Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,18%
Londa - farba profesjonalna 4 1,21%
Alfaparf - farba profesjonalna 83 25,08%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,21%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 33 9,97%
Palette - farba drogeryjna 24 7,25%
Wellaton - farba drogeryjna 13 3,93%
Garnier - farba drogeryjna 46 13,90%
Loreal - farba drogeryjna 45 13,60%
Joanna - farba drogeryjna 22 6,65%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,53%
Londa - farba drogeryjna 5 1,51%
Głosujący: 331. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-18, 11:44   #4591
violcia1980
Przyczajenie
 
Avatar violcia1980
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Jak postanowiłam tak zrobiłam🙂kolor mi się podoba jest ciemnej i tak wielowymiarowo, ta tonacja mi odpowiada i chciałabym przy tym zostać. Zdaje sobie sprawę, że CT zaraz się wyplucze, i już się zastanawiam jak nabiore większych odrostów czym pofarbowac włosy🙄

Załączam zdjęcia w świetle dziennym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190818_112118.jpg (100,4 KB, 71 załadowań)
violcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 10:26   #4592
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ale ladny. To Color Touch? Ladne sa te tonery z Welli i ogolnie fajne sa tonery, ale ze wzgledu na to, ze sie mega szybko wyplukuja, to szkoda mi wlosow na nie. Niby nie sa szkodliwe, ale konce gdzies tamz awsze dostawaly.

U mnie tonery utrzymuja sie zaledwie do 3 myc.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-19, 13:55   #4593
violcia1980
Przyczajenie
 
Avatar violcia1980
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Tak, color touch 9.97,też mi się bardzo podoba i będę szukała trwałej farby w podobnym odcieniu ale fakt włosy trochę dostały w kość i przede mną intensywne odżywianie i na pewno ciachnięcie końcówek🙂
violcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 16:57   #4594
pudrowe_cukieraski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Hej dziewczyny ja tu z innym trochę pytaniem ale liczę , że pomożecie... Bo jak nie wy to kto? Otóż jak to kobieta jestem zmienna i na mojej głowie długo nie ma tego samego. Teraz kiedy włosy mam już do połowy pleców zamarzyło mi się zrobienie sobie włosów krótszych no takiego dłuższego boba z taka linią jak maszynką bez cieniowania oraz w odcieniu platynowego zimnego blondu. Jestem po dekoloryzacji która była chyba w lutym osiągnełam po niej kolor rudo-blond i miałam położoną piękną rudość która była zamierzona ale że szybko się wypłukiwała i musiałam często ją poprawiać bodajże 7.46 z artego postanowiłam wrzucić coś bardziej w kolorze odrostu 7.o marijel. Farba dalej dośc szybko sie wypłukuje nakładałam też zimne 7 z matrixa ale dalej widze przebijanie złotych tonów i wypłukiwanie. I tutaj moje pytanie . Czy po takim szaleństwie jest szansa na te wymarzone platynowe blondy czy lepiej dać sobie spokój by nie inwestować w peruke?
pudrowe_cukieraski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 11:09   #4595
sunnyday23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

A ja pokażę wynik użycia mieszanki. 2/3 11.21 1/3 11.11 z oxy 12 na odrost i 9% na kilkanaście minut na długość. Te mocnej rudawe pasma rozjaśniły się trochę. Jaśniejsze zrobiły się wręcz siwe. Ogólnie nadal wygląda jak balejaż z jasniejszą gorą. Po zmyciu kolor był piękny. Taki bardzo jasny blond w chłodnym odcieniu. Po spłukaniu odcienia trochę gorzej, bo znowu beż, ale jest jaśniej, ładniej i pasuje do całości. Ogólnie nie jest źle. Tonowałam tym szamponem no yellow i chyba bez niego byłoby nieciekawie. Włosy trochę mi się przesuszyły i po umyciu farby odrost był szorstki jak papier.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190808_150149-1.jpg (53,0 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20190808_150206-1.jpg (50,9 KB, 39 załadowań)
sunnyday23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 15:03   #4596
elihino1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cześć
Chciałabym prosić o radę. Od kilku lat farbuję włosy farbą rozjaśniającą Alfaparf 11.11. Teraz chciałabym lekko przyciemnić włosy i przejść na farbę 9.1 Na odrost (ciemny blond) zamierzam położyć tę farbę z oxydantem 9%, ale nie wiem co zrobić z resztą włosów, która jest w kolorze bardzo jasnego blondu. Użyć oxydantu 3% czy 6%? I ile minut trzymać?
elihino1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 21:11   #4597
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez violcia1980 Pokaż wiadomość
Tak, color touch 9.97,też mi się bardzo podoba i będę szukała trwałej farby w podobnym odcieniu ale fakt włosy trochę dostały w kość i przede mną intensywne odżywianie i na pewno ciachnięcie końcówek🙂

