Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-24, 17:38   #1
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876

Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)


Witam
Do założenia tego wątku zbieram się od dawna, dziś najwyraźniej nadszedł właściwy moment
Informacji na temat wpływu jedzenia na nasze zdrowie i wygląd można znaleźć co nie miara. Najczęściej jednak po przeczytaniu danego artykułu zapominamy o nim w błyskawicznym tempie.
Jednak gdy widzimy efekty - pamiętamy o tym na dłużej

Zachęcam więc do... eksperymentowania I do opisywania efektów w tym wątku

Ja w najbliższym czasie zamierzam przeprowadzić takie eksperymenty jak:
- jedzenie co najmniej połowy czerwonej papryki przez co najmniej 2 tygodnie codziennie(zalecenie z "Vity", podobno wływa na regenerację włosów)
- picie ciepłego mleka przed snem przez ok. tydzień(chcę sprawdzić, czy pomoże mi to w bezsenności[zasypiam szybko, ale budzę się w środku nocy]. Przy okazji będę kontrolować wagę - niektórzy twierdzą, że mleko na noc tuczy)
- jedzenie rano, na czczo, kiwi - podobno pomaga w walce z zaparciami


A może macie już za sobą jakieś eksperymenty i podzielicie się wrażeniami?

Pozdrawiam
__________________
3...

Edytowane przez nieprzytomna
Czas edycji: 2010-01-24 o 17:39
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:22   #2
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Jedzenie marchewki każdego dnia w dużej ilości wbrew zapewnieniom innych nie przyczyniło się do tego, że moja cera stała się brzoskwiniowa


Picie Kubusia w dużej ilości zapewniło mi natomiast pomarańczowy odcień dłoni i stóp
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:35   #3
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

po wyeliminowaniu nabiału (na tylko 4 dni) moja cera była idelana, gdy do niego wróciłam znowu pojawiły sie drobne krosteczki..

zgadzam się co do marchewki, nie działa, jestem tak samo blada jak byłam, a jem codziennie.

na katar, zatoki i generalnie śluzik mi dobrze robi kasza jaglana (na sniadanie, obiad i kolacje, z dodatkami, na słodko, słono itp). po kilku dniach takiego jedzenia jest dużo lepiej.
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:59   #4
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez kakaukowa Pokaż wiadomość
po wyeliminowaniu nabiału (na tylko 4 dni) moja cera była idelana, gdy do niego wróciłam znowu pojawiły sie drobne krosteczki..
O, może warto by spróbować A co dokładniej rozumiesz poprzez nabiał? I w jakiej formie dostarczałaś organizmowi białko? Tylko z mięsa? Wogóle, jak wyglądał Twój codzienny przykładowy jadłospis? Bo nie mogę sobie wyobrazić bez nabiału...
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 19:14   #5
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
O, może warto by spróbować A co dokładniej rozumiesz poprzez nabiał? I w jakiej formie dostarczałaś organizmowi białko? Tylko z mięsa? Wogóle, jak wyglądał Twój codzienny przykładowy jadłospis? Bo nie mogę sobie wyobrazić bez nabiału...

jestem wege, wiec bez miesa i rybek. jadłam mniej wiecej tak:

sniadanie - owsianka na wodzie z owocami (jabłka, banany, pomarańcze) orzechami, pestkami, sezamem
2 sniadanie - grahamka z sałata, awocado i pomidorem
obiad - kotleciki z kaszy jaglanej i brokułów, makaron orkiszowy, jakies warzywka (buraczki, marchew, ogórki kiszone, rzodkiewki, kalafior)
podwieczorek - 2-3 garście orzechów różnych
kolacja - ryż brązowy zapieczony z jabłkami i cynamonem

albo

sniadanie - jaglanka z bananem i żórawiną suszona eko (bez cukru!)
2 sniadanie - grahamka z hummusem domowym, pomidorkiem i natka
obiad - kasza jęczmienna z ciecierzycą w sosie pomidorowym (pomidory+przyprawy) jakies surowe warzywka z oliwa z oliwek
podiweczorek - 2-3 garście orzechów, jakies owoce
kolacja - barszcz ukraiński (włoszczyzna, buraki, czerwona fasola, kapusta kiszona+przyprawy i sok z cytryny)

