Ekstrawagancki wygląd kontra praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 00:33   #1
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088

Ekstrawagancki wygląd kontra praca


Hej wszystkim.

Na wstępie zaznaczę, że biłam się z myślami, czy ten wątek pasuje raczej do tego forum, czy może do pracy. Zdecydowałam się jednak na umieszczenie go tutaj, bo chciałabym poznać wasze przemyślenia, może historie, które przeżyliście wy bądź wasi znajomi.

Jak to jest z pracą, a "udziwnionym" wyglądem. Od razu zaznaczam, że nie mam na myśli super szalonych modyfikacji (wytatuowana swastyka na czole), tylko schludne, zadbane i nieprzesadzone.

Dwa dni temu mój przyjaciel, któremu włosy zafarbowałam na fioletowo (ale bez rozjaśniania, a miał bardzo ciemny blond - w efekcie wyszły brązowawe z fioletowym połyskiem, widać, że nie są naturalne, ale wyglądają na stonowane) usłyszał od naszego szefa: "Miałeś bardzo duże szanse na awans, ale niestety, nie z takimi włosami". Poczułam się, jakbym dostała czymś ciężkim w głowę, bo nie pomyślałabym wcześniej, że społeczeństwo jest tak mocno konserwatywne.

Moje są jasnozielone. Nie chciałabym z nich rezygnować nigdy (znaczy z różnych kolorów, bo bywają też blond, niebieskie, czarne, fioletowe, różowe, wiecie, mieszanka wymyślonych jak i tych spotykanych w naturze), na razie na awansie mi nie zależy, bo to praca dorywcza. W knajpie. Naprawdę, żeby dostać awans w zwykłej restauracji nie można mieć kolorowych włosów? Klienci są raczej zachwyceni moimi kolorami. A stali bywalce obstawiają, jakie będę miała włosy za tydzień.

Stąd moje pytanie do was. Jak to jest? Dalibyście awans dobremu pracownikowi, któremu podobają się tunele i postanowił sobie je zrobić? Spotkaliście się kiedyś z dyskryminacją ze względu na różne modyfikacje (tak w życiu i w pracy)? Mam na myśli zawody "luźniejsze". Jestem świadoma, że pracownik banku powinien wyglądać poważnie, piercing wyjąć, a tatuaże zakryć, bo reprezentuje poważną firmę i musi się prezentować, żeby wzbudzić zaufanie (dla mnie i dla młodszego pokolenia to raczej nie ma znaczenia, ale wiadomo, że starsi ludzie też korzystają z banków i niektórym może się to nie podobać, sama nie kwestionowałabym kompetencji innego człowieka dlatego, że ma różowego irokeza). Czy tak jawne powiedzenie pracownikowi, że nie dostał awansu, bo ma zły kolor włosów jest normalne? Czy naturalne, że przyjaciel się zirytował?

No i nie biorę pod uwagę salonów tatuażu, czy innych miejsc, w których posiadanie modyfikacji jest wręcz wskazane.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 00:46   #2
Hank_Moody
Raczkowanie
 
Avatar Hank_Moody
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 173
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

W pracy gdzie liczy się reprezentatywnosc oczywiście że nienormalne. Jeśli Twój przyjaciel pracuje w jakiejś poważnej robocie gdzie ma kontakt z klientami to nie ma co się dziwić. Osobiście nie powierzyłbym żadnych swoich pieniędzy bądź interesów debilowi z niebieskimi włosami. Za to gościowi z tatuazem bez problemu.

Pozdrawiam cieplutko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hank_Moody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 01:12   #3
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Dopóki robisz na kogoś i siedzisz pod kimś, jesteś skazana na widzimisię, ustalanie tego co możesz i ocenianie z każdej strony, nie pozostaje nic innego jak dostosować się.
Tak swoją drogą znam parę lekarek o kolorowych włosach, nie chodzi o stonowane barwy, raczej mocno wrzeszczące, których pozazdrościłaby niejedna nastolatka, lekarza dentystę z widocznymi tatuażami.

