Ekstrawagancki wygląd kontra praca - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 13:53   #31
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Żałuję, że niektóre osoby będą wciąż patrzeć na wygląd, a nie na to, co ma się w głowie. I dla mnie naprawdę nie byłoby różnicy czy pani w banku ma włosy brązowe czy niebieskie. Ważne byłoby czy jest miła, kompetentna, czy potrafi mi pomóc i czy dobrze czuje się na swoim stanowisku pracy. Bo byłam nie raz u pań wyglądających schludnie, ale za to warczących na mnie, mających pretensje do całego świata o to, że muszą siedzieć gdzie siedzą i nie potrafiących odpowiedzieć na proste pytania.
Dla mnie wnioski są oczywiste. Schludny wygląd w niczym takiej pani nie pomoże.
Sama miałam różowe włosy i kolczyk w wardze. Pracowałam tylko w osiedlowym sklepiku. Znalazły się osoby, którym mój wygląd nie pasował. A ja, gdy idę do sklepu, patrzę na to, co chcę kupić, a nie że kasjerka co wykłada towar na półkę ma kolczyk w nosie i zielone pasemka.
No i tyle.



Człowiek ma niebieskie włosy. Wygląda jak debil (??), więc jest debilem (?!!).
Nic dodać, nic ująć.
Mam nadzieję, że ty wyglądasz super, bo nie masz kolorowych włosów. Żyj jak uważasz i daj żyć innym.

ten tekst o debilu i niebieskich włosach mnie rozłozył na łopatki. nawet mi sie pisac nic wiecej na ten temat nie chce bo nie bede sie znizac do poziomu co niektórych.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 14:07   #32
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
aha doprawy fascynujące, że taki zaścianek to tylko w Polsce

autorka nigdzie nie napisała, że to przykładowo nie była międzynarodowa korporacja

ja pracuję w amerykańczańskiej, światowej firmie i uwierz - niebieskie włosy, wygolona głowa i widoczne tatuaże nie przejdą na tych bardziej reprezentatywnych stanowiskach (co fascynujące u nas im wyższe stanowisko tym praca bardziej skoncentrowana na kontaktach międzynarodowych, wyjazdach itp więc jakoś tak się składa, że na stanowiskach w "krajowym gronie" można pozwolić sobie na więcej niż na stanowiskach wymagających kontaktów międzynarodowych)
Pewnie masz rację, piszę o swoich doświadczeniach w urzędach polskich i angielskich, bo mam porównanie. Cóż mogę powiedzieć więcej, mieszkam w mieścinie w której babki mogą dziwić się jak mogę w pracy posługiwać się lewą ręką (autentyk), więc nawet nie wyobrażam sobie jakby zareagowały na niebieskie włosy. Choć mój szef ma wszystko w de, więc z nim nie miałabym problemu
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 14:25   #33
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację, piszę o swoich doświadczeniach w urzędach polskich i angielskich, bo mam porównanie. Cóż mogę powiedzieć więcej, mieszkam w mieścinie w której babki mogą dziwić się jak mogę w pracy posługiwać się lewą ręką (autentyk), więc nawet nie wyobrażam sobie jakby zareagowały na niebieskie włosy. Choć mój szef ma wszystko w de, więc z nim nie miałabym problemu
wiesz na dobrą sprawę to wszystko można udowodnić np. porównując polską wieś z Nowym Jorkiem i narzekać, że Polska zacofana
ale to wcale nie znaczy, że w takim USA konserwatyści są na wyginięciu (ba! bardzo im do tego daleko) ani nie znaczy, że w Polsce osoba z nietypowym stylem nie znajdzie sobie nigdzie pracy

