Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-13, 20:51   #1
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21

Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?


Wiem, ze muszę napisać podanie do nowej uczelni i z tym zanieść zaświadczenie o zaliczonym semestrze, ksero z ocenami i zgodę dziekana na przeniesienie. Czy za to się płaci, z moja była uczelnia muszę się wcześniej umówić ze po to przyjdę? Czy o prostu pójść i dadzą mi od ręki? A zgoda dziekana to tobieto po tym jak mnie przyjmą na nowa czy od razu? Bo potem głupio gdyby mnie nie przyjęli. Czy wszystkich przyjmują na drugi rok? Mam na prawdę dobre oceny i zależy mi na tym. Kierunek jest deczko inny ale to i tak dziennikarstwo bardzo się grasuje. Pomoze ktoś? Odpowiedzi ma wszystkie pytania oraz jak to dokładnie wyglada? Mam średnia sporo ponad 4.00 wiec chyba oceny w miarę. Zajęcia miałam podobne niektóre miałam te co tam będą dopiero na 2 roku. Da się jakoś połączyć żebym chodziła trochę z jednym trochę z drugim rokiem? Ja na prawdę szybko się uczę. Sadze, ze argumentacja dlaczego chce zmienić studia będzie ok.
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 10:40   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Zadaj te pytania na uczelni, a nie na forum. Tam Ci odpowiedzą.

PS Uczenie się dobrze na dziennikarstwie ma tyle sensu co sadzenie ryżu na pustyni.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 12:21   #3
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Płacisz na pewno za wyrobienie nowej legitymacji, nie wiem czy nie masz w takim wypadku opłaty rekrutacyjnej. Jeżeli program zajec jest inny to bedziesz miala obowiazek chodzic dodatkowo na zajecia z ktorych nie masz zaliczenia.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 10:26   #4
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Cytat:
Napisane przez missVivi Pokaż wiadomość
Płacisz na pewno za wyrobienie nowej legitymacji, nie wiem czy nie masz w takim wypadku opłaty rekrutacyjnej. Jeżeli program zajec jest inny to bedziesz miala obowiazek chodzic dodatkowo na zajecia z ktorych nie masz zaliczenia.
\

Nie płacisz opłaty rekrutacyjnej, ale przygotuj się rzeczywiście na opłatę za legitymację a w przypadkach pewnych masz do zapłacenia dodatkowo wpis warunkowy lub coś podobnego.


Z mojego doświadczenia warto jest się upewnić zwłaszcza pod koniec roku akademickiego lub w okresie sesji, że na pewno masz przepisaną ocenę. Strach jest potem biegać po wydziałach, pytać się w sekretariatach w ostateczności wyręczać prodziekana lub dziekana.

Co do dokumentów obieg jest między nimi. Jedyne co musisz otrzymać decyzję o skreśleniu z listy studentów na byłej uczelni.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 12:45   #5
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Czyli zero ocen i średnia to oni sobie sami załatwia? Cxy jak to jest bo planowałam jechsc na tantą uczelnie? I kiedy załatwić zgodę dziekana o przeniesienie? On da ją od ręki? Czy po zgodę idę dopiero gdy już mam pewność ze mnie przyjmą?
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 20:38   #6
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Musisz do podania o przeniesienie mieć dodaną zgodę od prodziekana (dziekana) w swojej poprzedniej uczelni (też to trzeba uzasadnić) oraz kartę przebiegu studiów gdzie są wszystkie oceny. Należy też dołączyć syllabusy czyli opisy przerabianego materiału, godzin (wykłady, ćwiczenia), oczekiwanych efektów kształcenia oraz literatury.

