Wszy- jak się ich pozbyć! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-12-11, 15:42   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Exclamation

Wszy- jak się ich pozbyć!


Nie wiem czy powinnam pisać, no ale cóż... Mam problem, otóż ostatnio przyjaciółka zdradziła mi że ma wszy!! I że nie może sobie z nimi poradzić. Stosowała wiele preperatów itp. ale nic! Nie ma tych wszów dlatego że nie myje głowy czy coś w tym stylu, ale najprawdopodobniej od kogoś przeszly na nią. Prosze, powiedzcie mi jak mam jej pomóc! Jaki preperat zastosowwac (moze byc drogi ale zeby byl skuteczny!).
Gorąco pozdrawiam
Smutna przyjaciółka przyjaciółki
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-16, 00:54   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Moja przyjaciółka ma wszy!

Radziłabym aby przyjaciółka dowiedziała się kto w jej otoczeniu ma wszy. Nic nie pomogą preparaty zwalczające te pasożyty jeśli obcuje się z kimś kto cały czas ma wszy.Jeśli włosy są długie to łatwiej będzie walczyć z tymi pasożytami jeśli przyjaciółka skróci włosy.
Preparaty przeciwko wszom zabijają dorosłe pasożyty natomiast gnidy (jaja pasożytów ) trzeba koniecznie wyczesywać(najlepiej grzebieniem bardzo gęstym).Podaję nazwy dostępnych w aptekach preparatów: szampon NIX, płyn ARTEMISOL,płyn DELACET, szampon PIPI. Koniecznie poradź przyjaciółce aby wzięła się porządnie za walkę z tymi pasożytami. Aż trudno mi uwierzyć , że ten problem jeszcze istnieje.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 08:05   #3
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Re: Moja przyjaciółka ma wszy!

pamiętam że w 1 klasie podstawówki ktoś miał wszy i się rozniosło po całej klasie :-/ mama musiała mi calkowicie ściąć włosy bo nie dało się wyczesać tych gnid.

edit.- oj,nie zauważyłam że to wątek sprzed kilku lat :P jakoś mnie przeniosło na ostatnią stronę forum :P
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 20:32   #4
dyshka16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

witam mam pytanko jaki jest silniejszy preparat od delacetu poniewaz zlewalam juz nim glowe dwa razy oraz czyszczona glowe a gdzie niegdzie jeszcze znajduje gnidy z tego co wiem to te nie potrute sa swiecace a te zatrute matowe prosze o odpowiedz... z gory dziekuje
dyshka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 00:17   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

"Koniecznie poradź przyjaciółce aby wzięła się porządnie za walkę z tymi pasożytami. Aż trudno mi uwierzyć , że ten problem jeszcze istnieje."
__________________
niestety ,ale ten problem zawsze bedzie istnial...ja w swojej karierze jako fryzjer na szczescie , nie spotkalam na "żywo" tych...."owadów" ... ale ich foty mam obeznane....,
natomiast, bylam zaskoczona jak sie spotkalam z tym "problemem" tu, gdzie teraz jestem , tzn w Niemczech... wszawica w przedszkolach ,szkolach... to sie czasem zdarza (u nas tez ale ... ale nie naglosniony!!raczej wstydliwy.. niestety)i o tym sie krzyczy!!ze nalezy od razu powiadomic (bo wiadomo, ze tam skad sie ona bierze ,to raczej nie wiedza , albo to bagatelizuja)zeby sie nie rozprzestzrenila!!inrobie sie kwarantanne, u nas tez .. ale czaem i raczej czasem za pozno...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 05:34   #6
aluhaa
Raczkowanie
 
Avatar aluhaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 190
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Jak byłam mała to miałam, po powrocie z senatorium.