moim zdaniem po prostu każdy powinien z rozsądkiem podchodzić do swoich planów zawodowych - i albo znaleźć sobie zawód w którym jego styl bycia nie przeszkadza albo zwyczajnie nauczyć się oddzielać życie zawodowe od prywatnego
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 14:25   #34
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Pracuję w szkole podstawowej, w tej chwili mam włosy w trzech kolorach, czerwień, jasna miedź i różowy na końcach. W szkole mamy panią z dredami do kolan chyba. Nikt nas nie ocenia po wyglądzie. Na szczęście. Nie wiem co włosy mają do bycia dobrym nauczycielem.
Mnie to osobiście lata i powiewa jak wyglądają ludzie, byle byli kompetentni. A pewnie z większą chęcią poszłabym coś załatwić do urzędnika z tatuażami niż do pani w garsonce.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 14:29   #35
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Pracuję w szkole podstawowej, w tej chwili mam włosy w trzech kolorach, czerwień, jasna miedź i różowy na końcach. W szkole mamy panią z dredami do kolan chyba. Nikt nas nie ocenia po wyglądzie. Na szczęście. Nie wiem co włosy mają do bycia dobrym nauczycielem.
Mnie to osobiście lata i powiewa jak wyglądają ludzie, byle byli kompetentni. A pewnie z większą chęcią poszłabym coś załatwić do urzędnika z tatuażami niż do pani w garsonce.
I to jest dobre podsumowanie tematu
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:24   #36
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Mnie zawsze zastanawiało, gdzie pracują ci wszyscy ludzie z bardzo kolorowymi włosami, tunelami, itd - oczywiście pomijając zawody artystyczne.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:32   #37
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Zacofaniem jest dla mnie kwestionowanie cudzych odczuć, upodobań itd. Są ludzie, którzy czegoś co do zasady nie tolerują, nie akceptują, co nie ma nic wspólnego z zacofaniem
No racja, z zacofaniem nie ma to wiele wspólnego, raczej po prostu z byciem beznadziejnym człowiekiem
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 16:55   #38
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Bardzo mnie nie obchodzi jak kto wygląda niezależnie od stanowiska, na jakim pracuje. Sama nigdy nie chciałabym pracować w miejscu, gdzie odstawanie wyglądem od normy jest niemile widziane.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:15   #39
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Tak z własnego doświadczenia. Mam typową pracę biurową, ale nie muszę się w niej ubierać elegancko, ot, oby było schludnie i nie "goło". Ze względu na jej specyfikę od czasu do czasu mam pewne spotkania w trakcie których wypadałoby wyglądać nieco lepiej, choć teoretycznie nie jest to wymagane. Pamiętam, że za pierwszym razem zastanawiałam się czy mogę mieć glany do spódnicy, koniec końców, nawet je ładnie wypastowałam i zawiązałam na kokardki Obok mnie siedziała dziewczyna ładnie i elegancko ubrana, wszystko cacy tylko przez równą godzinę żuła gumę i to tak filmo: z otwartą gębą jak krowa. Zgadnijcie kto był później szeroko komentowany Tak więc nie tylko wygląd się liczy, ale i zachowanie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:47   #40
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza mi barman z fioletowym włosami, ale w banku czy urzędzie to wyglądałoby śmiesznie. Tak samo nie chciałabym żeby moje dzieci uczył fioletowowlosy nauczyciel.
Gdyby to był niechlujny kołtun włosów zmasakrowany płukanką z buraczków, to pewnie przeszkadzałoby mi to, tak samo, jak niechlujny wygląd. Ale porządnie pofarbowane i zadbane fioletowe czy zielone włosy nieszczególnie by mnie ruszały.
Podobnie tatuaż wydziarany a szybko igłą do cerowania czy inne tego typu cuda uważam za zwyczajnie brzydkie i nieestetyczne, ale jakiś ładny, dopracowany tatuaż wystający z eleganckiej koszuli zupełnie mnie nie rusza.
Generalnie bardziej, niż same kolczyki, tatuaże czy tęczowe włosy rusza mnie nadmiar takich elementów, taki, który sprawia, że zza tej całej otoczki nie widać człowieka oraz zwyczajna bylejakość niektórych "udziwnień".
Ja generalnie nie jestem zwolenniczką sztywnego dress codu i np. u pracownic banku o ile biała koszula dla pewnej uniformizacji jest ok, to ścisłe zasady dot. kolorów i długości paznokci czy wysokości obcasów powodują u mnie raczej współczucie dla pracowników bankowości.
Sama niejednokrotnie siedzę za biurkiem w trampkach i cierpiałabym w bankowym uniformie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:48   #41
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
No racja, z zacofaniem nie ma to wiele wspólnego, raczej po prostu z byciem beznadziejnym człowiekiem
Nie uważam się za beznadziejnego człowieka, a ze względu na pracę jaką chcę wykonywać w przyszłości, nie mogę mieć tatuaży w widocznych miejscach, ponieważ powszechnie nie jest to mile widziane.
Niemniej, jak widzisz, są osoby nawet w tym wątku, którym to nie przeszkadza, tak są też zawody, w których panują jakiekolwiek normy, również pod względem wyglądu i nie jest to równoznaczne z zacofaniem.
Tak jak wspominałam - zacofaniem jest dla mnie wmawianie komuś na siłę swoich przekonań i upodobań.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 17:50   #42
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Pracuję w szkole podstawowej, w tej chwili mam włosy w trzech kolorach, czerwień, jasna miedź i różowy na końcach. W szkole mamy panią z dredami do kolan chyba. Nikt nas nie ocenia po wyglądzie. Na szczęście. Nie wiem co włosy mają do bycia dobrym nauczycielem.
Mnie to osobiście lata i powiewa jak wyglądają ludzie, byle byli kompetentni. A pewnie z większą chęcią poszłabym coś załatwić do urzędnika z tatuażami niż do pani w garsonce.
Piona! Pracuje w szkole, mam sporo kolczyków, np w wardze czy w karku, tak też poszłam na rozmowę kwalifikacyjną i tak też pracuję. Nikt nie zwrócił mi nigdy uwagi. Chyba powoli przestaje to szokować. Koło mnie w aptece pracuje pan, u którego mimo pracowniczego fartucha widać tatuaże na szyi i ręce. Czy to sprawia, że jest gorszym farmaceutą? Wątpię.