Tak wogóle polecam wizytę u dziekana lub prodziekana jak najszybciej.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 11:15   #7
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Ale dziekana mojej obecnej uczelni? Czy tej do której chce się przenieść?
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-18, 11:45   #8
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

U dziekana uczelni z której odchodzisz.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 06:35   #9
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Na taka wizytę trzeba się wcześniej umawiać, czy wystarczy pójdę z podaniem? Ile czasu dziekan ma na odpowiedz? I po jakim czasie dadzą mi decyzje z nowej uczelni?
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 07:02   #10
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Cytat:
Napisane przez Sylwuska16 Pokaż wiadomość
Na taka wizytę trzeba się wcześniej umawiać, czy wystarczy pójdę z podaniem? Ile czasu dziekan ma na odpowiedz? I po jakim czasie dadzą mi decyzje z nowej uczelni?
Sprawdzasz w internecie lub dzwonisz do dziekanatu z pytaniem, kiedy dziekan ma dyzur i idziesz na dyzur.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 21:30   #11
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Czy jeśli nie mam pewności czy są wolne miejsca na drugi rok studiów na które chce się przenieść a pójdę zanieść podanie z potrzebnymi dokumentami to mam zostawić je w dziekanacie czy uda się bezpośrednio na spotkanie z dziekanem? Jak to wyglada?

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Mam już zgodę na przeniesienie z mojej obecnej uczelni i jak to dalej zrobić? Obdzwoniła tam na uczelnie to kazali mi pisać meila w sprawie wolnych miejsc znaczy MEiL do dziekana ale taki MEiL nie istnieje, nie wiem może źle zapisałam. I chce to szybko załatwić czy jeśli pojadę wtedy co dziekan będzie to u niego się załatwia czy po prostu zostawiam podanie z dokumentami. Dodam, ze mam już wszystkie potrzebne papiery z mojej obecnej uczelni.
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-31, 22:06   #12
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Cytat:
Napisane przez Sylwuska16 Pokaż wiadomość
Czy jeśli nie mam pewności czy są wolne miejsca na drugi rok studiów na które chce się przenieść a pójdę zanieść podanie z potrzebnymi dokumentami to mam zostawić je w dziekanacie czy uda się bezpośrednio na spotkanie z dziekanem? Jak to wyglada?

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Mam już zgodę na przeniesienie z mojej obecnej uczelni i jak to dalej zrobić? Obdzwoniła tam na uczelnie to kazali mi pisać meila w sprawie wolnych miejsc znaczy MEiL do dziekana ale taki MEiL nie istnieje, nie wiem może źle zapisałam. I chce to szybko załatwić czy jeśli pojadę wtedy co dziekan będzie to u niego się załatwia czy po prostu zostawiam podanie z dokumentami. Dodam, ze mam już wszystkie potrzebne papiery z mojej obecnej uczelni.
Czy na stronie tej ,,nowej" uczelni nie ma nigdzie podanego maila do dziekana? Poszukaj po imieniu i nazwisku w Google. Powinien gdzieś być napisany na stronie uczelni. Jeżeli nie chcesz się znowu pytać telefonicznie napisz maila do dziekanatu z zapytaniem, czy zapisałaś sobie prawidłowy adres dziekana. Jeżeli to nic nie da przyjdź do niego ze wszystkimi dokumentami w godzinach, kiedy przyjmuje i przedstaw swoją sytuację.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 10:15   #13
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Dziękuje kochana
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 20:15   #14
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Jak sformułować treść o zapytanie do dziekanatu o maila do prodziekana? Wiem jak początek czyli szanowna pani i zakończenie z wyrazami szacunku. Ale chodzi mi o sama treść, ze maila nie ma na stronie j czy mogłabym o niego prosić? Jak to ładnie napisać?
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 09:56   #15
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

No... całkiem normalnie. Coś w stylu ,,w związku z brakiem adresu e-mail prodziekana XYZ wydziału XYZ na stronie internetowej uczelni uprzejmie zwracam się z prośbą o podanie bezpośredniego kontaktu mailowego do prodziekana XYZ."

