Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-26, 20:13   #1201
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Nie trzeba, zwyczajnie piszę jak ja to widzę. To tylko moja perspektywa, nie jestem sama w tym wątku przecież.
Spoko
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 20:19   #1202
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Temat już się chyba skończył. Pomysł, że trzeba mieć jakiś specjalny talent, żeby móc sprzątać, jest dla mnie zbyt kosmiczny, żeby mi się chciało z nim spierać.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 20:25   #1203
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Temat już się chyba skończył. Pomysł, że trzeba mieć jakiś specjalny talent, żeby móc sprzątać, jest dla mnie zbyt kosmiczny, żeby mi się chciało z nim spierać.
Nie tyle talent, co po prostu dryg. Talent jest wyżej.
No i łokej, Ty myślisz swoje, ja myślę swoje. Na tym też można zakończyć dyskusję.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 20:37   #1204
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karla Electra Chwal się jak tam po pierwszym tygodniu Wrócimy na właściwe tory z tym wątkiem
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 20:42   #1205
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Karla Electra Chwal się jak tam po pierwszym tygodniu Wrócimy na właściwe tory z tym wątkiem
Właśnie, właśnie
Przy całej mojej sympatii do dyskutujących Dziewczyn, już to się zrobiło nudne
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 20:46   #1206
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Właśnie, właśnie
Przy całej mojej sympatii do dyskutujących Dziewczyn, już to się zrobiło nudne
Powiem Wam, że i ja się zmęczyłam. Taka dyskusja pochłania duże zasoby energii
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 20:53   #1207
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Popieram wniosek. Ileż można w kółko pisać i czytać to samo. niech se każdy myśli i robi swoje, w najgorszym wypadku zrobi tylko sobie kuku

Mi mija miesiąc pracy i powiem wam, że wyjątkowo spokojnie mi ten czas płynie. Powoli się rozkręcaja moje obowiązki, nie mam presingu i nie jestem zawalony póki co, zaznajamiam się z ludźmi dookoła. Ogólnie jest ok
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-26, 22:15   #1208
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Karla Electra Chwal się jak tam po pierwszym tygodniu Wrócimy na właściwe tory z tym wątkiem
Bez szału. Zrobiłam już łącznie jakieś 900 kopert. Dzisiaj w kuchni zagadała mnie kobieta, u której byłam w pierwszej kolejności po zatrudnieniu mnie i cóż... Powiedziała mi, że nadal są problemy z podpięciem mnie do SAPa ale jak tylko czegoś się dowie to mi przekaże i odpowiednie wnioski już poszły. Przełożonej nie widziałam od dwóch dni więc gdy nie odebrała telefonu napisałam jej smsa, że w związku z brakiem dostępów będę jutro w tych godzinach w drugim dziale na kopertach a w poniedziałek chcę przyjść na 8h pracy. Odpisała że ok i podziękowała za informację, Może jest tak zajęta projektem i stąd mam mało kontaktu z nią.
Dopóki są te koperty mam jakiekolwiek zajęcie na te 4h i mija mi szybciej, niż na czytaniu dokumentacji w kółko. No i mają tam lepiej wyposażoną kuchnię z dużym ekspresem do kawy ziarnistej i czekolady. Jedna dziewczyna zaoferowała mi pomoc z drzwiami dopóki nie otrzymam swojej karty a druga słysząc o mojej chorobie zaoferowała mi wczoraj swoją witaminę C, więc miło z ich strony. Faceci za to nawet się nie przedstawili pierwszego dnia i traktują mnie jak powietrze.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2019-09-26 o 22:24
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 22:46   #1209
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87203570]Ale z czym ma mi być lepiej?
Ja nie mam problemu z tym, że uważasz, że predyspozycje nie mają znaczenia przy tzw. zwykłych pracach. Ja tylko się z tym nie zgadzam. To Ty najwyraźniej nie akceptujesz tego, że się z tym nie zgadzam.
Ja nie mówię na pewno, że masz coś do przepracowania, napisałam wyraźnie, że tylko domniemam, a to jest różnica.
Skoro nie masz żadnego problemu związanego z pracą zawodową, to tym bardziej powinnaś spokojnie odpowiadać, a nie tak gwałtownie, czy insynuuować, że ja komuś chcę zaszkodzić.


Najpierw piszesz, że predyspozycje nie mają żadnego znaczenia przy zwykłych pracach, potem, że jednak jest coś, co zadecyduje, że jeden szybciej załapie, drugi wolnie. To są właśnie predyspozycje.
To nie jest nic abstrakcyjnego ani wydumanego. To inaczej zdolności/uzdolnienia, które z grubsza każdy posiada, często nie zdając sobie z tego sprawy.
Predyspozycje nie oznacza odrazu "geniuszu". Predyspozycje oznaczają tylko, że możesz stac się w czymś świetny, jeśli bedziesz je rozwijać.

