Kosmetyki od zielarza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy warto uzywac naturalnych kosmetykow?
tak 9 100,00%
nie 0 0%
Głosujący: 9. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-01, 09:49   #1
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia

Kosmetyki od zielarza


Zakladam watek, poniewaz jestem ciekawa Waszych opinii na temat kosmetykow robionych na zamowienie przez zielarza.

Poznalam ostatnio faceta, zielarza od pokolen, ktory zajmuje sie dobieraniem do konkretnej cery i produkcja w niewielkiej ilosci kosmetykow naturalnych. Kosmetyki sa jednak dosc drogie, poniewaz za sloiczek 50ml bierze 150-200zl. Jednak bardzo kusza mnie naturalne kremy, poniewaz jestem strasznym uczuleniowcem i praktycznie na wszystkie kremy reaguje wysypka i pieczeniem

Myslicie, ze warto sprobowac? Bardzo prosze o Wasze opinie?
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 10:22   #2
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Red face Dot.: Kosmetyki od zielarza

ja sie na tym niestety nie znam ale skoro na biochemi taka furore robia wszelkiego rodzaju samorobione cudenka to wydaje mi sie, ze wiekszosc bedzie za natura czyli na tak

EDIT: chyba ze kosmetyki samorobione a naturalne to dwie rozne rzeczy??
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 11:14   #3
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Kosmetyki od zielarza

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
ja sie na tym niestety nie znam ale skoro na biochemi taka furore robia wszelkiego rodzaju samorobione cudenka to wydaje mi sie, ze wiekszosc bedzie za natura czyli na tak

EDIT: chyba ze kosmetyki samorobione a naturalne to dwie rozne rzeczy??
Mallutka, dziekuje za opinie kosmetyki samorobione sa wykonywane z naturalnych skladnikow, wiec to nie sa 2 rozne rzeczy
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 15:34   #4
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki od zielarza

CO jest w tych kosmetykach? Masz jakiś przykładowy skład?

Wydaje mi się, że cena jest zbyt wygórowana. Na jej wysokość ma także wpływ mała skala przedsięwzięcia i te indywidualne konsultacje.
Ceny produktów firm naturalnych (często zawyżone) są i tak niższe.

Piszesz, że jesteś alergikiem - "naturalność" kremu nie daje gwarancji, że unikniesz uczulenia. Musisz poznać szkodliwe dla siebie substancje i ich po prostu unikać.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 16:16   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Kosmetyki od zielarza

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
Mallutka, dziekuje za opinie kosmetyki samorobione sa wykonywane z naturalnych skladnikow, wiec to nie sa 2 rozne rzeczy
To są dwie różne rzeczy. Kosmetyki samorobione, popularne na BK nie zawsze sa ze 100% naturalnych skladnikow - popularne sa kwasy [np hialuronowy, BHA], ale takze emolienty czy czasami nawet konserwanty, aby "utrwalic" swoje ukochane serum.

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że cena jest zbyt wygórowana. Na jej wysokość ma także wpływ mała skala przedsięwzięcia i te indywidualne konsultacje.
Ceny produktów firm naturalnych (często zawyżone) są i tak niższe.
I mnie się tak wydaje, patrzac np na ceny w mazidłach, to ten pan zarabia czterokrotnie na kremie. Nie oszukujmy, inwestycja w skladniki nie jest az tak ogromna, chyba ze robi 3 litry kremu na raz...


Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Piszesz, że jesteś alergikiem - "naturalność" kremu nie daje gwarancji, że unikniesz uczulenia. Musisz poznać szkodliwe dla siebie substancje i ich po prostu unikać.
Otóż to - mnie np. uczula rumianek, a wiec skladnik jak najbardziej naturalny
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 16:14   #6
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: Kosmetyki od zielarza

Pozwolę sobie odświeżyć ten wątek, bo zastanawiałam się dzisiaj, czy dałoby się otworzyć małą firmę, która produkowałaby kosmetyki indywidualnie dobrane do potrzeb klienta, a przy tym w cenach niższych niż ekskluzywne. Natknęłam się oczywiście na obowiązek przeprowadzenia badań takich kosmetyków i od razu zaczęłam się zastanawiać, jak można by to ominąć, skoro taki zielarz nie potrzebuje atestów na swoje wyroby. Czy - nazwijmy rzeczy po imieniu - zielarz działa na lewo?
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:38.