To powodzenia Warto podrasowac kondycje wlosa, bo wtedy te wszystkie blondy jeszcze piekniej wygladaja.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez pudrowe_cukieraski Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja tu z innym trochę pytaniem ale liczę , że pomożecie... Bo jak nie wy to kto? Otóż jak to kobieta jestem zmienna i na mojej głowie długo nie ma tego samego. Teraz kiedy włosy mam już do połowy pleców zamarzyło mi się zrobienie sobie włosów krótszych no takiego dłuższego boba z taka linią jak maszynką bez cieniowania oraz w odcieniu platynowego zimnego blondu. Jestem po dekoloryzacji która była chyba w lutym osiągnełam po niej kolor rudo-blond i miałam położoną piękną rudość która była zamierzona ale że szybko się wypłukiwała i musiałam często ją poprawiać bodajże 7.46 z artego postanowiłam wrzucić coś bardziej w kolorze odrostu 7.o marijel. Farba dalej dośc szybko sie wypłukuje nakładałam też zimne 7 z matrixa ale dalej widze przebijanie złotych tonów i wypłukiwanie. I tutaj moje pytanie . Czy po takim szaleństwie jest szansa na te wymarzone platynowe blondy czy lepiej dać sobie spokój by nie inwestować w peruke?

To Ty chcesz miec rude czy platynowy blond? Bo troche nie rozumiem. Platynowy blond to poziom farb 10 - 11-12, a nie 7. Mysle, ze jezeli zadbasz o kondycje wlosow po dekoloryzacji to mozesz uzyskac plaatynowy blond, ale te zlote pasma wymagaja rozjasnienia albo rozjasniaczem albo farba rozjasniajaca. Zwykla farba nie pozbedziesz sie zlotych tonow. No i przy dekoloryzacji jak i rozjasnianiu wlosow barwnik z wlosa bardzo szybko sie wyplukuje i zeby barwnik trzymal sie we wlosie, to trzeba przeprowadzic pigmentacje wlosow, ale taka pigmentacja odrazu przyciemnia wlosy.



Natomiast jezeli chcesz po prostu stonowac wlosy, a poziom kolorystyczny Ci odpowiada, to zeby zniwelowac zloto, musisz celowac w farby z fioletem albo w fioletowo - popielate.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez sunnyday23 Pokaż wiadomość
A ja pokażę wynik użycia mieszanki. 2/3 11.21 1/3 11.11 z oxy 12 na odrost i 9% na kilkanaście minut na długość. Te mocnej rudawe pasma rozjaśniły się trochę. Jaśniejsze zrobiły się wręcz siwe. Ogólnie nadal wygląda jak balejaż z jasniejszą gorą. Po zmyciu kolor był piękny. Taki bardzo jasny blond w chłodnym odcieniu. Po spłukaniu odcienia trochę gorzej, bo znowu beż, ale jest jaśniej, ładniej i pasuje do całości. Ogólnie nie jest źle. Tonowałam tym szamponem no yellow i chyba bez niego byłoby nieciekawie. Włosy trochę mi się przesuszyły i po umyciu farby odrost był szorstki jak papier.

A czemu na dlugosci trzymalas tylko kilkanascie minut? Mysle, ze gdybys potrzymala dluzej bylby czystszy efekt. Ale rzeczywiscie fajnie wyszlo.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez elihino1 Pokaż wiadomość
Cześć
Chciałabym prosić o radę. Od kilku lat farbuję włosy farbą rozjaśniającą Alfaparf 11.11. Teraz chciałabym lekko przyciemnić włosy i przejść na farbę 9.1 Na odrost (ciemny blond) zamierzam położyć tę farbę z oxydantem 9%, ale nie wiem co zrobić z resztą włosów, która jest w kolorze bardzo jasnego blondu. Użyć oxydantu 3% czy 6%? I ile minut trzymać?