Osobiście nie ma nic przeciwko, o ile ktoś nie robi sobie syfu z wyglądu, bo jeśli decyduję się na korzystanie z czyiś usług, usług jakiejś firmy to chcę rozmawiać z osobą, na którą będę w stanie patrzeć bez obrzydzenia i bez zastanawiania się jak tam jej zdrowie psychiczne

Każdy ma inne pojęcie estetyki, ale są pewne normy, których akurat nie powinno się przekraczać - wszystko z umiarem, zrób sobie tunele, ale jak rozciągniesz sobie to ucho jak ostatni debil to chyba zwymiotuję zanim zdążymy zrobić jakikolwiek deal. Taki przykładzik.
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 02:06   #4
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca



Tak mi się skojarzyło chociaż ja dość tolerancyjna jestem - uważam, że piercingi, kolczyki i kolor włosów nijak wpływają na kompetencje w pracy mam to szczęście, że obracam się w takiej branży, że ludzie naprawdę mają to gdzieś.

Natomiast jeżeli ktoś robi sobie jakieś hardkorowe modyfikacje, to moim zdaniem powinien liczyć się z tym, że pracodawcy nie będą patrzeć na niego/nią przychylnie. Kluczowym kryterium są tu klienci - jeżeli wygląd pracownika będzie ich w jakiś sposób odstraszał, to rozumiem pracodawcę, który w imię tolerancji nie chce ryzykować zyskami.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 05:21   #5
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Nie przeszkadza mi barman z fioletowym włosami, ale w banku czy urzędzie to wyglądałoby śmiesznie. Tak samo nie chciałabym żeby moje dzieci uczył fioletowowlosy nauczyciel.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 05:43   #6
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Tak samo nie chciałabym żeby moje dzieci uczył fioletowowlosy nauczyciel.
Z ciekawości: dlaczego?

Moim zdaniem w kwestii zatrudniania zmodyfikowanych osób wiele zależy od ludzi, którzy podejmują w danej firmie decyzje dotyczące kadry i zasad ubioru. Są zawody, które teoretycznie powinny reprezentować osoby wyglądające "klasycznie", ale widywałam i w aptece, i w banku osoby, które miały tatuaże/kolczyki i kierownictwo najwyraźniej nie miało z tym żadnego problemu. Jako klientowi zwisa mi, czy doradca klienta albo kasjer ma tatuaże, czy nie - nie przychodzę do punktów i firm patrzeć na pracowników, tylko skorzystać z usług, więc oczekuję jedynie tego, że zostanę dobrze obsłużona i że udzielą mi prawidłowych informacji. Jednakże świat nie jest idealny i tak długo, jak ludzie będą się w kwestii modyfikacji kierować stereotypami, tak długo osoby zmodyfikowane będą miały pod górkę.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 05:51   #7
201701121406
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 755
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Z ciekawości: dlaczego?





Moim zdaniem w kwestii zatrudniania zmodyfikowanych osób wiele zależy od ludzi, którzy podejmują w danej firmie decyzje dotyczące kadry i zasad ubioru. Są zawody, które teoretycznie powinny reprezentować osoby wyglądające "klasycznie", ale widywałam i w aptece, i w banku osoby, które miały tatuaże/kolczyki i kierownictwo najwyraźniej nie miało z tym żadnego problemu. Jako klientowi zwisa mi, czy doradca klienta albo kasjer ma tatuaże, czy nie - nie przychodzę do punktów i firm patrzeć na pracowników, tylko skorzystać z usług, więc oczekuję jedynie tego, że zostanę dobrze obsłużona i że udzielą mi prawidłowych informacji. Jednakże świat nie jest idealny i tak długo, jak ludzie będą się w kwestii modyfikacji kierować stereotypami, tak długo osoby zmodyfikowane będą miały pod górkę.


Zgadzam się całkowicie.
201701121406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 06:03   #8
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Moim zdaniem to nie kwestia wyglądu a polityki firmy. Właściciele mają z zapewne jakiś model biznesu i chcą aby zatrudnione przez nich osoby ten model reprezentowały. Nie zawsze oryginalny wygląd się w ten model wpisuje, choć ja osobiście uważam, że osoby z kolorowymi włosami, czy tatuazami nie powinny nas tak razic. No ale żyjemy w kraju, gdzie jakakolwiek odmienność i odbieganie od normy jest pietnowane lub uznawane za wypaczenie...

