Licea w Katowicach - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-06, 15:42   #2611
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

.

Edytowane przez cococigarette
Czas edycji: 2014-03-24 o 17:22
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 16:43   #2612
Patronum
Przyczajenie
 
Avatar Patronum
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: Licea W Katowicach

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie związane z Paderewskim to proszę pisać, chętnie odpowiem
Patronum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 18:04   #2613
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez cococigarette Pokaż wiadomość
Mój znajomy przez pewien czas chodził do VI, bo żadne inne liceum w Katowicach go nie przyjęło po tym, jak został wyrzucony ze szkoły, także myślę, że to mówi samo za siebie Ale odbiegając od niego, słyszałam też od innych, że Długosz jest bardzo słaby, nie tylko pod względem poziomu nauki, jak i atmosfery (podobno dużo dresów, ogólnie nieciekawi ludzie).
Ja bym wybrała Paderewskiego na Twoim miejscu, bo znajomi chwalą i notabene sama się zastanawiam. A nad jakim profilem myślisz?
Ja właściwie w ogóle nie myślałam o Długoszu, bo też zbyt wiele dobrego nie słyszałam, ale zobaczyłam, że jest tam profil z angielskim, 2 językiem obcym i geografią na rozszerzeniu, co odpowiadało by mi najbardziej. W Paderewskim interesuje mnie profil lingwistyczno-hiszpański, a Ciebie?





Cytat:
Napisane przez Patronum Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś ma jakieś pytanie związane z Paderewskim to proszę pisać, chętnie odpowiem
Ja mam! Orientujesz się może ile jest godzin hiszpańskiego, od kiedy nie jest rozszerzony? Od której zaczynają się lekcje i o której najpóźniej kończą? Z góry dzięki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 18:06   #2614
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Black_Swan16 Pokaż wiadomość
W statucie tak pisze :3
Wiesz może ktoś ile trzeba mieć punktów mniej więcej żeby dostać się do klasy E lub D w Mickiewiczu ? ;>
http://egzaminy.edu.pl/
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:12   #2615
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

.

Edytowane przez cococigarette
Czas edycji: 2014-03-24 o 17:22
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 13:43   #2616
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez cococigarette Pokaż wiadomość
Kiedyś zastanawiałam się nad tym profilem, bo też jestem językowcem, ale jakoś niespecjalnie lubię j. hiszpański i raczej nie chciałoby mi się tyle go uczyć. Najsensowniejsza w moim przypadku byłaby klasa humanistyczno-artystyczna, ale mi się zmieniają pomysły co miesiąc, więęęc

Tak btw czy był ktoś na dniach otwartych w Koperniku? Bo trochę dziwnie to zrobili, jakoś wcześnie w porównaniu z innymi liceami (15 lutego) i przegapiłam
Ja kiedyś chciałam iść do humanistyczno-medialnej, ale potem poczułam miłość do angielskiego i poczułam zdanie
Faktycznie dziwne, że w Koperniku tak wcześnie były

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 15:44   #2617
ada68111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Ephel Brandir Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś przyblizyć nam co jest tego przyczyną?
Nudno jest, poza festiwalem teatralnym prawie nic sie nie dzieje..
ada68111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-10, 20:10   #2618
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

Ok, to takie info dla wszystkich, jeżeli chodzi o regulamin rekrutacji 2014/2015:

1) Mickiewicz- http://mickiewicz.katowice.pl/page420.aspx
2) Kopernik- http://www.kopernik.katowice.pl/file...lamin-2014.pdf
3) Paderewski- http://www.xlo.pl/dokumenty/rekrutac...-2014-2015.pdf
4) Konopnicka- http://www.nasza-szkola.pl/rekrutacja/rekrutacja.html
5) Skłodowska- http://8lo.pl/files/WARUNKI%20REKRUT...02014-2015.pdf
6) Maczek- http://maczek.edu.pl/index.php/rekrutacja1

Pewnie większość już sobie ogarnęła, ale stwierdziłam, że fajnie będzie zebrać to wszystko w jednym miejscu.
Jeżeli pominęłam jakieś liceum to pisać, poprawię.

