień temu i obiecałam niektórym osobom tutaj, ze dam znać jak to się skończyło.Bo wtedy - czyli podczas rozmowy z tą właścicielką - stanęło na tym, ze ja przez tydzień "pozalatwiam swoje sprawy", a ona "mój numer ma, więc będziemy w kontakcie" i wtedy powiedziała, ze moglabym zacząć pracę nawet przed Świętami.Odniosłam wtedy wrażenie, ze skoro powiedziała, ze ma ten mój nieszczęsny nr telefonu w CV, to mam czekać na jej odpowiedź."Tydzień czasu" minął we wtorek, pomyślałam : "Może jeszcze odezwie się w środę".Nie odezwała się do mnie do dzisiaj.Widziałam jednak, ze była aktywna na portalu OLX, gdzie zamieściła to ogłoszenie ze wskazaną ofertą pracy - czyli chyba jeszcze się zastanawiała...Wiem, ze takie moje gdybanie jest bez sensu teraz.Bo wiecie...Mówiła mi "Jestem na tak" i naprawdę miałam to odczucie, ze jest mną zainteresowana i niewiele brakuje abym mogła te prace dostać, a z drugiej strony...To tylko człowiek i też PRACODAWCA po prostu - który mówi jedno, a robi drugie.Przez pół godziny mogła mnie uważać za dobra kandydatkę, a nastepnego dnia jednak doszła do wniosku, ze jej moja osoba nie pasuje.Albo w ogóle o mnie zapomniała.Albo dziewczyna, którą miała zacząć pracę pare dni po Naszej rozmowie tak ja zachwyciła "ogarnianiem tematu", ze już zrezygnowała z zatrudnienia kolejnej osoby.Albo wyliczyla sobie koszty i stwierdzila, ze to jednak dużo.I tak mogę sobie gdybac teraz nad tym wszystkim, ale wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze - ze i tak się niczego nie dowiem.Pewnie i tak nie poznam prawdziwego powodu odnowy, a czuję jakieś źle fluidy w tym wszystkim.Powiecie mi, ze "po co myśleć o tym wszystkim", ale większość z nas tak naprawdę to robi.A ja zastanawiam się też nad tym dlatego, ze nie wiem czy mogę do tej właścicielki zadzwonić i zapytać czy po prostu zrezygnowała z mojej kandydatury? Jedyne co mi przychodzi do głowy na plus dla mnie to ten "świąteczny przestój", który wprowadza ferment i przez to babka faktycznie mogła o mnie zapomnieć, ale z drugiej strony...Uprzejmość wymaga jakiejś odpowiedzi.Podejście pracodawcy, który oczekuje, ze pracownik będzie do niego wydzwanial i "prosił się" o pracę też jest średnie.Dlatego nie wiem czy mam jeszcze poczekać do tego wtorku czy wtedy od razu sama dzwonić.Nie wiem czy nie wyjdę na desperatke w ten sposób.Wg wielu z Was - jak przypuszczam - mogę wyjść, biorąc pod uwagę że odradzano mi tutaj te prace.Teraz to ja się zastanawiam nawet nad tym czy ta babka celowo mi nie powiedziała o tych pieniądzach, tak dla jaj albo żeby mnie zniechęcić.



Powiecie, ze snuje bezsensowne rozważania dot. sytuacji, które po prostu się zdarzaja i w sumie to nie ma sensu a pewnie lepiej, żeby nie analizować tego w kontekście oferty, którą i tak nie była super/miała dużo wad, ale...Jak nawet przy takiej pracy odpadam jako potencjalny pracownik, to jak mam myśleć o sobie dobrze?



