Panny Młode 2020 cz. II - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-22, 20:03   #3601
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Ja myślę, że bezpieczniej jest jednak zorganizować to wesele teraz we wrześniu niż w przyszłym roku na wiosnę, bo może znowu być powtórka z rozrywki. Chociaż może teraz jak zobaczą jaki jest kryzys i nie będzie roku wyborczego to oleją temat i nie rozdmuchają takiej afery.
Moja koleżanka przełożyła z lipca 2020 na lipiec 2021. Teraz chcą wziać cywilny z rodzicami i rodzeństwem tylko.
Z plusów: miałam na dziś przesuniętą wizytę u dentysty z marca i wszystko odbyło się normalnie. Pani doktor tylko zadzwoniła z pytaniem, czy chce przyjść na wizytę, czy jeszcze przesunąć, z tym, że ona już wróciła do pracy. Więc poszłam. Oby to powoli wracało do normalności.
Ja przez wirusa drżę teraz o ceny nieruchomości. Nasze mieszkanie się kończy budować i boję się, że kupimy mieszkanie, które w grudniu będzie warte połowę.

Edytowane przez vilka1
Czas edycji: 2020-04-22 o 20:04
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-23, 08:01   #3602
pinkelephants
Rozeznanie
 
Avatar pinkelephants
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 566
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Ja mam ten problem że moja rodzina jest duża, mój tato ma ośmioro żyjącego rodzeństwa plus jeszcze ich dzieci do tego rodzina mojej mamy trochę mniejsza i też mojego narzeczonego to wychodzi jakieś 100 osób..
U mojego TZ tata ma dziesięć sióstr, a mama sześcioro rodzeństwa. Żyją w świetnych relacjach. I zaproszenie u niego tej najbliższej rodziny to blisko sto osób..
U mnie niby rodzina mniejsza, ale znowu żyjemy w dobrych relacjach z kuzynostwem rodziców, spotykamy się z nimi i też chciałam, żeby byli.. Mam nadzieję, że uda nam się zrobić wesele i że będzie można na 150 osób. W innym razie odwołamy, bo niestety, ale nie będziemy mieli jak wybrać kogo zaprosić a kogo nie.
Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przesunięcie teraz ślubu z września na przyszły rok z powodu wirusa to słabe posunięcie, ponieważ jeśli nie będzie można zorganizować wesela we wrześniu, to w przyszłym roku tym bardziej. Bo nie będzie gdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My awaryjnie zarezerwowaliśmy inna salę, ale jest tylko na 130 osób. Otwiera się w przyszłym roku, więc wzięliśmy termin 1 maja... Wyszłam z założenia, że lepiej mieć coś niż nie mieć nic, ale no nie jest to rozwiązanie, które mi się uśmiecha. Nie ukrywam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pinkelephants jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-23, 11:03   #3603
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Calineczka81 Pokaż wiadomość
Dzwoniłam dziś po zaświadczenie do USC, że nie ma przeszkód, by zawrzeć związek małżeński. Nie wydadzą mi, bo nie przyjmują interesantów. No i co teraz? Ksiądz mowi, że najwyżej cywilny sobie później weźmiemy. No tak, w drugiej fazie pandemii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie już otworzyli usc, umawiają na konkretną godzinę, przez telefon się podaje dane i potem od razu już od ręki wydają zaświadczenie, więc spróbuj
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-23, 11:04   #3604
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj mam doła. Najbardziej wkurza mnie, kiedy ktoś (oczywiście chcąc dobrze) mówi mi, żebym się nie przejmowała koronawirusem bo "Będzie co dzieciom opowiadać".
Jak każdy człowiek mam wyłącznie własną perspektywę i nikt nigdy mną nie będzie. Czuje się pokrzywdzona tą sytuacją i choć wiem , że nie ma w tym niczyjej winy bardzo źle się z tym wszyskim czuję.
Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
Też mnie denerwuje to stwierdzenie "będzie co dzieciom opowiadać".

Moja babcia przeżyła wojnę, jako dziecko trochę posłuchałam jej opowieści i wątpię, żeby myślała o tym w kategorii "przynajmniej mam co wnukom opowiadać". Ja wiem, że ta epidemia nie jest drastyczna jak wojna, ale jednak jej skutki negatywnie wpłyną na życie wielu osób.