generalnie jadłam tak zeby zobaczyc jak to bedzie bez nabiału i naprawde czułam sie bardzo dobrze. Co prawda Wyrakowi sie nie podoba, ale trudno
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:28   #6
Amel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
Jedzenie marchewki każdego dnia w dużej ilości wbrew zapewnieniom innych nie przyczyniło się do tego, że moja cera stała się brzoskwiniowa


Picie Kubusia w dużej ilości zapewniło mi natomiast pomarańczowy odcień dłoni i stóp
Mi z kolei marchewa zapewniła właśnie efekt żółtego koloru dłoni, stóp i...twarzy.
Koleżanki nawet wmawiały mi żółtaczkę. Na szczęście przeszło po paru dniach od ograniczenia ilości, bo wyglądało to ehmm nieciekawie
Amel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:40   #7
BeeAnn
Zakorzenienie
 
Avatar BeeAnn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 858
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez kakaukowa Pokaż wiadomość
jestem wege, wiec bez miesa i rybek. jadłam mniej wiecej tak:

sniadanie - owsianka na wodzie z owocami (jabłka, banany, pomarańcze) orzechami, pestkami, sezamem
2 sniadanie - grahamka z sałata, awocado i pomidorem
obiad - kotleciki z kaszy jaglanej i brokułów, makaron orkiszowy, jakies warzywka (buraczki, marchew, ogórki kiszone, rzodkiewki, kalafior)
podwieczorek - 2-3 garście orzechów różnych
kolacja - ryż brązowy zapieczony z jabłkami i cynamonem
z góry przepraszam za ot też jestem wege i zaciekawiły mnie te kotleciki. Mogłabyś mi podać przepis?
__________________

BeeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 23:51   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
O, może warto by spróbować A co dokładniej rozumiesz poprzez nabiał? I w jakiej formie dostarczałaś organizmowi białko? Tylko z mięsa? Wogóle, jak wyglądał Twój codzienny przykładowy jadłospis? Bo nie mogę sobie wyobrazić bez nabiału...
W nijakiej, tj. nie dostarcza w ogole pelnowartosciowego bialka, witaminy B12, zelaza hemowego. Za x lat bedzie placz i zgrzytanie zebow
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 00:41   #9
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W nijakiej, tj. nie dostarcza w ogole pelnowartosciowego bialka, witaminy B12, zelaza hemowego. Za x lat bedzie placz i zgrzytanie zebow
podzielam zdanie. będąc wege naprawdę trzeba szczególną uwagę skupić na swojej diecie, aby codziennie dostarczać organizmowi potrzebnych składników. a dużo z nich jest w produktach nie jedzonych przez wegetarian/wegan itp.

hmm ja zawsze się motywuję by pić rano szklankę wody z cytryną, ale nigdy mi się nie chcę dupa blada z tego wychodzi. próbowała któraś z Was i zauważyła jakieś zmiany?

ja zauważyłam, że od kiedy ograniczyłam ilość zjadanych ostrych, mocno solonych potraw poprawiła mi się cera.
bardzo ciekawy temat
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 10:29   #10
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
hmm ja zawsze się motywuję by pić rano szklankę wody z cytryną, ale nigdy mi się nie chcę dupa blada z tego wychodzi. próbowała któraś z Was i zauważyła jakieś zmiany?
Tak, ale o dziwo nie były to zmiany takie, dla których to piłam
Nie ważne czy rano zimna woda z cytryną, czy obojętnie w jakiej porze dnia gorąca woda z cytryną i cukrem - picie takich napojów przez dłuższy czas, powiedzmy 2 tygodnie(no, może nawet niecałe) powoduje u mnie przesunięcie miesiączki(spóźnia się o kilka, kilkanaście dni).