I dni otwarte (zgodnie z wyższymi numerkami):

1) Nie ma informacji
2) Już były, 15 lutego
3) Nie ma informacji
4) 29 kwietnia 2014 o godzinie 13:00
5) 4 kwietnia 2014, godz. 12.00- 16.00
6) 11 kwietnia 2014, godz. 15.00- 17.30

Później będę edytować, jak tylko się dowiem.
Mam nadzieję, że komuś się przyda

Edytowane przez cococigarette
Czas edycji: 2014-03-10 o 20:14
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:50   #2619
Patronum
Przyczajenie
 
Avatar Patronum
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Ja właściwie w ogóle nie myślałam o Długoszu, bo też zbyt wiele dobrego nie słyszałam, ale zobaczyłam, że jest tam profil z angielskim, 2 językiem obcym i geografią na rozszerzeniu, co odpowiadało by mi najbardziej. W Paderewskim interesuje mnie profil lingwistyczno-hiszpański, a Ciebie?







Ja mam! Orientujesz się może ile jest godzin hiszpańskiego, od kiedy nie jest rozszerzony? Od której zaczynają się lekcje i o której najpóźniej kończą? Z góry dzięki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dobrze się składa bo właśnie jestem w 1a Teraz mamy 3 godziny hiszpańskiego i z tego się orientuje w przyszłych klasach również tak jest. Niestety w przeciwieństwie do klasy 2a mamy rozszerzony polski i z tego powodu tego hiszpańskiego jest tak mało. W 2 klasie dochodzi nam literatura hiszpańska(chyba 3 lekcje tygodniowo) prowadzona z tą samą panią, jeśli zdecydujesz się na tą klasę będzie ona twoją wychowawczynią. Na pewno nie jest moją ulubienicą, ale jeśli jej nie podpadniesz to nie jest tak źle ;p .
W sumie podoba mi się mój plan, choć mogło by być na 9 w poniedziałek ;p . Mamy dwa razy na 8, dwa razy na 9 i raz na 10. Przeważnie kończymy 14;30, ale jak jesteś na etyce to w szkole musisz siedzieć do 16;20.
Patronum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 13:20   #2620
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Patronum Pokaż wiadomość
Dobrze się składa bo właśnie jestem w 1a Teraz mamy 3 godziny hiszpańskiego i z tego się orientuje w przyszłych klasach również tak jest. Niestety w przeciwieństwie do klasy 2a mamy rozszerzony polski i z tego powodu tego hiszpańskiego jest tak mało. W 2 klasie dochodzi nam literatura hiszpańska(chyba 3 lekcje tygodniowo) prowadzona z tą samą panią, jeśli zdecydujesz się na tą klasę będzie ona twoją wychowawczynią. Na pewno nie jest moją ulubienicą, ale jeśli jej nie podpadniesz to nie jest tak źle ;p .
W sumie podoba mi się mój plan, choć mogło by być na 9 w poniedziałek ;p . Mamy dwa razy na 8, dwa razy na 9 i raz na 10. Przeważnie kończymy 14;30, ale jak jesteś na etyce to w szkole musisz siedzieć do 16;20.
Dzięki za odpowiedź Szkoda, że już właśnie hiszpański nie jest rozszerzony, ale jeśli w drugiej klasie są jeszcze te zajęcia z literatury, to wychodzi chyba 6h w tygodniu? Jak w ogóle oceniasz naukę hiszpańskiego?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:42   #2621
Patronum
Przyczajenie
 
Avatar Patronum
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Szkoda, że już właśnie hiszpański nie jest rozszerzony, ale jeśli w drugiej klasie są jeszcze te zajęcia z literatury, to wychodzi chyba 6h w tygodniu? Jak w ogóle oceniasz naukę hiszpańskiego?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tak 6 godzin tygodniowo Hiszpański bardzo mi się podoba! W wielu krajach możesz się nim posługiwać i jest podobny do polskiego, co czyni go łatwym. Trzeba się tylko systematycznie uczyć ,w sumie jak każdy język . Ze względu na nasz profil, mamy organizowane różne debaty, spektakle czy wyjście do kina na tydzień hiszpański w Światowidzie.
Patronum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-15, 23:44   #2622
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez Patronum Pokaż wiadomość
Tak 6 godzin tygodniowo Hiszpański bardzo mi się podoba! W wielu krajach możesz się nim posługiwać i jest podobny do polskiego, co czyni go łatwym. Trzeba się tylko systematycznie uczyć ,w sumie jak każdy język . Ze względu na nasz profil, mamy organizowane różne debaty, spektakle czy wyjście do kina na tydzień hiszpański w Światowidzie.
Wow! Coraz bardziej zaczyna mi się podobać