A ja mam żal do rządzących, ponieważ mogli w styczniu zamykać granice, a nie teraz nas wszystkich w domach. Jak na początku roku mówili o wirusie w telewizji to byłam przekonana, że to poza Chiny nie wyjdzie, bo przecież gdyby to było takie groźnie to pozostałe kraje by coś robiły, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu, a wszyscy w najlepsze sobie podróżowali. Uważam też, że jest to wszystko trochę wyolbrzymione, ale to moje zdanie.
Dokładnie, ja bym wolała już nic nie mówić niż takie głupoty.
Rządzący spóźnili się z reakcją i to nie tylko w Polsce. Ale też nie wiadomo jakie informacje przekazywały Chiny, bo to dziwny kraj z cenzurą i specyficznymi jak na nasze europejskie warunki zasadami. A teraz jakby chcieli to nadrobić i wprowadzają nieadekwatne do sytuacji ograniczenia.

Z dobrych wiadomości to udało nam się dokończyć on-line nauki przedmałżeńskie, w przyszłym tygodniu załatwiamy dokumenty i spisujemy protokół. Moja krawcowa otwiera swoją pracownię, więc jest szansa, że będę miała się w co ubrać do tego ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-23, 11:34   #3605
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Elsabel, super, trzymam kciuki

my mieliśmy jutro spisywać protokół, ale napisaliśmy do księdza czy możemy przełożyć, żeby już przyjść ze wszystkimi dokumentami więc dopiero za ok. dwa tygodnie. Już bym chciała mieć to z głowy.

Wczoraj kupiliśmy obrączki, ale okazało się, że dużo przepłaciliśmy i chcemy się jakoś z tego wycofać
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-23, 17:17   #3606
_PinkLips
Zakorzenienie
 
Avatar _PinkLips
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5 490
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Oglądałyście wczoraj LIVE na fb premiera? Wypowiadał się odnośnie wesel i faktycznie mówił, że będą szczegóły w rozporządzeniu - ale nie podał kiedy ono się pokaże.
Potwierdził, że śluby mogą się odbywać i to para młoda nie musi mieć maseczek. Dlatego mam nadzieję, że jak otworzą gastronomię to w lipcu wszystko ruszy na dobre.
Tez żyje ta nadzieję. Planujemy na 60 osób. Jak nie bedzie mozna to sam obiad

Byłam wczoraj na przymiarce. Mam za miesiąc znow przyjechać bo musi duzo gorset zmniejszyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_PinkLips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-23, 19:25   #3607
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
Elsabel, super, trzymam kciuki

my mieliśmy jutro spisywać protokół, ale napisaliśmy do księdza czy możemy przełożyć, żeby już przyjść ze wszystkimi dokumentami więc dopiero za ok. dwa tygodnie. Już bym chciała mieć to z głowy.

Wczoraj kupiliśmy obrączki, ale okazało się, że dużo przepłaciliśmy i chcemy się jakoś z tego wycofać
Gdzie kupiliście obrączki, jakie i za ile? My czekamy na otwarcie galerii, żeby wybrać obrączki. Nie ufamy jubilerom "no name" i nie mamy żadnego godnego polecenia. Teraz jest słaby moment na kupno złota, bo jest najdroższe w historii, dlatego czekamy aż trochę się to uspokoi.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-23, 19:31   #3608
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
A wiesz ze bardo chętnie wezmę od Ciebie namiary? Ja jestem że Śląska, ale mam przyjaciółki w łódzkim i na Lubelszczyźnie. Świętokrzyskie dla nas wszystkich będzie super (:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłałam na Priv
Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
Elsabel, super, trzymam kciuki

my mieliśmy jutro spisywać protokół, ale napisaliśmy do księdza czy możemy przełożyć, żeby już przyjść ze wszystkimi dokumentami więc dopiero za ok. dwa tygodnie. Już bym chciała mieć to z głowy.

