Facet potrzebuje rad. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-02, 12:25   #1
piotrek222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Arrow

Facet potrzebuje rad.


Jestem dwudziestoletnim facetem, który właśnie uświadomił sobie, że jest nikim.
Nie mam wielu znajomych, nie pracuje, jeśli chodzi o edukacje to ledwo zipie na studiach. Czuję, że moje życie to jedna wielka pustka.
Przez te dwadzieścia lat nie potrafiłem dostrzec, że stoję w miejscu. Od jakiegoś czasu dużo myślę nad sobą i wiem, że nie znam się na niczym. Nie słucham muzyki, nie czytam książek, nie uprawiam sportu, nie robię nic i brak mi własnego zdania w wielu kwestiach, po prostu jestem żywy, ale nie żyję. Pisać też nie potrafię, za co z góry przepraszam. Całe dnie spędzam... na dotrwaniu do wieczora żeby iść spać. Nie mam doła i różnych smutków więc nie sądzę żeby to była depresja.
Jestem nieśmiały, a raczej boje się wszystkiego co nowe i obce. Chciałbym od teraz zacząć coś ze sobą robić, rozwinąć się, poznać nowe miejsca, ludzi i odżyć. Zabrzmi to źle, ale chciałbym zrobić z siebie faceta idealnego. Czego chcę od Was? Opiszcie jaki jest wasz typ faceta idealnego, tzn. co powinien robić, jaki być i na czym się znać.
Możesz też mi doradzić, zmotywować, napisać anonimowo co ciekawego ostatnio robiłeś/robiłaś i co ja mógłbym zrobić. Poleć książkę, film, muzykę? Zadaj pytanie.
Chcę za przeproszeniem kopa w d*** by zrobić coś ze sobą.
Opiszę wszystkie rzeczy, których spróbowałem i jakie mam wrażenia.

Ps. Często się słyszy, że polscy mężczyźni są niezadbani, więc pomóżcie mi stworzyć mnie na nowo. Naprawdę chcę to zrobić dla siebie o czuję, że dłużej nie mogę stać w miejscu bo zwariuję.
Pozdrawiam P.
piotrek222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 12:57   #2
krolowazimy
Wtajemniczenie
 
Avatar krolowazimy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 418
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Cytat:
Napisane przez piotrek222 Pokaż wiadomość
Chciałbym od teraz zacząć coś ze sobą robić, rozwinąć się, poznać nowe miejsca, ludzi i odżyć.
Próbuj nowych rzeczy żeby odkryć, co sprawia Ci przyjemność. Jeśli już odkryjesz - rób to. Jeśli brakuje kasy na hobby - jedź na wakacje za granicę dorobić.

Jesteś na studiach. To piękny czas. Lepszego już nie będzie. Wykorzystaj to, dla siebie. A reszta przyjdzie sama, naprawdę.
krolowazimy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 13:16   #3
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Cytat:
Napisane przez piotrek222 Pokaż wiadomość
Jestem dwudziestoletnim facetem, który właśnie uświadomił sobie, że jest nikim.
Nie mam wielu znajomych, nie pracuje, jeśli chodzi o edukacje to ledwo zipie na studiach. Czuję, że moje życie to jedna wielka pustka.
Przez te dwadzieścia lat nie potrafiłem dostrzec, że stoję w miejscu. Od jakiegoś czasu dużo myślę nad sobą i wiem, że nie znam się na niczym. Nie słucham muzyki, nie czytam książek, nie uprawiam sportu, nie robię nic i brak mi własnego zdania w wielu kwestiach, po prostu jestem żywy, ale nie żyję. Pisać też nie potrafię, za co z góry przepraszam. Całe dnie spędzam... na dotrwaniu do wieczora żeby iść spać. Nie mam doła i różnych smutków więc nie sądzę żeby to była depresja.
Jestem nieśmiały, a raczej boje się wszystkiego co nowe i obce. Chciałbym od teraz zacząć coś ze sobą robić, rozwinąć się, poznać nowe miejsca, ludzi i odżyć. Zabrzmi to źle, ale chciałbym zrobić z siebie faceta idealnego. Czego chcę od Was? Opiszcie jaki jest wasz typ faceta idealnego, tzn. co powinien robić, jaki być i na czym się znać.
Możesz też mi doradzić, zmotywować, napisać anonimowo co ciekawego ostatnio robiłeś/robiłaś i co ja mógłbym zrobić. Poleć książkę, film, muzykę? Zadaj pytanie.
Chcę za przeproszeniem kopa w d*** by zrobić coś ze sobą.
Opiszę wszystkie rzeczy, których spróbowałem i jakie mam wrażenia.

Ps. Często się słyszy, że polscy mężczyźni są niezadbani, więc pomóżcie mi stworzyć mnie na nowo. Naprawdę chcę to zrobić dla siebie o czuję, że dłużej nie mogę stać w miejscu bo zwariuję.
Pozdrawiam P.
Wejdź na dział "kulturalnie " znajdź wątki o 10 najlepszych książkach, filmach, płytach, wierszach, piosenkach i zapoznaj się z nimi.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 13:32   #4
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Wez sie za siebie. Ja polecam basen, odezwij sie do kumpli z liceum. Zobacz co graja w kinach, zapros niesmiala kolezanke ze studiow.