Nie wiem czy dzwonić tam, czy nie.Boję się, ze powód może być nawet wymyślony, a po tonie głosu i tak wyczuje o co chodzi.Już kiedyś byłam w takiej sytuacji i to w tej samej branży - naturalnie więc boję się "powtórki".
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-19, 23:07   #4022
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86728264]Dziewczyny, nie wiem czy pamiętacie moją historię, bo nie udzielam się tutaj tak aktywnie jak stałe użytkowniczki, więc naturalnie nie będzie mnie dziwić, jeśli nic Wam nie mówi mój nick i jednocześnie - proszę nie miejcie mi za złe, ze nie pamiętam nickow dziewczyn, które dzieliły się ze mną swoimi spostrzeżeniami dot. Oferty pracy jaka rozwazalam.Chciałabym pamiętać Wasze nicki, ale jedna dyskusja jednak to za mało niestety😊
[/QUOTE]
Serio to było tydzień temu? Powiedziałabym, że więcej
Jeśli chodzi o dzwonienie z pytaniem o efekt rozmowy to ja nie widzę w tym nic złego czy desperackiego. Być może babka rozmawiała od tamtej pory jeszcze z kilkoma osobami i zwyczajnie o Tobie zapomniała. Może miała dużo na głowie. Bywa i tak niestety.
Ale przede wszystkim zastanów się, czy Ty naprawdę chcesz poświęcać swój wolny czas, prawdopodobnie pieniądze (w małych firmach niestety jest często tak, że pracodawcy oczekują, iż pracownik będzie załatwiał sprawy służbowe "za swoje" itp.) i nerwy na coś takiego.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-19, 23:17   #4023
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nolunia Ja bym zadzwoniła i zapytała. Moim zdaniem to nie desperacja, tylko chęć dowiedzenia się "na czym stoisz". Normalna sprawa Może nawet wspomniałabym coś o tym, że masz inną ofertę pracy i musisz zdecydować
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-19, 23:32   #4024
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Zgadzam się, że spokojnie możesz dzwonić, żeby dowiedzieć się co i jak. Nie ma w tym nic złego czy desperackiego tylko najpierw musisz szczerze sobie powiedzieć, czy faktycznie chciałabyś tam pracować.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-20, 01:32   #4025
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-20, 11:03   #4026
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od stanowiska i miejsca pracy. Z perspektywy pracownika w branży pokrewnej finansom z kilkuletnim stażem mówię, że to mało. Można oczekiwać conajmniej 3000 na rękę. Ale czasem może trzeba zagryźć zęby a później się odbić.
Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Zależy co konkretnie rozumiesz pod pojęciem "branża finansowa" i gdzie szukasz. Średnie stawki mogą się bardzo różnić w zależności od rejonu Polski.
A z tym, że sprzątaczka tyle dziś zarabia to chyba lekka przesada... No na pewno nie każda.
Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Zgadzam się z całością. W wielu to pracownik gospodarczy tyle ma brutto. Do sprzątania zaś dużo dziś wynajmuje firmy sprzątające. Tam to wiadomo jakie stawki... Na 2,5 to trzeba trochę szczęścia.
Rodzina chyba dała się ponieść pr z tv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
W poprzedniej pracy panie sprzątające zarabiały 2000-2200 netto - sprzątanie powierzchni biurowych. We wcześniejszej, sprzątaczka miała najniższa krajowa, ale do tego dostawała też premie taka, jak cały zakład - no i czasem to i 2500-3000 wychodziło na reke, ale to bardzo specyficzna branża i warunki, i jak widać wszystko "robiła" premia.
Więc jak widać - to zależy.
Ale generalnie to co Cię obchodzi zdanie rodziny - jeśli dla Ciebie takie pieniądze są w porządku to tylko to się liczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No niby tak, ale jeżeli "rynek" wycenia mnie np. na 10 000, a ja zgadzam się pracować za 6 000, to coś jest nie tak i nie chciałabym zgadzać się na taki wyzysk.

Różnica przy 2500 a 3000 jest mniejsza, wiadomo.
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-20, 11:28   #4027
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
No niby tak, ale jeżeli "rynek" wycenia mnie np. na 10 000, a ja zgadzam się pracować za 6 000, to coś jest nie tak i nie chciałabym zgadzać się na taki wyzysk.

Różnica przy 2500 a 3000 jest mniejsza, wiadomo.
Mnie się wydaje, że sama musisz się zastanowić, czy ważniejsze jest dla Ciebie, żeby mieć pewien poziom wynagrodzenia, czy może jednak zależy Ci na proponowanym stanowisku, jakie będziesz miała inne korzyści (fajne doświadczenie, benefity itd.), no i czy masz szansę na kolejne oferty.
Ja nie chciałabym schodzić poniżej swojego pułapu, ale wiem, że mogłabym się na to zgodzić właśnie dla wyjątkowo fajnej oferty - zwłaszcza przebranżawiając się i nie mając do końca właściwego doświadczenia.