Wczoraj kupiliśmy obrączki, ale okazało się, że dużo przepłaciliśmy i chcemy się jakoś z tego wycofać
A gdzie zmawialiście i czemu sądzisz, że przepłaciliście ?
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-23, 20:07   #3609
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Gdzie kupiliście obrączki, jakie i za ile? My czekamy na otwarcie galerii, żeby wybrać obrączki. Nie ufamy jubilerom "no name" i nie mamy żadnego godnego polecenia. Teraz jest słaby moment na kupno złota, bo jest najdroższe w historii, dlatego czekamy aż trochę się to uspokoi.
Cytat:
Napisane przez angellka Pokaż wiadomość

A gdzie zmawialiście i czemu sądzisz, że przepłaciliście ?
Zamówiliśmy właśnie u no name, małego złotnika, obrączki ze złotego skorpiona (wielu jubilerów je sprzedaje) za 2800 zł. max. 7 gram, żółte złoto, wklejam obrazek. Jak wyszliśmy to mówię, że trochę drogo i oczywiście zerknęłam do internetu i te same obrączki u czterech innych jubilerów ok. 2000 zł
Na szczęście złotnik no name oddał nam zaliczkę i zamówiliśmy przez internet za niecałe 2000 zł.

Vilka1 złoto raczej zdrożeje jeszcze bardziej. Na razie to początki kryzysu. Z tych firm co my oglądaliśmy na razie taka drobna biżuteria była bez zmian cenowych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png obraczki.PNG (673,7 KB, 96 załadowań)
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-23, 21:46   #3610
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
Zamówiliśmy właśnie u no name, małego złotnika, obrączki ze złotego skorpiona (wielu jubilerów je sprzedaje) za 2800 zł. max. 7 gram, żółte złoto, wklejam obrazek. Jak wyszliśmy to mówię, że trochę drogo i oczywiście zerknęłam do internetu i te same obrączki u czterech innych jubilerów ok. 2000 zł
Na szczęście złotnik no name oddał nam zaliczkę i zamówiliśmy przez internet za niecałe 2000 zł.

Vilka1 złoto raczej zdrożeje jeszcze bardziej. Na razie to początki kryzysu. Z tych firm co my oglądaliśmy na razie taka drobna biżuteria była bez zmian cenowych.
To serio dużo. My za nasze płaciliśmy 1600.
Właśnie u lokalnego złotnika, mnie z kolei sieciówki nie przekonują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 09:06   #3611
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
To serio dużo. My za nasze płaciliśmy 1600.
Właśnie u lokalnego złotnika, mnie z kolei sieciówki nie przekonują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tak samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-24, 09:37   #3612
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Krąży jakaś informacji w sieci (nic potwierdzonego), że możliwe będą wesela od czerwca do 50 osób.

No trochę spanikowałam, bo by to oznaczało, że nasze odbędzie się za mniej niż 2 miesiące A do tej pory nawet o tym nie myślałam i nie odliczałam, żadnego kontaktu z usługodawcami, bez sukni i pełnej playlisty jeszcze.
Ale by było super, gdyby się to ogarnęło na szybko!
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 10:56   #3613
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Krąży jakaś informacji w sieci (nic potwierdzonego), że możliwe będą wesela od czerwca do 50 osób.

No trochę spanikowałam, bo by to oznaczało, że nasze odbędzie się za mniej niż 2 miesiące A do tej pory nawet o tym nie myślałam i nie odliczałam, żadnego kontaktu z usługodawcami, bez sukni i pełnej playlisty jeszcze.
Ale by było super, gdyby się to ogarnęło na szybko!
O tym do 50 osób od czerwca to już krązy dawno, tylko ludzie nie ogarnęli, że to w Czechach a nie u nas
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 11:40   #3614
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

1600 zł to super cena za obrączki

u nas przygotowania pełną parą, jednak spisaliśmy dzisiaj protokół, resztę dokumentów mamy donieść.
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 12:16   #3615
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
O tym do 50 osób od czerwca to już krązy dawno, tylko ludzie nie ogarnęli, że to w Czechach a nie u nas
O Polsce jest tutaj:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-...wr,nId,4457958
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 13:05   #3616
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

U nas też do przodu. Udało nam się odebrać dokument z USC który leżał tam od marca. Zrobiliśmy pierwsze spotkanie online w poradni. Zaproszenia się drukują i chcemy w majówkę rozwieść.
Umówiliśmy się z księdzem na protokół w połowie maja.

Brakuje nam m.in.:
- obrączek bo jubiler zamknięty i nie możemy odebrać zamówionych
- brakuje mi butów ślubnych i biżuterii - dobrze że suknia się szyje
- narzeczony zupełnie bez ubrania
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 15:59   #3617
kat_vicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 2
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cześć Dziewczyny!

