Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-21, 11:41   #3241
Chemical Usagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Brałam Yasminelle przez 3 lata, ginekolog 2 tygodnie temu zamienił mi tabletki na Yasmin, w ulotce jest napisane, że przy zmianie jednych tabletek na drugie należy zrobić tydzień przerwy, to samo powiedział mi lekarz, natomiast dziś Pani farmaceutka stwierdziła, że powinnam odczekać aż dostane prawdziwą miesiączkę i wtedy rozpocząć branie nowych tabletek i już zgupiałam Powiedziałam jej co jest napisane w ulotce i co powiedział mi lekarz, ale ona dalej swoje..
Absolutnie tak nie rób! Rozregulujesz sobie cykl przecież, powinnaś posłuchać ulotki i lekarza.
Chemical Usagi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 16:55   #3242
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

boze, jak to mozliwe, ze farmaceuta wprowadza w blad... paranoja
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 17:55   #3243
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
To znaczy że to niedouczony farmaceuta. Rób tak jak mówi ulotka.

Stosuję się do wytycznych lekarza, jemu zdecydowanie bardziej wierze niż farmaceucie.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;49029740]boze, jak to mozliwe, ze farmaceuta wprowadza w blad... paranoja[/QUOTE]

Chce wierzyć, że albo ledwo po studiach albo jakiś gorszy dzień miała i coś jej się pomieszało..
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 11:29   #3244
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

To chyba nie ten wątek, ale trudno

Jestem na tabletkach, zawsze używam jeszcze prezerwatywy, ale zaczyna mnie to już denerwować. Ale mam również taką blokadę że nie mogę też tak miałyście? Dałyście radę zaufać tylko tabletkom (jeśli stosowałyście podwójne zabezpieczenie najpierw)?

Jeszcze nigdy nie uprawiałam seksu bez prezerwatywy... dużo tracę?
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 11:36   #3245
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
To chyba nie ten wątek, ale trudno

Jestem na tabletkach, zawsze używam jeszcze prezerwatywy, ale zaczyna mnie to już denerwować. Ale mam również taką blokadę że nie mogę też tak miałyście? Dałyście radę zaufać tylko tabletkom (jeśli stosowałyście podwójne zabezpieczenie najpierw)?

Jeszcze nigdy nie uprawiałam seksu bez prezerwatywy... dużo tracę?
Od pierwszej tabletki i przy plastrach nie używałam nigdy prezerwatyw. Od razu zaufałam zabezpieczeniu.
Owszem, tracisz bardzo dużo według mnie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 14:26   #3246
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Od pierwszej tabletki i przy plastrach nie używałam nigdy prezerwatyw. Od razu zaufałam zabezpieczeniu.
Owszem, tracisz bardzo dużo według mnie.
Zgadzam się. Dla mnie to po prostu bezsens stosować gumki i tabletki. Nigdy nie miałam problemu z zaufaniem do tabletek.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 15:16   #3247
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ja w pierwszym miesiącu na tabletkach zaufałam im i nic nie stosujemy dodatkowo. Przyjemniej, wygodniej, milej... taniej same plusy, spróbuj jakoś blisko przed krwawieniem, nie będziesz musiała na niego długo czekać, a przyjdzie i zobaczysz, że te ''magiczne tabletki'' działają
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 17:49   #3248
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej możecie rozwijać moje wątpliwości? Miesiąc temu byłam u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Miałam zacząć je brać od pierwszego dnia okresu. Dziś rano wstałam i miałam już okres. Tabletkę wzięłam dopiero o 17. Czy jestem już chroniona. Mogę robić to bez zabezpieczeń od jutra? Czy muszę 7 dni zabezpieczać się inaczej?

Edytowane przez Wiolkaa93
Czas edycji: 2014-11-22 o 17:50
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 18:03   #3249
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Hej możecie rozwijać moje wątpliwości? Miesiąc temu byłam u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Miałam zacząć je brać od pierwszego dnia okresu. Dziś rano wstałam i miałam już okres. Tabletkę wzięłam dopiero o 17. Czy jestem już chroniona. Mogę robić to bez zabezpieczeń od jutra? Czy muszę 7 dni zabezpieczać się inaczej?
A jak jest napisane w ulotce? Jeśli wzięłaś tabletkę pierwszego dnia okresu to od razu jesteś chroniona i nie musisz czekać 7 dni.
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 18:10   #3250
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
A jak jest napisane w ulotce? Jeśli wzięłaś tabletkę pierwszego dnia okresu to od razu jesteś chroniona i nie musisz czekać 7 dni.
Jest napisane ze jeśli wezmę pierwszego dnia to jestem chroniona od początku. Tylko ja nie wiem kiedy ten okres się zaczął, bo zauważyłam rano a tabletkę wzięłam dopiero wieczorem.
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-22, 19:07   #3251
Szu_Mil
Raczkowanie
 
Avatar Szu_Mil
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 304
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
To chyba nie ten wątek, ale trudno

Jestem na tabletkach, zawsze używam jeszcze prezerwatywy, ale zaczyna mnie to już denerwować. Ale mam również taką blokadę że nie mogę też tak miałyście? Dałyście radę zaufać tylko tabletkom (jeśli stosowałyście podwójne zabezpieczenie najpierw)?

