Izotek - cz.III. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-05, 09:11   #151
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotek - cz.III.

Izotek sam nie zmniejszy znacząco blizn czy w ogóle usunie, z bliznami trzeba będzie podziałać trochę inaczej z dermatologiem jak chcesz ich się pozbyć. Nie każdy dermatolog to też pociągnie, bo niektóre rozwiązania jak różne lasery podchodzą pod medycynę/dermatologię estetyczną, nie każdy dermatolog musi mieć taki sprzęt i doświadczenie z nim.

Przebarwienia to trudny temat - skóra może się gorzej goić jak jest przesuszona, co skutkuje przebarwieniami pozapalnymi. Przy izoteku ważna jest też ochrona przeciwsłoneczna, żeby zapobiegać powstawaniu przebarwień od słońca - nie wiem jaki typ przebarwień masz na myśli.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 10:55   #152
Manka_C
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.III.

Cześć Dziewczyny.
Jak zapewne większość z Was naczytałam się o izoteku tyle, że łeb mi pęka, cholernie się boję. W dodatku mam mieszane uczucia co do kompetencji mojej dermatolog prowadzącej.
Od piątku mam zacząć kurację, jednak pytanie, czy branie do izoteku samego sylimarolu jest wystarczające? Z tego co się orientuję, sylimarol jest tylko suplementem diety wspomagającym pracę wątroby, a nie żadnym probiotykiem. Na ten temat jednak pani dermatolog nic mi nie powiedziała, a ja nie zapytałam z braku świadomości. Pytanie brzmi, czy powinnam dokupić jakiś probiotyk, albo jeszcze jakieś inne suplementy, które możecie polecić z doświadczenia? Mam mnóstwo obaw i chcę się na to jak najlepiej przygotować...
Manka_C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 11:03   #153
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez Manka_C Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny.
Jak zapewne większość z Was naczytałam się o izoteku tyle, że łeb mi pęka, cholernie się boję. W dodatku mam mieszane uczucia co do kompetencji mojej dermatolog prowadzącej.
Od piątku mam zacząć kurację, jednak pytanie, czy branie do izoteku samego sylimarolu jest wystarczające? Z tego co się orientuję, sylimarol jest tylko suplementem diety wspomagającym pracę wątroby, a nie żadnym probiotykiem. Na ten temat jednak pani dermatolog nic mi nie powiedziała, a ja nie zapytałam z braku świadomości. Pytanie brzmi, czy powinnam dokupić jakiś probiotyk, albo jeszcze jakieś inne suplementy, które możecie polecić z doświadczenia? Mam mnóstwo obaw i chcę się na to jak najlepiej przygotować...
Izotek to nie antybiotyk, więc "zabezpieczenia" są całkiem inne. Skóra będzie bardziej wysuszona (każdy reaguje inaczej), więc trzeba zainwestować w kremy, balsamy, pomadki do ust/na zajady, krople nawilżające do oczu. U mnie te skutki uboczne są znośne, większe problemy mam z wiecznym zmęczeniem, bólem głowy i bardzo wysokim cholesterolem - ale nie umieram, funkcjonuję normalnie. Biorąc izotek powinnaś chodzić na badania krwi co miesiąc lub dwa i na tej podstawie lekarz ustala dawkę. Cera mi się poprawiła bardzo, a jestem w połowie kuracji.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 11:11   #154
Manka_C
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Izotek to nie antybiotyk, więc "zabezpieczenia" są całkiem inne. Skóra będzie bardziej wysuszona (każdy reaguje inaczej), więc trzeba zainwestować w kremy, balsamy, pomadki do ust/na zajady, krople nawilżające do oczu. U mnie te skutki uboczne są znośne, większe problemy mam z wiecznym zmęczeniem, bólem głowy i bardzo wysokim cholesterolem - ale nie umieram, funkcjonuję normalnie. Biorąc izotek powinnaś chodzić na badania krwi co miesiąc lub dwa i na tej podstawie lekarz ustala dawkę. Cera mi się poprawiła bardzo, a jestem w połowie kuracji.
Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Trochę się w tym wszystkim pogubiłam, bo przed kuracją przepisała mi tetracyclinum, który już antybiotykiem jest, żeby podleczyć trochę stan zapalny na twarzy. Nasunęło mi się jednak pytanie, czy ma to w ogóle sens mimo poprawy, skoro izotek zaraz mi wszystko spod skóry i tak wyciągnie na wierzch.
Najbardziej martwi mnie chyba kwestia wypadania włosów, zdecydowanie zawsze gęste włosy były moim atutem, a naczytałam się mnóstwo w internecie na temat łysienia, wzmożonego wypadania nawet po zakończeniu kuracji. Jak to wygląda u Was? Jak sobie z tym radzicie?
Manka_C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 11:41   #155
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotek - cz.III.

