Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-13, 21:34   #4261
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
W sobotę zalozylam pierwszy krążek i teraz wieczorami mam mdłości o.O w ogóle już przed założeniem kilka wieczorow było mi jakoś niedobrze. Zaczęłam sie zastanawiać czy w ciąży nie byłam przypadkiem jeszcze przed wlozeniem krążka. A te plamienia to nie był okres tylko coś z ciążą właśnie związanego...mimo że to w terminie okresu było. I nawet już test jeden zrobilam wczoraj rano i wyszła jedna kreska. Ale jutro chyba kupię jeszcze ze dwa, bo nadal wieczorami mnie mdli. Nie wiem co innego by to mogło być, skoro tak się czułam juz zanim wlozylam pierwszy krążek Czy testy ciazowe są miarodajne podczas stosowania krążka?
Testy ciążowe są zawsze wiarygodne, bez względu na hormony Tym bardziej po takim czasie. Poza tym krwawiłaś, nie wmawiaj sobie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 07:12   #4262
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Testy ciążowe są zawsze wiarygodne, bez względu na hormony : Tym bardziej po takim czasie. Poza tym krwawiłaś, nie wmawiaj sobie
No niby tak, chociaż krwawieniem bym tego nie nazwała. Raczej plamieniem. A plamienie chyba w ciąży też może sie zdarzyć. Może to przez nerwy i faktycznie sobie wmawiam, ale jednak sie stresuje i chyba ze 2 testy sobie jeszcze machne...trochę ze mnie panikara. W sumie ciąża nie bylaby dla mnie tragedią, ale chcialabym wiedzieć na 100%, bo krążka w ciąży nie można nosić przecież
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 13:18   #4263
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
No niby tak, chociaż krwawieniem bym tego nie nazwała. Raczej plamieniem. A plamienie chyba w ciąży też może sie zdarzyć. Może to przez nerwy i faktycznie sobie wmawiam, ale jednak sie stresuje i chyba ze 2 testy sobie jeszcze machne...trochę ze mnie panikara. W sumie ciąża nie bylaby dla mnie tragedią, ale chcialabym wiedzieć na 100%, bo krążka w ciąży nie można nosić przecież
Ale czemu sobie wmawiasz? Skoro kilka osób Ci potwierdziło-owszem jak zaczyna się plamienie to trzeba je potraktować jako pierwszy dzień krwawienia i wziąć krążek I po tym zazwyczaj zanika miesiączka, antykoncepcja automatycznie działa.
Nie można nosić go w ciąży, ale w urojonej owszem Nawet w tej rzeczywistej wielkiej tragedii by nie było, just saying. Na zapas Ci powiem, że jeśli krwawienie z odstawienia nie wystąpi (tak się czasami może dziać) to też od razu nie oznacza, że w będziesz za kilka dni czuła kopania
Ciężki przypadek marudy-niedowiarka z Ciebie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 15:05   #4264
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
No niby tak, chociaż krwawieniem bym tego nie nazwała. Raczej plamieniem. A plamienie chyba w ciąży też może sie zdarzyć. Może to przez nerwy i faktycznie sobie wmawiam, ale jednak sie stresuje i chyba ze 2 testy sobie jeszcze machne...trochę ze mnie panikara. W sumie ciąża nie bylaby dla mnie tragedią, ale chcialabym wiedzieć na 100%, bo krążka w ciąży nie można nosić przecież
Może jak masz takie wątpliwości, to umów się na wizytę do ginekologa, on wszystko posprawdza i siema, po co masz się denerwować
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 15:26   #4265
Alice61
Raczkowanie
 
Avatar Alice61
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 132
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny,czy w taką pogodę, kiedy temperatury są niskie,w mieszaniu również, przechowujecie krążek w szufaldzie czy lodówce? 30° w mieszkaniu nie mam,więc szuflada powinna wystarczyć,co?
Alice61 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 20:47   #4266
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Alice61 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy w taką pogodę, kiedy temperatury są niskie,w mieszaniu również, przechowujecie krążek w szufaldzie czy lodówce? 30° w mieszkaniu nie mam,więc szuflada powinna wystarczyć,co?
Ja zawszę przechowuję w lodówce, niezależnie od pory roku.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 22:25   #4267
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ale czemu sobie wmawiasz? Skoro kilka osób Ci potwierdziło-owszem jak zaczyna się plamienie to trzeba je potraktować jako pierwszy dzień krwawienia i wziąć krążek : I po tym zazwyczaj zanika miesiączka, antykoncepcja automatycznie działa.
Nie można nosić go w ciąży, ale w urojonej owszem Nawet w tej rzeczywistej wielkiej tragedii by nie było, just saying. Na zapas Ci powiem, że jeśli krwawienie z odstawienia nie wystąpi (tak się czasami może dziać) to też od razu nie oznacza, że w będziesz za kilka dni czuła kopania :
Ciężki przypadek marudy-niedowiarka z Ciebie ala:
Oj no tak już mam no zawsze trzeba mi tysiąc razy powtarzać, żebym w końcu była spokojniejsza i dzieki, że pomagacie. Naprawdę dużo to dla mnie znaczy
Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
Może jak masz takie wątpliwości, to umów się na wizytę do ginekologa, on wszystko posprawdza i siema, po co masz się denerwować
Do mojego gina to miesiąc czekania jak nic, więc chyba muszę jakoś sama rozwiązać tą zagadkę
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 23:41   #4268
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