Gdybym miała pójść znowu do firmy z branży lub pokrewnej branży, na analogiczne stanowisko jak wcześniej, to raczej bym się nie zgodziła na mniej - ale ja mówię o miastach typu Łódź i Warszawa, to też trzeba wziąć pod uwagę.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-04-20 o 11:30
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-20, 13:15   #4028
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
No niby tak, ale jeżeli "rynek" wycenia mnie np. na 10 000, a ja zgadzam się pracować za 6 000, to coś jest nie tak i nie chciałabym zgadzać się na taki wyzysk.

Różnica przy 2500 a 3000 jest mniejsza, wiadomo.
A na ile wycenia Cię rynek?
Moim zdaniem dopóki pracownik świadomie i dobrowolnie zgadza się na jakieś konkretne wynagrodzenie, to nie ma mowy o wyzysku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 00:05   #4029
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Z KPP odpowiedź odmowna (na co ja głupia liczyła nie wiem do dziś, moja naiwność mnie przeraża).
Teraz "na tapecie" firma transportowa. Złożyłam cv, dzwoniłam, rozmawiałam z szefem i ... znów mam zadzwonić.
Do PKO składałam 3 lu 4 razy cv (w dość krótkim czasie). Niestety, chyba nie są zainteresowani moja skromną i miłą ( ) osobą, bo odzewu brak.
Ofert jak na lekarstwo. Wczoraj widziałam ofertę w sklepie, ale się najzwyczajniej boję, a może wcale mi taka praca nie leży. Poza tym kręgosłup...

