Praca Biedronka, Pepco, Rossman - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-10, 13:08   #1
chocolate_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 60

Praca Biedronka, Pepco, Rossman


Hej
Pracuję kilka lat w firmie typu fast food (wyższe stanowisko). Szukam teraz innej pracy. Oczywiście najlepiej by było praca biurowa 8-16 itp ale jestem świadoma że o taka pracę niestety ciężko.
Pomyślałam aby poszukać pracy właśnie w pepco czy biedronce. Znajoma prace w biedronce sobie chwali. W internecie pełno jest opinii że to obóz pracy, nie ma przerw, kobiety dźwigają więcej niż mogą. itp (w co ciężko mi uwierzyć skoro jest umowa o pracę) ale chciałabym poznać Wasze opinie, może ktoś pracuje i może się nimi podzielić. Jestem świadoma że nie siedzi się tam tylko na kasie i trzeba się narobić. Ale nie ukrywam że szukam trochę mniej stresującej pracy niż mam teraz i nie chciałabym jednak robić nocek. Bo na tym najbardziej mi zależy. Pieniądze też, ale nie można oczekiwać nie wiadomo czego. U siebie zarabiam około 2000 po kilku latach więc wiem ile mniej więcej mogę dostać zaczynając od pracownika.
Myślę że to też zależy od sklepu jacy ludzie jaka atmosfera ale czy na prawdę jest tam aż tak źle jak mówią? Mobbing brak przerw praca w nocy krzyczenie przez przełożonych i różne takie opinie?
Dzięki za wszystkie podpowiedzi
chocolate_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 15:19   #2
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Praca Biedronka, Pepco, Rossman

Cytat:
Napisane przez chocolate_92 Pokaż wiadomość
Hej
Pracuję kilka lat w firmie typu fast food (wyższe stanowisko). Szukam teraz innej pracy. Oczywiście najlepiej by było praca biurowa 8-16 itp ale jestem świadoma że o taka pracę niestety ciężko.
Pomyślałam aby poszukać pracy właśnie w pepco czy biedronce. Znajoma prace w biedronce sobie chwali. W internecie pełno jest opinii że to obóz pracy, nie ma przerw, kobiety dźwigają więcej niż mogą. itp (w co ciężko mi uwierzyć skoro jest umowa o pracę) ale chciałabym poznać Wasze opinie, może ktoś pracuje i może się nimi podzielić. Jestem świadoma że nie siedzi się tam tylko na kasie i trzeba się narobić. Ale nie ukrywam że szukam trochę mniej stresującej pracy niż mam teraz i nie chciałabym jednak robić nocek. Bo na tym najbardziej mi zależy. Pieniądze też, ale nie można oczekiwać nie wiadomo czego. U siebie zarabiam około 2000 po kilku latach więc wiem ile mniej więcej mogę dostać zaczynając od pracownika.
Myślę że to też zależy od sklepu jacy ludzie jaka atmosfera ale czy na prawdę jest tam aż tak źle jak mówią? Mobbing brak przerw praca w nocy krzyczenie przez przełożonych i różne takie opinie?
Dzięki za wszystkie podpowiedzi

Wejdź na forum nasza-biedronka. pl (usuń spację).
Tam jest mnóstwo opinii pracowników o pracy w B.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:32   #3
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Praca Biedronka, Pepco, Rossman

Kilka lat temu moja koleżanka ze studiów pracowała jako zastępca kierownika. Czy była zadowolona? Ciężko powiedzieć, to ciężka praca bo raz że z klientem, a dwa że fizyczna. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale pewnie jak nie spróbujesz to się nie dowiesz jak tam jest. Nie wiem czy warto zmieniać gastronomię na handel. Byłam w sytuacji kiedy zmieniłam gastronomię na pracę w Tchibo i wytrzymałam tam tylko miesiąc. Potem znowu wróciłam do gastronomii, która mimo że wydawała mi się taka zła, była lepsza od pracy w galerii.
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:59   #4
GewaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Praca Biedronka, Pepco, Rossman

Nie ma teraz lekkiej pracy Wszędzie trzeba się narobić a do tego atmosfera na ogół jest beznadziejna. Jeden patrzy jakby drugiemu świnię podłożyć.Poza tym praca z ludźmi jest nie do zniesienia.Ile ludzi tyle charakterów i tyle problemów które spadają na głowę sprzedawcy.
GewaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 20:10   #5
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Praca Biedronka, Pepco, Rossman

Nie pracowałam ale mam znajomych, którzy pracują i sobie chwalą. Praca raczej pewna - rzadko zamykają Biedronki. Godziny się zgadzają - nie słyszałam o przypadku, żeby ktoś robił bezpłatne nadgodziny. Przerwy owszem, są. Dodatkowo masz benefity np w postaci Multisporta czy paczek na Święta.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 22:02   #6
chocolate_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 60
Dot.: Praca Biedronka, Pepco, Rossman

Jestem tego świadoma że to ciężka praca.. Ale tu też już trochę psychicznie siadam... Myślałam też o jakiś cukierniach typu sowa itp
chocolate_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 19:13   #7
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Praca w sklepie Biedronka