Jeszcze nigdy nie uprawiałam seksu bez prezerwatywy... dużo tracę?
Bardzooo dużo tracisz!
Ja byłam straszną panikarą na gumkach, zawsze schizowałam jak okres się spóźniał, że może coś poszło nie tak
A do gumek mam zaufanie od pierwszego opakowania. A do prezerwatyw to chyba never ever nie wrócimy , chyba że nie będę mogła z jakiś powodów brać hormonów.

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Jest napisane ze jeśli wezmę pierwszego dnia to jestem chroniona od początku. Tylko ja nie wiem kiedy ten okres się zaczął, bo zauważyłam rano a tabletkę wzięłam dopiero wieczorem.
Jeśli zmieściłaś się w 24h, a myślę że się zmieściłaś po tym co piszesz to jesteś zabezpieczona od pierwszego dnia.
__________________
20.11.2009
Szu_Mil jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 19:46   #3252
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Szu_Mil Pokaż wiadomość
Bardzooo dużo tracisz!
Ja byłam straszną panikarą na gumkach, zawsze schizowałam jak okres się spóźniał, że może coś poszło nie tak
A do gumek mam zaufanie od pierwszego opakowania. A do prezerwatyw to chyba never ever nie wrócimy , chyba że nie będę mogła z jakiś powodów brać hormonów.


Jeśli zmieściłaś się w 24h, a myślę że się zmieściłaś po tym co piszesz to jesteś zabezpieczona od pierwszego dnia.
W 24 zmiescilam się na pewno. Dzięki za odpowiedź
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 11:22   #3253
smaaaal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 126
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć Jestem w połowie brania tabletek (zostało mi jeszcze 10 tabletek do końca) a wczoraj dostałam plamienia z lekkim krwawieniem. W ostatniej przerwie krwawienie wystąpiło normalnie, nie zapomniałam żadnej tabletki ani nie brałam żadnych leków które mogły by mieć na nie wpływ. Zastanawiam się czy iść z tym do ginekologa czy przeczekać i zobaczyć czy sytuacja sie powtórzy przy następnym opakowaniu ponieważ nigdy wcześniej nic takiego się nie wydarzyło. Dodam, że tabletki biorę około 8 miesięcy
smaaaal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 11:29   #3254
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi

Chyba faktycznie zrezygnuję z prezerwatyw, zwłaszcza że mój obecny partner ich nie lubi- i ciężko mu dojść w nich
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 11:43   #3255
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Wypicie soku z połowy cytryny nie powinno obnizyć skuteczności tabsów prawda ? Trochę się przeziębiłam i chłopak mi dał do wypicia sok z cytryny z miodem, potem teściowa jakiś eliksir znowu z cytryną+imbir+cynamon Nie powinno mieć to wpływu prawda ? Wolę się upewnić
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 13:48   #3256
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez smaaaal Pokaż wiadomość
Cześć Jestem w połowie brania tabletek (zostało mi jeszcze 10 tabletek do końca) a wczoraj dostałam plamienia z lekkim krwawieniem. W ostatniej przerwie krwawienie wystąpiło normalnie, nie zapomniałam żadnej tabletki ani nie brałam żadnych leków które mogły by mieć na nie wpływ. Zastanawiam się czy iść z tym do ginekologa czy przeczekać i zobaczyć czy sytuacja sie powtórzy przy następnym opakowaniu ponieważ nigdy wcześniej nic takiego się nie wydarzyło. Dodam, że tabletki biorę około 8 miesięcy
Sporadyczne plamienia w czasie brania tabletek są normalne i nie trzeba się nimi martwić. Gdyby plamienie powtórzyło się w przyszłym miesiącu idź do ginekologa.