Jako że jesteście źródłem informacji, chciałabym Was prosić o wypełnienie króciutkiej ankiety dotyczącej zdjęć ślubnych.

To nie jest reklama, nie ma linku do strony itp. Po prostu ułatwicie mi bardzo stworzenie oferty.

Z góry dziękuję, poniżej link:

https://www.survio.com/survey/d/V3K6D5D9P8H4S6U9O
kat_vicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 16:39   #3618
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez kat_vicz Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Jako że jesteście źródłem informacji, chciałabym Was prosić o wypełnienie króciutkiej ankiety dotyczącej zdjęć ślubnych.

To nie jest reklama, nie ma linku do strony itp. Po prostu ułatwicie mi bardzo stworzenie oferty.

Z góry dziękuję, poniżej link:

https://www.survio.com/survey/d/V3K6D5D9P8H4S6U9O
Zrobiłam
Od siebie mogę też dodać, że nic mnie tak nie irytowało, jak dostanie standardowej oferty pakietów po wysłaniu bardzo szczegółowego maila z informacjami, czego oczekuję, a czego nie chce od fotografa. Wciskanie sesji narzeczenskiej i plenerowej, 12 godzin zdjęć w dniu ślubu, wszystko na maksa rozbudowane - nie wszyscy to chcą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 20:06   #3619
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
O ciekawe. Mam tylko nadzieję, że podadzą łaskawie plan z konkretna rozpiską, a nie podadzą z dnia na dzień, ze jutro wesela na 50 osób. A za miesiac, że od dziś na 100. Niewiadomo nawet ile osób zapraszać. Masakra.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 08:37   #3620
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Czytałam dziś artykuł Rmf24 w którym piszą że nasz minister zdrowia w Polsat News powiedział że szczyt epidemii może nastąpić jesienią, poprzez izolację przesuwa się szczyt zachorowań.
Więc ja nie widzę jaki jest organizowania dużych wesel, jeśli ktoś uważa inaczej to jego sprawa.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 09:14   #3621
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Czytałam dziś artykuł Rmf24 w którym piszą że nasz minister zdrowia w Polsat News powiedział że szczyt epidemii może nastąpić jesienią, poprzez izolację przesuwa się szczyt zachorowań.
Więc ja nie widzę jaki jest organizowania dużych wesel, jeśli ktoś uważa inaczej to jego sprawa.
Nasz minister zdrowia co tydzień podaje nowe daty szczytu. Żadna gospodarka świata nie może sobie pozwolić na kilkumiesięczną izolację w takim kształcie jak mamy teraz. Jeżeli uczniowie i studenci wrócą do normalnych zajęć na jesień i wszyscy ludzie do normalnej pracy to ja nie widzę większego zagrożenia na weselu. I tu i tu duże skupisko ludzi.
Inna sprawa, że ludzie się teraz boją i ta pandemia może skończyć już na zawsze erę 300 osobowych wesel.
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 10:36   #3622
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
Nasz minister zdrowia co tydzień podaje nowe daty szczytu. Żadna gospodarka świata nie może sobie pozwolić na kilkumiesięczną izolację w takim kształcie jak mamy teraz. Jeżeli uczniowie i studenci wrócą do normalnych zajęć na jesień i wszyscy ludzie do normalnej pracy to ja nie widzę większego zagrożenia na weselu. I tu i tu duże skupisko ludzi.
Inna sprawa, że ludzie się teraz boją i ta pandemia może skończyć już na zawsze erę 300 osobowych wesel.
Nasz minister to co chwilę zaprzecza sam sobie. Jeszcze jakiś czas temu, że maseczki g*wno dają i nie rozumie, po co ludzie je noszą. A za chwilę obowiązek noszenia
Musimy niestety poczekać i powstrzymać się od kreowania przyszłych obostrzeń niestety. Inaczej można zwariować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 11:21   #3623
kat_vicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 2
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Zrobiłam
Od siebie mogę też dodać, że nic mnie tak nie irytowało, jak dostanie standardowej oferty pakietów po wysłaniu bardzo szczegółowego maila z informacjami, czego oczekuję, a czego nie chce od fotografa. Wciskanie sesji narzeczenskiej i plenerowej, 12 godzin zdjęć w dniu ślubu, wszystko na maksa rozbudowane - nie wszyscy to chcą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, bardzo Ci dziękuję! Te dodatkowe informacje też są mega istotne, bardzo mi się przydadzą
kat_vicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 12:55   #3624
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

No dziewczyny, dzisiaj miał być jeden z najpiękniejszych dni mojego życia.


Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
Myślę, że innym trudno jest powiedzieć w tej sytuacji cokolwiek konstruktywnego, bo rzeczywiście plusów nie ma żadnych, więc wynajdują takie "na siłę". Faktycznie tak jak mówisz, działania były podjęte jak "mleko się rozlało"Po wczorajszej wypowiedzi premiera pojawia się jakies światełko w tunelu.

Dodatkowo wkurza mnie, że ktoś mówi,"Bo Tobie nie zależy na miłości tylko na weselu" To, że mi zależy na weselu nie znaczy, że nie zależy mi na miłości i na ślubie tym samym. Taka dziwna logika niektórych ludzi.
Generalnie ta pandemia uświadomiła mi, że owszem jest kilku wspaniałych ludzi, tzw "bohaterów codzienności", ale jest też wielu ludzi egoistycznych, którym na mnie nie zależy i tak naprawdę mają w nosie nas i nasze wesele.
Taka smutna prawda.

Mi w obecnej sytuacji najbardziej jest szkoda wesela, ponieważ gdybym chciała ślub bez gości i imprezy to wzięłabym go te 2 lata temu. Nie spędziłabym mnóstwa czasu na planowaniu, załatwianiu, rozmyślaniu, czekaniu itp. Może jestem nieczuła, że nie rozpaczam za ślubem, ale tak naprawdę możemy go wziąć w każdej chwili, a wymarzone wesele może się nigdy nie odbyć.


Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Ja mam ten problem że moja rodzina jest duża, mój tato ma ośmioro żyjącego rodzeństwa plus jeszcze ich dzieci do tego rodzina mojej mamy trochę mniejsza i też mojego narzeczonego to wychodzi jakieś 100 osób..

U mnie ok. 150 miało być, jak będą jakieś ograniczenia to nawet nie ma tego jak obcinać, przecież nie zacznę spośród gości wybierać kto ma jednak być a kto nie.


Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
podejrzewam, że mogą w restauracjach (zakładając, że je otworzą) zrobić limity osób ze względu na powierzchnie, jak teraz w sklepach i kościołach. Tak wnioskuję po słowach premiera o potrzebie dystansowania się na weselach.

Ja już mam dość tej paniki. 400 osób zmarło w ciągu miesiąca i to w większości osób z poważnymi chorobami a ludzie, media, rządzący sieją tylko strach. :|

Jakby mówili głośno o tym ile dziennie/miesięcznie umiera osób, bez koronawirusa, to by paniki nie było (albo byłaby jeszcze większa, że na coś innego też się umiera ).


Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że bezpieczniej jest jednak zorganizować to wesele teraz we wrześniu niż w przyszłym roku na wiosnę, bo może znowu być powtórka z rozrywki. Chociaż może teraz jak zobaczą jaki jest kryzys i nie będzie roku wyborczego to oleją temat i nie rozdmuchają takiej afery.
Moja koleżanka przełożyła z lipca 2020 na lipiec 2021. Teraz chcą wziać cywilny z rodzicami i rodzeństwem tylko.
Z plusów: miałam na dziś przesuniętą wizytę u dentysty z marca i wszystko odbyło się normalnie. Pani doktor tylko zadzwoniła z pytaniem, czy chce przyjść na wizytę, czy jeszcze przesunąć, z tym, że ona już wróciła do pracy. Więc poszłam. Oby to powoli wracało do normalności.
Ja przez wirusa drżę teraz o ceny nieruchomości. Nasze mieszkanie się kończy budować i boję się, że kupimy mieszkanie, które w grudniu będzie warte połowę.