Nie wiedziałam o tym, że cytryna tak działa, ale poszperałam w necie i rzeczywiście okazało się, że owoce cytrusowe mogą opóźniać miesiączkę
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 10:42   #11
Tula0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 329
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Pamiętam jak kiedyś byłam chora, zwykłe przeziębienie i oprócz antybiotyku brałam jeszcze wit.C w tabletkach i rzeczywiście zadziałała też na okres. Coś w tym musi być...
Tula0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 11:54   #12
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Mi woda z cytrynką rano pomogła na wc-towe kłopoty A zresztą jakoś tak mnie budzi lepiej rano. Pije codziennie od dłuższego czasu ale wpływu na okres nie zaobserwowałam.
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 15:33   #13
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Tak, ale o dziwo nie były to zmiany takie, dla których to piłam
Nie ważne czy rano zimna woda z cytryną, czy obojętnie w jakiej porze dnia gorąca woda z cytryną i cukrem - picie takich napojów przez dłuższy czas, powiedzmy 2 tygodnie(no, może nawet niecałe) powoduje u mnie przesunięcie miesiączki(spóźnia się o kilka, kilkanaście dni).

Nie wiedziałam o tym, że cytryna tak działa, ale poszperałam w necie i rzeczywiście okazało się, że owoce cytrusowe mogą opóźniać miesiączkę
o nie wiedziałam. i teraz już mam motywację żeby pić tą miksturkę i może okres mi się przesunie bo póki co termin mam na studniówkę. ale spróbuję i może na mnie też podziała.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 20:10   #14
_Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 168
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

ja zaobserwowałam, że po czekoladzie i kakale mam dużo gorszą cere
_Angie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 20:26   #15
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez _Angie Pokaż wiadomość
ja zaobserwowałam, że po czekoladzie i kakale mam dużo gorszą cere
podpisuje się pod tym.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:39   #16
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez _Angie Pokaż wiadomość
ja zaobserwowałam, że po czekoladzie i kakale mam dużo gorszą cere
Kakao sie chyba nie odmienia
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 08:41   #17
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Kakao, ser żółty i alkohol - trzy killery dla cery
efekty są aż zbyt widoczne
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 16:06   #18
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Kakao, ser żółty i alkohol - trzy killery dla cery
efekty są aż zbyt widoczne
Ja tam nie zauważam skutków ubocznych picia alkoholu (jeśli chodzi o cerę ofc)
Ale słodycze... bardzo wpływają na stan mojej cery Wystarczy, że przez kilka dni ich nie jem i mam cerę jak pupa niemowlaka
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 16:24   #19
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Witam

Ja w najbliższym czasie zamierzam przeprowadzić takie eksperymenty jak:
- jedzenie co najmniej połowy czerwonej papryki przez co najmniej 2 tygodnie codziennie(zalecenie z "Vity", podobno wływa na regenerację włosów)
- picie ciepłego mleka przed snem przez ok. tydzień(chcę sprawdzić, czy pomoże mi to w bezsenności[zasypiam szybko, ale budzę się w środku nocy]. Przy okazji będę kontrolować wagę - niektórzy twierdzą, że mleko na noc tuczy)
- jedzenie rano, na czczo, kiwi - podobno pomaga w walce z zaparciami

No w końcu mam chwilę czasu żeby napisać kilka słów.
Uwielbiam robić takie eksperymenty i często je na sobie przeprowadzam.
Najpierw chciałabym się odnieść do Twojego eksperymentu z papryką, wyobraź sobie że ja jadłam paprykę... jejku żeby nie skłamać, ze 3 miesiące dzień w dzień i to tak po 2-3 papryki, różne, czerwonych najwiecej ale i zielone i żółte również. Co do ich zbawiennego wpływu na włosy- Nie zauwazyłam nic takiego, nic takiego co by zwrociło moją uwagę, że włosy się "poprawiły". Generalnie mam baaardzo suche włosy. Dodam też ze nie wiedziałam o tym zbawiennym-ponoć- wypływie papryki na włosy. Natomiast inną rzeczą którą zauważyłam, a która zmusiła mnie do ograniczenia ilości spożywanej papryki, jak i częstotliwości było to że zżółkły mi dłonie, pamiętajmy że papryka zawiera od cholery betacarotenu, dużo wiecej niż marchewka- bo marchewka to mit, to że jest pomarańczowa nic nie znaczy pomarańcze też są pomarańczowe O to tyle by było odnosnie papryki, teraz jem bardzo rzadko, raz- bo mi sie przejadła, 2- bo boję sie zżółknąć ponownie :/ wygladałam jakbym miała brudne ręce... to nie bylo fajnie.