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 15:00   #2623
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

Które liceum ma najlepsze klasy humanistyczne? Szczególnie zależy mi na dobrym nauczycielu od j.polskiego.
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 19:04   #2624
viveremilitareest
Przyczajenie
 
Avatar viveremilitareest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5
GG do viveremilitareest
Dot.: Licea W Katowicach

dziewczyny, macie już wybrane szkoły? Za chwilę egzaminy ;o stresujecie się?
viveremilitareest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 00:09   #2625
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez viveremilitareest Pokaż wiadomość
dziewczyny, macie już wybrane szkoły? Za chwilę egzaminy ;o stresujecie się?
Ja mam wybrane Jak na razie się nie stresuję, ale zobaczymy co będzie we wtorek

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 12:59   #2626
ada68111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: Licea W Katowicach

Mam pytanie nie z tej beczki trochę..
Gdzie znajdę wymagania na dany kierunek na studia oraz informacje o wykładach otwartych i wydarzeniach, warsztatach?
ada68111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 16:01   #2627
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

Hej dziewczyny, i jak tam po egzaminach?)
Wiecie już gdzie idziecie?
Ja stawiam na Kopernika, klasa dziennikarska- są tu osoby myślące o tym profilu?

Edytowane przez cococigarette
Czas edycji: 2014-04-28 o 16:04
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 10:15   #2628
totalniementalnie
Przyczajenie
 
Avatar totalniementalnie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea W Katowicach

Halo, halo

Jestem w trakcie wyboru liceum. Rozmyślam nad Kopernikiem- klasa dziennikarska... czy ktoś wie coś na temat tej szkoły? Odradzacie czy polecacie? Czy ktoś się tam wybiera?
totalniementalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 19:08   #2629
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez totalniementalnie Pokaż wiadomość
Halo, halo

Jestem w trakcie wyboru liceum. Rozmyślam nad Kopernikiem- klasa dziennikarska... czy ktoś wie coś na temat tej szkoły? Odradzacie czy polecacie? Czy ktoś się tam wybiera?
Haha, patrz wyżej: ) Ale podłączam się do pytania, bo szczerze mówiąc mało jest tutaj o tym liceum, a słyszałam różne opinie.
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 20:15   #2630
totalniementalnie
Przyczajenie
 
Avatar totalniementalnie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea W Katowicach

Niestety nie jestem z Katowic, a jedyna szkoła o której się najwięcej mówi to "mickiewicz". Cococigarette- co słyszałaś o Koperniku? Słyszałam, że wszystko kręci się wokół klasy francuskiej :/
totalniementalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:52   #2631
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

Ja własnie też nie jestem z Katowic i nie mam tam za dużo znajomych, także trochę ciężko mi było zdobyć jakieś konkretnie opinie, a jak już to same nieciekawe. O tym, że wszystko kręci się wokół klasy francuskiej słyszałam, a co do klasy dziennikarskiej to podobno mało realizują z tego programu, który jest wypisany na stronie. Nauczyciele jedni bardzo fajni, drudzy nie, ale to chyba jak w każdej szkole. Jeżeli chodzi o ludzi to ktoś mi mówił, że słabo (ponoć mają problemy z narkotykami i takie tam) i, że poziom spadł, co widać w sumie porównując ranking z 2013 do tego z 2014.
Oczywiście to mogą być plotki, co człowiek to inne zdanie, ale jakoś te negatywne przeważają niestety.
Mimo tego, liczę, że ktoś się odezwie i trochę przybliży, jak to faktycznie wygląda.
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:51   #2632
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

