Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-22, 14:45   #4051
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nie przewidziałam dla nich nawet miejsca w cv. Inna sprawa, że mam takich ogólnych i innych szkoleń całe mnóstwo (więcej niż kilkanaście), a dla potencjalnych pracodawców nie musi to być tak istotne jak doświadczenia, czy umiejętności.
Dzisiaj szkoda byłoby mi miejsca, ale rozumiem jak ktoś nie ma kompletnie co wpisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 18:04   #4052
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam jeszcze pytanie. Czy wy wpisujecie szkolenia takie ogólnorozwojowe związane z psychologią: jak efektywność, radzenie sobie ze stresem itp. ?
Nie.

Ale jakbym wpisała, to na pewno przygotowałabym się na pytanie, co dało mi każde szkolenie, konkretnie
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 18:35   #4053
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rytm12 Pokaż wiadomość

Też mi się wydaje głupie by podawać swój adres, ale jak na dwóch miejscach widziałam ten adres to zaczęłam się zastanawiać.



Dziewczyny mam jeszcze pytanie. Czy wy wpisujecie szkolenia takie ogólnorozwojowe związane z psychologią: jak efektywność, radzenie sobie ze stresem itp. ?
Na pewno nie ma żadnego "wymogu" by podawać adres, w zasadzie jest to chyba najmniej przydatna informacja, jaką ludzie podają zazwyczaj w CV. :P więc nie sugeruj się tym, że u kogoś to widziałaś.

Co do szkoleń - ja nie wpisuję, ale wiem, że niektórzy tak robią i są później nawet o to pytani na rozmowach.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-22, 18:52   #4054
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja szkolenia wpisuję, głównie mam takie branżowe ale jedno o radzeniu sobie ze stresem też wrzuciłam. Nigdy mnie o żadne nie pytali

Za to o zainteresowania i o studia często pytają z rzeczy pozornie mało istotnych.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-04-22 o 18:53
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 08:03   #4055
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja szkolenia mam wpisane tylko takie typowo branżowe, ktore dają "twardy papier". Pozostałych nie wrzucam nawet, bo w większości korpo są robione cyklicznie i niewiele już niestety znacza. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 11:29   #4056
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Witam po świątecznej przerwie 😊😇😊.



Dzisiaj chyba muszę zadzwonić do tego biura podróży,o którym Wam mówiłam. Tak sobie powiedziałam, ze dzisiejszy dzień jest tym "dniem zero", chociaż tak naprawdę to i tak sądzę, ze ta kobieta i tak by się juz do mnie odezwala,gdyby chciała to zrobić, a na rozmowie bylam ok.10 kwietnia - widzę to po zapisanej w historii konkretnej stronie Wizazu, która zawsze wyskakuje mi tutaj w wyszukiwarce.Powiedziałam , ze potrzebuje tygodnia żeby załatwić swoje sprawy, a ona ze moglabym nawet zacząć pracę przed świętami, jak będę chciała.Święta minęły, jakoś wątpię aby telefon dzisiaj zadzwonił.A miałam wrażenie, ze przypadlam jej do gustu, a tu wychodzi ze jednak szybko o mnie zapomniala albo jej się odwidzialam.A bylam już w takich sytuacjach, ze pracodawca obiecywał mi odpowiedź i nie odpowiadał.Czasem myślę, ze jestem przezroczysta.Boję się tam dzwonić.Nie dziwcie mi się - ostatnio moja rzeczywistość to rzeczywistość loosera.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 11:49   #4057
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Jak Ci zależy to nie zaszkodzi zadzwonić - w natłoku spraw mogło tej pani wylecieć z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-23, 12:34   #4058
lidkovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Pokłon w stronę firm, które jednak informują potencjalnych pracowników na jakim etapie aktualnie jest rekrutacja...
lidkovva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 12:48   #4059
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ja czekam na odpowiedź ws pracy, do konca tygodnia może poczekam a jak nie to odpowiem na inną ofertę.

Jeszcze nie dostałam odpowiedzi z PIP ws mojego wynagrodzenia i urlopu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 14:32   #4060
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;86737859]Witam po świątecznej przerwie .