Pamietam,ze mama smarowała mi glowe nafta czy czyms innym i to nic nie dało.
Ale szampon PIPI mi pomogl. Wiec polecam.
Pozdrawiam
__________________
aluhaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 09:11   #7
izuxyz
Raczkowanie
 
Avatar izuxyz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 466
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Polecam szampon NIX - o wiele lepszy i łatwijszy w użyciu niz PIPI.
izuxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 09:24   #8
bazymela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Nie wiem, co teraz jest w sprzedaży, ale wszy (z przedszkola) u moich dzieci i całej rodziny wykończył szybko i skutecznie szampon na pchły dla psów, kupowany wtedy w aptece. Miał informację,że ludziom nie szkodzi. Inne środki były zawodne, do tego wymagały wielokrotnego użycia. Gnidy oczywiście zostały, ale martwe.
bazymela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 13:30   #9
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

mnie ostatnio swędzi skóra na całym ciele i dzisiaj znalazłam 2 pchły na podłodze jak sprzatałam. W moim pokoju śpi pies i to możliwe, żeby podryzły mnie jego pchły? przepłukałam szybko glowe octem, ale i tak musze sie wybrać do apteki bo odkąd zobaczyłam te pchły to mnie wszystko zaczęło swędzieć 10x bardziej (autosugestia?).
Ale mam pytanie: czy kiedy pojawiły się u was wszy/pchły to dezynfekowałyście mieszkanie?
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 15:45   #10
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

wydaje mi sie że trzeba cale mieszkanie dezynfekowac bo pchła bez jedzenie może przezyc nawet 2 miesiace wiec jak wejda za szfe, dywan itp to i tak przezyją...
Zreszta zacznij od psa bo co z tego ze bierzesz sie za siebie skoro od niego przechodza na innych domownikow. Preparatow nie poradze bo sama nigdy nie mialam tych robali.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 16:27   #11
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

no wiadomo psa umyłam pierwszego. Ale nie wiedziałam, że te pchły mogą tyle żyć bez żarełka ;/
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-13, 19:09   #12
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Cytat:
Napisane przez MDMa Pokaż wiadomość
Ale mam pytanie: czy kiedy pojawiły się u was wszy/pchły to dezynfekowałyście mieszkanie?
Koniecznie!
Mój pies też złapał kiedyś pchły jak byliśmy u rodziny na wsi. Później pojechaliśmy na wakacje a one się strasznie rozmnożyły w domu. Okropne przeżycie, wstęt mam do dziś jak o tym pomyśle
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 19:20   #13
MDMa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 114
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

paulinka1128, a pamiętasz może jakich używałaś środków? bo na rynku jest tego trochę, ale słyszałam, że nie wszystko skuteczne.
MDMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 19:48   #14
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

no tak..pchly...ale ludzka wsza jest zywotniejsza w wchodzi we wlosy ludzkie..
pchla kasa\gryzie..czlowieka
preparat napchly nie zawsze moze okazać sie skuteczny..
w aptekach sa skuteczne preparaty, wlosy jednak nalezy wyczesac gestym gzrebieniem,sa nawet do tego przeznaczone, czesto niestety tzreba skrocic wlosy, ale to w dratycznym przypadku iwazji tych robali...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:00   #15
madziuleńka007
Raczkowanie
 
Avatar madziuleńka007
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

słyszałam że trzeba się często myć jak się ma wszy nawet kilka razy dziennie
__________________
Nie sztuka byc zauważonym,sztuka być zapamiętanym.

Giorgio Armani
madziuleńka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 22:27   #16
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Mycie nie odstrasza insektów, a zresztą co dziwnego (a prawdziwe) wszy lepiej się czują na gęstych, zdrowych i czyściutkich włosach niż na tłustych strąkach... preferują też włosy ciemne od jasnych (może dlatego, że mniej je widać ) jako dziecko miałam okazję się zetknąć ze wszami osobiście, ciężko je było wywabić, ale pamiętam wcierało się coś we włosy, i wtedy najlepiej założyć czepek pływacki, żeby się nie rozlazły po mieszkaniu. Aha, i wszystkie ubrania i pościel szły do prania.
Z pchłami jest o wiele prostsza sprawa, bo pchły ludzkie są rzadkie, zazwyczaj kąsają nas pchły psie i kocie, ale nie lęgną się, po prostu nas atakują. Wystarczy odpchlić zwierzaka, no i to co przy wszach - przeprać wszystko i po sprawie. No i są mniej uciążliwe, mniej obrzydliwe i mniej ich łazi po nas. Osobiście je wolę od wszy
(mam nadzieję, że nie przeczyta tego nikt z mojego miasta... :P )
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 10:58   #17
madzik27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lodz
Wiadomości: 1
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

No cóż, wbrew pozorom, bo niby żyjemy w cywilizowanym świecie, ale to robactwo jest wśród nas. Wiem, że są ludzie, którym chyba posiadanie takich stworków nie przeszkadza. Ostatnio zetknęłam się z wszami pół roku temu w szpitalu, gdy jedna pacjentka (mająca rodzić!!!) miała wszy.