O Koperniku to różne opinie są. Ale coś chyba na rzeczy jest. Bo np. są tacy co chodzili czy jeszcze chodzą do gimnazjum a nie chca słyszeć żeby dalej tam do LO chodzić, Koniec z Kopernikiem a zwłaszcza z nauczycielami,mówią.
Też słyszałam że klasy francuskie są tam na 1-szym miejscu.To mnie jednak nie dziwi,przecież są szkołą dwujęzyczną.Tak samo przecież w Konopnickiej klasa hiszpańska jest najwazniejsza. W Koperniku klasy ścisłe też są podobnież dobre,a dziennikarska to tak jak wyżej kolezanka mówi. nie wiele z tego co na stronie szkoły jest realizowane. Wydaje mi się że uczniowie też nie są tu bez "winy".
A dilerka koło szkoly ma się w najlepsze,szkoła o tym wie ,ale że nie jest to na jej terenie... Koło Mickiewicza jest to samo .
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 09:58   #2633
totalniementalnie
Przyczajenie
 
Avatar totalniementalnie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea W Katowicach

Interesuje mnie szkoła z dobrym poziomem- zależy mi, aby maturę zdać z jak najlepszym wynikiem.... Jako, że jestem humanistką trudno mi znaleźć szkołę odpowiednią, aby się rozwijać. Zastanawiam się nad mickiewiczem. Wiele opinii już na temat tego liceum słyszałam, a to, że wyścig szczurów, że bez korepetycji nie masz prawa zdać, a to ludzie nieciekawi. Chcę się czegoś nauczyć, ale też chcę mieć trochę czasu dla siebie, co polecalibyście wybrać?
totalniementalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 12:21   #2634
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

totalniementalnie - widzę, że borykasz się z tymi problemami, co ja. Również jestem humanistką i, niestety, mamy najgorzej Wielokrotnie rozmawiałam z moją nauczycielką od polskiego o tych wszystkich szkołach i powiedziała mi, że to bez różnicy, którą wybiorę, bo wszędzie jest ten sam poziom z przedmiotów humanistycznych. Ogólnie, na Śląsku nie ma dobrego liceum pod tym względem.
Poza tym to, że pójdziesz do szkoły, która jest rzekomo uważana za prestiżową itp. nie gwarantuje Ci bardzo dobrych wyników z matur, pamiętaj o tym Jak ktoś chce je dobrze napisać, to zrobi to będąc w każdej szkole.
Ja osobiście do Mickiewicza bym się nigdy nie wybrała, z mojego gimnazjum idzie tam co roku ta najgorsza ekipa. Ale jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na atmosferze i ludziach, a głównie na nauce to myślę, że dasz radę. Co do wyścigu szczurów to jest, ale chyba największy na biol-chemie. Nie wiem w ogóle, jak tam klasa humanistyczna stoi, a tak właściwie historyczno‑politologiczn o‑prawna (co za nazwy teraz wymyślają ), bo nie mam w niej żadnych znajomych.

Cytat:
Napisane przez totalniementalnie Pokaż wiadomość
Chcę się czegoś nauczyć, ale też chcę mieć trochę czasu dla siebie, co polecalibyście wybrać?
Z tego, co wiem, taką szkołą jest Słowak w Chorzowie. Sporo się uczą i podobno fajna atmosfera, nie ma takiej presji. Ale to zależy, gdzie mieszkasz, bo możesz mieć dojazd kiepski
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 17:07   #2635
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

totalniementalnie podobno dobre warunki do indywidualnego rozwoju sa własnie w Chorzowie. A myślałas o Paderewie w Katowicach?

cococigarette napisala
"Ja osobiście do Mickiewicza bym się nigdy nie wybrała, z mojego gimnazjum idzie tam co roku ta najgorsza ekipa"

Ode mnie to tylko 2 osoby sie wybierają laureaci poza tym średnia powyżej 5,5
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 18:26   #2636
totalniementalnie
Przyczajenie
 
Avatar totalniementalnie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea W Katowicach

Chorzów w moim przypadku nie wchodzi w grę. :< Co do Paderewa- nie myślałam o tej szkole, ale słyszałam wiele dobrego. Sprawdziłam i jestem zdziwiona, że jest tyle klas humanistycznych xD

Cococigarette, Ephel Brandir- jakie są wasze typy jeżeli chodzi o szkoły pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru?
totalniementalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 19:17   #2637
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

Cytat:
Napisane przez totalniementalnie Pokaż wiadomość
Chorzów w moim przypadku nie wchodzi w grę. :< Co do Paderewa- nie myślałam o tej szkole, ale słyszałam wiele dobrego. Sprawdziłam i jestem zdziwiona, że jest tyle klas humanistycznych xD

