Produkty do włosów bez silikonów!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-15, 20:25   #61
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

ja mam sampon bilolage to ktoras z wizazanek powiedziala ze lepiej go unikac..
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 12:29   #62
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Hej. Przeczytałam cały watek i sie deko pogubiłam... Czy waszym zdaniem aby oczyścić włosy z tych wszytskich silikonów, to lepiej uzywać szampon czy odżywkę bez silikonów? A może to i to lepiej bez silikon? Poradzcie
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 12:37   #63
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Oczywiście najlepiej byłoby w ogóle wyeliminować silikony z pielęgnacji włosów, jednakże nie zawsze mają one zły wpływ na włosy. Wg mnie aby zachować równowagę dobrze byłoby stosować szampon wymywający silikony [najczęściej z SLS] a odżywka wg uznania, może być z silikonami albo bez.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 12:41   #64
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

W celu oczyszczenia włosów z silikonów należy stosować zwykły szampo, najlepiej z SLSami (niektóre silikony rozpuszczają się już w wodzie, inne potrzebują łagodnego detergentu a jeszcze inne silnego- SLS). Gdy już oczyścisz włosy z silikonów to masz dwie możliwości, które zależą od tego jak Twoje włosy na nie reagują. Możesz dalej stosować szampony i/lub odżywki z silikonami, aż włosy się przeciążą i znowu będziesz musiała je oczyścić. Albo całkiem zrezygnować z silikonów. Ja się przekonałam na sobie, że odżywki bez silikonów dają równie dobry efekt wizualny jak te z ich dodatkiem. Jednak wszystko jest kwestią tego, jak Twoje włosy reagują na silikon.
Pozdrawiam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 12:52   #65
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

'Estelle', Jolie2601 dzieki dziewczyny

A wiecie czy ten szampon ma silikony, bo nie moge nigdzie znaleśc składu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22563 ?

Edytowane przez Sara_m7
Czas edycji: 2008-02-16 o 13:13 Powód: dopiska
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 14:28   #66
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Przeczytałam cały wątek i zaraz pobiegłam sprawdzać swoje szampony i odzywki. No i okazało się, że prawie wszystkie zawierają silikony... Z szamponów tylko w Rzepie z Joanny i w Schaumie nie znalazłam. I w dwóch odżywkach Oriflame. Schauma stała sobie w szafce, zapomniana, więc chyba zacznę jej używać

Czytałam, że kilka dziewczyn ewentualnie w odzywkach czy maskach dopuszcza silikony, pod warunkiem, że nie ma ich w szamponie, bo to faktycznie byłoby bez sensu. Czyli jeśli mam odżywkę z silikonami i szampon z SLS to da się przeżyć? Chociaż to też nie jest do końca dobre rozwiązanie bo moja skóra ostatnio jakby zaczęła buntować się przeciw temu składnikowi. Albo to coś innego, po odkąd pamiętam używałam drogeryjnych szamponów i nigdy nic mi po nich nie było, dopiero teraz Z drugiej strony po szamponie bez SLS miałam wrażenie niedokładnie umytych włosów Tak źle i tak niedobrze

Przejrzałam listę, którą zamieściła Jolie w pierwszym poście i zauważyłam, że nie tylko drogeryjne szampony zawierają silikony. Ale w takim razie czemu silikony są w szamponach, skoro oblepiają włos i utrudniają wniknięcie substancji odżywczych z odżywki. A przecież kiedy spojrzymy na półkę w sklepie prawie zawsze mamy do czynienia z kompletem – szampon + odzywka + maska. Jaki sens w stosowaniu odżywek, skoro już w szamponach są silikony. Zastanawia mnie też PO CO w ogóle w szamponach są silikony??