Najskuteczniejszym sposobem na wszy jest denaturat - zwilżyć włosy denatutarem i szczelnie ukryć pod czepek, folię na godzinkę. Skutecznie zabija wszy i gnidy. I nie trzeba ścinać włosów!!! Bo żeby usunąć takie marwte gnidy to chyba trzeba byłoby zgolić je na 0.

Dla mnie powszechnym zjawiskiem jest posiadanie latem pcheł w domu. Skąd się biorą? Ano z bezdomnych kotów, żyjących w piwnicach w blokach. A już wniesienie tego świństwa na ubraniu do mieszkania, to pikuś. Nic nie dają dezynfekcje piwnic, mieszkania. To poprostu jest i już. I marzę jedynie, żeby jak najszybciej wyprowadzić się do własnego domu ...
madzik27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 13:03   #18
tasia000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Hejka
Mieszkam na wsi z moimi dziadkami. nie dawno okazało się,że mój dziadek ma wszy a jak to bywa oczywiście przeszły na mnie . ;( nie wiem jak się ich pozbyć .Gdy mówiłam o tym rodzicą to oni mi nie wirzą .Ale ja nie chce ,zebzy chigienistka w szkole powiedziala ,ze mam wszy . Pomuszcie mi bagam
tasia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 14:30   #19
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Jak nie wierzą to niech przejrzą głowę. A potem szybko do apteki.
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 07:38   #20
Allllllicjaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Ja też kiedyś je miałam i wiem że to nic fajnego, chłopak w mojej klasie je miał.
Miałam długie włosy więc ciężko było je wyczesać.

Ja polecam kurację domową mi pomogła. Te wszytskie gnidy po niej zmnieniają kolor i są już martwe. Mianowicie umyj włosy ze 3 razy dziennie ludwikiem (Płynem do mycia naczyć.) przez jakieś 3 dni. On naprawdę działa co prawda niszczy włosy ale pozbędziesz się tego paskudzctwa. Zresztą sądze że jest to lepsze od tych płynów.

i mam nadzieję że pomogłam.
Allllllicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 12:08   #21
marrellic
Zakorzenienie
 
Avatar marrellic
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 383
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Z tego co wiem to domowym sposobem najlepszym jest ocet. Wylać na głowe i zawinąć ręcznikiem na 30 minut. Powtórzyć kilka razy i wszystko gra Nawet włosków zabardzo nie poniszczy, a obcinac też nie trzeba
marrellic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 11:49   #22
kati110011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

U mnie problem wszy powrócił.Rok temu zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego "insekty" przyniosła młodsza latorośl. Oczywiście była akcja w szkole,mycie głowy i sprawdzanie.Teraz wiem że wszy mogą mieć wszyscy.To jest jakaś plaga.3 tygodnie temu koleżanka która mieszka 3osiedla dalej dzwoniła do mnie że u niej na osiedlu się pojawiły.a wczoraj do domu przyniosła mi starsza córka. Sama nie wiem skąd. Po tamtej akcji rok wcześniej regularnie sprawdzam głowę{ mam czas bo siedzę w domu}, a dzieciaki nigdzie nie wyjeżdżały w tym roku.Inną sprawą jest to że, co drugie dziecko na osiedlu u nas drapie się po głowie a rodzice nic z tym nie robią. Jak pozbyć sie u starszych wszy to wiem.Ale mam problem.......... Mam małe dziecko,ma 17 miesięcy,na razie ma czystą główkę ale czym zwalczać nie daj boże jak dostanie??????????? I jeszcze jedno czy są preperaty które można stosować zachowawczo?????????
kati110011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 17:42   #23
hannie
Raczkowanie
 