Poza tym nie wiem jak fioletowe włosy miałyby zmniejszyć kompetencje nauczyciela bo nie ma się co oszukiwać, że obecnie nie jest to zawod, ktory wzbudza szacunek wsrod dzieci i nastolatków. Tym bardziej nie wiem, jakie te włosy miały powodować konsekwencje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 06:37   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Nie chodzi wcale tylko o politykę firmy, ale również o reakcje klientów. Wszyscy są super tolerancyjni na papierze, a jakby co do czego przyszło, to podejrzliwym okiem patrzyli by na handlowca wytatuowanego w widocznych miejscach, albo na panią w banku z połową głowy ogoloną, a drugą zafarbowaną na niebiesko. I to wcale nie jest tak, że "Polska zacofana", bo w podobnie jest na całym świecie. Jak idę do banku po kredyt, to rzeczywiście wygląd osoby, która mnie obsługuje, nie powinien być rozpraszający.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 07:15   #10
Ellsa
Raczkowanie
 
Avatar Ellsa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 237
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie chodzi wcale tylko o politykę firmy, ale również o reakcje klientów. Wszyscy są super tolerancyjni na papierze, a jakby co do czego przyszło, to podejrzliwym okiem patrzyli by na handlowca wytatuowanego w widocznych miejscach, albo na panią w banku z połową głowy ogoloną, a drugą zafarbowaną na niebiesko. I to wcale nie jest tak, że "Polska zacofana", bo w podobnie jest na całym świecie. Jak idę do banku po kredyt, to rzeczywiście wygląd osoby, która mnie obsługuje, nie powinien być rozpraszający.
Nie tyle rozpraszający,co powinien budzić zaufanie. Według badań psychologicznych największe zaufanie wzbudzają osoby w uniformach i garniturach, wyglądające elegancko. Jeśli ktoś pracuje w miejscu, które tego wymaga, to naturalne jest, że musi wyglądać schludnie, a w taki kanon fioletowe włosy się, niestety, nie wpisują.

Co do knajpy- sama przez prawie dekadę pracowałam w eleganckich hotelach, również na kierowniczym stanowisku, i nie wyobrażam sobie rozmowy z prezesem jakiejś firmy dotyczącej np. kolacji firmowej z jedną połową głowy niebieską, a drugą zieloną. Tak samo nasi kelnerzy-w eleganckiej, drogiej restauracji kelner musi wyglądać elegancko i tyle. Także, jeśli myślisz o jakimś konwencjonalnym zawodzie, to obawiam się, że w grę wchodzi także jakiś bardziej tradycyjny kolor włosów...

Co innego w zawodach kreatywnych lub artystycznych- tutaj konwencje nie obowiązują. Tak samo w pracach fizycznych na niższych stanowiskach lub w przypadku fachowców, którzy nie mają kontaktu z klientami (nie wiem, czy fioletowe włosy miałyby duże znaczenie w przypadku np. tokarza czy operatora koparki, ale wątpię). To samo w przypadku osób pracujących na własny rachunek-chociaż większość wspomnianych lekarzy również stara się wyglądać poważnie, bo powaga=profesjonalizm- tak jest to odbierane.

Myślę, że będąc kierownikiem np. w banku również nie awansowałabym Twojego kolegi, bo miałabym obawy co do reakcji klientów- a to oni są przecież najważniejsi. Choć ja osobiście staram się ludzi po wyglądzie nie oceniać i kolorowe włosy osobiście mi nie przeszkadzają.
Ellsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 07:16   #11
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Czy tak jawne powiedzenie pracownikowi, że nie dostał awansu, bo ma zły kolor włosów jest normalne?
W firmie, w której obowiązuje dress code, niestety tak. Jeśli pracownik nie dostaje od pracodawcy wymagań odnośnie wyglądu, to pracodawca się czepiać i uzależniać awansu od wyglądu nie powinien.

Cytat:
Napisane przez Hank_Moody Pokaż wiadomość
Osobiście nie powierzyłbym żadnych swoich pieniędzy bądź interesów debilowi z niebieskimi włosami.
Ocenianie czyjejś inteligencji po kolorze włosów świadczy o Tobie i Twojej inteligencji...kiepsko.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 07:18   #12
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Moim zdaniem do pracy z klientem pracodawca może wymagać określonych standardów wyglądu od pracownika.

Z kolei w innych branżach, nawet jeśli nie ma kontaktu z klientem, a jest określony dress code, nikt raczej nie przyjdzie w trampkach i dżinsach z dziurami i nie będzie się burzył, że dyskryminacja!!oneone!!

