Nie wierzę w antykoncepcję. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-05, 13:57   #31
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Nie wiem, skąd w niektórych ludziachh takie skrajne podejście, że nie ma nic łatwiejszego niż zajście w ciążę. Prześledź sobie proces zapłodnienia, zobacz, że z wielu zaplodnionych komórek jajowych nie ma dziecka, to moze Ci fobia odejdzie, jak sobie procenty obliczysz
W wielu przypadkach wcale nie jest tak łatwo zajść w ciążę.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 13:58   #32
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez loozak22 Pokaż wiadomość
I jakim cudem nasi rodzice mają nas statystycznie tylko dwoje, skoro kochają się 30-40 lat?
istna magia

ja widzę to tak - jak przestaniesz rozkminiać za ile miesięcy będziesz już miał dziecko, i panikować, że byłaby to 'największa katastrofa życiowa, absolutnie nie do przyjęcia' to wtedy możecie zacząć uprawiać seks.

btw. wiesz że przy pettingu też można zajść?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 14:09   #33
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Weź już nie schiz nie wprowadzaj z tym pettingiem, potem będzie wysyp głupawych wątków o ciąży z dotknięcia cipki palcem, na którym godzinę temu było pół kropli spermy
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 14:49   #34
Kurt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 62
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Omg, autorze wątku, Twój post z wyliczeniami naprawdę mnie rozwalił Miałeś juz w szkole rachunek prawdopodobienstwa?
Jesli tak, to chyba go do końca nie ogarnąłeś - Twoje obliczenia są niestety pozbawione sensu.
Zapytaj swoją dziewczynę, czy bierze pod uwagę antykoncepcję hormonalną, bo to najpewniejsza z metod. I bez paniki
Kurt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:22   #35
venturka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 149
GG do venturka
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Polecam tabletki, biorę już 4 lata, skutecznie trzeba tylko pamiętać, żeby wziąć o odpowiedniej godzinie i po problemie, jak aż tak bardzo się boisz, to dołóżcie do tego prezerwatywę i nie ma szans na dziecko...
Pierwszy raz spotykam się z chłopakiem, który aż tak panikuje, a te wyliczenia :roll eyes:
venturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 22:12   #36
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

O matko Co to za durne obliczenia?

Ja to widzę tak że ty wogle nie jesteś gotowy na seks a te obliczenia to twoje usprawiedliwienie.. Do seksu trzeba przede wszystkim dorosnąć.
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:29   #37
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez kreizi_baska Pokaż wiadomość
Przedstawiłeś tu cały dział prawdopodobieństwa...
Ekhm.. W łóżku też będziesz liczył kiedy STATYSTYCZNIE dojdziesz...? Bądź też, czy w ogóle dojdziesz..? A może na wszelki wypadek oblicz prawdopodobieństwo wystąpienia u niej jakże wspaniałego orgazmu
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 13:10   #38
aKatia
Zadomowienie
 
Avatar aKatia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 541
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez Osiak Pokaż wiadomość
Taaaa, a Ja nie wierzę w macicę- dzieci biorą się z nienacka

Teraz tylko wystarczy omijać Nienacka z daleka i nie masz co się martwić antykoncepcją
aKatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 15:03   #39
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Oj, aż się zdziwiłam.
Na szczęście/dzięki Bogom, matce, ojcu/ niestety aby zajść nie wystarczy włożyć w odpowiednie miejsce kluczyk. Trzeba jeszcze umiejętnie przekręcić.
Prawda jest taka, że żeby zajść w ciążę trzeba mieć albo okropnego pecha albo ogromne szczęście
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 21:54   #40
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

ludzie to mają problemy
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 22:47   #41
Hela28
Raczkowanie
 
Avatar Hela28
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Daleko nad jeziorem
Wiadomości: 240
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Tu nie ma sie z czego smiac :
Moja kumpela miala faceta ( 27 lat) , on unikal sexu bo mial schiza przed ciaza tzn.ze ona zajdzie w ciaze Gdy w koncu doszlo do stosunku - on mial prezerwatywe , kochaja sie , jest nawet fajnie , nagle on wyciaga penisa , a ona jak to juz doszles ?
a on Nie , ale tak na wszelki wypadek !!!