Dzisiaj chyba muszę zadzwonić do tego biura podróży,o którym Wam mówiłam. Tak sobie powiedziałam, ze dzisiejszy dzień jest tym "dniem zero", chociaż tak naprawdę to i tak sądzę, ze ta kobieta i tak by się juz do mnie odezwala,gdyby chciała to zrobić, a na rozmowie bylam ok.10 kwietnia - widzę to po zapisanej w historii konkretnej stronie Wizazu, która zawsze wyskakuje mi tutaj w wyszukiwarce.Powiedziałam , ze potrzebuje tygodnia żeby załatwić swoje sprawy, a ona ze moglabym nawet zacząć pracę przed świętami, jak będę chciała.Święta minęły, jakoś wątpię aby telefon dzisiaj zadzwonił.A miałam wrażenie, ze przypadlam jej do gustu, a tu wychodzi ze jednak szybko o mnie zapomniala albo jej się odwidzialam.A bylam już w takich sytuacjach, ze pracodawca obiecywał mi odpowiedź i nie odpowiadał.Czasem myślę, ze jestem przezroczysta.Boję się tam dzwonić.Nie dziwcie mi się - ostatnio moja rzeczywistość to rzeczywistość loosera.[/QUOTE]

I jak? Dzwoniłaś? Jak ma się sprawa?


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 14:41   #4061
koralina3
Rozeznanie
 
Avatar koralina3
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 861
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nolunia, daj znać jak poszło. Ja tez się boję dzwonić, ale z drugiej strony myślę, że co mi szkodzi, przez telefon "nikt w pysk nie da", więc czasem dzwonię . Szkoda tylko, że ostatnio nie mam gdzie.

maniaczkakolorowania , czyli nadzieja jest na chwilę obecną. I tego się trzymajmy!

Byłam u lekarza z moim nieszczęsnym kręgosłupem. . Praca fizyczna właściwie wykluczona. Dźwiganie maksymalnie do 10 kg. "Lekka praca fizyczna,ale raczej siedząca, może trochę pani pochodzić, a w przypadku bólu poleżeć" - to usłyszałam. Czyli najbardziej nadawałabym się na rencistkę....
__________________
Błagam, napraw mnie ....
koralina3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-23, 14:57   #4062
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ukochany zrezygnuje z pracy, wymagają aby za wszystko odpowiadał na magazynie, kierownik powiedział ze za wolno przyswaja trasy, kierunki. Więc ma wybór odejść lub dostać wypowiedzenie.

Zastanawiam sie czy jak odejdzie to może zataić rezygnację z firmy aby dostać zasiłek, praca 1 miesiąc,

Druga opcja że ze poczekamy aż oni jemu wypowiedzą. Dyscyplinarki raczej nie dostanie, będą go trzymać 2 tygodnie bo tyle jest okres wypowiedzenia na 3 m-czną umowę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-04-23 o 15:04
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 16:38   #4063
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Byłam dzisiaj na rozmowie. Strasznie, ale to strasznie nie chciało mi się iść, a do tego jestem przeziębiona, więc wyglądam jakby mnie ktoś z krzyża zdjął

No ale poszłam i obsuwa o pół godziny na dzień dobry.
Naprzepraszali się ale i tak słabo. Ja do tej firmy wysyłałam kiedyś wcześniej CV na inne ogłoszenie i okazało się, że rekrutacja jest podwójna, z tamtego i tego nowszego. Więc to nawet miłe.

Wszystko szło raczej poprawnie, ale okazało się, że państwo kompletnie nie mają pojęcia w co się pakują z tym stanowiskiem. Wymyślili projekt, który trzeba ogarnąć.
Ale zaplecza IT nie ma. Nie mają też pojęcia ile czasu trwa taka praca (jest tylko termin wdrożenia), ile czasu zajmuje implementacja projektu i późniejszy serwis i jak można by to później rozwijać. Pytali o to wszystko mnie, w tym również o to, czym bym się mogła zajmować w firmie, po wdrożeniu tego projektu. Bardzo to było dziwne.

Później się okazało, że preferują współpracę o DG, oczywiście wszystkie przywileje jak na etacie, tylko, że umowa kontraktowa. Pewnie podatki niższe dla nich i jakiś status małej firmy.

A na koniec pani zadowolona, że oni nie mają żadnej opieki medycznej prywatnej ani żadnego ubezpieczenia (stabilna firma od lat 90 na rynku). Oni są małą firmą i dają co najwyżej zniżki na produktu firmowe.

No dżizas. Nie wiem co o tym myśleć.