Już wyjaśniałam, dlaczego działałam sobie na szkodę, żeby już nie używać takich wielkich słów jak "krzywdzenie".
Nikomu nie odradzam podjęcie pracy, mówię tylko, żeby sobie przemyśleć czy się w tym człowiek odnajdzie. No wiadomo, że bez sprawdzenia się nie dowiesz. Ale też jak dobrze wiesz, że np. jesteś z natury raczej powolna, a idziesz gdzieś, gdzie wiesz, że jest wymagana praca na akord, to z dużym prawdopodonieństwem nie będziesz nadążać, a w każdym razie będzie ci o wiele trudniej niż osobie energicznej.[/QUOTE]
Ok, niech będzie ma się predyspozycje i to dla mnie nadal nic nie zmienia. A nie lubię jak się komus podcina skrzydła, ja zawsze słyszałam, że mogę robić co chce, nawet jak sama w to nie wierzyłam
Cytat:
Napisane przez lilly_vanilli Pokaż wiadomość
Kafkazmlekiem, mogłabyś mi nakreślić, czym jest rekrutacja wewnętrzna, pierwszy raz spotykam się z tym terminem? Co do stażu to jakieś 2 lata temu mieli jakąś ofertę, tylko, że darmowego, i wtedy zatrudniali najlepszych. Na chwilę obecną zależy mi na czymś za co mi zapłacą.

Genralnie niezła dyskusja się wywiązała. Tak, czy siak i tak zamierzam wysłać cv, bo mnie to już dręczy od jakiegoś czasu. Najwyżej wywalą moje cv do kosza.
Próbuj, dobrze robisz. Nie ma czego się bać. Ja bym jednak zadzwoniła wcześniej.
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
lilly_vanilli rekrutacje wewnętrzne to są takie wewnętrzne ogłoszenia o pracę, które nie wychodzą poza firmę, nie znajdziesz ich na portalach, bo one mają na celu rozwój pracowników/ruch w strukturze, ale nie spotkałam się jeszcze, żeby w takiej rekrutacji wykluczali na przykład kogoś poleconego spoza firmy. Więc może jakby dowiedzieć się u kadr, czy nie mają jakichś takich wakatów albo (płatnych) staży, to kto wie
Wyślij koniecznie, potem będziesz chodzić i myśleć, czemu nie wysłałaś, a może jeszcze wysłać, a może nie

A propo predyspozycji, to chyba coś w tym jest, mimo, że jestem zwolennikiem podejścia, że wszystkiego można się nauczyć.
Ja na przykład nie ogarniam liczb. No nie umiem i już. Nie "widzę" ich, jak mam jakieś obliczenia wykonać w głowie, takie trochę bardziej skomplikowane to zaczynam mieć taki chaos myśli, że nie jestem w stanie.
Ale nie przeszkadza mi to wysłać CV do firmy, na którą poluję od dawna i która mi podziękowała na początku roku po dwóch długich etapach rekrutacji, na stanowisko analityczne. Chyba tylko z czystej przekory ale kto wie, kto wie może i bym się odnalazła
Też myślałam kiedyś, że nie ogarniam liczb i nauk ścisłych i okazało się po 20 latach, ze jestem w tym niezła.
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale my tu cały czas rozmawiamy o pracach w biurze, w których się siedzi i klepie w komputer, a nie o tańcu w balecie czy o śpiewaniu w operze. Poza takimi skrajnymi przypadkami typu trudno być korektorem, jak się ma dysortografię, to jednak większości z tych prac można się raczej nauczyć, bo to nie jest rocket science.
No dokładnie. Zaraz się dowiem, że do sprzedaży w żabce też trzeba mieć uzdolnienia.
Ale chyba ostatni post rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Sorry, nie widziałam waszych ostatnich postów, bo odpaliłam cytaty kilka godzin temu i teraz dopiero odpisałam (często tak robię)

Amazoniak fajnie, że ci się wiedzie w nowej pracy.

Karla, ciesz się, że ci narazie płacą za klejenie kopert, jeszcze zatesknisz za taka prosta robota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-26, 22:58   #1210
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ok, niech będzie ma się predyspozycje i to dla mnie nadal nic nie zmienia. A nie lubię jak się komus podcina skrzydła, ja zawsze słyszałam, że mogę robić co chce, nawet jak sama w to nie wierzyłam

Próbuj, dobrze robisz. Nie ma czego się bać. Ja bym jednak zadzwoniła wcześniej.