A te cale matematyczne wyliczenia niech szlag trafi!!!
Hela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 16:42   #42
misiaczek1517
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

dziewczyny przepraszam ze was o to pytam ale jakie wy macie zabezpieczenia? bo hmmm ja ostatnio dostalam krazek .... ale szczerze i tak sie troszke boje ;( nie wiem czemu mam obsesje na tym pkt;(
misiaczek1517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 21:53   #43
Rozowy Kwiatuszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: z krainy szczęścia:)
Wiadomości: 10
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Ja zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki i przy 3 współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia. Mamusią nie jestem. W ogóle jestem zadowolona z tabletek jako metody antykoncepcji A Ty drogi Autorze nie dojrzałeś do seksu z całą pewnością.
Rozowy Kwiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 00:23   #44
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez misiaczek1517 Pokaż wiadomość
dziewczyny przepraszam ze was o to pytam ale jakie wy macie zabezpieczenia? bo hmmm ja ostatnio dostalam krazek .... ale szczerze i tak sie troszke boje ;( nie wiem czemu mam obsesje na tym pkt;(
jak masz obsesję to proponuję abstynencję
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 01:28   #45
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
jak masz obsesję to proponuję abstynencję
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 10:29   #46
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

ja nie wiem czy tak ciezko zapamietac że przed okresem i po okresie kilka dni ma sie tzw"dni nie płodne"????

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

wtedy mozna działac nie????
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 10:37   #47
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
ja nie wiem czy tak ciezko zapamietac że przed okresem i po okresie kilka dni ma sie tzw"dni nie płodne"????

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

wtedy mozna działac nie????
niestety, to nie do konca tak...

No chyba, ze prowadzis obserwacje cyklu z pomiarami temperatury, obserwacją śluzu itd.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 11:40   #48
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
niestety, to nie do konca tak...

No chyba, ze prowadzis obserwacje cyklu z pomiarami temperatury, obserwacją śluzu itd.
Jak to???
Nie żebym to stosowała, ale kochanie się np. z prezerwatywą przed okresem daje 100% pewności tego jestem pewna. Na necie znajdzie się np. różnego rodzaju kalkulatory, np.:

http://www.byckobieta.pl/kalkulator-...-plodnych.html
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 11:44   #49
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Jak to???
Nie żebym to stosowała, ale kochanie się np. z prezerwatywą przed okresem daje 100% pewności tego jestem pewna. Na necie znajdzie się np. różnego rodzaju kalkulatory, np.:

http://www.byckobieta.pl/kalkulator-...-plodnych.html
O tak, posługuj się kalkulatorem internetowym. Powodzenia.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 11:50   #50
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Jak to???
Nie żebym to stosowała, ale kochanie się np. z prezerwatywą przed okresem daje 100% pewności tego jestem pewna. Na necie znajdzie się np. różnego rodzaju kalkulatory, np.:

http://www.byckobieta.pl/kalkulator-...-plodnych.html
Te kalkulatory to sobie można o kant tyłka obic, że się wyrażę dosadnie. Organizm to nie komputer. I bez obserwacji śluzu i temperatury/testu owulacyjnego nie można powiedziec, kiedy tak naprawdę owulacja ma miejsce.

Pomijam sytuację, gdy rzeczywiścei stosowane jest zabezpieczenie w post. prezerwatywy np.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 12:06   #51
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
O tak, posługuj się kalkulatorem internetowym. Powodzenia.
O co Ci chodzi???

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Te kalkulatory to sobie można o kant tyłka obic, że się wyrażę dosadnie. Organizm to nie komputer. I bez obserwacji śluzu i temperatury/testu owulacyjnego nie można powiedziec, kiedy tak naprawdę owulacja ma miejsce.

Pomijam sytuację, gdy rzeczywiścei stosowane jest zabezpieczenie w post. prezerwatywy np.

klask i:kla ski:k laski:: oklaski:klaski :
ciekawe
Zaraz okaże się, że przez 30 dni kobieta jest płodna. Ha ha ha ha
Nadal uważam, żę jeżeli kobieta ma regularny okres, to pewne że przed okresem ma dni nie płodne Wiadomo gumka nie zaszkodzi, ale 100% ze nie zajdzie
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 12:09   #52
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

O to mi chodzi, że jeśli będziesz ufać takim kalkulatorkom to w końcu zajdziesz, bo na początku jest tylko, że głupi ma szczęście (nie, nie mówię, że Ty jesteś głupia, ale że głupotą jest używanie właśnie takich kalkulatorów).