Mieliśmy ten sam plan, ale na razie USC wyraża zgodę na 5 osób (urzędnik, młodzi i świadkowie), dlatego się wstrzymaliśmy. Może we wakacje albo na jesień poluzują to weźmiemy cywilny wśród bliskich, albo stracimy cierpliwość i weźmiemy sami. W grudniu jak wypali to będzie to co byłoby dziś, aczkolwiek coś czuję, że o weselu mogę już tylko pomarzyć.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 13:46   #3625
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Obawiam się, że w tym roku większe wesela wcale się nie odbędą niestety..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Plusem jet fakt, że obrączki są na promocjach ale co nam z nich hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 14:49   #3626
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Nikki, jak nastrój?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 19:43   #3627
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Pytanie techniczne:
-spisywanie protokołu w wyznaczonym czasie przed : czy wtedy też płacicie za ślub?
- czy po spisaniu protokołu jeszcze widzimy się z księdzem przed ślubem żeby podpisać dokumenty - w dniu ślubu czy wcześniej?

(z ciekawości ile wynosi u Was "co łaska" na ofiarę)
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 21:02   #3628
lyricaljazz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 102
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość
No dziewczyny, dzisiaj miał być jeden z najpiękniejszych dni mojego życia.

Już po tym faktycznie najpiękniejszym wymuś u męża świętowanie dwóch rocznic, dwa prezenty to nie jeden


Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Obawiam się, że w tym roku większe wesela wcale się nie odbędą niestety..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Plusem jet fakt, że obrączki są na promocjach ale co nam z nich hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co nie?, fotobudkę też teraz można tanio nająć, postawić w mieszkaniu i zrobić zdjęcia


Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Pytanie techniczne:
-spisywanie protokołu w wyznaczonym czasie przed : czy wtedy też płacicie za ślub?
- czy po spisaniu protokołu jeszcze widzimy się z księdzem przed ślubem żeby podpisać dokumenty - w dniu ślubu czy wcześniej?

(z ciekawości ile wynosi u Was "co łaska" na ofiarę)
za ślub w dniu ślubu raczej, po ceremonii. My chcieliśmy dać 500 zł, teraz myślimy, że może 1000 zł. Nie wiem, jeszcze zobaczymy.
Po spisaniu protokołu już się nie trzeba widzieć z księdzem (chyba że się nie doniosło wszystkiego jak w naszym przypadku :P), potem już w dniu ślubu się podpisuje dokumenty.


Nie wiem czy słyszałyście ale premier dzisiaj powiedział, że nie zapadła decyzja odnośnie do wesel. Ale ekstraklasa rusza pod koniec maja
lyricaljazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-26, 09:54   #3629
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Nikki, jak nastrój?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Paskudny. Co patrzyliśmy na zegarek to od razu do głowy nam przychodziło co w danym momencie by było. Specjalnie się o tym nie myślało, ale jednak to było silniejsze. Chciałabym to olać i się nie przejmować, ale nie potrafię. Jak wybiła g. 14:00, ja w ryk oczywiście. Ta niepewność co będzie dalej za bardzo siada mi na głowę.



Teraz będzie ciut lepiej, bo ta data już minęła, nie będzie rozmyślania co by się załatwiało, robiło itp. Zostaje nerwowe czekanie do grudnia i albo się uda, albo będzie kolejna rozpacz.




Cytat:
Napisane przez lyricaljazz Pokaż wiadomość
Już po tym faktycznie najpiękniejszym wymuś u męża świętowanie dwóch rocznic, dwa prezenty to nie jeden

Nie, o tej dacie będę chciała zapomnieć, bo mi się tylko z kolejnym niepowodzeniem kojarzy. Choć pewnie za kilka lat będziemy się z tego śmiać, na razie jest za wcześnie.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-26, 10:50   #3630
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Panny Młode 2020 cz. II

Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Nasz minister to co chwilę zaprzecza sam sobie. Jeszcze jakiś czas temu, że maseczki g*wno dają i nie rozumie, po co ludzie je noszą. A za chwilę obowiązek noszenia
Musimy niestety poczekać i powstrzymać się od kreowania przyszłych obostrzeń niestety. Inaczej można zwariować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo naszym krajem niestety rządzą ćwierćmózgi, których boli wiedza naukowa, więc z ekspertami się nie konsultują tylko walą na oślep idiotyczne zakazy i nakazy. Zamiast to po prostu przechorować bez sensu wypłaszczamy krzywą przez i tylko rozciągamy problem w czasie. Takie Włochy, Hiszpania czy USA już dawno zapomną że mieli epidemię a my dalej będziemy się kisić w domu w biedzie, bo wszystko nam upadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2020-04-26 o 11:00
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 14:44:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.