O przyciemnianiu wlosow blond pisala Blond Bunny na swoim blogu.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-23, 23:11   #4598
elihino1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Czytałam bloga Bunny i z tego wywnioskowałam, że można przyciemniać blond włosy zarówno oxy 3% jak i 6%. Ale czy jest jakaś znacząca różnica czy przyciemnię na oxy 3% czy 6%?
Mam teraz poziom 11, a chcę 9 i boję się, że wyjdą zbyt ciemne albo, że farba zmyje się całkowicie po paru myciach. Więc postanowiłam dopytać jeszcze tutaj
elihino1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 09:15   #4599
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez elihino1 Pokaż wiadomość
Czytałam bloga Bunny i z tego wywnioskowałam, że można przyciemniać blond włosy zarówno oxy 3% jak i 6%. Ale czy jest jakaś znacząca różnica czy przyciemnię na oxy 3% czy 6%?
Mam teraz poziom 11, a chcę 9 i boję się, że wyjdą zbyt ciemne albo, że farba zmyje się całkowicie po paru myciach. Więc postanowiłam dopytać jeszcze tutaj

Ja akurat nie przyciemnialam wlosow, wiec ciezko mi cos powiedziec w tym temacie.



Poczytaj sobie o pigmentacji wlosow np. na blogu kokardka mysi, powinno byc napisane jak przyciemnic wlosy o dwa tony i to jest tez zabieg, ktory tez sprawia, ze farba lepiej sie trzyma we wlosie. A jezeli nie czujesz sie na silach by to zrobic, to po prostu udaj sie do fryzjera, zebys sobie balagnu na glowie nie zrobila.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 12:06   #4600
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny, jak myślicie, da się rozjaśnić włosy o jeden ton na oksy 3%? Mam niefarbowany "blond" na poziomie 7, marzy mi się ósemka ale bardzo szara (naturalne mam cieplutkie).:con fused: Bo oglądałam filmiki na youtube, i często fryzjerzy rozjaśniają właśnie trójką.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 21:11   #4601
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak myślicie, da się rozjaśnić włosy o jeden ton na oksy 3%? Mam niefarbowany "blond" na poziomie 7, marzy mi się ósemka ale bardzo szara (naturalne mam cieplutkie).:con fused: Bo oglądałam filmiki na youtube, i często fryzjerzy rozjaśniają właśnie trójką.

Jezeli chcesz rozjasnic wlosy o jeden ton to wystarczy Ci zwykla farba z wyzszego poziomu kolorystycznego, wiec ja bym sie nie bawila w rozjasniacze. Rozjasniacz Ci rozjasni i na 3% oksy, ale rozjanianie odbywa sie przez odcienie pomaranczy i zolci, wiec kolor wlosow jeszcze bardziej Ci sie ociepli i zeby uzyskac bardzo szaly kolor, bedziesz musiala tonowac.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-25, 10:10   #4602
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Jezeli chcesz rozjasnic wlosy o jeden ton to wystarczy Ci zwykla farba z wyzszego poziomu kolorystycznego, wiec ja bym sie nie bawila w rozjasniacze. Rozjasniacz Ci rozjasni i na 3% oksy, ale rozjanianie odbywa sie przez odcienie pomaranczy i zolci, wiec kolor wlosow jeszcze bardziej Ci sie ociepli i zeby uzyskac bardzo szaly kolor, bedziesz musiala tonowac.
Tak myślałam, dzięki, wolałam się upewnić. 8 wystarczy, czy wziąć 9?
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 18:47   #4603
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Wiesz co ja wlasnie nie orientuje sie w tym za bardzo juz. Z tego co czytalam to trzeba brac poziom wyzej niz ten ktory chcemy uzyskac, wiec wydaje mi sie, ze powinnas celowac w 9 i zrobic na 6% oksy. Najlepiej zrob test pasemkowy , zanim nalozysz farbe na calosc i zobacz efekt koncowy.



I tak sobie mysle czy na poziomie 8 uzyskasz szary kolor.