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Wypicie soku z połowy cytryny nie powinno obnizyć skuteczności tabsów prawda ? Trochę się przeziębiłam i chłopak mi dał do wypicia sok z cytryny z miodem, potem teściowa jakiś eliksir znowu z cytryną+imbir+cynamon Nie powinno mieć to wpływu prawda ? Wolę się upewnić
Spokojnie. Na antykoncepcje nie ma to wpływu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-23, 21:26   #3257
suzette_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

hej, mogę do Was z pytaniem? nie wiedziałam, gdzie to napisac, a tutaj widzę że Was sporo, i chętnie pomagacie
jakiś czas temu miałam przedłużające się plamienia; poszłam do gina i dostałam receptę na tabletki- żeby plamienie zahamować, wyregulować cykl, no i też, oczywiście, w celach antykoncepcyjnych
tyle, że pierwszy listek zaczęłam brać nie tak jak się powinno, czyli pierwszego dnia cyklu, ale jakoś w środku, bo plamiłam. moja ginekolog powiedziała, że przez pierwsze opakowanie tabletek powinnam jeszcze stosować dodatkową antykoncepcję.
właśnie mija ostatni dzień tygodniowej przerwy, jutro powinnam wziąć pierwszą tabletke z nowego listka. wizytę u gin mam umówioną dopiero w połowie grudnia, stąd moje dwa pytania:
1) czy można zmieniać godziny brania tabletek? może to głupie pytanie, ale jestem kompletnie zielona z poprzedniego opakowania brałam o godz. 21. czy jutro mogę wziąć sobie tabletkę na przykład rano?
2) czy jak jutro wezmę tabletkę, to będę już normalnie chroniona antykoncepcyjnie? niby lekarz powiedziała mi, że tylko przez pierwszy miesiąc będę musiała dodatkowo używać innego zabezpieczenia, ale ja się schizuję
suzette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-24, 14:46   #3258
necrolust
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez suzette_ Pokaż wiadomość
1) czy można zmieniać godziny brania tabletek? może to głupie pytanie, ale jestem kompletnie zielona z poprzedniego opakowania brałam o godz. 21. czy jutro mogę wziąć sobie tabletkę na przykład rano?
2) czy jak jutro wezmę tabletkę, to będę już normalnie chroniona antykoncepcyjnie? niby lekarz powiedziała mi, że tylko przez pierwszy miesiąc będę musiała dodatkowo używać innego zabezpieczenia, ale ja się schizuję
1. Tak, możesz, jeśli będzie to ten sam dzień wyjdzie na to, że przyjmiesz ją trochę wcześniej po prostu, "przerwę zawsze można skracać, nigdy wydłużać".
2. Tak, będziesz, jeśli całe opakowanie przyjmowałaś poprawnie.
__________________
She's in love with herself.
She likes the dark.
On her milk-white neck
devil's mark.
necrolust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-24, 17:38   #3259
suzette_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez necrolust Pokaż wiadomość
1. Tak, możesz, jeśli będzie to ten sam dzień wyjdzie na to, że przyjmiesz ją trochę wcześniej po prostu, "przerwę zawsze można skracać, nigdy wydłużać".
2. Tak, będziesz, jeśli całe opakowanie przyjmowałaś poprawnie.
dziękuję Ci bardzo!
suzette_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-28, 09:16   #3260
girlygirl53535
Przyczajenie
 