Jutro idę w inne miejsce, na które sobie ostrzę zęby
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 17:37   #4064
Odwazna_jak_sliwa
Raczkowanie
 
Avatar Odwazna_jak_sliwa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 405
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Kafkazmlekiem, nie idź pracować do firmy, w której nikt nie posiada wystarczających kompetencji do nadzorowania i wspierania projektu. Ja raz to zrobiłam i bardzo żałuję.


maniaczkakolorowania, pamiętaj, że chytry dwa razy traci. Niech Twój narzeczony lepiej skupi się aktywnie na poszukiwaniu pracy (mężczyznom jest na tym polu o wiele łatwiej) niż na kombinowaniu, jakby tu wydębić zasiłek.
Odwazna_jak_sliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 17:42   #4065
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dlaczego żałujesz?
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 18:17   #4066
Odwazna_jak_sliwa
Raczkowanie
 
Avatar Odwazna_jak_sliwa
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 405
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Bo będą Ci włazić w kompetencje osoby, które kompletnie się na tym nie znają. Co z tego, że robi się tak i tak - one chcą inaczej, więc masz się dostosować. Nieważne, że są w danej dziedzinie kompletnymi ignorantami.
Odwazna_jak_sliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 18:29   #4067
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Odwazna_jak_sliwa Pokaż wiadomość
Kafkazmlekiem, nie idź pracować do firmy, w której nikt nie posiada wystarczających kompetencji do nadzorowania i wspierania projektu. Ja raz to zrobiłam i bardzo żałuję.


maniaczkakolorowania, pamiętaj, że chytry dwa razy traci. Niech Twój narzeczony lepiej skupi się aktywnie na poszukiwaniu pracy (mężczyznom jest na tym polu o wiele łatwiej) niż na kombinowaniu, jakby tu wydębić zasiłek.
Szuka, spisał ogłoszenia. Chodzi o to ze firma zwlekała z umową to ze świadectwem też tak może być. W każdym razie poradziłam mu żeby nie zwalniał się i czekał na ruch z ich strony, chyba ze znajdzie inna pracę Powiedział ze na odpowiedź mojej firmy mam czekać do końca miesiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 18:32   #4068
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

maniaczka, w jaki sposób chcecie zasiłek? Do pupu idziesz ze świadectwem pracy a tam będzie wpisany powód (art. z KP) ... Jeśli sam zrezygnuje to po 3 mcach od rejestracji dostanie. Z dyscyplinarką jeszcze gorzej.
Ale faktycznie, facetowi jakoś łatwiej, może od razu coś innego znajdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 18:43   #4069
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
maniaczka, w jaki sposób chcecie zasiłek? Do pupu idziesz ze świadectwem pracy a tam będzie wpisany powód (art. z KP) ... Jeśli sam zrezygnuje to po 3 mcach od rejestracji dostanie. Z dyscyplinarką jeszcze gorzej.
Ale faktycznie, facetowi jakoś łatwiej, może od razu coś innego znajdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W swiadectwie pracy nie ma powodu zwolnienia. A w wypowiedzeniu umowy na 3 miesiące nie trzeba podawać powodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-23, 18:48   #4070
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Chodzi o to, że jeżeli zwalnia nas pracodawca, to zasiłek można dostać szybciej.
Jeżeli jest porozumienie stron albo sami się zwalniamy, to na zasiłek trzeba poczekać (3 miesiące?).
A taka informacja (porozumienie stron czy wypowiedzenie i kto je złożył) znajduje się na świadectwie...
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 18:49   #4071
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

W moich świadectwach pracy mam wpisane, że to ja wypowiedziałam umowę. A raz, że bylo porozumienie stron. I dla UP to jest ważne - bo jeśli człowiek sam się zwalnia, to ewentualny zasiłek przysługuje po 3 miesiącach, a nie od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 18:58   #4072
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 19:15   #4073
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nie pokazywalibyśmy tego świadectwa, z poprzedniej pracy odszedl 31.03. pracował od 1.04.2016,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To samo miałam. Odeszłam z pracy bo przestał płacić współpracownikom. wykopał 1 osobę, druga nie dostała pensji a umowa się konczyla więc darował sobie. 2 osoby nie dostały pensji za 1.5 miesiąca. Te osoby nie dostały zaleglej pensji (kilka tys) ok rok wcześniej wiec w każdej chwili mogły odejsc. Jedna dziewczyna też miała zaległe wynagrodzenie ale płacił jej teraz na bieżąco.