Cześć ,
mam do was pytanie.
Szukam pracy, własćiwie na chwile bo wracam zaraz od października na studia. I tutaj mam pytanie, wszedzie gdzie pytałam o prace mowiac na ile jej szukam nikt ne byl zainteresowany. Jedynie Mac Donald jest zainteresowany tak krótką współpracą ale niestety musialabym do niego dojezdzac 40km a srednio mi to odpowiada. W biedronce która jest doslownie 10 kroków ode mnie sa wolne miejsca pracy. Złozyłam CV, byłam na rozmowie i zapraszaja mne do wspolpracy , no i wlasnie tu pytanie:
Czy moge podpisac z nimi umowe ( o prace - bo takie daja w biedronce) nie mowiac nic ze chce do pracowac do konca wrzesnia od teraz?) Czy sa tam jakies okresy wypowiedzenia ? ( jesli tak to czy np . powinnam to zglosic np . na poczatku wrzesnia ze z koncem miesiaca planuje odejsc pod pretekstem np. znalezienia innej oferty pracy? ) Doradźcie coś, zalezy mi na pracy w biedronce bo mam bardzo blisko, ale boje sie zeby potem nie bylo problemow z odejściem. Dodam jeszcze ze akurat w tym sklepie dosyc czesto zmienia sie obsada pracowników. W szczególności prosilabym o wypowiedź byłych/obecnych pracowników.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-03, 23:15   #8
Nymerkia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 53
Dot.: Praca w sklepie Biedronka

Długość okresu wypowiedzenia przy umowie o pracę jest regulowany przez Kodeks Pracy i w Twoim przypadku będzie wynosił on 2 tygodnie. Do pół roku pracy - 2 tyg
do 3 lat - 1 miesiąc
3+ lata - 3 miesiące
Wypowiedzenie w formie pisemnej składasz więc max 15 września (piątek) żeby skończyc pracę 29.09.
Nymerkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 11:53   #9
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Praca w sklepie Biedronka

Widziałam ostatnio w biedronce plakat, gdzie było napisane - pracuj z nami w wakacje. Czyli mają jakiś program dla takich osób w Twojej sytuacji
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 19:25   #10
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Praca w sklepie Biedronka

A to spytać się nie możesz? Tak jak ktoś napisał, jest to regulowane odgórnie przez prawo pracy, ale i tak warto się spytać i się upewnić, jestem zdziwiona, że mozna tego w ogóle nie zrobić podczas rozmowy o pracę, jedna z podstawowych spraw. U mnie np. w firmie od razu po próbnym jest 3-miesięczny okres wypowiedzenia - taką firma ma politykę (bo to IT i się boją, że ich pracownicy będą wystawiać ), ale informują o tym jeszcze na rozmowie kwalifikacyjnej.

Tłumaczenie się też bez sensu - jak chcesz to możesz rzucić tę robotę po pierwszym dniu z okresem wypowiedzenia, który jaki będzie podany i nikomu nic do tego.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 09:38   #11
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Praca w sklepie Biedronka

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
A to spytać się nie możesz? Tak jak ktoś napisał, jest to regulowane odgórnie przez prawo pracy, ale i tak warto się spytać i się upewnić, jestem zdziwiona, że mozna tego w ogóle nie zrobić podczas rozmowy o pracę, jedna z podstawowych spraw. U mnie np. w firmie od razu po próbnym jest 3-miesięczny okres wypowiedzenia - taką firma ma politykę (bo to IT i się boją, że ich pracownicy będą wystawiać ), ale informują o tym jeszcze na rozmowie kwalifikacyjnej.

Tłumaczenie się też bez sensu - jak chcesz to możesz rzucić tę robotę po pierwszym dniu z okresem wypowiedzenia, który jaki będzie podany i nikomu nic do tego.
Nie moja droga, nie mogę spytac. Bo jak powiem prawde ze szukam tylko na taki okres czasu to oni nie będą zainteresowani
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-07, 10:12   #12
martasek96
Przyczajenie
 
Avatar martasek96
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Praca w sklepie Biedronka

No nie możesz się dziwić, że nie będą zainteresowani, jak się przyznasz. W końcu muszą też wydać trochę kasy na przeszkolenie pracownika, a na pewno na stworzenie stanowiska. Pytanie, jakie są zarobki w Biedronce na start, bo może lepiej byłoby pójść gdzieś na staż za podobne pieniądze.
martasek96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 21:56   #13
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Praca w sklepie Biedronka

Cytat:
Napisane przez martasek96 Pokaż wiadomość
No nie możesz się dziwić, że nie będą zainteresowani, jak się przyznasz. W końcu muszą też wydać trochę kasy na przeszkolenie pracownika, a na pewno na stworzenie stanowiska. Pytanie, jakie są zarobki w Biedronce na start, bo może lepiej byłoby pójść gdzieś na staż za podobne pieniądze.
nie mam sił szukac, a biedronke mam pod nosem wiec jakiekolwiek zarobki mnie uszczęśliwią.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-07 22:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.