Wiesz czego najbardziej nienawidzie u ludzi? Nie moge, bo... nie potrafie... ale ja nie moge togo bo... Podziwiam ludzi, ktorzy stawiaja sobie coraz nowe granice, udoskonalaja sie, pracuja nad soba. Nie cierpie ludzi, ktorzy chowaja glowe w piasek, a potem jecza, ze inni maja ciekawe zycie.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 14:10   #5
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Czemu nienawidzisz ludzkiej słabości? Nie życzę Ci takiego stanu. Wtedy znienawidzisz siebie.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 14:26   #6
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Super, że to dostrzegasz i próbujesz coś ze sobą zrobić Jesteś jeszcze młody, więc wszystko przed Tobą!

Znajdź sobie hobby. Może majsterkowanie? Może książki, analiza tekstu? Może opieka nad zwierzętami? Super działa też wolontariat - hospicja, schroniska dla zwierząt, domy dziecka, samotnej matki itd. - mnóstwo tego, ci ludzie i zwierzęta serio naładują Cię pozytywną energią, a przy tym będziesz czuł się wspaniale, bo zrobisz coś dobrego. Zacznij uprawiać sport, to też mega wpływa na pewność siebie: siłownia, marsze, bieganie, trekking, rower - cokolwiek, tylko się ruszaj a niedługo sam zobaczysz, jaki to ma na Ciebie wpływ.

A jaki jest mój typ "idealnego" faceta? Na pewno zaradny. Nie pitoli, jak to jest źle, jak to on mało zarabia, tylko bierze życie w swoje ręce. Nie lubię użalania się nad sobą, i to dotyczy obu płci. Na pewno taki, który ma w miarę konkretne plany na życie.

Życzę Ci powodzenia!!!
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 14:31   #7
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Zauważyłeś co w Tobie nie pasuje to staraj się to zmieć, pomału. Zacznij czytać, może zapisz się na jakieś zajęcia? Znajdź sobie jakieś zajęcie, coś co będziesz robił codziennie, prawie codziennie. Nauka języka?

Wiesz, że nie ma czegoś takiego jak ideał, prawda? Pytanie jest głupie, ale odpowiem Mój chłop z bajki to długowłosy wysoki metal, który gra na gitarze i pali. I najważniejsze, umie i lubi gotować Ale najważniejsza cecha charakteru jaką cenię u płci przeciwnej, i nie tylko, to zdecydowanie. Nie lubię jak ktoś jest rozlazły, niezdecydowany, ciapowaty, taka mamałyga, klucha. Lubię jak facet wie czego chce i potrafi to zakomunikować.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-02, 14:43   #8
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 223
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Tak jak napisali poprzednicy, również i ja radzę, wedle Twojej prośby, abyś znalazł hobby, zainteresowania. Próbuj, szukaj, w końcu na coś odpowiedniego się natkniesz. Pomyśl czy jest coś, co sprawia/sprawiało Ci przyjemność, czy jest coś, czym mógłby Ci ktoś zaimponować.

pozdrawiam
meski_punkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 16:45   #9
paranormal_sun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Nie ma czegoś takiego, jak facet idealny w tym sensie, ze dla kazdego taki facet bedzie kims zupelnie innym (dla jednych rockman, dla drugich facet w garniturze). Musisz jednak sam odkryc co cie jara, jaki styl, jakie ksiazki, jaka muzyka. Mozesz zaczac od nowosci - przegladaj magazyny i portale kulturalne. Idz do empiku - popatrz, jakie ksiazki sa najczesciej kupowane i która najbardziej do ciebie przmawia, posluchaj płyt. Albo idz do biblioteki, tak bedzie taniej Kup sobie magazyn dla mezczyzn i popatrz na modę. Zadbaj o ruch - dla zdrowia i wygladu (ale tu tez nie wiem co cie pociaga - silownia, rower, plywanie?). Naprawdę musisz próbować i próbować.
A to, ze masz niewielu znajomych to niekoniecznie cos zlego. Zabaj o te przyjaznie, a przy okazji, gdy wyjdziesz do swiata, mysle, ze na pewno poznasz nowych ludzi.
paranormal_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 17:19   #10
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Facet potrzebuje rad.