A jaki kolor farby masz na oku?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:14   #4604
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wiesz co ja wlasnie nie orientuje sie w tym za bardzo juz. Z tego co czytalam to trzeba brac poziom wyzej niz ten ktory chcemy uzyskac, wiec wydaje mi sie, ze powinnas celowac w 9 i zrobic na 6% oksy. Najlepiej zrob test pasemkowy , zanim nalozysz farbe na calosc i zobacz efekt koncowy.



I tak sobie mysle czy na poziomie 8 uzyskasz szary kolor.



A jaki kolor farby masz na oku?
Właśnie chciałabym blond na poziomie 8, bardzo szary. Na razie nie wiem, jakie farby będę brała pod uwagę, pamiętam tylko, że kiedyś farbowałam Allwaves i byłam zadowolona (miałam do nich dostęp), brałabym też pod uwagę Matrix, coś mocno "popielatego", choć na oksy 6% to domyślam się, że wybije mi w rudość i połowa niebieskiego pigmentu pójdzie na jej zredukowanie, stąd moje myśli o dodatkowym mix tonie.
Bo wiesz, ja bym chciała na jak najniższym oksy, ale do poziomu ósmego to mi nie rozjaśni na 3% (mam naturalne, niefarbowane na poziomie 7).
Oczywiście sprawdzę różne wariacje z oksy na pasemkach, już zbieram włosy ze szczotki.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 11:19   #4605
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Właśnie chciałabym blond na poziomie 8, bardzo szary. Na razie nie wiem, jakie farby będę brała pod uwagę, pamiętam tylko, że kiedyś farbowałam Allwaves i byłam zadowolona (miałam do nich dostęp), brałabym też pod uwagę Matrix, coś mocno "popielatego", choć na oksy 6% to domyślam się, że wybije mi w rudość i połowa niebieskiego pigmentu pójdzie na jej zredukowanie, stąd moje myśli o dodatkowym mix tonie.
Bo wiesz, ja bym chciała na jak najniższym oksy, ale do poziomu ósmego to mi nie rozjaśni na 3% (mam naturalne, niefarbowane na poziomie 7).
Oczywiście sprawdzę różne wariacje z oksy na pasemkach, już zbieram włosy ze szczotki.
Wesz co ja bym na pocztek sprobowala z 6% na cały czas trzymania farby i zobaczysz co bedzie. Jak farba sie troche wyplucze i pojawi sie rudosc, to wtedy za drugim podejsciem dorzucic mixton niebieski. Na 3% oksydancie farba moze troszke rozjasni, ale na pewno nie o ton.

Ja uwazam, ze najlepiej robic testy pasemkowe. Niestety farby daja rozny efekt na roznych wlosach, sa mniej przewidyalne niz rozjasniacz.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 16:00   #4606
kwiszniewsk73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 1
Pielęgnacja blondu

Witajcie uzyskałam tak piękny blond zwykła farba drogeryjna . Teraz proszę o jakieś porady co polecacie żeby nie zółkły?
kwiszniewsk73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-10, 15:01   #4607
violcia1980
Przyczajenie
 
Avatar violcia1980
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Załączam efekt farbowania farbą Koleston Perfect 9/38 i 10/38 na oksydancie 9%.Jestem bardzo zadowolona kolor włosów w miarę się wyrównał odcień wg mnie jest bardzo ładny. Następnym razem spróbuję samej 10/38. Włosy po farbie mięciutkie i w dobrej kondycji. Już chyba zostanę przy Kolestonie🙂
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190910_155158.jpg (135,5 KB, 65 załadowań)
violcia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-14, 21:43   #4608
elihino1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cześć Jakiś czas temu pisałam tutaj, że chcę przyciemnić swoje jasne blond włosy. Położyłam Alfaparf 9.1 na odrosty z oxy 9%, a na długość z oxy 6%. Wyszło tak, że odrosty są ciemniejsze, trochę żółte i odcinają się od reszty włosów. Czy zrobiłam coś źle i jak to naprawić? Póki co rozważam dwie opcje:
1. Położyć jakąś fioletową farbę na te odrosty z mocniejszym oxy (tylko czy to pojaśni i ochłodzi odrosty?)
2. Przyciemnić włosy na długości żeby odrost się tak nie odcinał.
A może coś innego? Co radzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190914_222603.jpg (54,9 KB, 42 załadowań)
elihino1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-17, 09:06   #4609
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cześć dziewczyny, chcę się poradzić kogoś kto się orientuje.
Mam włosy średni/ciemny blond i moim marzeniem od lat jest poziom 9 w odcieniu popielatym, jednak wiadomo jak jest

Ciągle robię farby na poziomie 9 i 10 z wodą 9% (nawet 12 się zdarzyło) i wychodzą rude na odroście. Ostatnio Alfaparf 10.21 z wodą 9% i oczywiście za ciemne (?) i rude...

