Pryszcze po l-karnitynie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-04, 16:32   #1
majka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13

Pryszcze po l-karnitynie???


Witam.Zauwazylam ze odkad łykam l-karnityne(przed basenem)to wychodzą mi na twarzy okropnie duze podskórne pryszcze.Czy to moze miec związek z l-karnityną.Dodam że odczuwam dosyć wyraznie jej działanie poniewaz podczas pływania jest mi bardzo goraco(słyszałam ze to po tym własnie)z gory dziekuje za odpowiedzi.
majka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 18:11   #2
zadziorna19
Raczkowanie
 
Avatar zadziorna19
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: trzebnica
Wiadomości: 295
GG do zadziorna19
Dot.: Pryszcze po l-karnitynie???

to chyba raczej na forum dermatolog a nie tutaj...
__________________
Kobiety najbardziej wabi to co jest zakazane...

Motto: Nic tak nie smakuje, jak świadomość, że jest sie szczuplym...

zadziorna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:19   #3
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Pryszcze po l-karnitynie???

forum dermatolog nie ma obecnie opiekuna - lekarza, więc zostawmy ten wątek tu. Może, któraś z wiażanek z fitnessu stosująca L-karnitynę opisze podobne doświadczenia.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 21:41   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Pryszcze po l-karnitynie???

stosowalam l-karnityne przed silownia i ani pryszczy ani goraca nie zanotowalam. zauwazylam za to, ze moj pot mial jakis taki inny zapach
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 11:02   #5
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Pryszcze po l-karnitynie???

Gorąco to owszem, może się zdarzyć - w końcu energii ma być więcej od L-karnityny. Ja żadnych pryszczy nigdy po niej nie miałam, ale może masz uczulenie na któryś ze składników (tabletki najczęściej zawierają także niewielką ilość chromu i oczywiście jakieś substancje wspomagające).
Ale jeszcze mi przyszło do głowy, że może to coś od wody basenowej, skoro piszesz, że zażywasz L-karnitynę przed pływaniem. Ja też miałam różne pryszczyki i podrażnienia często, kiedy pływałam kilka razy w tygodniu - mało kto dobrze reaguje na chlorowaną wodę.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 11:21   #6
majka26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13
Dot.: Pryszcze po l-karnitynie???

Tak też myśli mój mąż,że to od tej wody raczej.Z basenu nie zrezygnuję bo po pierwsze mam karte)a po drugie i wazniejsze super sie teraz czuje jak sobie tak popływam kilka rzy w tygodniu.Licze na to ze kolejne pryszcze nie wyskoczą) dzieki za odpowiedzi
majka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 11:06   #7
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Pryszcze po l-karnitynie???

Cytat:
Napisane przez Midi
Gorąco to owszem, może się zdarzyć - w końcu energii ma być więcej od L-karnityny. Ja żadnych pryszczy nigdy po niej nie miałam, ale może masz uczulenie na któryś ze składników (tabletki najczęściej zawierają także niewielką ilość chromu i oczywiście jakieś substancje wspomagające).
Ale jeszcze mi przyszło do głowy, że może to coś od wody basenowej, skoro piszesz, że zażywasz L-karnitynę przed pływaniem. Ja też miałam różne pryszczyki i podrażnienia często, kiedy pływałam kilka razy w tygodniu - mało kto dobrze reaguje na chlorowaną wodę.
Niekoniecznie od basenu, owszem jeśli ktoś ma uczulenie na chlorowaną wodę, to z pewnością wyskoczą wysypki. Ale nie pryszcze! Moja siostra bierze HMB, które ma podobne działanie jak L-karnityna i jej wyskakują wypryski. W wakacje natomiast ja brałam kreatynę i miałam ten sam problem. Ale po jakimś czasie, po regularnym spożywaniu problem zniknał
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.