Co do mleka, to ono bardzo pobudza układ trawienny i PODOBNO na noc nie jest wskazane bo organim mieli i mieli. Kiedyś jak nie mogłam zasnąć pijałam mleczko lekko podgrzane w microfali- efekt? żaden...

Napisz jak Twoje eksperymenty, ciekawa jestem

Z innych eksperymentów moich- jeżeli np. zjadłam na kolacje coś zupełnie weglowodanowego czyli np. kaszkę manne, płatki owsiane, do tego jakiś jogurt - generalnie węgle saaaame... to rano nie miałam ochoty na śniadanie, nie czułam łaknienia w ogóle. Jak jem cos wysoko białkowego- np. twaróg plus warzywa, ryba plus warzywa- z rana odczuwam miłą pustkę w żołądeczku i czuję się duuużo lżejsza.

Kiedyś zrobiłam eksperyment- nie jadłam cały dzien węglowodanów-tylo te z warzyw, innymi słowy, tuńczyk, łosos, dorsz, makrela, twaróg plus warzywa przez cały dzien, odpowiednio oczywiście na obiad śniadanie i kolacje- I to co sie ze mna działo wołało o pomstę do nieba, totalny niepohamowany apetyt na słodkie- ale tak masakryczny że nie dało sie wytrzymać. I oczywiście musiałam zaspokoić swój cukrowy głód na wieczór

O to tyle narazie ode mnie
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 19:40   #20
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
No w końcu mam chwilę czasu żeby napisać kilka słów.
Uwielbiam robić takie eksperymenty i często je na sobie przeprowadzam.
Najpierw chciałabym się odnieść do Twojego eksperymentu z papryką, wyobraź sobie że ja jadłam paprykę... jejku żeby nie skłamać, ze 3 miesiące dzień w dzień i to tak po 2-3 papryki, różne, czerwonych najwiecej ale i zielone i żółte również. Co do ich zbawiennego wpływu na włosy- Nie zauwazyłam nic takiego, nic takiego co by zwrociło moją uwagę, że włosy się "poprawiły". Generalnie mam baaardzo suche włosy. Dodam też ze nie wiedziałam o tym zbawiennym-ponoć- wypływie papryki na włosy. Natomiast inną rzeczą którą zauważyłam, a która zmusiła mnie do ograniczenia ilości spożywanej papryki, jak i częstotliwości było to że zżółkły mi dłonie, pamiętajmy że papryka zawiera od cholery betacarotenu, dużo wiecej niż marchewka- bo marchewka to mit, to że jest pomarańczowa nic nie znaczy pomarańcze też są pomarańczowe O to tyle by było odnosnie papryki, teraz jem bardzo rzadko, raz- bo mi sie przejadła, 2- bo boję sie zżółknąć ponownie :/ wygladałam jakbym miała brudne ręce... to nie bylo fajnie.

Co do mleka, to ono bardzo pobudza układ trawienny i PODOBNO na noc nie jest wskazane bo organim mieli i mieli. Kiedyś jak nie mogłam zasnąć pijałam mleczko lekko podgrzane w microfali- efekt? żaden...