Wypadanie jest podobno (wg oficjalnych informacji o leku) rzadko występującym skutkiem ubocznym

Na antybiotyku nie da się (i nie powinno) być wiecznie, nie można tego przeciągać za długo. Skoro jest taka decyzja ze strony derma, to widać nie wystarczyła samo antybiotykoterapia a już nie ma sensu ciągnąć dalej antybiotyku.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 11:56   #156
Manka_C
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.III.

Sęk w tym, że pani dermatolog widziała mnie po raz pierwszy w życiu, od razu powiedziała, że zaczynamy izotek (przed przyniesieniem wyników badań), ale żebym przez 2 tygodnie najpierw brała antybiotyk. Także nie jest to lekarz, który wypróbował na mnie inne metody leczenia i stwierdził, że nic innego nie pomaga - choć może to lepiej, trudno mi ocenić, skoro się na tym nie znam. Nie chciałabym też oczywiście zabrzmieć jako osoba podważająca wiedzę dermatologa, a chyba po prostu bardzo się martwię, bo już przeszłam dwóch lekarzy, którzy wmawiali mi trądzik różowaty, którego nie da się wyleczyć raz na zawsze, bez wykonania jakichkolwiek badań
Manka_C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 12:13   #157
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotek - cz.III.

Zależy od lekarza ale i od pacjenta

Są dwa podejścia - niektórzy traktują izotretinoinę jako ostateczność, po wyczerpaniu łagodniejszych środków. A niektórzy dermatolodzy potrafią ocenić z góry, że tak to się skończy - że w takim konkretnym przypadku nie pójdzie leczenie bez tego, że i tak prędzej czy później się skończy to na izotretinoinie, więc warto od tego zacząć bez marnowania czasu.
Tak że jak trądzik jest dość nasilony/rozprzestrzeniony, to mnie nie dziwi taka decyzja jak nie stoi nic na przeszkodzie takiego leczenia. Z drugiej strony nie chcę się bawić w samodzielne ocenianie nasilenia, tobie być może też ciężko samej trafnie ocenić - ja wolę takie rzeczy zostawiać dermatologom.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-22, 12:20   #158
Manka_C
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 4
Dot.: Izotek - cz.III.

Dziękuję Wam bardzo za poświęcony czas, na pewno będę się odzywać, jak już zacznę kurację
Manka_C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 18:09   #159
jak_zawsze
Przyczajenie
 
Avatar jak_zawsze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Izotek - cz.III.

Cześć dziewczyny,



Jakieś dwa tygodnie temu zakończyłam prawie roczną kurację izotekiem. Muszę się przyznać, że pomimo widocznej poprawy cery i wyleczenia trądziku jeśli bym mogła to nie zdecydowałabym się na ten lek.



Mam wrażenie, że kuracja mocno wpłynęła na moją psychikę, zawsze byłam towarzyska -uwielbiałam wychodzić z przyjaciółmi, podróżować itd. teraz najchętniej siedziałabym w czterech ścianach. Jestem non stop zdołowana, smutna, nie mam ochoty się z nikim widzieć, chodzenie do pracy to wyzwanie...



Jeśli już się z kimś spotkam to potem jestem wykończona i zupełnie nie mam energii do robienia czegokolwiek. Moja kondycja fizyczna jest tragiczna, bo podczas kuracji aktywność ograniczyłam tylko do spacerów. Czuję że wszystko mnie boli i po prostu nie mam siły na nic, bardzo chciałabym pojechać w góry, bo kiedyś to była moja ulubiona forma spędzenia wolnego dnia, ale teraz się po prostu boję że nie dam rady... I to mnie jeszcze bardziej dołuje.