Na pewno wiele z Was było na wyspach. Tam to dopiero jest wolność wyglądu. Lekarz z dziarami, koordynatorka z tęczą na włosach. Co to komu przeszkadza? Skoro są dobrymi specjalistami?
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:51   #43
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
No właśnie wg najnowszych trendów i standardów ma dużo wspólnego. Jeśli niebieskie włosy, wydziarane ręce, tęczowy makijaż, u ekspedientki/kasjerki w banku godzą w czyjeś poczucie estetyki (ale ta osoba nie daje tamu żadnego uwłaczającemu komuś wyrazu) to ta osoba jest zacofana i nietolerancyjna. Ba, na pewno jest katolem i głosuje na PiS.
Po prostu nie wolno na głos powiedzieć, że niebieskie włosy u pracownicy banku są nieodpowiednie. Nie i koniec! Bo jest tolerancja i tak ma być!
A jakże.
Ostatnio toczyłam w pracy dyskusję na dość podobny temat, zarzucono mi ograniczenie, tylko dlatego, że ja czegoś nie widzę u siebie, a co robią inni - totalnie mnie nie obchodzi
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:52   #44
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
moim zdaniem po prostu każdy powinien z rozsądkiem podchodzić do swoich planów zawodowych - i albo znaleźć sobie zawód w którym jego styl bycia nie przeszkadza albo zwyczajnie nauczyć się oddzielać życie zawodowe od prywatnego
Tak mi się skojarzyło to oddzielanie z pewnym dyrektorem, który w pracy ładnie zaczesywał sporego irokeza na bok, a po godzinach, szczególnie na koncertach doprowadzał fryzurę do "porządku"
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 18:05   #45
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Nie uważam się za beznadziejnego człowieka, a ze względu na pracę jaką chcę wykonywać w przyszłości, nie mogę mieć tatuaży w widocznych miejscach, ponieważ powszechnie nie jest to mile widziane.
Niemniej, jak widzisz, są osoby nawet w tym wątku, którym to nie przeszkadza, tak są też zawody, w których panują jakiekolwiek normy, również pod względem wyglądu i nie jest to równoznaczne z zacofaniem.
Tak jak wspominałam - zacofaniem jest dla mnie wmawianie komuś na siłę swoich przekonań i upodobań.
Ale jakie wmawianie? Ktoś Ci każe zmieniać się? Tolerancja i akceptacja wymaga naprawdę niewielkiego wysiłku, jak widać jednak niektórych przerasta.
I nie rozumiem, jak pierwsze zdanie Twojego posta odnosi się do tego, co wcześniej pisałaś.