Cococigarette, Ephel Brandir- jakie są wasze typy jeżeli chodzi o szkoły pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru?
Marzeniem moim byłoby dostac się do Paderewskiego lub Chorzowa,mógłby też być PIK ale to na trzecim miejscu. Pytalam się ludzi z forum o te szkoły.Opinie jak wiadomo rozbieżne. To marzenia ale ja jestem realistką. Progi punktowe jak na razie nie dla mnie,patrząc na ubiegly rok.Wg tego co sie zanosi na koniec roku to miałabym szanse chyba do VII LO lub V w Katowicach oczywiście.Ale tu dojazd bylby problemem. Nie rozważam technikum ani szkoly zawodowej,nie mam pomyslu na siebie za kilka lat.
Jak na razie (ale zaznaczam że są to szkoly jak mi sie wydaje na moje mozliwości) to rozważam : LO im Matejki w Siemianowicach, Sienkiewicz i Dlugosz w Katowicach.
Szukam i pytam o te szkoły na forum ale zero odzewu. Najslabsze to chyba są z tego te w Katowicach,na stronie szkół nie ma nic odnośnie sukcesów,konkursów przedmiotowych,zdnych matur.
Zobacze ostatecznie juz jak się będziemy logować jakie będą limity punktowe itd
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 19:32   #2638
cococigarette
Przyczajenie
 
Avatar cococigarette
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 23
Dot.: Licea W Katowicach

Ephel Brandir- a o jakim profilu myślisz tak w ogóle? VIII LO to typowo ścisła szkoła, o V i VII nic nie wiem, tu się przyznam. Długosz to chyba najgorsze liceum, jakie mogłabyś wybrać, naprawdę, odradzam. Poziom straasznie słaby, a większość ludzi to typowe dresy (nie generalizuję, ale tak znajomi opowiadali).
Brałaś pod uwagę np. Maczka? Słyszałam, że okej atmosfera, wyniki nie takie złe. Chyba nietrudno się tam dostać, tak samo z Paderewskim, chociaż jest to trochę oblegana szkoła. A może nie będzie tak źle, liczyłaś sobie mniej więcej ile będziesz miała punktów do rekrutacji? Teraz można powalczyć o lepsze oceny, jeszcze jest dużo czasu.
totalniementalnie- mogę spytać skąd jesteś? Do Paderewy dojazd jest bardzo fajny, z Kopernikiem jest problem, bo jest na, no powiedzmy szczerze, zadupiu XD
Nie mam pojęcia, jaką szkołę wybrać, a do 12 zostało tylko 10 dni.
cococigarette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 20:05   #2639
Ephel Brandir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Licea W Katowicach

Kopernik na zadupiu???
Tak wiem, Skłodowska to ścisla szkoła,al jest tam klasa "b". Najbardziej się jednak widze na profilu humanistycznym z geografią jesli będzie taki wybór. Też malo co wiem na temat V i VII ale tam nie idę (dojazd).
Maczek odpada,ta szkoła od razu nie zrobila na mnie wrażenia jakos tak sztywno na pokaz jakby jest. Nie wiem nie znam osobiście stamtąd nikogo.Byłam na dniach otwartych i stwierdzilam że to nie to. A łatwo chyba nie jest się mimo wszystko dostać. Kiedys pisałam z dziewczyną która tam chyba jeszcze chodzi i żalowała
wyboru. Ale z mojej klasy sporo osób sie tam wybiera,bynajmnie takie mają plany.
Długosz w nieciekawej okolicy,Szopienice-moze dlatego tak jest. Jak tam bylam to dali do zrozumienia żeby sie nie przejmować punktami bo praktycznie każdego przyjmują bo niz demograficzny itp. Pomyslalam sobie że pewnie latwo się tam dostac ale utzrymac trudniej.Z tego co mówisz o poziomie nauczania to pewnie na lajciku przejdzie sie ta szkołę. Dalej nie mam informacji na temat Dlugosza z 1-szej ręki.
Ephel Brandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 07:23   #2640
magdamagdalena6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: Licea W Katowicach

Już niedługo kończę pierwszą klasę w Mickiewiczu. Jestem na biol-chemie, ale chętnie mogę udzielić informacji o innych profilach. Jakby co, to piszcie na priv.
magdamagdalena6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-24 22:37:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.