Poza tym przez izotek zaczęły się u mnie poważne problemy z jelitami. Mam raczej lekkostrawną dietę, nie jem fast-foodów a po zjedzeniu zwykłego obiadu zaczyna mnie strasznie boleć brzuch i muszę lecieć do łazienki. Przeraża mnie to powoli, może sama też się trochę nakręcam, ale wiem że te objawy nie wzięły się z nikąd bo wcześniej nie miałam takich problemów, a mój sposób żywienia się nie zmienił.



Nie chcę nikomu odradzać kuracji, która może być jedyną deską ratunku dla osób z ciężkim trądzikiem, ale radzę się dobrze zastanowić czy poprawa cery jest warta takich skutków ubocznych, nie tylko podczas brania leku ale też po kuracji...
jak_zawsze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 21:53   #160
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek - cz.III.

jak_zawsze, witaj dwa tygodnie to za mało, żeby pozbyć się leku z organizmu. Trzymam kciuki, żeby wszystko wróciło do normy za około dwa miesiące. Jeśli mam złe wyniki badań, nie biorę izoteku przez miesiąc, potem znów do niego wracam i lekarz mówi za każdym razem, że przez miesiąc nic się nie stanie jeśli nie będę brać, bo wciąż jest w organizmie. Odezwij się jeszcze za taki czas, jestem ciekawa, czy wszystko będzie ok.
Ja toleruję swoje skutki uboczne, bo wcześniej bałam się wyjść do ludzi w czymś innym niż golf z długim rękawem. Trądzik miałam nie tylko na twarzy (w sumie na twarzy nawet niewielki) ale też na plecach, dekolcie, ramionach - i to był największy problem. Teraz pojawiają się pojedyncze wypryski, a jeszcze nie zakończyłam kuracji.

Każdy powinien najpierw przeczytać i przeanalizować dokładnie ulotkę, potem podjąć decyzję.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-22, 23:31   #161
jak_zawsze
Przyczajenie
 
Avatar jak_zawsze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 25
Dot.: Izotek - cz.III.

aga024, dziękuję 😊

Tak, tak... jestem świadoma, że izotek będzie jeszcze co najmniej miesiąc w moim organiźmie, ale końcówka kuracja i ostatni czas daje mi trochę popalić więc może dlatego zrobiłam się lekko przewrażliwiona.

Mam nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy!
jak_zawsze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 09:43   #162
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Izotek - cz.III.

Za 2 tygodnie zaczynam kurację izotekiem. Trochę się jej obawiam, ale moja twarz jest w takim stanie, że nie ma już na co czekać. Na razie od tygodnia biorę antykoncepcję i wywaliło mnie jeszcze bardziej Najbardziej boję się, że po skończonej kuracji problem wróci, gdy odstawię antykoncepcję (nie chcę jej brać po kuracji, wdrożyłam na czas izoteku).
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 10:15   #163
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotek - cz.III.

Po skończonej kuracji dobrze byłoby podtrzymać efekty, stosować retinoidy już nie doustne a na skórę - dermatolog pewnie to poprowadzi
Wtedy skóra będzie bardziej wyregulowana - jedyne co mi pomaga na mój trądzik hormonalny
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 11:43   #164
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Izotek - cz.III.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88165940]Po skończonej kuracji dobrze byłoby podtrzymać efekty, stosować retinoidy już nie doustne a na skórę - dermatolog pewnie to poprowadzi
Wtedy skóra będzie bardziej wyregulowana - jedyne co mi pomaga na mój trądzik hormonalny[/QUOTE]

Tak, słyszałam o tym.
I nawet dopytywałam moją dermatolog o takie leczenie podtrzymujące, przy okazji mówienia o moich obawach odstawienia antykoncepcji. Nie pociągnęła tematu Sugerowała raczej laser i kwasy. No ale zobaczymy jak będzie po.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 11:48   #165
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotek - cz.III.