drzwosandałowe. chyba wiem co przeżywasz. Pracując w banku każdego dnia rano marzyłam żeby to był wieczór, żeby ten dzień się skończył.... I nie wiedziałam co robić. Nie chciałam tam być, ale jednocześnie chciałam pracować (gdziekolwiek). Jak mawia mój mąż : "sprawy same się rozwiązują" i po okresie próbnym sami mi podziękowali....
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 10:52   #4030
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Skąd jesteś? Ja obserwuję coraz więcej unieważnionych konkursów z powodu braku chętnych. A te zakończone to widzę np. z 4 chętnych. Nawiasem mówiąc, widziałam już wykupione ogłoszenia na normalnym portalu z pracą
A jeszcze więcej osób tutaj pisało o podobnych wrażeniach z innych regionów, o braku ludzi w konkursach. Ale chyba faktycznie to tylko większe, wojewódzkie miasta...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 11:02   #4031
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Skąd jesteś? Ja obserwuję coraz więcej unieważnionych konkursów z powodu braku chętnych. A te zakończone to widzę np. z 4 chętnych. Nawiasem mówiąc, widziałam już wykupione ogłoszenia na normalnym portalu z pracą
A jeszcze więcej osób tutaj pisało o podobnych wrażeniach z innych regionów, o braku ludzi w konkursach. Ale chyba faktycznie to tylko większe, wojewódzkie miasta...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy od stanowiska. W Zusie byłam na konkursie, gdzie chętnych było około 30 osób, a w urzędzie miasta, gdzie obecnie pracuje - ze mną łącznie 7 osób, na rozmowie potem trzy. Z kolei mąż startował na konkurs na pracownika technicznego na uniwersytecie - wymagania to m.in. wyższe wykształcenie i doświadczenie, a pensja niewiele wyższa niż minimalna... Dlatego często też te konkursy są unieważniane. Albo wybrany kandydat rezygnuje z powodu płacy, albo w ogóle ludzie się dowiadują, że pensja jest marna i nikt nie startuje. Ja na swoją nie mogę narzekac, nawet paradoksalnie na L4 ciążowym mam więcej kasy, niż takiej pensji, ale niektóre stanowiska na moim wydziale są takie, że nawet najgorszemu wrogowi odradzałabym startowanie - tuż przed moim odejściem na L4 odeszła dziewczyna, ponieważ miała co rusz dokładane obowiązki - zajmowała się i jakimiś fundacjami, i pozyskiwaniem funduszy unijnych, dokształcaniem nauczycieli, umowami między pracodawcami a szkołami zawodowymi, do tego młodzieżowa rada miasta... A pensja nie rosła. I w ciągu raptem półtora roku na tym stanowisku przewinęły się trzy osoby, więc o czymś to świadczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-21, 12:16   #4032
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Tyle tylko że koralina3 startowała do komendy miejskiej, aby mieć cokolwiek. A każdy chyba zna wysokość ich wynagrodzeń...
Nie odzywałabym się wcale, gdyby nie to że też miałam epizod, z ulicy wzięta. I jak czas pokazał, wszyscy tak byli przyjmowani. W pewnym momencie nawet to brali każdego kto chciał pracować i nie uciekał A wynagrodzenia ok a nie minimalne, także ten - dokładnie jak mówisz, punkt widzenia zależy itd.
Poza tym pamiętam do dziś, jak omawiano konkurs z 2 chętnych, z tego tylko 1 osoba na rozmowę się przygotowała a druga poszła jak stała i ani be ani me . A co tu mówić o ustawach! Czy ktoś z was kompletnie się nie przygowuje na rozmowy, np. na pytanie, 'co o nas wiesz' albo 'powiedz coś o sobie'?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 14:40   #4033
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Tyle tylko że koralina3 startowała do komendy miejskiej, aby mieć cokolwiek. A każdy chyba zna wysokość ich wynagrodzeń...
Nie odzywałabym się wcale, gdyby nie to że też miałam epizod, z ulicy wzięta. I jak czas pokazał, wszyscy tak byli przyjmowani. W pewnym momencie nawet to brali każdego kto chciał pracować i nie uciekał A wynagrodzenia ok a nie minimalne, także ten - dokładnie jak mówisz, punkt widzenia zależy itd.
Poza tym pamiętam do dziś, jak omawiano konkurs z 2 chętnych, z tego tylko 1 osoba na rozmowę się przygotowała a druga poszła jak stała i ani be ani me . A co tu mówić o ustawach! Czy ktoś z was kompletnie się nie przygowuje na rozmowy, np. na pytanie, 'co o nas wiesz' albo 'powiedz coś o sobie'?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tu racja. No cóż, uwierz mi, że babka z Marszałkowskiego dzwoniła do mnie, że komisja była mile zaskoczona, że zapoznalam się z ustawami, które były wymienione w ogłoszeniu. Bo ostatnio to mieli takie osoby, co ani be, ani me. Dla mnie to jest niepojęte i jestem załamana poziomem takich ludzi... Nikt nie mówi, że masz znać wszystko od deski do deski, ale żeby ani słowa nie powiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 15:13   #4034
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Tak to prawda, jest malo chetnych, dlatego, ze zarobki sa niskie. Mnie przyjeli jeszcze przed konkursem, poniewaz pracy jest bardzo duzo. Umowmy sie - wysokie pensje w budzetowce maja osoby na wysokich stolkach. U mnie w pracy dziewczyny narzekaja - pensje stoja w miejscu, natomiast norma musi byc wyrobiona i strasznie cisna na wyniki. Uwierzycie, ze dziewczyna pracujaca ponad 5 lat, ma taka sama pensje, co ja na starcie? Jednoczesnie w moim miescie rodzinnym dostanie sie do budzetowki jest chyba niemozliwe - calkowity brak naborow, a jednak nowe twarze sa widoczne.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 15:16   #4035
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Tak to prawda, jest malo chetnych, dlatego, ze zarobki sa niskie. Mnie przyjeli jeszcze przed konkursem, poniewaz pracy jest bardzo duzo. Umowmy sie - wysokie pensje w budzetowce maja osoby na wysokich stolkach. U mnie w pracy dziewczyny narzekaja - pensje stoja w miejscu, natomiast norma musi byc wyrobiona i strasznie cisna na wyniki. Uwierzycie, ze dziewczyna pracujaca ponad 5 lat, ma taka sama pensje, co ja na starcie? Jednoczesnie w moim miescie rodzinnym dostanie sie do budzetowki jest chyba niemozliwe - calkowity brak naborow, a jednak nowe twarze sa widoczne.
Niestety tak jest. Ja mialam o tyle farta, że trafiłam po podwyżkach, że w życiu nie sądziłam, że taka pensje dostanę, dlatego się cieszyłam, że poprzednia firma się posypała, bo widocznie to był wstęp do lepszego. Wprawdzie jest sporo pracy, czasami stres, ale póki płacą jak płacą, to nie mam zamiaru rezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 16:01   #4036
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
Byłam na szkoleniu dot. kadr/płac i tam było mówione, że kandydat musi wyrazić zgodę na "weryfikację zatrudnienia" u poprzednich pracodawców.
Złożenie CV + formułka o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych absolutnie nie dają podstaw do tego, żeby dzwonić do poprzednich/obecnych pracodawców i prosić o opinie...
Czyli można być spokojnym
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 16:09   #4037
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Czyli można być spokojnym
Teoretycznie
Pytanie, czy wszystkie Grażyny i wszyscy Janusze biznesu o tym wiedzą
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 16:23   #4038
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
Ciocia zmieniała pracę jakoś w wieku 40-45 lat... A typ osoby hmm myślę, że każda osoba, która tak długo "zasiedziała się" u jednego pracodawcy, na jednym stanowisku, to osoba, która nie lubi i boi się zmian Ale dała radę. Pracowała na stanowisku kierowniczym w handu.