W razie wątpliwości zawsze możesz zrobić test, parę groszy i będziesz spokojniejsza. Na niepokalane poczęcia też zadziała
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 17:21   #4269
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2015-10-16 o 21:33
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 19:38   #4270
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
W razie wątpliwości zawsze możesz zrobić test, parę groszy i będziesz spokojniejsza. Na niepokalane poczęcia też zadziała
Dzisiaj zrobiłam test, jedna kreska mam jeszcze jeden i nie wiem czy powtórzyć go jutro czy np za tydzień
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 19:39   #4271
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zrobiłam test, jedna kreska mam jeszcze jeden i nie wiem czy powtórzyć go jutro czy np za tydzień
Powtórz jak zrezygnujesz z antykoncepcji i zapragniesz bobaska
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-15, 19:40   #4272
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Powtórz jak zrezygnujesz z antykoncepcji i zapragniesz bobaska
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:32   #4273
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny włożyłam dzisiaj pierwszy krążek w 1 dzień miesiączki. Ból podbrzusza jest nie do zniesienia. Czy to normalne ? Miałyście podobnie ?
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 18:30   #4274
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez smakowita93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny włożyłam dzisiaj pierwszy krążek w 1 dzień miesiączki. Ból podbrzusza jest nie do zniesienia. Czy to normalne ? Miałyście podobnie ?
Jak dotychczas wygladała twoja miesiączka? Mialas zwwsze takie bóle?
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-17, 14:00   #4275
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Odczuwałam lekkie bóle podczas miesiączki normalnie. Wczoraj jak włożyłam krążek ból być strasznie silny, na szczęście przeszedł już
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 15:03   #4276
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czy po ponad 2 tygodniach stosowania pierwszego krążka mogą pojawiać się plamienia?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 15:34   #4277
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Czy po ponad 2 tygodniach stosowania pierwszego krążka mogą pojawiać się plamienia?
Moga pojawiac sie do konca przyjmowania 3 krążka. Przeczytałas ulotke?
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 21:12   #4278
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Wyjelam krążek. Po ponad 2 tygodniach. Zaczęły mnie boleć piersi, mialam mdłości. Nie chciałam się męczyć jeszcze 2 miesiące z nadzieją, że może to minie. Nie wiem czy przejdę na tabletki, chyba hormony są nie dla mnie. Poza tun boję się tej zakrzepicy itp. Mlodziutka juz nie jestem a ryzyko zwieksza sie z wiekiem :/

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

I w ogóle jak przeczytałam o tej zakrzepicy to mi zaczęła lewa ręka dretwiec i juz sie trochę przerazilam. Ale czy po 2 tyg krążek by mógł zakrzepice spowodować?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 21:41   #4279
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Wyjelam krążek. Po ponad 2 tygodniach. Zaczęły mnie boleć piersi, mialam mdłości. Nie chciałam się męczyć jeszcze 2 miesiące z nadzieją, że może to minie. Nie wiem czy przejdę na tabletki, chyba hormony są nie dla mnie. Poza tun boję się tej zakrzepicy itp. Mlodziutka juz nie jestem a ryzyko zwieksza sie z wiekiem :/

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

I w ogóle jak przeczytałam o tej zakrzepicy to mi zaczęła lewa ręka dretwiec i juz sie trochę przerazilam. Ale czy po 2 tyg krążek by mógł zakrzepice spowodować?
:O Ale z Ciebie straszna panikara, chyba rzeczywiście hormony nie są dla Ciebie, wnioskując po kilku Twoich ostatnich postach...
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-26, 21:44   #4280
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Wyjelam krążek. Po ponad 2 tygodniach. Zaczęły mnie boleć piersi, mialam mdłości. Nie chciałam się męczyć jeszcze 2 miesiące z nadzieją, że może to minie. Nie wiem czy przejdę na tabletki, chyba hormony są nie dla mnie. Poza tun boję się tej zakrzepicy itp. Mlodziutka juz nie jestem a ryzyko zwieksza sie z wiekiem :/