A tak właściwie to co lubisz robić? Pytasz tylko o to, co powinieneś, a przecież każdy ma swój własny przepis na życie. Próbuj różnych rzeczy i znajdź coś, co Cię zainteresuje. I najważniejsze: życie to przyjemność, a nie jakaś męka polegająca na nadrabianiu braków wiedzy we wszystkim, na czym znają się inni. W Twoim wieku miałam podobne rozkminy, teraz natomiast mam to zwyczajnie w nosie. Nie znam się kompletnie na polityce i co z tego? Nie muszę wiedzieć wszystkiego. Uczę się tego, czego sama chcę i co jest mi w życiu naprawdę potrzebne.
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 17:42   #11
201707180908
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 74
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Tak jak już dziewczyny mówiły: zastanów się co ty lubisz (lubiłbyś) robić, albo próbuj nowych rzeczy - wtedy dowiesz się co cię interesuje.
Ja ostatni rok miała dosyć nieciekawy i w czasie postanowień noworocznych doszłam do wniosku że muszę coś zmienić, znów zacząć zajmować się rzeczami, które wcześniej lubiłam, ale przez jakiś marazm i lenistwo po prostu zaniedbałam.
Tak więc stworzyłam sobie listę rzeczy które chcę zrobić/ się nauczyć i póki co muszę powiedzieć że się ładnie jej trzymam, a tym samym jestem zadowolona, bo już nie mam wrażenia że życie mi przez palce przecieka.
np z muzyką zastanów się jaki gatunek lubisz - następnie szukaj zespołów których nie znasz
Tak samo z książkami - jaki gatunek lubisz - szukasz autorów, tytułów które ci odpowiadają. Nikt ci dokładnie nie powie za co masz się wziąć, bo nikt nie zna twojego gustu. Ja np lubię skandynawskie kryminały, ale teraz w ramach wyzwania czytam pierwszą książkę z działu psychologii i podoba mi się, zamówiłam już drugą Nie ma innego sposobu na znalezienie hobby, jak próbowanie różnych rzeczy.
201707180908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-02, 19:18   #12
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Czemu nienawidzisz ludzkiej słabości? Nie życzę Ci takiego stanu. Wtedy znienawidzisz siebie.
Obejrzyj sobie paraolimpiade, to zrozumiesz jak ludzie potrafia walczyc. Spytaj czlowieka po glebokiej depresji i terapii, jak sie walczy o zycie. Alkoholika, ktory z kazdym dniem zdobywa nowe szczyty. To nie slaboscie nienawidze, ale poddawania sie i uzalania nad soba, jeczenia i nic nie robienia. Mam wielki szacunek dla ludzi, ktorzy walcza.

P.S. Blokuje cie, bo nie mam ochoty na dyskusje.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 20:27   #13
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Czemu ona sądzi, że miałabym ochotę z nią dyskutować, to nie wiem.
Autorze, to co robisz wtedy, gdy tak przeczekujesz dzień?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 20:43   #14
piotrek222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Czemu ona sądzi, że miałabym ochotę z nią dyskutować, to nie wiem.
Autorze, to co robisz wtedy, gdy tak przeczekujesz dzień?
Przeważnie przesiedzieć przed komputerem do wieczora. I nie są to jakieś wzniosłe czynności, gram w głupią grę lub przeglądam strony internetowe bez celu.
piotrek222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 20:45   #15
CzerwonaMysz
Raczkowanie
 
Avatar CzerwonaMysz
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 54
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Skoro nie wiesz co lubisz, najlepiej spróbuj różnych rzeczy. Muzyka - posłuchaj różnych gatunków, książki - przeczytaj kilka o różnej tematyce i tak dalej. Wtedy łatwiej będzie Ci odkryć w jakim kierunku podążać.
A może jest jakaś rzecz, która dobrze Ci wychodziła kiedy byłeś dzieckiem? Może byłeś dobry w sporcie, ładnie rysowałeś, albo chwalili Cię za dobry słuch? Jeśli jest coś takiego, odkryj to na nowo. A jeśli nic takiego nie było, a czujesz, że masz na coś ochotę, to też spróbuj .
Skoro boisz się wszystkiego co nowe i obce, dobrym sposobem jest krok po kroku, przezwyciężać to. Im częściej będziesz robił coś w czym czujesz się niezbyt komfortowo, tym bardziej się do tego przyzwyczaisz i stanie się to coraz łatwiejsze.
Co do ideałów, każdy może co innego uważać za cechy idealne, ale dla mnie to jest bycie zaradnym. Facet powinien mieć zainteresowania, znać się na różnych rzeczach, a jak się nie zna, mieć chęci, żeby się ich nauczyć. Być zdecydowanym w tym co robi, ale nie dążyć do własnych sukcesów po trupach. Lubię facetów empatycznych, troskliwych. Czyli wychodzi na to, że nie może być przedobrzone, w żadną stronę .
CzerwonaMysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 22:30   #16
Paulaaa81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 271
Dot.: Facet potrzebuje rad.

w tym wieku proponuję zacząć od regularnego sportu - poprawi samopoczucie (endorfiny), sylwetkę, zwiększy pewność siebie i samoocenę
Paulaaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 22:57   #17
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Facet potrzebuje rad.

Tak jak dziewczyny mówią, próbuj różnych rzeczy i pamiętaj, że jeśli coś wymaga czasu, nie zniechęcaj się, ze jest za późno- czas i tak minie, a możesz za rok być w tym samym miejscu albo krok dalej.

Martwi mnie tylko Twoje podejście. Nie zastanawiaj się tyle, co lubią/myślą inni. Sam masz znaleźć to, co Cię kręci. Takich właśnie ludzi się lubi- zwykłych i sympatycznych, którzy robią coś, co lubią i żyją bez ciągłej spiny, czy są dostatecznie dobrzy.
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-02 22:57:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.