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2016-11-02 o 07:21
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 07:20   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
W firmie, w której obowiązuje dress code, niestety tak. Jeśli pracownik nie dostaje od pracodawcy wymagań odnośnie wyglądu, to pracodawca się czepiać i uzależniać awansu od wyglądu nie powinien.
(...)
Ale są też pewne zasady uniwersalne. Bo idąc tropem tego, co napisałaś, można przyjść do pracy bez stanika, w przeźroczystej bluzce "bo pracodawca nie powiedział, że tak nie można".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 07:27   #14
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale są też pewne zasady uniwersalne. Bo idąc tropem tego, co napisałaś, można przyjść do pracy bez stanika, w przeźroczystej bluzce "bo pracodawca nie powiedział, że tak nie można".
Pytanie czy gdybyś przyszła tak ubrana pracując na linii w fabryce, to kogokolwiek by to obeszło
A tak na poważnie, w wątku mowa o kolorze włosów.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 08:20   #15
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Jesli moj pracownik nie ma kontaktu z klientem, dobrze wykonuje swoja robote, to szczerze mi to zwisa jak wyglada (oczywiscie w granicach normalnosci, ale piercing, tatuaz, kolorowe wlosy zaliczaja sie do kanonu normalnosci wg mnie). Jesli ktos, kto ma funkcje reprezentawywna, ewidentnie ingoruje nakaz schludnego, profesjonalnego wygladu, na pewno nie dostalby awansu.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2016-11-02 o 08:21
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 09:22   #16
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie chodzi wcale tylko o politykę firmy, ale również o reakcje klientów. Wszyscy są super tolerancyjni na papierze, a jakby co do czego przyszło, to podejrzliwym okiem patrzyli by na handlowca wytatuowanego w widocznych miejscach, albo na panią w banku z połową głowy ogoloną, a drugą zafarbowaną na niebiesko. I to wcale nie jest tak, że "Polska zacofana", bo w podobnie jest na całym świecie. Jak idę do banku po kredyt, to rzeczywiście wygląd osoby, która mnie obsługuje, nie powinien być rozpraszający.
Miałam w banku styczność z taka panią, tylko druga połowa miała kolor różowy. Pani bardzo uczynna i kompetentna i jak widać jej pracodawca te czynniki wziął pod uwagę, nie fryzurę i kolor.

Z handlowcem z kolczykami w bardziej oryginalnych miejscach również się spotkałam, a pracuję w branży finansowej.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 09:34   #17
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

A tak już całkiem na marginesie to polecam takie modyfikacje, których odwrócenie nie będzie się wiązało z zabiegami chirurgicznymi, czyli np. tunele czy piercingi na twarzy zostawiające mocno widoczne blizny. Też mi się kiedyś wydawało, że niebieski to mój kolor i zostanę w nim do końca życia

To że szef powiedział Twojemu koledze wprost, że chodzi o włosy nawet lepiej. Niektóre firmy w imię poprawności politycznej by zwodziły i nie podawały prawdziwego powodu.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 10:28   #18
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Czy jakość jego pracy nagle pogorszyła się, bo zmienił coś w swoim wyglądzie? Nie sądzę. Chłopak ma zwyczajnie szefa konserwatystę, dla którego liczy się wygląd a nie praca. Kiedy to się w Polsce skończy?!
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 12:02   #19
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Wiecie... jak dla mnie to jest różnica między zadbanymi wymysłami a niezadbanymi... i sama bym nie zatrudniła osoby o takim wyglądzie:


Natomiast jakby włosy były kolorowe ale zadbane to nie miałabym nic przeciwko


To samo tyczy się innych modyfikacji wyglądu
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 12:03   #20
Hank_Moody
Raczkowanie
 
Avatar Hank_Moody
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 173
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
W firmie, w której obowiązuje dress code, niestety tak. Jeśli pracownik nie dostaje od pracodawcy wymagań odnośnie wyglądu, to pracodawca się czepiać i uzależniać awansu od wyglądu nie powinien.


Ocenianie czyjejś inteligencji po kolorze włosów świadczy o Tobie i Twojej inteligencji...kiepsko.