Laser i kwasy to może na coś innego
Jeszcze kwasy są przeróżne z różnymi zastosowaniami, ale może chodziło jej po głowie działanie na blizny?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 11:54   #166
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Izotek - cz.III.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88166242]Laser i kwasy to może na coś innego
Jeszcze kwasy są przeróżne z różnymi zastosowaniami, ale może chodziło jej po głowie działanie na blizny?[/QUOTE]

Może. Bo gdy zapytałam o leczenie podtrzymujące, to mam wrażenie, że jakoś tak wymijająco zaczęła odpowiadać I że po odstawieniu izoteku będzie kontrola i wtedy ocenimy stan skóry. Tylko, że ja bym chciała działać "na zaś", zapobiegawczo, a nie dopiero wtedy, kiedy znowu (odpukać!) zacznie się coś pojawiać.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 12:07   #167
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotek - cz.III.

Jak dopiero zacznie to jedną czy dwie paskudy da się jeszcze łatwo pogromić
Na kontrolnej wizycie dobrze byłoby pogadać czy takie rozwiązanie nie byłoby dla ciebie dobre, nawet jak nie coś "mocnego" na receptę to np. krem z retinaldehydem od Avene. Chyba że jej chodzi o małą przerwę, żeby móc zrobić jakieś inne zabiegi.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-17, 12:40   #168
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Izotek - cz.III.

Tak zrobię. A na razie... 1 tabletka za mną. Nie wierzę, że po tylu latach waham jednak się zdecydowałam.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-04, 19:09   #169
310defc647e16bc7b1bc9b908ffa1d2171ddd06d_6387ee82745bf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 64
Dot.: Izotek - cz.III.

cześć. ponad rok temu zakończyłam kurację izotekiem, przyjęłam maksymalną dawkę całkowitą. teraz mam świetną skórę, jest normalna, niewymagająca, moja codzienna pielęgnacja ogranicza się do delikatnego mycia bez detergentów i nawilżającego kremu do twarzy. nawet peelingów nie stosuje, bo mi się zwyczajnie nie chce i nawet nie mam takiej potrzeby. czasem pojawiają się zaskórniki zamknięte przy żuchwie, ale że teraz skóra bardzo ładnie reaguje na drogeryjne i apteczne kosmetyki, to stosowanie kilka dni effaclaru duo załatwia sprawę. najczęściej nie mam nawet wągrów, a jak się coś zaczyna zanieczyszczać to nałożenie kilka razy maseczki glinkowej też załatwia sprawę. na reszcie ciała prócz twarzy nie mam totalnie żadnych problemów, a trądzik miałam wszędzie gdzie się dało.

podczas kuracji nie miałam niemal w ogóle skutków ubocznych, ale to przede wszystkim ze względu na odpowiednie nastawienie i pielęgnacje. miałam ,,skutki uboczne'' tylko dopóki nie nauczyłam się pielęgnować ciała w nowej sytuacji i nie odstawiłam wszystkich dotychczas używanych detergentów (łącznie z mydłem, szamponem, żelami pod prysznic) i wysuszaczy takich jak pudry matujące. kapsułki izoteku zawsze brałam do tłustego posiłku, bo wit. A wchłania się w tłuszczach, dodatkowo brałam duże dawki wit. E, bo lekarz powiedział że w badaniach wyszło, że ta wit. bardzo pomaga w kuracji wewn. izotretinoiną. robiłam najpierw co miesiąc badania, później co 2 miesiące, bo wychodziły perfekcyjnie. trzymałam dietę w czasie kuracji, żeby cholesterol i trójglicerydy pozostały w normie.

najważniejsze jest podczas kuracji zapobieganie i niedopuszczanie do wysuszenia się naskórka, ust, śluzówek i oczu. jak ktoś zaniedba regularne i odpowiednie do potrzeb nawilżanie skóry czy ust, to naskórek się wysuszy, zrobi się skorupa, a ze względu na upośledzoną regenerację naskórka w trakcie kuracji to będzie bardzo ciężko go zregenerować. w sumie to do końca kuracji trzeba będzie się już męczyć ze swoimi zaniedbaniami.