Avatar girlygirl53535
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 29
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny
Wole się upewnić - czy lek Neurovit (wit. B1, B6, B12) wplywa jakos na pigułki?
Niech mnie któraś utwierdzi w moim przekonaniu, ze nie
Pozdrawiam!
girlygirl53535 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 18:05   #3261
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Zapytam tylko dla pewności.... Wizyta w toalecie 2x, za pierwszym razem delikatnie luźny stolec, a za drugim już rozwolnienie, jednak.. pierwsza wizyta po 5h od przyjęcia tabletki, a druga po 8h, nie obniżyło to skuteczności, prawda?
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-28, 18:06   #3262
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Mya_93 Pokaż wiadomość
Zapytam tylko dla pewności.... Wizyta w toalecie 2x, za pierwszym razem delikatnie luźny stolec, a za drugim już rozwolnienie, jednak.. pierwsza wizyta po 5h od przyjęcia tabletki, a druga po 8h, nie obniżyło to skuteczności, prawda?
Nie obniżyło, spokojnie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 17:41   #3263
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Biorę tabletki już tydzień, to moje pierwsze tabletki anty. Zaczęłam brać w 1 dzień okresu. Okres trwał jakieś 4 dni a teraz mam plamienia, skąpe- taka ciemna krew, które trwają tydzień. Trochę się martwię, czy to normalne i organizm musi się przyzwyczaić?
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-29, 18:03   #3264
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Biorę tabletki już tydzień, to moje pierwsze tabletki anty. Zaczęłam brać w 1 dzień okresu. Okres trwał jakieś 4 dni a teraz mam plamienia, skąpe- taka ciemna krew, które trwają tydzień. Trochę się martwię, czy to normalne i organizm musi się przyzwyczaić?
Ulotkę czytałaś? bo mam wrażenie, że nie. Jest tam napisane, że może coś takiego się dziać przez pierwsze 3 opakowania.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 23:24   #3265
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Muszę tutaj napisać, bo dostaję już kompletnego świra z nerwów.
Od kwietnia brałam tabletki antykoncepcyjne, czasami miałam kilkugodzinny poślizg (różnica 3 - 4 godziny), ale nigdy nie pominęłam żadnej tabletki. Ostatni stosunek miałam 12 października, potem po skończeniu blistra normalnie dostałam krwawienie z odstawienia i zaczęłam brać kolejne opakowanie. Podczas brania tego opakowania pominęłam jedną tabletkę (byłam w podróży i zapomniałam), jednak nie przejęłam się tym, bo nie współżyłam wtedy. Dwa dni po tej zapomnianej tabletce dostałam brązowego plamienia, które trwało aż do końca opakowania, ok. 12 dni, dwa dni po przyjęciu ostatniej tabletki z blistra dostałam krwawienia, ale jak na mnie dość skąpego. Jakieś 2 tygodnie temu zauważyłam, że dość powiększył mi się brzuch, przeczytałam o brązowych plamieniach w ciąży i od tamtej pory chyba po prostu sama wmówiłam sobie, że jestem w ciąży A przecież to raczej nie jest możliwe, ponieważ - w ciągu miesięcy kiedy współżyłam nigdy nie pominęłam tabletki, a brzuch nie powiększa się nagle w 1 czy 2 miesiącu ciąży. Dla uspokojenia się kupiłam test - wyszedł negatywny. Mimo wszystko ja ciągle oglądam się w lustrze, macam brzuch, czytam setki stron w internecie o braniu tabletek, ciąży, fałszywych wynikach testów i ciągle wkręcam sobie ciążę
Aż samej mi wstyd, że mam tyle lat i taka jestem głupia, ale ta myśl nie daje mi spokoju. Wiem, że najprostszym sposobem żeby odzyskać spokój jest wizyta u ginekologa, ale muszę dopiero jakiegoś znaleźć. Wcześniej chodziłam do ginekologa na NFZ, teraz nie mam w Polsce ubezpieczenia i muszę iść prywatnie. Jutro zamierzam kupić jeszcze jeden test żeby się uspokoić, ale mam obawy, że to nie powstrzyma tych głupich myśli

Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Wcześniej już stosowałam antykoncepcję hormonalną i nigdy nie dostawałam takich schiz jak teraz, sama nie wiem skąd mi się to wzięło. Czuję się jak kompletna idiotka
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 05:59   #3266
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Muszę tutaj napisać, bo dostaję już kompletnego świra z nerwów.
Od kwietnia brałam tabletki antykoncepcyjne, czasami miałam kilkugodzinny poślizg (różnica 3 - 4 godziny), ale nigdy nie pominęłam żadnej tabletki. Ostatni stosunek miałam 12 października, potem po skończeniu blistra normalnie dostałam krwawienie z odstawienia i zaczęłam brać kolejne opakowanie. Podczas brania tego opakowania pominęłam jedną tabletkę (byłam w podróży i zapomniałam), jednak nie przejęłam się tym, bo nie współżyłam wtedy. Dwa dni po tej zapomnianej tabletce dostałam brązowego plamienia, które trwało aż do końca opakowania, ok. 12 dni, dwa dni po przyjęciu ostatniej tabletki z blistra dostałam krwawienia, ale jak na mnie dość skąpego. Jakieś 2 tygodnie temu zauważyłam, że dość powiększył mi się brzuch, przeczytałam o brązowych plamieniach w ciąży i od tamtej pory chyba po prostu sama wmówiłam sobie, że jestem w ciąży A przecież to raczej nie jest możliwe, ponieważ - w ciągu miesięcy kiedy współżyłam nigdy nie pominęłam tabletki, a brzuch nie powiększa się nagle w 1 czy 2 miesiącu ciąży. Dla uspokojenia się kupiłam test - wyszedł negatywny. Mimo wszystko ja ciągle oglądam się w lustrze, macam brzuch, czytam setki stron w internecie o braniu tabletek, ciąży, fałszywych wynikach testów i ciągle wkręcam sobie ciążę
Aż samej mi wstyd, że mam tyle lat i taka jestem głupia, ale ta myśl nie daje mi spokoju. Wiem, że najprostszym sposobem żeby odzyskać spokój jest wizyta u ginekologa, ale muszę dopiero jakiegoś znaleźć. Wcześniej chodziłam do ginekologa na NFZ, teraz nie mam w Polsce ubezpieczenia i muszę iść prywatnie. Jutro zamierzam kupić jeszcze jeden test żeby się uspokoić, ale mam obawy, że to nie powstrzyma tych głupich myśli

Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Wcześniej już stosowałam antykoncepcję hormonalną i nigdy nie dostawałam takich schiz jak teraz, sama nie wiem skąd mi się to wzięło. Czuję się jak kompletna idiotka
Zamiast pakować kasę w testy idź lepiej na betę, poza tym nie sądzę byś była w ciąży
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 10:42   #3267
Mya_93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 598
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Muszę tutaj napisać, bo dostaję już kompletnego świra z nerwów.
Od kwietnia brałam tabletki antykoncepcyjne, czasami miałam kilkugodzinny poślizg (różnica 3 - 4 godziny), ale nigdy nie pominęłam żadnej tabletki. Ostatni stosunek miałam 12 października, potem po skończeniu blistra normalnie dostałam krwawienie z odstawienia i zaczęłam brać kolejne opakowanie. Podczas brania tego opakowania pominęłam jedną tabletkę (byłam w podróży i zapomniałam), jednak nie przejęłam się tym, bo nie współżyłam wtedy. Dwa dni po tej zapomnianej tabletce dostałam brązowego plamienia, które trwało aż do końca opakowania, ok. 12 dni, dwa dni po przyjęciu ostatniej tabletki z blistra dostałam krwawienia, ale jak na mnie dość skąpego. Jakieś 2 tygodnie temu zauważyłam, że dość powiększył mi się brzuch, przeczytałam o brązowych plamieniach w ciąży i od tamtej pory chyba po prostu sama wmówiłam sobie, że jestem w ciąży A przecież to raczej nie jest możliwe, ponieważ - w ciągu miesięcy kiedy współżyłam nigdy nie pominęłam tabletki, a brzuch nie powiększa się nagle w 1 czy 2 miesiącu ciąży. Dla uspokojenia się kupiłam test - wyszedł negatywny. Mimo wszystko ja ciągle oglądam się w lustrze, macam brzuch, czytam setki stron w internecie o braniu tabletek, ciąży, fałszywych wynikach testów i ciągle wkręcam sobie ciążę
Aż samej mi wstyd, że mam tyle lat i taka jestem głupia, ale ta myśl nie daje mi spokoju. Wiem, że najprostszym sposobem żeby odzyskać spokój jest wizyta u ginekologa, ale muszę dopiero jakiegoś znaleźć. Wcześniej chodziłam do ginekologa na NFZ, teraz nie mam w Polsce ubezpieczenia i muszę iść prywatnie. Jutro zamierzam kupić jeszcze jeden test żeby się uspokoić, ale mam obawy, że to nie powstrzyma tych głupich myśli

Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Wcześniej już stosowałam antykoncepcję hormonalną i nigdy nie dostawałam takich schiz jak teraz, sama nie wiem skąd mi się to wzięło. Czuję się jak kompletna idiotka
Plamienia w trakcie przyjmowania tabletek się zdarzają. Mogą być też efektem pominiętej tabletki. Jeżeli ostatni stosunek był w październiku to test by wykrył ciąże, ale dla pewności możesz zrobić jeszcze jeden. A tak z innej beczki, to takie wkręcanie sobie i doszukiwanie się wszędzie objawów, nawet pomimo wykluczenia ciąży, mogą świadczyć o początkach nerwicy (wiem po sobie).

Edytowane przez Mya_93
Czas edycji: 2014-12-03 o 10:50
Mya_93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 10:57   #3268
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A ja mam pytanie: zrobilam przerwe 7 dni, ale krwawienie dostalam dopiero 6 dnia. Czy po 7 powinnam zaczac brac kolejne opakowanie czy przedluzyc przerwe skoro tak pozno dostalam?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 11:18   #3269
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie: zrobilam przerwe 7 dni, ale krwawienie dostalam dopiero 6 dnia. Czy po 7 powinnam zaczac brac kolejne opakowanie czy przedluzyc przerwe skoro tak pozno dostalam?
Przerwy NIGDY nie wolno wydłużać, niezależnie od tego kiedy dostałaś krwawienie z odstawienia. Równie dobrze krwawienia może nie być w ogóle, co też się czasami zdarza.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 11:18   #3270
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Zaczynasz kolejne opakowanie,tak jak w ulotce napisane,że 8 dnia zaczynasz opakowanie,nawet jeśli krawienie się nie skończyło.
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.