Jeżeli masz problemy ze sformułowaniem treści maila to zadzwoń. Dostaniesz odpowiedź szybciej niż przez pocztę.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 20:44   #16
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Dzisiaj byłam u dziekana i mam zrobić spis rozbić programowych. Powiedział żebym napisała jeszcze do niego mailu a te różnice mam mieć na kartce i przynieść. Co mam zawrzeć w mailu?
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 21:57   #17
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

To co ci powiedział, że ma być w mailu. A jeżeli nic takiego nie mówił - napisz, że kontaktujesz się mailowo zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami w sprawie twoich przenosin.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 20:51   #18
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Jeszcze mam jedno ostatnie pytanie. A jak zapytać o to czy już wiadomo czy mnie przyjmą czy nie, bo mieli mi dać znać na maila, ale jeszcze nic nie ma a już długo czekam
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-15, 22:37   #19
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Napisz, że kontaktujesz się w tej sprawie i nie otrzymałaś jeszcze żadnej odpowiedzi co do ostatecznej decyzji. Jak podali ci jakąś konkretną datę albo okres czasu, który już upłynął - wspomnij o tym.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-16, 09:06   #20
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

A czy jeśli dostałam wiadomość, ze dziekan wyraził zgodę i mam przynieść ksero świadectwa

i oryginału to znaczy, że już oficjalnie jestem ich studentką? I mogę robić obiegówkę z mojej starej uczelni i pisać podanie o skreślenie z listy?
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 10:26   #21
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

W pełni oficjalnie będziesz wtedy, gdy wydadzą ci legitymację i podpiszesz umowę z uczelnią. Skoro wyraził zgodę możesz zacząć się przenosić więc zrobić obiegówkę i napisać wniosek.
Jeżeli masz wątpliwości to zadzwoń do dziekanatu zamiast pytać na wizażu - nie wiemy jakie to uczelnie i jak to wygląda dokładnie.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-16, 14:42   #22
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Cytat:
Napisane przez Sylwuska16 Pokaż wiadomość
A czy jeśli dostałam wiadomość, ze dziekan wyraził zgodę i mam przynieść ksero świadectwa

i oryginału to znaczy, że już oficjalnie jestem ich studentką? I mogę robić obiegówkę z mojej starej uczelni i pisać podanie o skreślenie z listy?
Nie, wydanie zgody to tylko wydanie dokumentu administracyjnego upowazniajacego do dalszych czynnosci.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 22:56   #23
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Mieli mi wysłać e-mail z linkiem do zrobienia konta na stronie uczelni a jeszcze tego nie mam jak sformułować do dziekanatu maila z prośba o jego wysłanie czy coś w tym stylu?
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 14:39   #24
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Dlaczego nie potrafisz napisać zwykłego e-maila do uczelni i za każdym razem pytasz nas na forum, co masz napisać?
Napisz dokładnie to, co napisałaś nam. Że miałaś dostać a jednak nie masz i prosisz o wysłanie.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-28, 18:20   #25
Sylwuska16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Mam jeszcze jedno pytanie w nowej uczelni na pierwszym roku trzeba było mieć praktyki na mojej starej nie wiec ich nie odbyłam, muszę napisać podanie z prośba o przedłużenie praktyk do kogo je kierować do dziekana? Czy kogoś od praktyk? Na kiedy je przełożyć? Bo ja mogę odbyć nawet teraz w trakcie toku, tylko tyle ze normalnie chodziła bym na zajęcia w na praktyki w wolnym czasie. I ostatnie napisac ze dlaczego nie odbyłam praktyk jaki powód?
Sylwuska16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-28, 20:07   #26
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Jak zmienić uczelnie alby iść na 2 rok studiów ?

Cytat:
Napisane przez Sylwuska16 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie w nowej uczelni na pierwszym roku trzeba było mieć praktyki na mojej starej nie wiec ich nie odbyłam, muszę napisać podanie z prośba o przedłużenie praktyk do kogo je kierować do dziekana? Czy kogoś od praktyk? Na kiedy je przełożyć? Bo ja mogę odbyć nawet teraz w trakcie toku, tylko tyle ze normalnie chodziła bym na zajęcia w na praktyki w wolnym czasie. I ostatnie napisac ze dlaczego nie odbyłam praktyk jaki powód?
Boże, dziewczyno.
Jak ty masz zamiar napisać pracę licencjacką, skoro masz problem ze sformułowaniem prostego mejla i znalezieniem podstawowych informacji?
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-28 21:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.