Chyba słabo Ci szła nauka biologii w szkole. Zapomniałaś, że nawet przy regularnych okresach może nagle cykl sie rozregulować, bo stres, bo pogoda, bo leki, bo coś tam.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 12:21   #53
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
O to mi chodzi, że jeśli będziesz ufać takim kalkulatorkom to w końcu zajdziesz, bo na początku jest tylko, że głupi ma szczęście (nie, nie mówię, że Ty jesteś głupia, ale że głupotą jest używanie właśnie takich kalkulatorów).

Chyba słabo Ci szła nauka biologii w szkole. Zapomniałaś, że nawet przy regularnych okresach może nagle cykl sie rozregulować, bo stres, bo pogoda, bo leki, bo coś tam.
A czy ja gdzies napisałam, że stosuje tą metode?
Kłania się widzę czytanie ze zrozumieniem tekstu
Wybacz ale nie kazdy wszystko wie Nie musisz od razu po kimś jechać (ogólnie piszę). Nie dziwie się że dosc czesto otrzymujęsz bana
Twoje wypowiedzi naprawde są nie na poziomie dosc czesto!!!

Pozdrawiam
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 12:26   #54
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

O tak, bardzo często otrzymuje bana. Nie wiesz to się nie odzywaj.
Tak, nie stosujesz, ale namawiasz mówiąc, że to takie och i ach, dla mnie to prawie to samo. Jedno i drugie głupie.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:45   #55
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
O tak, bardzo często otrzymuje bana. Nie wiesz to się nie odzywaj.
Tak, nie stosujesz, ale namawiasz mówiąc, że to takie och i ach, dla mnie to prawie to samo. Jedno i drugie głupie.
NIKOGO NIE NAMAWIAM!
Znów brak czytania ze zrozumieniem.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

"Kobieta jest przez wiekszość swojego życia niepłodna, z wyjątkiem kilku dni, podczas których dojrzała komórka jajowa opuszcza jajnik. Możemy określić w każdym cyklu miesiączkowym czas płodności kobiety. Okres niepłodności jest stały. Daje to możliwość ustalenie w którym dniu może nastąpić owulacja. Przy ustalaniu dni niepłodnych bardzo pomocne saą codzienne pomiary temperatury ciała.
Faza niepłodności względnej. Dlatego nazywa się względną, ponieważ długość tej fazy nie jest stała. W przypadku krótkich cykli miesięcznych wzrost komórki jajowej rozpoczyna się tak wcześnie, że faza płodności może zaczynać się już pod koniec miesiączki. Dlatego jeśli kobieta ma krótkie cykle stosunek odbyty w trakcie miesiączki może być płodny. Jeśli kobieta ma cykle normalne (taka norma to około 28 dni odstępu między miesiączkami) wtedy stosunek płciowy odbyty w czasie miesiączki jest niepłodny.

Faza niepłodności. Od chwili obumarcia komórki jajowej do miesiączki. Ten okres jest stały. Trwa zazwyczaj 14 dni. Daje to możliwość ustalenia w którym dniu może nastąpić owulacja. Dzień owulacji – czyli szczytu płodności – otrzymujemy odejmując od daty przewidywanej miesiączki 14 dni. Jeśli kobieta przewiduje krwawienie miesięczne np. na 25 listopad znaczy to, że 11 listopada powinna mieć owulacje a więc ze względy na to, że plemniki żyją kilka dni, 5 dni przed 11 listopada oraz dla pewności 3-4 dni po 11 listopada powinno powstrzymać się od stosunku jeśli nie planuje się dziecka.

Należy podkreślić, że powyższe informacje dają podstawową wiedzę o okresach płodnych i niepłodnych. Jest to metoda, która bazuje na zapamiętywaniu daty miesiączki, po to, aby móc obliczyć date następnej, co z kolei pozwoli określić dzień owulacji a tym samym czas, w którym może dojść do poczęcia dziecka.

Proces zmieniania się śluzu od chwili jego pojawienia się, do osiągnięcia konsystencji surowego białka jajka kurzego, trwa około 6 dni. Pod koniec obecności białkopodobnego śluzu następuję jajeczkowanie – komórka jajowa uwolniona z jajnika przedostaje się do jajowodu. W tym czasie kiedy spotka się z plemnikiem dojdzie do zapłodnienia, a więc biorąc pod uwagę długość życia plemnika kilka dni przed tym dniem jest czas płodny. Pozwala to określić objaw śluzu. Po jajeczkowaniu szyjka macicy nie wytwarza już płodnego śluzu i ponownie zostaje zamknięta przez gesty czop śluzowy.