Nie oceniam jego inteligencji. Oceniam jego wygląd. Z reguły ktoś kto wygląda jak debil jest debilem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hank_Moody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 12:09   #21
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Żałuję, że niektóre osoby będą wciąż patrzeć na wygląd, a nie na to, co ma się w głowie. I dla mnie naprawdę nie byłoby różnicy czy pani w banku ma włosy brązowe czy niebieskie. Ważne byłoby czy jest miła, kompetentna, czy potrafi mi pomóc i czy dobrze czuje się na swoim stanowisku pracy. Bo byłam nie raz u pań wyglądających schludnie, ale za to warczących na mnie, mających pretensje do całego świata o to, że muszą siedzieć gdzie siedzą i nie potrafiących odpowiedzieć na proste pytania.
Dla mnie wnioski są oczywiste. Schludny wygląd w niczym takiej pani nie pomoże.
Sama miałam różowe włosy i kolczyk w wardze. Pracowałam tylko w osiedlowym sklepiku. Znalazły się osoby, którym mój wygląd nie pasował. A ja, gdy idę do sklepu, patrzę na to, co chcę kupić, a nie że kasjerka co wykłada towar na półkę ma kolczyk w nosie i zielone pasemka.
No i tyle.

Cytat:
Napisane przez Hank_Moody Pokaż wiadomość
Nie oceniam jego inteligencji. Oceniam jego wygląd. Z reguły ktoś kto wygląda jak debil jest debilem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Człowiek ma niebieskie włosy. Wygląda jak debil (??), więc jest debilem (?!!).
Nic dodać, nic ująć.
Mam nadzieję, że ty wyglądasz super, bo nie masz kolorowych włosów. Żyj jak uważasz i daj żyć innym.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2016-11-02 o 12:13
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 12:12   #22
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Czy jakość jego pracy nagle pogorszyła się, bo zmienił coś w swoim wyglądzie? Nie sądzę. Chłopak ma zwyczajnie szefa konserwatystę, dla którego liczy się wygląd a nie praca. Kiedy to się w Polsce skończy?!
och, tak Polska taka zacofana
ja się spytam z kolei kiedy się skończy biadolenie na zacofaną Polskę

a w temacie - moim zdaniem zależy to od rodzaju pracy - jak ktoś pracuje w sklepie z odzieżą dla młodzieży albo sam jest tatuażystą czy uprawia zawód z serii grafik, fotograf, dekorator wnętrz itp. gdzie ma się określone portfolio i styl, celuje w konkretnego klienta to taki specyficzny wygląd może wręcz pomóc zawodowo

natomiast jak ktoś jest np. opiekunem klienta biznesowego czy negocjuje wielomilionowe kontrakty lub przykładowo spędza życie na załatwianiu spraw w różnej maści urzędach to niestety ale szef konserwatysta już nie ma nic do rzeczy bo szef może sobie i po pracy być hardcorowym harleyowcem ale nie będzie mu się uśmiechało stracić kontraktu lub wydłużyć procesu badań nowego rozwiązania bo jaśnie pracownikowi zamarzyły się niebieskie włosy

zresztą jak właściciel salonu tatuażu i piercingu nie zatrudni pani w garsonce na stanowisko recepcjonistki to nikt nie będzie robił wielkiego halo i dla wszystkich będzie oczywiste, że taka osoba w takim miejscu wyglądałaby komicznie

dla mnie to każdy niech sobie zatrudnia kogo mu się podoba - bo to pracodawca ponosi konsekwencje zarówno dobrych jak i złych wyników pracy pracowników
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-11-02 o 12:13
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 12:23   #23
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
och, tak Polska taka zacofana
ja się spytam z kolei kiedy się skończy biadolenie na zacofaną Polskę
Wtedy kiedy naród otworzy się na nowości, dla innych normalne, wtedy kiedy np. osoba niepełnosprawna będzie traktowana na równo, czy wyglądająca ilanczej. Nie z powietrza biorą się teksty o zacofanej Polsce
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 12:28   #24
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Teoretycznie nie mam nic do modyfikacji ciała, tatuaży, kolorowych włosów itp. ale jakoś w banku czy innej tego typu instytucji mi się to nie widzi. Po prostu są pewnie miejsca gdzie to nie przystoi. To tak samo jak z odpowiednim strojem do kościoła. Jestem ateistką więc bywam tam tylko w przypadku ślubów, ale nie wyobrażam sobie ubrać się wtedy w kieckę więcej odsłaniającą niż zasłaniającą, po prostu jak dla mnie nie wypada.