Napisz jak Twoje eksperymenty, ciekawa jestem

Z innych eksperymentów moich- jeżeli np. zjadłam na kolacje coś zupełnie weglowodanowego czyli np. kaszkę manne, płatki owsiane, do tego jakiś jogurt - generalnie węgle saaaame... to rano nie miałam ochoty na śniadanie, nie czułam łaknienia w ogóle. Jak jem cos wysoko białkowego- np. twaróg plus warzywa, ryba plus warzywa- z rana odczuwam miłą pustkę w żołądeczku i czuję się duuużo lżejsza.

Kiedyś zrobiłam eksperyment- nie jadłam cały dzien węglowodanów-tylo te z warzyw, innymi słowy, tuńczyk, łosos, dorsz, makrela, twaróg plus warzywa przez cały dzien, odpowiednio oczywiście na obiad śniadanie i kolacje- I to co sie ze mna działo wołało o pomstę do nieba, totalny niepohamowany apetyt na słodkie- ale tak masakryczny że nie dało sie wytrzymać. I oczywiście musiałam zaspokoić swój cukrowy głód na wieczór

O to tyle narazie ode mnie
Byłam w trakcie 4 dnia jedzenia papryki, ale chyba sobie daruję Nie chcę być żółta
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 08:32   #21
nina_keira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 163
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

pierwsze słyszę o tej papryce, jem połowę jak nic, czasem 3/4 papryki codziennie, bo lubię (do kanapek, serka wiejskiego itd.) kondycja włosów się nie poprawiła jakoś, a żółta też nie jestem
__________________
...and I'll tell you stories you've never heard before.
nina_keira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 13:22   #22
carolinqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Witam, proszę o pomoc w realizacji badań potrzebnych do napisania pracy licencjackiej. Ankieta dot. nawykow zywieniowych oraz wiedzy na temat racjonalnego zywienia. bede wdzieczna za pomoc Karolina
http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/...nariusz/14948/
carolinqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 11:18   #23
Ily
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 254
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Od zimy zapomnialam co do dieta wiec moge wam pewne efekty uboczne przedstawic

więc , gdy jem rano na śniadanie jasny chleb i do szkoly go zabieram i z 2 kromki to brzuch mam duuży , nieprzyjemne wzdęcia i ogólny dyskomfort przy jakiś konkretnych ruchach .

duże ilości czekolad zazwyczaj mlecznych albo innych batoników - cera stała się okropna . koloryt skóry niejednolity tz przebarwienia , drobne wypryski jakies krostki . Dodam , ze ogólnie stan mojej cery jest dobry poniewaz nie cierpie na trądzik i inne tego typu ale gdy ilosc słodyczy wzrasta to masakra a podczas diety to w ogóle super jest ..

równiez różne kolorowe napoje gazowane dały po sobie siwe znaki w postaci problemów trawiennych . z fast foodów to tylko jadam frytki ale po nich to zgaga straszna

Tyle ode mnie , chyba nic nowego nie napisałam . Szara rzeczywistosc , ale zbieram sie w koncu .
__________________
0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10

impossible is nothing



jem mniej - od 2015 produkują sam rozmiar XS i S





Ily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:50   #24
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

potwierdzam kubusiowa teze (:
po 2 msc picia 1,5l tygodniowo mam ladny lekko pomaranczowy kolor skory. dlonie i stopy oczywiscie zaatakowalo bardziej, ale moja cera i tak mi sie teraz podoba (: jak patrze na zdjecia to skora wyglada po prostu zdrowo
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 14:12   #25
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Chciałabym dołączyć do Waszego wątku, gdyż wydaje mi się niezwykle ciekawy. Prawdą jest, że wszystko co jemy, odbija się na naszym zdrowiu, wyglądzie i naszej energii.


Z natury jestem bardzo szczupłą osobą, sporo się ruszam, ćwiczę Ashtanga Jogę, dlatego też i bardzo dbam o swoje ciało. Dlatego też, nigdy nie zastanawiałam się nad jedzeniem rzeczy dobrych na przemianę materii itd.
Jednak dwa lata temu, ze względu na częste zmęczenie i gorsze samopoczucie, poradzono mi przejść na kuchnię organiczną lub, po prostu zdrową. Pomyślałam, co mi szkodzi spróbować.