Obecność śluzu płodnego jest konieczna dla zachowania plemników przy życiu. W tym specjalnym rodzaju śluzu plemniki mogą żyć od 3 do 5 dni. Bez niego giną już po 3 godzinach.

Gdy jest sucho, nie ma sluzu, wtedy mamy do czynienia z okresem niepłodnym.

Jednak należy wziąć tez pod uwagę, że kobieta może odnosić wrażenie, że jest sucho, natomiast np. w trakcie oddawania moczu można zaobserwować obecność śluzu. Niezbędne jest dokładne badanie śluzu przez kobietę. W fazach niepłodności szyjka macicy jest twarda jak czubek nosa, a w fazie płodności – miękka jak warga.

Temperatura


Hormon progesteron, którego poziom wyraźnie rośnie tuz po owulacji, powoduje zmiany podstawowej temperaturze ciała, co pozwala na ustalenie fazy niepłodności poowulacyjnej. Raptowny skok temperatury, zwany SKOKIEM, oznacza, że rozpoczęła się produkcja progesteronu, a więc wcześniej nastąpiło jajeczkowanie.

Temperaturę należy mierzyć codziennie rano, o tej samej godzinie, zaraz po przebudzeniu, na czczo, nie wstając przedtem z łóżka. Jest to tzw. podstawowa temperatura ciała. Kobiety pracujące w nocy mierzą temperaturę po nie mniej niż 3 godzinach wypoczynku w pozycji leżącej, zawsze o tej samej godzinie.

Skok temperatury o minimum 0.2 stopnie Celsjusza – dwie kreski na termometrze – następuje zaraz po jajeczkowaniu. Temperatura opada ponownie pod koniec cyklu przy rozpoczynającej się następnej menstruacji."
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 15:58   #56
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
O co Ci chodzi???

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------




klask i:kla ski:k laski:: oklaski:klaski :
ciekawe
Zaraz okaże się, że przez 30 dni kobieta jest płodna. Ha ha ha ha
Nadal uważam, żę jeżeli kobieta ma regularny okres, to pewne że przed okresem ma dni nie płodne Wiadomo gumka nie zaszkodzi, ale 100% ze nie zajdzie
No widzisz. Np. ja mam bardzo regularny okres- co 29 dni, jak w zegarku. A w tym cyklu dostałam dzis, czyli tydzien przed terminem, w którym powinien przyjsc. I co? I lipa, żaden kalkulator tu się nie sprawdzi.

Powtórzę jeszcze raz. Sensowną metodą jest jedynie metoda objawowo termiczna, żadne liczenie.

Pomijam fakt stosowania innego rodzaju antykoncepcji.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 16:37   #57
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
No widzisz. Np. ja mam bardzo regularny okres- co 29 dni, jak w zegarku. A w tym cyklu dostałam dzis, czyli tydzien przed terminem, w którym powinien przyjsc. I co? I lipa, żaden kalkulator tu się nie sprawdzi.

Powtórzę jeszcze raz. Sensowną metodą jest jedynie metoda objawowo termiczna, żadne liczenie.

Pomijam fakt stosowania innego rodzaju antykoncepcji.
Ale ona i tak Ci będzie zarzucać jakimiś cytatami nie wiadomo skąd.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 16:42   #58
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Ale ona i tak Ci będzie zarzucać jakimiś cytatami nie wiadomo skąd.
Mam prosbę-mozesz się mnie juz nie czepiać?
Widzę, że lubisz się sprzeczać i odpowiednio nakręcać-to jest chore
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 16:58   #59
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Nie, chore jest stosowanie kalendarzyka i bycie święcie przekonanym, że nie ma szans na ciążę tuż przed okresem.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:36   #60
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Nie wierzę w antykoncepcję.

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
ja nie wiem czy tak ciezko zapamietac że przed okresem i po okresie kilka dni ma sie tzw"dni nie płodne"????

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

wtedy mozna działac nie????
Dziecko, jak dojdziecie na biologii w przyszłym roku do cyklu miesięcznego kobiety, to Wam pani wytłumaczy jak to działa.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.