Dziewczyny, czy pensja 2500 zł na rękę jest ok dla osoby z wyższym wykształceniem i kilkuletnim doświadczeniem w branży finansowej? Aplikowałam do kilku dużych firm, gdzie tyle się zarabia (tzn. od tego się zaczyna, a co będzie dalej - nie wiadomo). Kilka osób z mojej rodziny powiedziało, że absolutnie nie powinnam się zgadzać na taką stawkę, że to za mało, że sprzątaczka dzisiaj tyle zarabia itd. Ja sama siebie uważam za przeciętnego kandydata - nie mam czym się wyróżnić, bo ani nie znam jakiegoś "poszukiwanego" języka obcego, ani nie mam wybitnych osiągnięć. I póki co zamierzam za taką stawkę pracować...
Zależy jakie miasto jeszcze.

Teraz jak jest tak dużo absolwentów po studiach, że raczej nie ma bardzo dużych dysproporcji pomiędzy zarobkami. Absolwenci nie są w cenie już
Często w Wawie widzę ogłoszenia o pracę na stanowiska fizyczne za wyższą pensję niż na stanowiska gdzie pracujemy tylko głową.

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Maria_90 Pokaż wiadomość
Teoretycznie
Pytanie, czy wszystkie Grażyny i wszyscy Janusze biznesu o tym wiedzą
Ja raczej nie aplikuję do Januszy, w większości wysyłam tylko na stanowiska z pracuj.pl, a tam są raczej większe firmy, a po za tym ja w stolicy szukam Do Januszy i Grażyn sporadycznie chodzę na rozmowy. Wydaje mi się, że nawet Janusze i Grażyny po tym Rodo mają trochę stracha by dzwonić do obecnego szefa jak pracujemy. Zresztą jak ktoś pracuje w dużej firmie to nie wiem jak może znaleść szefa danego pracownika. Niby teoretycznie może, ale nie wiem, czy by mu się chciało to załatwiać przez recepcjonistkę.
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 22:35   #4039
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Moim największym problemem jest chyba to , że mieszkam w małym , zapyziałym miasteczku i tu właściwie nic nie ma jeśli chodzi o przemysł . W jedynym przemysłowym zakładzie (produkty znane w całej Polsce) pracowałam i bardzo lubiłam tę pracę, ale nie pasowałam do młodego i dynamicznego zespołu.
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-21, 23:48   #4040
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wpisujecie adres zamieszkania na Cv? Jestem aktualnie na kreatorze Cv i po raz kolejny widzę do wpisania ulicę Nie wiem po co to komu.

Jakie macie Cv, tworzone w kreatorze Cv, czy same robiłyście w jakimś edytorze ?

Macie jakaś stronkę do polecenia w sprawie tworzenia CV,lub szukania pracy?
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-21, 23:59   #4041
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Wpisujecie adres zamieszkania na Cv? Jestem aktualnie na kreatorze Cv i po raz kolejny widzę do wpisania ulicę Nie wiem po co to komu.

Jakie macie Cv, tworzone w kreatorze Cv, czy same robiłyście w jakimś edytorze ?

Macie jakaś stronkę do polecenia w sprawie tworzenia CV,lub szukania pracy?
Mam wpisany cały adres zamieszkania.