Obecnie, nie tylko utrzymuję odpowiednią wagę, ale czuję się na prawdę zdrowo, mam dużo energii, moja skóra nabrała blasku.

Wyeliminowałam z diety większość rzeczy smażonych, które powodowały, że moja skóra była zszarzała (nie wiem, czy to ma sens :P)
Jem dużo gotowanego, piję mleko sojowe (nikogo nie namawiam do sojowego, bo wcale nie jest tak dużo zdrowsze, akurat mi lepiej smakuje), jem sporo warzyw i owoców. Ryby jem praktycznie co drugi dzień. Za to, jem bardzo mało mięsa.
Piję zieloną herbatę, yerbę mate i sok noni.
Staram się jeść jak najmniej słodyczy, bo tak jak wspomniałyście wyżej, tez zauważyłam, że po czekoladzie moja cera jest dużo gorsza. (tak samo po mięsie i smażonych rzeczach).

Wydaje mi się jednak, że najważniejsze jest, żeby nie przesadzać. Nie ukrywam, że od czasu do czasu jem rzeczy smażone lub, po prostu nie zdrowe, dlatego, że lubię. Chyba najzdrosza jest ta proporcja 80%zdrowego do 20% niezdrowego.

OOh, dodam jeszcze, że mam cerę naczynkową (nie mam bardzo dużo naczynek, ale niekiedy są bardziej widoczne. Po alkoholu, w moim przypadku, jest tragedia. )
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:01   #26
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Eksperymenty żywieniowe - badamy wpływ jedzenia na nasze zdrowie i wygląd :)

Cytat:
Napisane przez monika_wiss Pokaż wiadomość
Chciałabym dołączyć do Waszego wątku, gdyż wydaje mi się niezwykle ciekawy. Prawdą jest, że wszystko co jemy, odbija się na naszym zdrowiu, wyglądzie i naszej energii.


Z natury jestem bardzo szczupłą osobą, sporo się ruszam, ćwiczę Ashtanga Jogę, dlatego też i bardzo dbam o swoje ciało. Dlatego też, nigdy nie zastanawiałam się nad jedzeniem rzeczy dobrych na przemianę materii itd.
Jednak dwa lata temu, ze względu na częste zmęczenie i gorsze samopoczucie, poradzono mi przejść na kuchnię organiczną lub, po prostu zdrową. Pomyślałam, co mi szkodzi spróbować.

Obecnie, nie tylko utrzymuję odpowiednią wagę, ale czuję się na prawdę zdrowo, mam dużo energii, moja skóra nabrała blasku.

Wyeliminowałam z diety większość rzeczy smażonych, które powodowały, że moja skóra była zszarzała (nie wiem, czy to ma sens :P)
Jem dużo gotowanego, piję mleko sojowe (nikogo nie namawiam do sojowego, bo wcale nie jest tak dużo zdrowsze, akurat mi lepiej smakuje), jem sporo warzyw i owoców. Ryby jem praktycznie co drugi dzień. Za to, jem bardzo mało mięsa.
Piję zieloną herbatę, yerbę mate i sok noni.
Staram się jeść jak najmniej słodyczy, bo tak jak wspomniałyście wyżej, tez zauważyłam, że po czekoladzie moja cera jest dużo gorsza. (tak samo po mięsie i smażonych rzeczach).

Wydaje mi się jednak, że najważniejsze jest, żeby nie przesadzać. Nie ukrywam, że od czasu do czasu jem rzeczy smażone lub, po prostu nie zdrowe, dlatego, że lubię. Chyba najzdrosza jest ta proporcja 80%zdrowego do 20% niezdrowego.

OOh, dodam jeszcze, że mam cerę naczynkową (nie mam bardzo dużo naczynek, ale niekiedy są bardziej widoczne. Po alkoholu, w moim przypadku, jest tragedia. )
A ryby to co, jak nie mieso? Warzywa ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.