w kwestii nawilżenia bardzo pomogło mi codzienne picie siemienia lnianego, nawilżacz powietrza, mycie głowy odżywką, demakijaż olejkiem hydrofilowym, odstawienie wszystkich detergentów prócz żelu do higieny intymnej, używałam tez prostych tłustych maści na usta i do przedsionka nosa - na ustach miałam coś bez przerwy.

trzymajcie się, naprawdę warto przejść kuracje. pilnujcie też swoich lekarzy czy dają wam odpowiednie dawki dzienne i całkowite, a jeśli nie to szybko szukajcie innego lekarza specjalisty w leczeniu trądziku, który będzie kontynuował kurację w poprawny sposób.
310defc647e16bc7b1bc9b908ffa1d2171ddd06d_6387ee82745bf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-29, 18:56   #170
neuroleptyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Izotek - cz.III.

Cześć,
u mnie kuracja niestety musi zostać przerwana, więc mam do odsprzedania 90 sztuk Izoteku 20 mg (kupiony kilka dni temu, więc ma długi termin ważności). Cena znacznie poniżej rynkowej: 90zł.
Gdyby ktoś chciał to zapraszam na priv, mogę wysłać Paczkomatem.
neuroleptyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 11:35   #171
patrycja_wisnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek - cz.III.

Serio, ktoś jeszcze korzysta z magicznych dawek Izoteka??
Nie rozumiem, jaki dermatolog może to przepisać, rozumiem, że może coś dawać ale no rany boskie?!
Izotretynina, jedyna czynna substancja, która może rozwiązać problemy tego typu i słuszne jest rozwiązanie farmokologiczne!!
Ciężko na tej grupie się pisze o tego typu pomysłach bo na pewno administratorzy muszą walczyć z fake kontami ale w przypadku bardzo mocnego trądzika, to jedyne rzowiązanie dla nas, dla naszego organizmu, to Axotret a już nie wspomnę o psychice, całkowicie inne podejscie do życia gdy twoja twarz wygląda na zadbaną, jak ktoś ma jakieś uwagi to piszcie proszę; )
patrycja_wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 11:39   #172
Karolina93456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 3
Dot.: Izotek - cz.III.

Rzeczywiście według mnie również Axotret jest dużo lepszy. Dużo mniej odczuwalne skutki uboczne.
Karolina93456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 16:37   #173
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez Magda_Pielska Pokaż wiadomość
Wow! Myślałem, że Axotret w Polsce jest tylko dla wtajemniczonych a widzę, że już chodzą o nim słuchy. W USA jest dostępny pod nazwą Sotret i robi rewolucję. Mam nadzieję, że i tutaj ludzie szybko o nim usłyszą i przestaną ślepo kupować przestarzały Izotek
Axotret jest dostepny w PL od wielu lat lub jego zamienniki, potocznie mówimy "izotek" mając na myśli skład leku, nieważne pod jaką nazwą
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 20:07   #174
Katherina369
Przyczajenie
 
Avatar Katherina369
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Izotek/ ucisk w klatce piersiowej/ ból nerek

Hej dziewczyny! Mam pytanie czy któraś z Was borykała się z problemem takim jak ból serca/ucisk w klatce piersiowej czy ból nerek przy kuracji Izotekiem? Biorę Izotek już około 2,5 miesiąca. Stwierdzam, że moja dermatolog jest nieodpowiedzialna bo kazała mi tylko zmniejszyć dawkę na jedną tabletkę 20mg i zakończyła kontakt na „wizycie” internetowej. Trochę się martwię żeby nie narobić sobie problemów ze zdrowiem. Jutro idę do lekarza rodzinnego żeby mnie osłuchał ale też chciałabym wiedzieć czy któraś z Was miała takie problemy i jak to rozwiązałyście? Dodam, że czytałam dużo wątków na wizażu i znalazłam tylko jeden przypadek z bólem nerek ale nie był dokładnie rozwinięty i jak to się dalej potoczyło.
Katherina369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 17:15   #175
dominik0973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 6
Dot.: Izotek - cz.III.