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
A jakże.
Ostatnio toczyłam w pracy dyskusję na dość podobny temat, zarzucono mi ograniczenie, tylko dlatego, że ja czegoś nie widzę u siebie, a co robią inni - totalnie mnie nie obchodzi
To nie obchodzi Cię, czy masz z tym problem i nie potrafisz zaakceptować?
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 18:58   #46
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
autorka nigdzie nie napisała, że to przykładowo nie była międzynarodowa korporacja
Napisałam, że to praca kelnera w knajpie.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;67053911]Wiecie... jak dla mnie to jest różnica między zadbanymi wymysłami a niezadbanymi... i sama bym nie zatrudniła osoby o takim wyglądzie:


Natomiast jakby włosy były kolorowe ale zadbane to nie miałabym nic przeciwko


To samo tyczy się innych modyfikacji wyglądu [/QUOTE]

Oboje zdecydowanie prezentujemy drugi styl. Włosy są zawsze starannie uczesane i myte codziennie, delikatny makijaż, tylko żeby zakryć ewentualne niedoskonałości cery itd. Nie rozumiem tylko, co jest nie tak z kobietą o krótkich blond włosach. Są wyblakłe - widać, że amatorsko zrobione (podejrzewam, że na nierozjaśnianych włosach, albo już się spierają), ale przystrzyżone, czyste i uczesane. Na pewno nie oceniłabym jej po tym, że poeksperymentowała trochę na końcówkach.

Oczywiście, że osoba z wyglądająca niechlujnie, w za mocnym makijażu czy ubrana zbyt wyzywająco nie byłaby widziana na żadnym wyższym stanowisku, mówię o osobach zadbanych, czystych, ot, po prostu ma tunele.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:05   #47
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Napisałam, że to praca kelnera w knajpie.



Oboje zdecydowanie prezentujemy drugi styl. Włosy są zawsze starannie uczesane i myte codziennie, delikatny makijaż, tylko żeby zakryć ewentualne niedoskonałości cery itd. Nie rozumiem tylko, co jest nie tak z kobietą o krótkich blond włosach. Są wyblakłe - widać, że amatorsko zrobione (podejrzewam, że na nierozjaśnianych włosach, albo już się spierają), ale przystrzyżone, czyste i uczesane. Na pewno nie oceniłabym jej po tym, że poeksperymentowała trochę na końcówkach.

Oczywiście, że osoba z wyglądająca niechlujnie, w za mocnym makijażu czy ubrana zbyt wyzywająco nie byłaby widziana na żadnym wyższym stanowisku, mówię o osobach zadbanych, czystych, ot, po prostu ma tunele.
No są wyblakłe... chyba ktoś kto się decyduje na takie szalone kolory powinien sobie zdawać sprawę, że to się szybko wypłukuje - więc albo poprawia kolor albo maluje na jednolity zwykły... sama mam czerwone włosy i nie dopuszczam do tego, aby chodzić w wyblakniętych bo to wygląda niechlujnie...
Zresztą akurat u tej pani balejaż i do tego pasemka różowe i niebieskie to sorry ale to nie jest ładne... co innego jakieś ombre ze swoimi naturalnymi ale taki misz masz to fujka jak dla mnie