Pup miał problem mnie przygarnąć bo świadectwo było jakimś żartem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-04-23 o 19:16
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 20:20   #4074
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Nie pokazywalibyśmy tego świadectwa, z poprzedniej pracy odszedl 31.03. pracował od 1.04.2016,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobry pomysł, dostanie zasiłek od razu, należy mu się jak psu buda

Więcej jest u nas takich patologii jak brak prawa do zasiłku jak się człowiek sam zwolni, ich wysokość jest jedną z nich Ale kasa na świnie, krowy, bąki i uj wi co jeszcze to się znajduje a jakże!
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 21:33   #4075
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dokładnie tak, i jeszcze ta wypłata po 3 mcach ulega skróceniu o tyle czasu. A on nie miał czasem kilku umów ostatnio? Coś o innych zakładach pisałaś?
Bo jest coś takiego: 'Urząd☠pracy przyznając świadczenie, sprawdza, w jaki sposób została rozwiązana umowa, i nie zawsze chodzi tu o ostatnią umowę. Zgodnie z przepisami, sprawdzany jest sposób rozstania się z pracodawcą w okresie 6 miesięcy poprzedzających rejestrację. Jeśli w tym czasie rejestrujący się, już bezrobotny, rozwiązał na przykład trzy umowy, na termin przyznania zasiłku będą wpływały wszystkie trzy.'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Ok teraz widzę że zakończył poprzednią z końcem marca. Czyli umowa wygasła, nie wypowiedział jej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 21:46   #4076
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mi się wydaje że to właśnie dobrze jest pomyślane...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 21:48   #4077
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że to właśnie dobrze jest pomyślane...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. W innym wypadku mielibyśmy ludzi, którzy regularnie podejmują pracę po to, żeby z niej zrezygnować i dostać zasiłek na X miesięcy. Potem znowu praca, rezygnacja i znowu zasiłek.

Ale ja to generalnie w ogóle nie jestem za socjalem.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-23, 22:27   #4078
maniaczkakolorowania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 452
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, i jeszcze ta wypłata po 3 mcach ulega skróceniu o tyle czasu. A on nie miał czasem kilku umów ostatnio? Coś o innych zakładach pisałaś?
Bo jest coś takiego: 'Urządpracy przyznając świadczenie, sprawdza, w jaki sposób została rozwiązana umowa, i nie zawsze chodzi tu o ostatnią umowę. Zgodnie z przepisami, sprawdzany jest sposób rozstania się z pracodawcą w okresie 6 miesięcy poprzedzających rejestrację. Jeśli w tym czasie rejestrujący się, już bezrobotny, rozwiązał na przykład trzy umowy, na termin przyznania zasiłku będą wpływały wszystkie trzy.'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Ok teraz widzę że zakończył poprzednią z końcem marca. Czyli umowa wygasła, nie wypowiedział jej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pracował od 1.08.12 roku, zatrudniony przez agencję, na umowę o pracę, ½, ¾, ⅞,, stawka rosła, a miał więcej jak minimalna na tej części etatu. pracowal tam do 31.01.2016r. w styczniu 16r złamał rękę a umowę miał na miesiąc czasu, bo każda z tych umów była co miesiąc przedłużana, zaczął na nowo pracę pod koniec marca, tym razem umowa bezpośrednio z firmy, na 7/8 etatu, i potem cały etat. Miał cynk że następna byłaby na czas nieokreślony, ale podziękował, cały czas na popołudnie, zero zycia

Umowa trwała do 31.03, nie została przedłużona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Powiedział że poczeka aż jemu wypowiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez maniaczkakolorowania
Czas edycji: 2019-04-23 o 22:26
maniaczkakolorowania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-24, 05:35   #4079
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-24, 06:53   #4080
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Poza tymi co by porzucali są jeszcze ludzie, którzy nazwijmy to umieją sobie radzić w życiu
Ostatnio w PUP, folklor, pół kolejki przede mną robi na czarno. Nie ukrywali nic. Jacyś kafelkarze, budowlańcy, pomoce kuchenne. Ale stoi i chce zasiłek.
A z 2 strony pracownik z pup ma związane ręce przepisami, nic nie może zrobić nawet jak podejrzewa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.