Witam. Potrzebuję porady osób bardziej w doświadczonych niż ja. Pół roku temu zakończyłem swoją kurację izotekiem(małe dawki 20mg dziennie/czasami 10). Od miesiąca znów zaczęło mnie wysypywać(co prawda nieznacznie ale postanowiłem na ponowne pójście do dermatologa). Został mi przepisany differin. Nie widzę żadnej poprawy, wręcz przeciwnie. Wiem, że początkowo przy jego stosowaniu może wystąpić pogorszenie. Jednak czy rzeczywiście na dłuższą mete pomoże? Męcze się z trądzikiem od 15 roku życia. Czy ktoś stosował ten specyfik po kuracji izotekiem i rzeczywiście mu pomógł? Zastanawiam się czy ponowna kuracja nie miałaby większego sensu, niż męczenie się maśćmi tak naprawde nie wiedząc czy pomogą(oczywiście decyzja i tak należy do mojego lekarza). Z góry dziękuje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dominik0973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 13:57   #176
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Izotek/ ucisk w klatce piersiowej/ ból nerek

Cytat:
Napisane przez Katherina369 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanie czy któraś z Was borykała się z problemem takim jak ból serca/ucisk w klatce piersiowej czy ból nerek przy kuracji Izotekiem? Biorę Izotek już około 2,5 miesiąca. Stwierdzam, że moja dermatolog jest nieodpowiedzialna bo kazała mi tylko zmniejszyć dawkę na jedną tabletkę 20mg i zakończyła kontakt na „wizycie” internetowej. Trochę się martwię żeby nie narobić sobie problemów ze zdrowiem. Jutro idę do lekarza rodzinnego żeby mnie osłuchał ale też chciałabym wiedzieć czy któraś z Was miała takie problemy i jak to rozwiązałyście? Dodam, że czytałam dużo wątków na wizażu i znalazłam tylko jeden przypadek z bólem nerek ale nie był dokładnie rozwinięty i jak to się dalej potoczyło.



Ja myślę że powinnaś jak najszybciej się z tym zgłosić do lekarza prowadzącego. Nie należy bagatelizować takich objawów.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 00:47   #177
Katherina369
Przyczajenie
 
Avatar Katherina369
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5
Dot.: Izotek - cz.III.

Hej, dzięki za odpowiedź! Mam teraz zmniejszoną dawkę Izoteku i jestem pod kontrolą lekarza rodzinnego. Również rozważam zmianę dermatologa. W każdym bądź razie ból dalej się utrzymuje ale nie wykluczamy też, że może to być z innych powodów. Natomiast na dana chwilę nic się nie zmieniło. Ból nadal jest czasami słabszy czasami mocniejszy jeśli mi nie minie to zużyje Izotek, który mam do końca i chyba podziękuję kuracji bo nie chcę przepłacać zdrowiem
Katherina369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 11:34   #178
Mizore
Raczkowanie
 
Avatar Mizore
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 34
Dot.: Izotek - cz.III.

Mam nadzieję, że wątek jeszcze nie umarł i ktoś mi odpisze.

Czy można pójść do kosmetyczki by wyregulować brwi pęsetą i wystylizować je za pomocą farbek żelowych? Czy jest to niewskazane?
Mizore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 20:36   #179
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Izotek - cz.III.

Cytat:
Napisane przez Mizore Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że wątek jeszcze nie umarł i ktoś mi odpisze.

Czy można pójść do kosmetyczki by wyregulować brwi pęsetą i wystylizować je za pomocą farbek żelowych? Czy jest to niewskazane?
Tak naprawdę zależy od skóry. W domu używasz pęsety? Nie masz mocnego podrażnienia? Jeśli nie, to raczej nic powinno się dziać. Co do stylizacji farbkami nie pomogę. Chociaż ja farbuję włosy henną i wiadomo, że można ubrudzić skórę i nic mi się nie działo, więc analogicznie nie powinno być problemu z brwiami. Ja przy curacne reguluję sobie brwi sama i nic się nie dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-29, 20:01   #180
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Izotek - cz.III.

Nie wiem czy ktos polecał,ale boski ratunek dla ust przy kuracji niby do brodawek,a dla ust robi cuda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pol_pl_ZIAJA-LANO-MASC-PIELEGNACJA-BRODAWEK-MAMMA-MIA-15G-47771_1.jpg (28,4 KB, 15 załadowań)
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 12:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.