Teraz zrobiłam Alfaparf 11.11 z wodą 9% i odcień wyszedł idealny, ale totalnie za jasny (!). Czy ma sens próbować to 11.11 z 6% czy to kompletnie bez sensu? Jest szansa, że odcień wyszedłby podobnie, ale trochę ciemniejszy?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 20:09   #4610
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja zrobiłam 9.1 na wodzie 3%... zero, nic nie ruszyło. Później na 6% i też nic Nie wiem, jak to możliwe (mam naturalne włosy). Próbowałam z niebieskim mixtonem, również na wodzie 3 i potem 6, na szóstce przyciemniło () w taki grafit, podoba mi się, ale no... jest za ciemno. Sama farba 9.1 na wodzie 9% dała piękną żółć a z mixtonem na 9% stonowała mi do mojego naturalnego odcienia (na poziomie 7). Jprd że tak się wyrażę. Czyli eksperyment nieudany, dobrze, że tylko na kłakach ze szczotki.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 10:23   #4611
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, chcę się poradzić kogoś kto się orientuje.
Mam włosy średni/ciemny blond i moim marzeniem od lat jest poziom 9 w odcieniu popielatym, jednak wiadomo jak jest

Ciągle robię farby na poziomie 9 i 10 z wodą 9% (nawet 12 się zdarzyło) i wychodzą rude na odroście. Ostatnio Alfaparf 10.21 z wodą 9% i oczywiście za ciemne (?) i rude...

Teraz zrobiłam Alfaparf 11.11 z wodą 9% i odcień wyszedł idealny, ale totalnie za jasny (!). Czy ma sens próbować to 11.11 z 6% czy to kompletnie bez sensu? Jest szansa, że odcień wyszedłby podobnie, ale trochę ciemniejszy?
Margitta chcesz powiedzieć, że 10.21 z wodą 9% dała Ci ciemniejszy odcień niż 10 z wodą 9%? Bo ja właśnie farbuję 10.21 co prawda z wodą 6% ale wychodzą mi za ciemne i zastanawiałam się nad wyższą wodą ale może powinnam spróbować z czystą 10?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 10:46   #4612
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny, wycofali moją ukochaną farbę Syossa Mroźny Blond może macie pomysly jakim kolorem/ inna farbą ją zastąpić ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2016-03-01-syoss-gloss-sensation-png-13-.jpg (118,3 KB, 15 załadowań)
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 10:56   #4613
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Margitta chcesz powiedzieć, że 10.21 z wodą 9% dała Ci ciemniejszy odcień niż 10 z wodą 9%? Bo ja właśnie farbuję 10.21 co prawda z wodą 6% ale wychodzą mi za ciemne i zastanawiałam się nad wyższą wodą ale może powinnam spróbować z czystą 10?
Bo popileate, ogólnie chlodne odcienie wychodzą ciemniej na tym samym poziomie kolorystycznym. Poza tym popiel nie u każdego ładnie wychodzi i czasami może dać efekt hm... przybrudzenia.