Avatar hannie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 57
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Cytat:
Napisane przez dyshka16 Pokaż wiadomość
witam mam pytanko jaki jest silniejszy preparat od delacetu poniewaz zlewalam juz nim glowe dwa razy oraz czyszczona glowe a gdzie niegdzie jeszcze znajduje gnidy z tego co wiem to te nie potrute sa swiecace a te zatrute matowe prosze o odpowiedz... z gory dziekuje

na wszelkie wszawice polecam środek jakutin, bardzo skuteczny . pozdrawiam
hannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 16:37   #24
Anetka2311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Ja wam powiem skuteczną w moim przypadku recepte..
- Umyj głowe wyszoruj mocno paznokciami.
- oblej włosy dokłdnie octem.
- obtocz folia włosy.
- po godzinie ściągnij folię i użyj odżywki WAŻNE! : bardzo dużo odzywiki.
- wyczesz grzebieniem.
- i użyj prostownicy.
Gdyby nie pomogło powtórz to kilka razy ! POWODZENIA : D:e hem::eh em::ehe m:
Anetka2311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 05:33   #25
guess_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

No dobra, więc jeśli często używa się prostownicy to można je przypalić i nie mieć? Bo okazało się że brat koleżanki która u mnie spała ma to świństwo i teraz ja się boję że też mogę to mieć! Ona móiw że się czesała i nic tam nie wyczesała ale ja i tak się obawiam! To jest 100000% że można się zarazić? ona spała ze 3 dni temu, czy już powinnam mieć objawy? Co mam zrobić z ciuchami? Niektóre w których chodziłam wrzucam czasem do szafki z czystymi, to mam wszystko teraz prac? Bo pościel to ja będę gotowac na pewno! Swędzi mnie od samego myślenia niby też nic tam sobie nie wyczesałam ale idę dzisiaj po jakieś specyfiki. Powiedzcie mi tylko co tam muszę koniecznie uprać, wyczyścić? czy mam dezynfekować cała chałupę?? Ratunku
guess_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 17:46   #26
asia77_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Ja mam dziecko które ma dwa i pół roku i niestety ma wszy, mimo że dziecko jest codziennie kąpane (ponoć wszy nie idą do brudnych włosów) - zastanawiam się od kogo mógł je przynieść ale bardzo ciężko wydedukować które dziecko na placu zabaw ma wszy, kupiłam Pipi Famili i musze powiedzieć że są to pieniądze wywalone w błoto (23zł) bo jest on całkowicie nie skuteczny.
asia77_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 18:43   #27
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

U lekarza można dostać receptę na odpowiedni preparat.
Z ziołowych: Herbapol ma 2 takie nalewki
http://apteka.we-dwoje.pl/wszy;herba...,k617,p66.html
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 11:41   #28
poli_333
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 32
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Muszę się zgodzić z asią77_g, moja siostra znalazła po wakacjach u jednej z córek, natychmiast zastosowała Pipi Family jednej i drugiej profilaktycznie, choć nie miała ani wszy ani gnid. Po kilku dniach okazało się, że i jedna i druga mają, kupiłam powtórnie Pipi bo w aptece silniejszego nie było(?), zastosowałam tym razem saszetki Pipi im dwóm a sobie piankę profilaktycznie bo autosugestia to coś bardziej prawdziwego, niż się wydaje... Jestem skołowana, bo dziewczyny miały zastosowane dwa razy, a po spłukaniu okazało się, że to nic nie dało!! Asiu, zastosowałaś coś jeszcze innego? Intryguje mnie pomysł z prostownicą, ale co z gnidami, które są przy samiusieńkiej skórze? Parzyć się chyba nie ma sensu... Proszę o jakieś wskazówki...
poli_333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 12:53   #29
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

Odżywka. Bardzo dużo odżywki- na włosy i na skórę głowy. I bardzo gęsty grzebyk. I wyczesujemy Szkoda męczyć włosy i skórę tymi preparatami, a stara metoda z odżywką i żmudnym wyczesywaniem jest jednak najskuteczniejsza.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 14:22   #30
joannajoanna1358
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wszy- jak się ich pozbyć!

silniejszy od pipi jest napewno harton, jest to nowszy środek od pipi i lepszy przynajmniej u mnie w rodzinie pomógł
joannajoanna1358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-15 00:25:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.