Ostatnio byłam z moim chłopakiem u fryzjera, ma długie włosy i chciał je sporo podciąć (sama bym mu podcięła ale się boję, ze krzywo mi wyjdzie ) i przy okazji zapytać o sposoby pielęgnacji. (Swoją drogą mógł się tego wszystkiego dowiedzieć ode mnie, po lekturze wizażu wie się parę rzeczy ). No i ta babka pyta go jakiego szamponu używa itd. i że teraz szampony zawierają różne substancje odżywcze, poza tym mają też silikony. Powiedziała to w taki sposób jakby uważała, że to dobrze. Wtedy zapytałam ją o to, czego się dowiedziałam na tym wątku , o oblepianiu włosa itd., a ona tylko gały na mnie wybałuszyła i nie wiedziała co odpowiedzieć W końcu powiedziała, że silikony w szamponach są dobre pod warunkiem, że nie trzeba używać potem odżywki. Co wy na to??
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 14:40   #67
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Witaj Ago.
Z silikonami nie ma co popadać od razu w paranoję. Wszystko zalezy od tego jaki wpływ mają na Twoje włosy. Są to dodatki kondycjonujące, mają ułatwiać rozczesywanie i zapobiegać np. elektryzowaniu się włosa. Ale w wielu przypadkach, zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu sprawiają, że włosy wyglądają mało ciekawie. Ich dodatek do szamponu działa tak jak napisałam wyżej. Więc konsument widząc taki efekt chętniej po szampon sięga. Tu się już zaczyna marketing Ja zrezugnowałam z silikonów, bo w przypadku moich włosów efekt był okropny. Nie używam ich od jakiegoś juz czasu i włosy są w dużo lepszym stanie.
Wydaje mi sie, że opytmalnie będzie dla Ciebie myć włosy szamponem bez silikonów (z tym SLSem ciężka sprawa, bo mnie też podrażnia) i używać odżywki z ich dodatkiem. Albo używać normalne szampony i odżywki, a od czasu do czasu przeprowadzać kurację oczyszczającą.
Pozdrawiam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 15:36   #68
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Jolie, myślę, że link do tej wypowiedzi Creatury powinien znaleźć się w pierwszej wiadomości tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...4&postcount=67 .
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 15:59   #69
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A co powiecie o tym szamponie http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17518

slyszalam, ze jest dobry i bardzo skuteczny. Wyprobowal go ktos?
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 16:05   #70
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Jolie, myślę, że link do tej wypowiedzi Creatury powinien znaleźć się w pierwszej wiadomości tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...4&postcount=67 .
Też tak myślę Tylko najsampierw muszę uzyskać zgodę autorki, chociaż ta lista pochodzi z LU więc sama już nie wiem....
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 16:41   #71
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dzięki Jolie Czyli jak na razie zostanę przy szamponie z SLS'ami ale bez silikonów a w odzywce niech sobie te silikony będą Zobaczymy, poczekamy... I wiesz co? Po przeczytaniu tego wątku kiedy jestem w sklepie i biore do reki jakiś szampon pierwsze co robię to sprawdzam czy nie ma silikonów
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 17:30   #72
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Też tak myślę Tylko najsampierw muszę uzyskać zgodę autorki, chociaż ta lista pochodzi z LU więc sama już nie wiem....
Mogę skrobnąć do niej PW Albo po prostu zacytujesz tamtą wypowiedź z LU i napiszesz pod spodem "Źródło: http://www.laboratoriumurody.pl/forum/ "
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 17:44   #73
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dorzuciłam już ten podział do pierwszego postu. Myślę, że Creatura nie bedzie miała nic przeciwko Dzięki Narku
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 17:49   #74
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Dorzuciłam już ten podział do pierwszego postu. Myślę, że Creatura nie bedzie miała nic przeciwko Dzięki Narku
Nie ma za co Na pewno nie będzie miała nic przeciwko
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:17   #75
dajanaa
Raczkowanie
 
Avatar dajanaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 34
Question Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Kobietki mam skład Biolage. Czy pomożecie mi określić czy mają te nieszczęsne silikony lub jakieś inne "zagrożenia"?