Ja własnie tak miałam, że u mnie farby z jakąkolwiek domieszką popielu np. .21 wychodziły ciemno, szaro-buro, brudo, bardzo brzydko. Dopiero jak przerzuciłam się na takie .20 ewentualnie .02 to efekt był czystszy , ładniejszy i jaśniejszy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 11:46   #4614
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wycofali moją ukochaną farbę Syossa Mroźny Blond może macie pomysly jakim kolorem/ inna farbą ją zastąpić ?
Ja bym sprawdziła Garnier Color Sensation srebrny jasny blond
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 11:53   #4615
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Marchewkowlosa Pokaż wiadomość
Ja bym sprawdziła Garnier Color Sensation srebrny jasny blond
miałam go przed Syossem i wyszły mi siwe/szare włosy
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 14:12   #4616
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
miałam go przed Syossem i wyszły mi siwe/szare włosy
Chciałabym szare Ja mam turbo żółty pigment, fioletowe tonery i płukanki pomagają, ale szybko się spierają. A farby wychodzą zbyt jasno i mam po prostu lekko popielaty blond, w którym raczej średnio mi do twarzy. Szukam ciemniejszego popielu, który wpadałby właśnie w szarości, nie w brązy (bo poziom 8 popielaty to u mnie już prawie brąz)
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 17:48   #4617
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 331
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Chciałabym szare Ja mam turbo żółty pigment, fioletowe tonery i płukanki pomagają, ale szybko się spierają. A farby wychodzą zbyt jasno i mam po prostu lekko popielaty blond, w którym raczej średnio mi do twarzy. Szukam ciemniejszego popielu, który wpadałby właśnie w szarości, nie w brązy (bo poziom 8 popielaty to u mnie już prauwie brąz)

To moze jakis podwojnie popielaty odcień? Albo kup sobie odzywke koloryzujaca ktora daje szary efekt np. Milk Shake odcień Grey. Po co niszczyć włosy. Możesz też kupić z Alfaparf pigment jest sam popielaty i go też możesz mieszać z odzywkami.


Żadne płukanki i odżywki czy szampony nie dadzą Ci długotrwałego efektu, zresztą farby też się wypłukują.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 12:47   #4618
asia077
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Wczoraj pierwszy raz pofarbowałam włosy w salonie fryzjerskim (baleyage). Poniżej prezentuję efekt przed i po. Fryzjerka doradziła mi baleyage (a nie sombre), bo dłużej będę mogła nosić włosy bez kolejnej wizyty u fryzjera (około 6-7 miesięcy w przypadku baleyage). Z racji, że włosy były naturalne i nie chcę ich za bardzo niszczyć został użyty słaby rozjaśniacz (6-tka). Efekt, który został uzyskany jest dla mnie za słaby (wolałabym jaśniejszy blond na większej ilości pasm). Oczywiście jeszcze toner się trochę wypłucze i włosy będą jaśniejsze, ale nie spodziewam się, ze uzyskam efekt, jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej. czy taki efekt był możliwy do uzyskania na moich naturalnych włosach za pomocą sombre i czy włosy byłyby wtedy zniszczone?

Jak najszybciej ewentualnie można wrócić do starego koloru?




Edytowane przez asia077
Czas edycji: 2019-10-20 o 18:24
asia077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 12:55   #4619
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
To moze jakis podwojnie popielaty odcień? Albo kup sobie odzywke koloryzujaca ktora daje szary efekt np. Milk Shake odcień Grey. Po co niszczyć włosy. Możesz też kupić z Alfaparf pigment jest sam popielaty i go też możesz mieszać z odzywkami.


Żadne płukanki i odżywki czy szampony nie dadzą Ci długotrwałego efektu, zresztą farby też się wypłukują.
Na razie czekam, aż spłucze się toner, potem będę odświeżać Gołebim popielem+szary pigment właśnie na wodzie poniżej 3% (test na pasemku dał piękny szary kolor, choć nie tak ciemny, jak bym chciała).
Na odżywki koloryzujące też zwrócę uwagę, dzięki.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 10:56   #4620
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez asia077 Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz pofarbowałam włosy w salonie fryzjerskim (baleyage). Poniżej prezentuję efekt przed i po. Fryzjerka doradziła mi baleyage (a nie sombre), bo dłużej będę mogła nosić włosy bez kolejnej wizyty u fryzjera (około 6-7 miesięcy w przypadku baleyage). Z racji, że włosy były naturalne i nie chcę ich za bardzo niszczyć został użyty słaby rozjaśniacz (6-tka). Efekt, który został uzyskany jest dla mnie za słaby (wolałabym jaśniejszy blond na większej ilości pasm). Oczywiście jeszcze toner się trochę wypłucze i włosy będą jaśniejsze, ale nie spodziewam się, ze uzyskam efekt, jak na zdjęciu zamieszczonym poniżej. czy taki efekt był możliwy do uzyskania na moich naturalnych włosach za pomocą sombre i czy włosy byłyby wtedy zniszczone?

Jak najszybciej ewentualnie można wrócić do starego koloru?






wyszły ładnie, naturalnie
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 08:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:00.