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2016-11-02 o 19:08
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:16   #48
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;67071501]No są wyblakłe... chyba ktoś kto się decyduje na takie szalone kolory powinien sobie zdawać sprawę, że to się szybko wypłukuje - więc albo poprawia kolor albo maluje na jednolity zwykły... sama mam czerwone włosy i nie dopuszczam do tego, aby chodzić w wyblakniętych bo to wygląda niechlujnie...
Zresztą akurat u tej pani balejaż i do tego pasemka różowe i niebieskie to sorry ale to nie jest ładne... co innego jakieś ombre ze swoimi naturalnymi ale taki misz masz to fujka jak dla mnie [/QUOTE]

No mi się nie podoba jak wyblakną albo jest za dużo kolorów (ja wierzę w jeden kolor, ale co kto lubi). Ale może to był jednorazowy wyskok, na pewno tej jednej bym nie skreślała, bo coś mi się nie podoba.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:19   #49
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

W moim miejscu pracy panuje generalnie luz i otwartość - pracują osoby z widocznymi tatuażami, był ktoś z tunelami, kolorowymi włosami, ubiór dowolny, od glanów po dresy. Nie ukrywam, że jest to niesamowicie fajne i dobrze wpływa na atmosferę pracy, ciężko byłoby mi się przestawić na firmę, gdzie panuje ścisły dress code.
Padło pytanie czy zatrudniłybyśmy osobę o oryginalnym wyglądzie - jasne, że tak (oczywiście poza pewnymi skrajnościami, które mogą straszyć, czy obrzydzać interesantów, jak np. gdzieś tu przytoczone tunele w nosie). Lubię oryginalność, różnorodność, "kolorowe ptaki". Jeżeli kiedyś spełnię marzenia i rozkręcę własną firmę, nie planuję wprowadzania zasad co do wyglądu.

Co do innych miejsc pracy, niestety, ale dopóki pracuje się "pod kimś" to trzeba dostosować się do jego wymogów. Wolny kraj, szef dyktuje warunki. Jak nie chcesz, możesz zmienić miejsce pracy.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 19:34   #50
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

mi nie przeszkadza jak wygląda osoba która mnie obsługuje. ale jeśli miałabym kogoś zatrudnić a byłaby to praca z klientem, to jeśli ta osoba odbiegała by od tego jak zazwyczaj wyglądają osoby na tym stanowisku (czyli np dane stanowisko kojarzy się wszystkim z eleganckim facetem a przychodzi to mnie facet z kolorowym irokezem i w swobodnym ubraniu) to niestety ale wygląd działałby u niego bardzo na niekorzyść. i nie dlatego bo mi przeszkadzałoby że mam takiego pracownika, ale nie wiem na ile tolerancyjnych miałabym klientów, więc wolałabym nie ryzykować tym że go zatrudnię a klienci na sam widok będą rezygnować bo według nich osoba z takim wyglądem nie może być profesjonalna
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:37   #51
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Z ciekawości: dlaczego?
Nie lubię jak mężczyźni malują włosy. Na dłuższą metę mi się to nie podoba. A z takim nauczycielem miałabym jednak do czynienia więcej niż z barmanem czy bankierem.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:53   #52
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Naprawdę o to Ci chodzi? O podobanie? A jakby ktoś z kim Ty pracujesz nie lubił Twojego koloru włosów/biżuterii/czegokolwiek co nie jest żadną wyjątkową ekstrawagancją i w żaden sposób nie wpływa na Twoje kompetencje?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:56   #53
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

zabił mnie ten tekst o podobaniu jako argument przeciwko pofarbowanemu nauczycielowi.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:58   #54
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość

Co do innych miejsc pracy, niestety, ale dopóki pracuje się "pod kimś" to trzeba dostosować się do jego wymogów. Wolny kraj, szef dyktuje warunki. Jak nie chcesz, możesz zmienić miejsce pracy.
Ja nie narzekam, bo akurat na pracy tej mi nie zależy i od kiedy usłyszałam od kolegi, co się stało, to nie wiem, czy mam ochotę tam pracować. Ja nie jestem niezastąpiona, oni nie są jakimiś wyjątkowymi pracodawcami, rozejdziemy się i tyle. Na wyższych stanowiskach mamy osoby z tunelami, wytatuowane, nawet całe rękawy, oczywiście piercing twarzy. Do tej pory myślałam, że to luźne miejsce, tym bardziej, że mi nikt słowa nie powiedział jak się zatrudniałam. A nagle się okazuje, że kolorowe włosy przekreślają awans. Nie wiem, czy chcę pracować w takim miejscu...