Biolage balsam nawilżający: Aqua Water, Propylene Glycol, Myristyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Decyl Oleate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum Fragrance, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract Rosemary, Hydrastis Canadensis Extract Golden Seal, Fucus Vesiculosus Bladderwrack

Szampon nawilżający: Water Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide MEA, Hexylene Glycol, Phenoxyethanol, Parfum Fragrance, Benzyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Glycol Distearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Polysorbate 20, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Linalool, Butylphenol Methylpropional, Hydroxycitronellal, Amyl Cinnamal, Geraniol, Algae Extract, Pollen Extract, Saponaria Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract Sage Leaf, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Triticum Vulgare Oil Wheat Germ, Yellow 5 CI 19140, Methyl-2-Octynoate

Widzę tu to paskudztwo SLS

Odżywka wzmacniająca: Water, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, Stearyl Alcohol, Phenoxyethanol, PEG-100 Stearate (Rosemarinus Officinalis), Glyceryl Stearate (Hydrastis Canadensis), Hydroxyethylcellulose, Fragrance, Polyquaternium-11, Methylparaben, Disodium EDTA, Propylparaben, Ethylparaben, Propylene Glycol, Polysorbate 20, Lemongrass Extract, 2-Oleamido-1, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, Kelp Extract, Hibiscus Extract, CI 61570/Green 5

Z góry dziękuję
dajanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:25   #76
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Jak na moje oko, to te Biolage takie niezbyt ciekawe mają składy. Jest niby dużo składników nawilżająco-zatrzymujących wodę we włosach, ale to chemia, a tych, które naprawdę pomagają, to malutko, na samym końcu składów.
Silikonów faktycznie nie widzę, ale... mnóstwo konserwantów wysoko w składzie [mogą podrażniać] i perfumy również wysoko, co oznacza, że jest ich znacznie więcej niż ekstraktów, a powinno być odwrotnie.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:30   #77
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Jak na moje oko, to te Biolage takie niezbyt ciekawe mają składy. Jest niby dużo składników nawilżająco-zatrzymujących wodę we włosach, ale to chemia, a tych, które naprawdę pomagają, to malutko, na samym końcu składów.
Silikonów faktycznie nie widzę, ale... mnóstwo konserwantów wysoko w składzie [mogą podrażniać] i perfumy również wysoko, co oznacza, że jest ich znacznie więcej niż ekstraktów, a powinno być odwrotnie.
silikonów nie ma, jest trochę ekstraktów- ale są one a szarym końcu, trochę nawilżaczy. Zapach stanowczo za wysoko i parabeny jak na mój gust za wysoko w składzie. Nie ma się czym zachwycać
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:33   #78
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

a wiecie ze nawet na moim Familijnym z czarną rzepą jest sls?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:40   #79
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
a wiecie ze nawet na moim Familijnym z czarną rzepą jest sls?
SLS tak, silikon nie. SLS/SLES to podstawowe detergenty. Jeśli nie powodują podrażnień, nie ma się czego obawiać. Żeby szampon był mniej akresywny wystarczy go rozcieńczyć.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 11:46   #80
dajanaa
Raczkowanie
 
Avatar dajanaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 34
Question Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Dziękuję bardzo za informację. A L'oreal Absolut Repair?

Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, peg-180, amodimethicone, cetyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, ethylhexyl methoxycinnamate, trideceth-12, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, chlorhexidine, dihydrochloride, cetrimonium chloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ci 19140 / yellow 5, ci 15985 / yellow 6, ci 17200 / red 33, parfum / fragrance
dajanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 11:55   #81
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

L'oreal to już w ogóle sama chemia - nawilżacze-zatrzymywacze, kondycjonery i lekki silikonek też się znalazł.
Ale, o dziwo, Wizażanki bardzo sobie chwalą
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 13:00   #82
dajanaa
Raczkowanie
 
Avatar dajanaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 34
Question Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Mam jeszcze pytanko co do szamponów Vichy...