CV mam zwykłe, proste, stworzone w Wordzie.
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 00:28   #4042
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 07:37   #4043
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

CV mam zrobione własnoręcznie, nie w kreatorze, bez adresu - wpisane mam jedynie miasto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 07:51   #4044
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Wpisujecie adres zamieszkania na Cv? Jestem aktualnie na kreatorze Cv i po raz kolejny widzę do wpisania ulicę Nie wiem po co to komu.



Jakie macie Cv, tworzone w kreatorze Cv, czy same robiłyście w jakimś edytorze ?



Macie jakaś stronkę do polecenia w sprawie tworzenia CV,lub szukania pracy?
Mam wpisane tylko miasto zamieszkania.
Szablon CV zrobiłam sama w Wordzie. Nie używam gotowców, bo się niczym nie wyróżniają i mają słabe pozycjonowanie najważniejszych informacji.


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 09:58   #4045
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja też mam tylko miasto, chociaż to istotne jest raczej tylko dla ofert spoza mojego miasta, jeśli wysyłam na nie CV.

Ale samo CV mam z kreatora, tylko zmodyfikowane pod moje potrzeby i odpowiednio modyfikowane pod dane ogłoszenie.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 11:15   #4046
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja też tylko miasto i nie używam kreatorów. Własnoręcznie na wzór jakiegoś fajnego pomysłu.
Wiecie, że ostatnio gdy chciałam coś zmienić, to gdzie nie spojrzę ludzie za szablon chcą 20zł...? Co za czasy, biznes z tego robią i żerują na ludziach pod pretekstem szablonu. (Oryginalny wzór na zagranicznej stronie za darmo)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 11:22   #4047
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Co ciekawe... Byłam na 2 szkoleniach (o jednym wspomniałam w kontekście dzwonienia do poprzednich pracodawców) i mówiono tam też o CV.
Na jednym szkoleniu pani z pełnym przekonaniem mówiła, żeby do CV wpisać cały adres, bo wtedy pracodawca traktuje nas poważniej, że niby mu ufamy i przekazujemy wszystkie dane.
A na drugim szkoleniu pan mówił, że absolutnie nie ma sensu podawać całego adresu, bo nikomu nie jest to potrzebne na tym etapie rekrutacji i tylko ta informacja zabiera cenne miejsce w CV.
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 11:31   #4048
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Mnie się wydaje to strasznie głupie, jakieś takie dziecinne, żeby podawać adres. Może ulicę to jeszcze mogę zrozumieć... pracodawcy czasami pytają, gdzie mieszkam. Jak blisko to atut, no bo mniejszy problem z dojazdem (albo bardziej pod ręką w razie czego ).
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 11:50   #4049
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja już chyba nawet miejscowość wywaliłam z CV. Przecież jak aplikuje do firmy to wiem, że muszę jakoś zorganizować możliwość pojawiania się w biurze i to moje zmartwienie, a nie pracodawcy. No chyba, że to praca zdalna, ale w takim wypadku to już totalnie zbędna informacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 14:47   #4050
Rytm12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 134
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Mam wpisane tylko miasto zamieszkania.
Szablon CV zrobiłam sama w Wordzie. Nie używam gotowców, bo się niczym nie wyróżniają i mają słabe pozycjonowanie najważniejszych informacji.


Wysłane z iPhone'a
Mi się z kreatora podobają wzory, ale faktycznie trochę za mało tak jak ja bym chciała. Ewentualnie to z kreatora trochę jeszcze pozmieniam w Wordzie.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje to strasznie głupie, jakieś takie dziecinne, żeby podawać adres. Może ulicę to jeszcze mogę zrozumieć... pracodawcy czasami pytają, gdzie mieszkam. Jak blisko to atut, no bo mniejszy problem z dojazdem (albo bardziej pod ręką w razie czego ).
Też mi się wydaje głupie by podawać swój adres, ale jak na dwóch miejscach widziałam ten adres to zaczęłam się zastanawiać.



Dziewczyny mam jeszcze pytanie. Czy wy wpisujecie szkolenia takie ogólnorozwojowe związane z psychologią: jak efektywność, radzenie sobie ze stresem itp. ?
Rytm12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.