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

I w ogóle jak przeczytałam o tej zakrzepicy to mi zaczęła lewa ręka dretwiec i juz sie trochę przerazilam. Ale czy po 2 tyg krążek by mógł zakrzepice spowodować?
Poczekaj. Jaką zakrzepice? Ja tu widze tylko plamienie, ból piersi i mdłości.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 22:13   #4281
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Poczekaj. Jaką zakrzepice? Ja tu widze tylko plamienie, ból piersi i mdłości.
No z tym mrowieniem w ręce mi sie zaraz zakrzepica skojarzyla. Bo w ulotce jest taka ramka, że dretwienie jakiejś części ciała to może byc objaw zakrzepicy. A mi właśnie ręka zaczęła tak jakby dretwiec, takie mrowienie czuję. Dzisiaj niedawno po przeczytaniu ulotki mi sie to zaczęło, wcześniej tego nie było.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

[1=b276cf7d045b24ab4154d1e 231f6ab4a04fdd640;5324417 7]:O Ale z Ciebie straszna panikara, chyba rzeczywiście hormony nie są dla Ciebie, wnioskując po kilku Twoich ostatnich postach...[/QUOTE]
Jak czytam o jakiejś chorobie to zaraz u siebie objawy widzę...

Kiedyś bralam tabletki przez 5 lat i wszystko bylo ok. Chyba się starzeję, za dużo mam na głowie i do tego wszystkim bardzo się przejmuje. Chyba muszę jakąś relaksacje sobie zastosować...
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 22:17   #4282
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
No z tym mrowieniem w ręce mi sie zaraz zakrzepica skojarzyla. Bo w ulotce jest taka ramka, że dretwienie jakiejś części ciała to może byc objaw zakrzepicy. A mi właśnie ręka zaczęła tak jakby dretwiec, takie mrowienie czuję. Dzisiaj niedawno po przeczytaniu ulotki mi sie to zaczęło, wcześniej tego nie było.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------


Jak czytam o jakiejś chorobie to zaraz u siebie objawy widzę...

Kiedyś bralam tabletki przez 5 lat i wszystko bylo ok. Chyba się starzeję, za dużo mam na głowie i do tego wszystkim bardzo się przejmuje. Chyba muszę jakąś relaksacje sobie zastosować...
Straszna panikara. Az na początku myslałam ze twój post to fake.
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 23:30   #4283
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cytrynusia Pokaż wiadomość
Straszna panikara. Az na początku myslałam ze twój post to fake.
Ja to samo
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 01:13   #4284
nattom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dobry wieczor drogie Panie
Mam pytanie, czy zdarzyło się któreś z was przy stosowaniu krążka zostosować także tableke po (w moim przypadku ellaone)? Czy któras miala jakies doswiadczenie z ta tabletka, czy bardzo zmienia ona cykl i czy ma bezposredni wpływ na sam krazek ? Przyznaje ze po 2 dniach od zażycia tabletki nie mam zadnych skutkow ubocznych i nie wiem czy to wina działania krazka czy faktycznie tabletka nie dziala. (sprawdziłam sklad antybiotyku jak i nie znalazlam w nim substancji wymienionych w ulotce tabletki po jako tych które mogą osłabiać jego działanie) .
Niestety zdarzyło się tak ze w niedziele tydzien temu zaaplikowalam krązek z ponad 5 godzinnym opoznieniem i dodatkowo przyjmowalam antybiotyk. Wiem ze antybiotyki mogą osłabić działanie krążka ktory i tak w moim przypadku włożony z opoznieniem mogł zle działać. Po 5 dniach od zaaplikowania go współżyłam, był to stosunek przerywany ale partner nie skonczyl we mnie. Z powodu obaw zdecydowalam sie na tabletke "po " 7 godzin po stosunku i nie wiem czy dobrze zrobilam...Pierwszy raz zastosowalam tabletke po...
nattom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 14:31   #4285
zara5290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć dziewczyny, mam takie pytanie. Stosuje NV od ponad roku na strasznie bolesne miesiączki. Do tej pory nie miałam partnera więc nie pilnowałam dokładnie godzin aplikacji krążka. W sobote zawsze wyjmuje krążek to zwasze we wtorek wieczorem dostaję okres który kończy mi się na przełomie piątku/soboty i w sobote zawsze aplikuję kolejny krążek ale o różnych godzinach. W sobotę 17.10 koło godziny 13 wyjęłam krążek a kolejny wsadziłam w następną sobotę 24.10 koło godziny 23. 30.10 wieczorem odbyłam stosunek ze swoim partnerem bez żadnego innego zabezpieczenia - zupełnie zapomniałam że krążek zaaplikowałam o innej godzinie niż wyjęłam poprzedni i teraz się zastanawiam czy jest możliwość że mogłam zajść w ciąże? Według moich obliczeń nie miałam dni płodnych ale nie wiem czy w związku z tym iż krążek został zaaplikowany z opóźnieniem może to spowodować rozregulowanie cyklu? Do ginekologa ide dopiero w przyszły wtorek i się jej dokładnie wypytam ale nie chce się cały tydzień martwić. Może mnie troche uspokoicie bo ja to straszna panikara jestem
zara5290 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-02, 18:00   #4286
Cytrynusia
Rozeznanie
 