Vichy Dercos (czystość) ten żółty:
Skład: Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Dimtehicone, Cetyl Alcohol, Hydroxystearyl Cetyl Ether, Sodium Chloride, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Carbomer, Citronellol, Cocamide MIPA, Methylparaben, Polyquaternium-10, PPG-5-Ceteth-20, Propylene Glycol, Propylparaben, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Vitis Vinifera / Grape Seed Oil, Parfum / Fragrance.

Podobno chroni włosy aby uniknąć osadzania zanieczyszczeń.A w rezultacie włosy mają być sprężyste i odświeżone. Dimethicone to chyba silikon...

Vichy Dercos (do włosów tłustych) niebieski:
Skład: Aqua, ammonium lauryl sulfate, sodium c14-16 olefin sulfonate, trideceth-2 carboxamide mea, sodium chloride, disodium cocoamphodiacetate, sodium laureth sulfate, hexylene glycol, dmdm hydantoin, sodium methylparaben, tartaric acid, parfum.

Co sądzicie?
Mam takie przetłuszczające się i oklapnięte włosy że nie mogę sobie pozwolić na takie dodatkowe obciążenie jakie pewnie zapewniłyby te silikony. Ciekawy temat
dajanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 13:11   #83
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez dajanaa Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanko co do szamponów Vichy...

Vichy Dercos (czystość) ten żółty:
Skład: Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Dimtehicone, Cetyl Alcohol, Hydroxystearyl Cetyl Ether, Sodium Chloride, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Carbomer, Citronellol, Cocamide MIPA, Methylparaben, Polyquaternium-10, PPG-5-Ceteth-20, Propylene Glycol, Propylparaben, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Vitis Vinifera / Grape Seed Oil, Parfum / Fragrance.

Podobno chroni włosy aby uniknąć osadzania zanieczyszczeń.A w rezultacie włosy mają być sprężyste i odświeżone. Dimethicone to chyba silikon...

Vichy Dercos (do włosów tłustych) niebieski:
Skład: Aqua, ammonium lauryl sulfate, sodium c14-16 olefin sulfonate, trideceth-2 carboxamide mea, sodium chloride, disodium cocoamphodiacetate, sodium laureth sulfate, hexylene glycol, dmdm hydantoin, sodium methylparaben, tartaric acid, parfum.

Co sądzicie?
Mam takie przetłuszczające się i oklapnięte włosy że nie mogę sobie pozwolić na takie dodatkowe obciążenie jakie pewnie zapewniłyby te silikony. Ciekawy temat
Z reguły w szamponach do włosów przetłuszczających się nie ma silikonów. Tak samo jest tutaj (tzn. ten pierwszy ma silikon-jak sama zresztą zauważyłaś). Jakoś mnie nie powalają te szampony. A nie lepiej spróbować łagodnych szamponów (np. dla dzieci)?. Z czasem włosy będą się wolniej przetłuszczać.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 13:36   #84
Chanelka86
Raczkowanie
 
Avatar Chanelka86
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska i świat
Wiadomości: 123
Lightbulb Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Wiec jaki najlepiej uzywac szampon, bez silikonow i calej tej chemii? Mozecie podac konkretne nazwy tych najlepszych do wlosow przetluszczajacych sie? Z gory wielkie dzieki
Chanelka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 13:53   #85
dajanaa
Raczkowanie
 