Kolega zapewne jakiś czasu już pracuje u tego szefa i powinien wiedzieć na co sobie może pozwolić. Jeśli jednak pozwolił sobie na za dużo "bo może się uda" to winić może tylko siebie. Jeśli ma takie lekkie podejście uda się/nie uda się co do swojej sytuacji w pracy to miałabym pewnie wątpliwości co do jego odpowiedzialności, a tym samym nie wiem czy zawodowo chciałabym z nim współpracować.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 12:53   #25
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

rownie dobrze szef wcale nie chcial awansowac kolegi tylko szukal pretekstu, a ten sam sie nasunal.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 13:10   #26
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie chodzi wcale tylko o politykę firmy, ale również o reakcje klientów. Wszyscy są super tolerancyjni na papierze, a jakby co do czego przyszło, to podejrzliwym okiem patrzyli by na handlowca wytatuowanego w widocznych miejscach, albo na panią w banku z połową głowy ogoloną, a drugą zafarbowaną na niebiesko. I to wcale nie jest tak, że "Polska zacofana", bo w podobnie jest na całym świecie. Jak idę do banku po kredyt, to rzeczywiście wygląd osoby, która mnie obsługuje, nie powinien być rozpraszający.
- zgadzam się
I są zawody tzw. wolne, w których panuje większa dowolność, ale jest całe mnóstwo firm, w których obowiązuje dress code . I zawsze rozbawia mnie argument o "zacofanej Polsce" w takim kontekście, gdy w wielu korpo międzynarodowych wygląd ma wpływ na postrzeganie.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2016-11-02 o 13:12
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 13:19   #27
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Wtedy kiedy naród otworzy się na nowości, dla innych normalne, wtedy kiedy np. osoba niepełnosprawna będzie traktowana na równo, czy wyglądająca ilanczej. Nie z powietrza biorą się teksty o zacofanej Polsce
aha doprawy fascynujące, że taki zaścianek to tylko w Polsce

autorka nigdzie nie napisała, że to przykładowo nie była międzynarodowa korporacja

ja pracuję w amerykańczańskiej, światowej firmie i uwierz - niebieskie włosy, wygolona głowa i widoczne tatuaże nie przejdą na tych bardziej reprezentatywnych stanowiskach (co fascynujące u nas im wyższe stanowisko tym praca bardziej skoncentrowana na kontaktach międzynarodowych, wyjazdach itp więc jakoś tak się składa, że na stanowiskach w "krajowym gronie" można pozwolić sobie na więcej niż na stanowiskach wymagających kontaktów międzynarodowych)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 13:28   #28
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Wtedy kiedy naród otworzy się na nowości, dla innych normalne, wtedy kiedy np. osoba niepełnosprawna będzie traktowana na równo, czy wyglądająca ilanczej. Nie z powietrza biorą się teksty o zacofanej Polsce
Zacofaniem jest dla mnie kwestionowanie cudzych odczuć, upodobań itd. Są ludzie, którzy czegoś co do zasady nie tolerują, nie akceptują, co nie ma nic wspólnego z zacofaniem
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 13:35   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Pytanie czy gdybyś przyszła tak ubrana pracując na linii w fabryce, to kogokolwiek by to obeszło
A tak na poważnie, w wątku mowa o kolorze włosów.
Oczywiście, że by obeszło. W mojej byłej pracy dziewczynie zwrócono uwagę, jak przyszła pewnego dnia w sweterku z dekoltem, z którego wystawała połowa biustu. W żadnej pracy (poza tymi, które polegają na rozbieraniu się) epatowanie wdziękami w stylu klub nocny nie jest mile widziane.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 13:51   #30
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Zacofaniem jest dla mnie kwestionowanie cudzych odczuć, upodobań itd. Są ludzie, którzy czegoś co do zasady nie tolerują, nie akceptują, co nie ma nic wspólnego z zacofaniem
No właśnie wg najnowszych trendów i standardów ma dużo wspólnego. Jeśli niebieskie włosy, wydziarane ręce, tęczowy makijaż, u ekspedientki/kasjerki w banku godzą w czyjeś poczucie estetyki (ale ta osoba nie daje tamu żadnego uwłaczającemu komuś wyrazu) to ta osoba jest zacofana i nietolerancyjna. Ba, na pewno jest katolem i głosuje na PiS.
Po prostu nie wolno na głos powiedzieć, że niebieskie włosy u pracownicy banku są nieodpowiednie. Nie i koniec! Bo jest tolerancja i tak ma być!

Edytowane przez _Bumblebee_
Czas edycji: 2016-11-02 o 13:52
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-11 12:58:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.