Też myślałam kiedyś, że nie ogarniam liczb i nauk ścisłych i okazało się po 20 latach, ze jestem w tym niezła.
No dokładnie. Zaraz się dowiem, że do sprzedaży w żabce też trzeba mieć uzdolnienia.
Ale chyba ostatni post rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Sorry, nie widziałam waszych ostatnich postów, bo odpaliłam cytaty kilka godzin temu i teraz dopiero odpisałam (często tak robię)

Amazoniak fajnie, że ci się wiedzie w nowej pracy.

Karla, ciesz się, że ci narazie płacą za klejenie kopert, jeszcze zatesknisz za taka prosta robota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Źle to odbierasz Właśnie jak zdasz sobie sprawę że swoich zdolności, to wtedy możesz naprawdę "rozwinąć skrzydła". Takie jest moje subiektywne odczucie. I to by było na tyle z mojej strony.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-09-26 o 23:06
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 04:46   #1211
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Bez szału. Zrobiłam już łącznie jakieś 900 kopert. Dzisiaj w kuchni zagadała mnie kobieta, u której byłam w pierwszej kolejności po zatrudnieniu mnie i cóż... Powiedziała mi, że nadal są problemy z podpięciem mnie do SAPa ale jak tylko czegoś się dowie to mi przekaże i odpowiednie wnioski już poszły. Przełożonej nie widziałam od dwóch dni więc gdy nie odebrała telefonu napisałam jej smsa, że w związku z brakiem dostępów będę jutro w tych godzinach w drugim dziale na kopertach a w poniedziałek chcę przyjść na 8h pracy. Odpisała że ok i podziękowała za informację, Może jest tak zajęta projektem i stąd mam mało kontaktu z nią.
Dopóki są te koperty mam jakiekolwiek zajęcie na te 4h i mija mi szybciej, niż na czytaniu dokumentacji w kółko. No i mają tam lepiej wyposażoną kuchnię z dużym ekspresem do kawy ziarnistej i czekolady. Jedna dziewczyna zaoferowała mi pomoc z drzwiami dopóki nie otrzymam swojej karty a druga słysząc o mojej chorobie zaoferowała mi wczoraj swoją witaminę C, więc miło z ich strony. Faceci za to nawet się nie przedstawili pierwszego dnia i traktują mnie jak powietrze.
Też nie jestem zawalona robota więc sama sobie organizuje pracę, przygotowuje sobie Excela z info o moich dostawcach 2 dni bez przełożonego to niewiele, ja ze swoim miałam kontakt po 2 tyg, dłuższą rozmowę na skypie bo jest zagranica, ogólnie wprowadza mnie koleżanka na rownorzadnym stanowisku. Odnosnie traktowania jak powietrze, to z czasem cześć ludzi sie otwiera, ale niektórzy nadal mnie mijają bez słowa nawet na mnie nie patrząc. Ja tam mówię cześć wszystkim jak wchodzę, jak nie odp to ich sprawa

Jak się lepiej czujesz na kopertach to siedź tam ile sie da. Jak cie przełożona będzie potrzebować to cie znajdzie
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 06:11   #1212
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Karla Electra a Ty na razie pracujesz po 4 godzinny dziennie? Mam nadzieję, że wkrótce dostaniesz dostępy i dadzą Ci inne zajęcia Jest koniec miesiąca, może szefowa ma jakieś spotkania zarządu, podsumowanie projektów czy coś, dlatego jeszcze się z Tobą porządnie nie skontaktowała
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 06:51   #1213
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