Avatar Cytrynusia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 500
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zara5290 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam takie pytanie. Stosuje NV od ponad roku na strasznie bolesne miesiączki. Do tej pory nie miałam partnera więc nie pilnowałam dokładnie godzin aplikacji krążka. W sobote zawsze wyjmuje krążek to zwasze we wtorek wieczorem dostaję okres który kończy mi się na przełomie piątku/soboty i w sobote zawsze aplikuję kolejny krążek ale o różnych godzinach. W sobotę 17.10 koło godziny 13 wyjęłam krążek a kolejny wsadziłam w następną sobotę 24.10 koło godziny 23. 30.10 wieczorem odbyłam stosunek ze swoim partnerem bez żadnego innego zabezpieczenia - zupełnie zapomniałam że krążek zaaplikowałam o innej godzinie niż wyjęłam poprzedni i teraz się zastanawiam czy jest możliwość że mogłam zajść w ciąże? Według moich obliczeń nie miałam dni płodnych ale nie wiem czy w związku z tym iż krążek został zaaplikowany z opóźnieniem może to spowodować rozregulowanie cyklu? Do ginekologa ide dopiero w przyszły wtorek i się jej dokładnie wypytam ale nie chce się cały tydzień martwić. Może mnie troche uspokoicie bo ja to straszna panikara jestem
Jest cos takiego jak ulotka, swoja droga na internecie rowniez dostepna. Pisze w niej:' W przypadku opóźnienia założenia nowego systemu o wiecej niz 3 godziny, jego skuteczność antykoncepcyjna moze byc zmniejszona.' Oraz odniesienie do innego punktu ' Jesli system znajdował sie poza pochwą przez czas dłuższy niz 3 godziny, pacjentka moze nie byc zabezpieczona przed zajściem w ciaze.' Oprócz tego jesli stosujesz antykoncepcje hormonalna nie ma czegos takiego jak dni płodne. Hormony hamują owulacje. Nie występują owulacja więc skąd jajeczko? Nie masz czegos takiego jak dni płodne. Nie wiem jakim cudem mogłaś je sobie wyliczyc. To tez pisze na 3-4 stronie ulotki...
Cytrynusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-05, 17:10   #4287
blaskskonca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 400
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Jest tu ktos taki kto wczesniej stosowal tabletki anty i mial przez to zerowe libido?
Poprawilo sie coś przy pierscieniu? Wyczytalam, ze czesto nie powoduje spadku, stad jest bardziej zalecany niz tabsy.
Robie ostatnia probe z hormonami, tak bym chciala zeby bylo dobrze.
Tabletki zmienialam z 3 razy, ile mozna.
blaskskonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-05, 20:27   #4288
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez blaskskonca Pokaż wiadomość
Jest tu ktos taki kto wczesniej stosowal tabletki anty i mial przez to zerowe libido?
Poprawilo sie coś przy pierscieniu? Wyczytalam, ze czesto nie powoduje spadku, stad jest bardziej zalecany niz tabsy.
Robie ostatnia probe z hormonami, tak bym chciala zeby bylo dobrze.
Tabletki zmienialam z 3 razy, ile mozna.
Ja tak miałam. Libido zdecydowanie mi się poprawiło przy NR
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-05, 21:20   #4289
blaskskonca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 400
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

super, dzieki. to za tydzien bede probowac. Juz zakupione i musze przyznac ze wydaje sie duze i nie wiem jak ma nie przeszkadzac, no ale zobaczymy.
blaskskonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 09:20   #4290
smakowita93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 12
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Mam takie pytanie: Czy podczas stosowania pierwszego krążka jestem chroniona podczas 7 dniowej przerwy ? czy muszę jakoś dłużej stosować krążek.
Przewertowałam tą ulotkę ze 100 razy ale nie znalazłam tam odpowiedzi
smakowita93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.