Tak się po prostu zastanawiam, ilu osobom by to przeszkadzało. A szczególnie sytuacja, gdzie zatrudniasz na kelnerkę dziewczynę z kolorowymi - wtedy różowymi - włosami (osoba, z którą najczęstszy kontakt mają klienci), a nie chcesz dać awansu chłopakowi z fioletowymi refleksami, bo to złe (jak jest niebieska czerń, to tak mniej więcej u niego to wygląda, tylko że fioletowy brąz). Zostawiasz go jednocześnie jako kelnera, a nie chcesz przenieść na tyłu restauracji, gdzie zamawiałby telefonicznie dostawy i układał grafiki. No dla mnie nielogiczne.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 20:42   #55
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
No racja, z zacofaniem nie ma to wiele wspólnego, raczej po prostu z byciem beznadziejnym człowiekiem
Pietnujesz pochopne oceny a sama robisz to samo.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 21:10   #56
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
zabił mnie ten tekst o podobaniu jako argument przeciwko pofarbowanemu nauczycielowi.
Ale ma prawo mi się nie podobać fioletowlosy nauczyciel i co w tym dziwnego? Mam taką fanaberię, ze nie uwazam malowania wlosow przez mezczyzne za cos normalnego.To ze będzie wspaniałym fachowcem nie zmienia tego że nie podobają mi się jego włosy. Ot wielkie mecyje.
Tak samo komuś może się nie podobać moja fryzura, odzież czy cokolwiek. Właśnie na tym to polega, że ZAWSZE znajdzie się coś co się komuś nie podoba.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 21:14   #57
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

No ale co to ma do rzeczy, że będzie uczył Twoje dziecko? Bo raz na trzy miesiące będziesz musiała na niego przez pół godziny patrzeć na zebraniu? Serio, z różnych kontrowersji tego wątku tego totalnie nie ogarniam
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 21:28   #58
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6707883 6]No ale co to ma do rzeczy, że będzie uczył Twoje dziecko? Bo raz na trzy miesiące będziesz musiała na niego przez pół godziny patrzeć na zebraniu? Serio, z różnych kontrowersji tego wątku tego totalnie nie ogarniam [/QUOTE]

Tak właśnie to. Zadowolona z odpowiedzi? Nie musisz droga Norine ogarniać mojego postrzegania świata. Masz do tego prawo.
Dobranoc.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 21:39   #59
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Ogarniać nie muszę ale dziwić się mogę... Mi by raczej zależało na tym, żeby nauczyciel był kompetentny na wszystkich polach swojej pracy - tj. żeby miał (i) szerokę wiedzę merytoryczną z przedmiotu, którego naucza, (ii) umiał ją przekazać (dydaktyka), (iii) miał odpowiednie zaplecze psychologiczno-pedagogiczne i w końcu (iv) fajnie jakby miał podejście do dzieci. Idealnie (v) gdyby był pasjonatem, który swoją pasją zaraża i inspiruje uczniów. Jak chociaż trzy punkty z tych są spełnione to może być łysy, jednooki i garbaty i wybiorę jego ponad męską wersją prim&proper angielskiej panienki z "towarzystwa". No, rozkmina
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 21:58   #60
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;67077236]Pietnujesz pochopne oceny a sama robisz to samo.[/QUOTE]


??

Gdzie? Brak tolerancji dla odmienności jest dla mnie właśnie tym. To nie jest pochopna ocena
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-11 12:58:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.