No wiem, że jeszcze za tym zatęsknię. Dlatego kleję póki mogę, i tak nie mam nic innego do roboty.
Jak wchodzę albo wychodzę z działu też wszystkim mówię na powitanie i pożegnanie. W tym tygodniu pracuję po 4h, bo jeszcze nie mam studiów a umówiliśmy się na pół etatu. Więc codziennie jestem tylko po 4. Tego smsa bardziej wysłałam żeby było, że jestem ten czas w pracy i żeby może coś zorganizowała na poniedziałek. W systemie nigdzie nie ma ,,śladu" po mojej obecności, skoro nie mam karty. Tylko to mnie martwi.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 09:24   #1214
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Możecie się śmiać, ale w każdej pracy w zawodzie w której byłam, wchodzi się i podaje każdemu reke Na początku mnie to drażniło, w open space wszystkich trzeba obejść, (w sumie jak osobno siedziwlismy to tez wypadalo) ale później się przyzwyczaiłam. Jak siedzielismy w osobnych biurach, to jeszcze niektorzy mieli pretensje, ze nie rano sie nie przyszlo np. w pospiechu. Ciekawe jak będzie w nowej pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 09:30   #1215
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Możecie się śmiać, ale w każdej pracy w zawodzie w której byłam, wchodzi się i podaje każdemu reke Na początku mnie to drażniło, w open space wszystkich trzeba obejść, (w sumie jak osobno siedziwlismy to tez wypadalo) ale później się przyzwyczaiłam. Jak siedzielismy w osobnych biurach, to jeszcze niektorzy mieli pretensje, ze nie rano sie nie przyszlo np. w pospiechu. Ciekawe jak będzie w nowej pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w jednej z poprzednich prac tez tak było, ale robili tak tylko mężczyźni tj wchodzili i każdemu podawali rękę.
W obecnej witamy się tylko na „cześć” (tylko szef podaje nam rękę jak przychodzi), ale jest jeden kolega z innego pokoju który przychodzi codziennie się przywitać i moim kolegom z działu podaje rękę, a mnie nie.
W jeszcze poprzedniej pracy nikt nikomu nie podawał na co dzień ręki, tylko na „cześć” i chyba taka formę przywitania preferuje.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 09:31   #1216
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Oo mnie też to podawanie ręki każdemu śmieszy i denerwuje. Jeszcze w poprzedniej pracy było ok, bo przychodzilam jako druga i w dziale było osiem osób. A teraz open space, ponad 20 osób. Ja mówię głośne cześć i siadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 10:20   #1217
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja pewnie w poniedziałek będę musiała podać każdemu w open space.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 10:26   #1218
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Ja pewnie w poniedziałek będę musiała podać każdemu w open space.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy pierwszym spotkaniu (Poznaniu się) pewnie tak
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 10:58   #1219
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

W zeszłym miesiącu wysłałam sporo cv, nie było żadnego odzewu. Pojechałam na tydzień na wakacje i dostałam maila z zaproszeniem na rozmowę od firmy do której najbardziej chciałam startować - na dzisiaj. A dopiero jutro wracam do Polski napisałam do nich, czy mogłabym przyjść na tą rozmowę w innym terminie, zaproponowałam poniedziałek lub wtorek i mi odpisali że będzie możliwość przełożenia rozmowy na poniedziałek pod warunkiem, że rekrutacja nie zakończy się dziś.
Oprócz tego mam w przyszłym tygodniu dwie inne rozmowy, no ale na tej najbardziej mi zależało :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 11:03   #1220
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Jaka rekrutacja kończy się ledwo co się zaczęła głowa do góry na pewno będziesz mogła przyjść, tylko musisz się chyba przed 16 przypomnieć
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 11:05   #1221
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez zuzka0 Pokaż wiadomość
W zeszłym miesiącu wysłałam sporo cv, nie było żadnego odzewu. Pojechałam na tydzień na wakacje i dostałam maila z zaproszeniem na rozmowę od firmy do której najbardziej chciałam startować - na dzisiaj. A dopiero jutro wracam do Polski napisałam do nich, czy mogłabym przyjść na tą rozmowę w innym terminie, zaproponowałam poniedziałek lub wtorek i mi odpisali że będzie możliwość przełożenia rozmowy na poniedziałek pod warunkiem, że rekrutacja nie zakończy się dziś.
Oprócz tego mam w przyszłym tygodniu dwie inne rozmowy, no ale na tej najbardziej mi zależało :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A to dziwna praktyka, serio, żeby jeden dzień robił aż taka różnice, jak mogą mieć co najmniej jednego sensownego kandydata więcej? Co to za stanowisko?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 12:06   #1222
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
U mnie w jednej z poprzednich prac tez tak było, ale robili tak tylko mężczyźni tj wchodzili i każdemu podawali rękę.
W obecnej witamy się tylko na „cześć” (tylko szef podaje nam rękę jak przychodzi), ale jest jeden kolega z innego pokoju który przychodzi codziennie się przywitać i moim kolegom z działu podaje rękę, a mnie nie.
W jeszcze poprzedniej pracy nikt nikomu nie podawał na co dzień ręki, tylko na „cześć” i chyba taka formę przywitania preferuje.
A jak się z tym czujesz? Bo nie wiem czy bym chciała być tak pominięta... Dla mnie to jest chyba jeszcze dziwniejsze, jak sami mężczyźni się witają xD
Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Oo mnie też to podawanie ręki każdemu śmieszy i denerwuje. Jeszcze w poprzedniej pracy było ok, bo przychodzilam jako druga i w dziale było osiem osób. A teraz open space, ponad 20 osób. Ja mówię głośne cześć i siadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A inni podają tę rękę?
U mnie podawalo 100% ludzi, więc nie byli o tym mowy, żeby zaprzestać rytuału. A czasami wolałam przyjść 10 minut szybciej, żeby nie robić obchodu, tylko żeby do mnie przychodzili.
Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Jaka rekrutacja kończy się ledwo co się zaczęła głowa do góry na pewno będziesz mogła przyjść, tylko musisz się chyba przed 16 przypomnieć
Dziwne. Może liczą, że przyjdzie ktoś tak świetny, że im opadną szczęki. Albo wredna osoba chce podtrzymać kandydata w niepewności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 12:39   #1223
zuzka0
Zakorzenienie
 