Avatar dajanaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 34
Question Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Jolie2601 a jakie znasz i mogłabyś polecić dobre dziecięce szampony bez tych silikonów?
Ja właśnie przymierzam sie do kupna tego Vichy niebieskiego o którym wcześniej pisałam, tylko troszkę kosztuje jak na szampon... Kiedyś miałam Vichy tylko że taki kojący do włosów tłustych i nieźle się sprawdził, ale czy miał silikony to nie wiem wtedy jeszcze nie zwracałam na nie uwagi.
dajanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 13:58   #86
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez Chanelka86 Pokaż wiadomość
Wiec jaki najlepiej uzywac szampon, bez silikonow i calej tej chemii? Mozecie podac konkretne nazwy tych najlepszych do wlosow przetluszczajacych sie? Z gory wielkie dzieki
Chemii nigdy się nie pozbędziesz.
Mi dobrze służył Joanna Rzepa.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 14:39   #87
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez dajanaa Pokaż wiadomość
Jolie2601 a jakie znasz i mogłabyś polecić dobre dziecięce szampony bez tych silikonów?
Ja właśnie przymierzam sie do kupna tego Vichy niebieskiego o którym wcześniej pisałam, tylko troszkę kosztuje jak na szampon... Kiedyś miałam Vichy tylko że taki kojący do włosów tłustych i nieźle się sprawdził, ale czy miał silikony to nie wiem wtedy jeszcze nie zwracałam na nie uwagi.
Osobiście polecam Bebi Barwy, dziewczyny chwalą też sobie Babydreama z rossmana. A chemii tak jak napisała DeathDealer się nie pozbędziesz. Jedynie możesz wybierać to co ma jej mniej, bądź oferuje więcej dodatków naturalnych. Rzepka z joanny jest ok. ale przy dłuższym stosowaniu może przesuszyć skorę, więc przy przetłuszczających się włosach może dojść do zwiekszonej produkcji łoju.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 15:57   #88
dajanaa
Raczkowanie
 
Avatar dajanaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 34
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Kochane ale wielka robotę robicie...

A jak jest z szamponem
Johnson`s Baby?
Skład:
Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Lauroamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Polusorbate 20, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-150 Distearate, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Parfum, Cl 47005, Cl 15985.

lub Nivea Baby:
Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isosterate, Disodium PEG-5 Laurylcitare Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Polyquaternium-10, Laureth-2, Citric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Prunus Dulcis, Parfum
dajanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 16:11   #89
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

Cytat:
Napisane przez dajanaa Pokaż wiadomość
Kochane ale wielka robotę robicie...

A jak jest z szamponem
Johnson`s Baby?
Skład:
Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Lauroamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Polusorbate 20, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-150 Distearate, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Parfum, Cl 47005, Cl 15985.

lub Nivea Baby:
Skład: Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isosterate, Disodium PEG-5 Laurylcitare Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Polyquaternium-10, Laureth-2, Citric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Prunus Dulcis, Parfum
Silikonów w nich nie ma, mają łagodniejsze detergenty, praktycznie sama chemia. Nivea ma wit. B3 i dodatek migdału zwyczajnego- ale to dopiero na samym końcu.
Wypróbowałam oba- nie są jakieś rewelacyjne, ale na pewno łagodniejsze niż te z silnymi deterganetami.

Edit: problem w tym, że takim sposobem ciezko coś znaleść. Nie a się wyeliminować wszystkich chemicznych czynników. Wybierz taki, który będzie miał w miarę prosty skład. Te szampony ziołowe są całkiem calkie i nie są aż tak naładowane chemią. A jeśli wolisz coś łagodnego to lepiej kupić coś dla dzieci.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 16:23   #90
Giga10
Rozeznanie
 
Avatar Giga10
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 510
Dot.: Produkty do włosów bez silikonów!!!

A ja przed chwilą miałam w ręku te dwa szampony, a teraz czytając opinię Jolie2601 jestem zadowolona, ze ich nie kupiłam. Zdecydowalam się na timotei z wiongron i cytryną i będę myła na zmianę z seboradinem. Jolie2601 czy patrząc na skład tego timoteia jest on warty używania? Wiem, że nie ma silikonów jako jedyny ze wszystkich timotei więc spróbuję. Szampony z tej serii zawsze bardzo mi pasowały
Giga10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-20 09:42:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.