Avatar zuzka0
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 391
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
A to dziwna praktyka, serio, żeby jeden dzień robił aż taka różnice, jak mogą mieć co najmniej jednego sensownego kandydata więcej? Co to za stanowisko?


Zwykła biurowa w biurze ubezpieczeń. Myślę, że chcą mieć kogoś od początku października i dlatego się spieszą. No nie wiem, napisze do nich w poniedziałek kolejnego maila. Czy czekać, aż się sami odezwą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
W górach nie ma granic, tam szuka się wolności. — Krzysztof Wielicki
zuzka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 12:53   #1224
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez zuzka0 Pokaż wiadomość
Zwykła biurowa w biurze ubezpieczeń. Myślę, że chcą mieć kogoś od początku października i dlatego się spieszą. No nie wiem, napisze do nich w poniedziałek kolejnego maila. Czy czekać, aż się sami odezwą?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja bym poczekała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 13:38   #1225
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

U mnie podają rękę przy pierwszym spotkaniu i dyrektor działu na obchodzie. Reszta jest na ,,cześć cześć”.

1500 kopert zrobionych. Będą mi się chyba śniły po nocach przez weekend.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 13:43   #1226
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Mahdab akurat tutaj różnie, niektórzy chodzą po całym pokoju i podają rękę, niektórzy tylko cześć, więc bardzo się nie wyłamałam.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 13:44   #1227
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dostałam ofertę pracy, stawka taka jaką zaproponowałam, to co chcę robić, ale na drugim końcu miasta Mam czas do poniedziałku na decyzję, ale chyba będę musiała odmówić.

A tak bardzo chcę zmienić pracę...
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 13:47   #1228
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja średnio przepadam za podawaniem sobie ręki tym bardziej, że niektórzy stosują to tylko do facetów i zastanawiam się czasami czy podawać czy nie. Chyba bym padła jakbym miała z rana chodzić i każdemu rękę podawać. Najlepsze jest zwyczajnie cześć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:22   #1229
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja średnio przepadam za podawaniem sobie ręki tym bardziej, że niektórzy stosują to tylko do facetów i zastanawiam się czasami czy podawać czy nie. Chyba bym padła jakbym miała z rana chodzić i każdemu rękę podawać. Najlepsze jest zwyczajnie cześć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie śmieszne i głupie to co napiszę, ale ja też tego nie lubię. Ze względów chociażby higienicznych. Ile osób nie myje rąk po skorzystaniu z toalety? Mnóstwo. No i osoby przeziębione zarażają zdrowe w ten sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-27, 14:25   #1230
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez kocia_lapka Pokaż wiadomość
Dostałam ofertę pracy, stawka taka jaką zaproponowałam, to co chcę robić, ale na drugim końcu miasta Mam czas do poniedziałku na decyzję, ale chyba będę musiała odmówić.

A tak bardzo chcę zmienić pracę...
A duże to miasto?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja średnio przepadam za podawaniem sobie ręki tym bardziej, że niektórzy stosują to tylko do facetów i zastanawiam się czasami czy podawać czy nie. Chyba bym padła jakbym miała z rana chodzić i każdemu rękę podawać. Najlepsze jest zwyczajnie cześć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niektórzy faceci mają w głowie, że kobieta pierwsza podaje rękę i idąc w łańcuszku po kolei nawet nie spojrzą na kobietę, że ona ten gest już prawie robi tylko idą dalej. W efekcie dla mnie wygląda to jeszcze gorzej i bardziej lekceważąco niż gdyby podeszli jak do każdego innego i podali rękę. Pamiętam, że tak było u mnie w liceum i tak się chłopacy tłumaczyli. Problem polega na tym, że w efekcie niemal całkowicie mnie olewali, a ja bym musiała za nimi biec, żeby im tę rękę podać (dodam, że na wejście witali się po kolei ze wszystkimi).
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.