Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-31, 21:41   #1
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468

Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?


Może któras z was mi pomoże albo była w podobnej sytuacjii .
A więc mój naturalny kolor włosów to ciemny blond - bardzo bym chciała do niego powrócić.
W ciągu ostatniego roku na mojej głowie duzo się działo ale zacznę od
początku:
Zawsze serwowałam sobie blond baleyage do momentu gdy w styczniu tegoż roku zastosowałam farbę Garnier -odcien średni blond ,uzyskując kolor...sraczki.Nastepnie były dwie wizyty u fryzjera - za
pierwszym razem zostały położone blond pasemka które jednak nie
zatuszowału wcześniejszego odcienia. Podczas drugiej wizyty została połozona farba ce-ce w odieniu 7 (blond), uzyskałam bardzo ładny kolor bardzo podobny do mojego naturalnego który zmył się w przeciągu 2 tyg (DOSŁOWNIE), pozostawiając kolor złoty blond którego nie mogę przetrawić i który noszę obecnie na codzień.
Przepraszam za tak długi opis. Bardzo będe wdzięczna za jakąś radę.
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 21:44   #2
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Z tym samym problemem skierowałam się do pewnej znanej firmy farb do włosów i dostałam taką odpowiedź:

Szanowna Pani,

w Pani przypadku uzyskanie łanego odcienia ciemnego blondu podczas
farbowania w domu może być trudne. Barwienie włosów polega albo na
pozostawianiu na powierzchni włosa warstwy barwników (tzw. barwienie
bezpośrednie preparatami jednoskładnikowymi), albo na wprowadzaniu
barwników do wnętrza włosa (tzw. barwienie oksydacyjne preparatami
dwuskładnikowymi). Po rozjaśnianiu włosów lub tzw. barwieniu z
rozjaśnianiem, zewnętrzna część włosa czyli tzw. osłonka ulega szeregowi
zmian, do pewnego stopnia zmienia się też struktura wnętrza włosa -
wszystko to powoduje, że barwniki łatwiej wnikają do wnętrza włosa i po
barwieniu pojawia się kolor zupełnie inny od oczekiwanego. Preparaty
bezpośrednie, stosowane na włosy rozjaśniane najczęściej powodują
pojawienie się bardzo żywych, intensywnych kolorów, natomiast preparaty
oksydacyjne najczęściej powodują nieoczekiwane przyciemnienie. Zwłaszcza w przypadku preparatów bezpośrednich bardzo trudno jest przewidzieć ostateczny efekt i bez próby na pojedynczym paśmie włosów trudno w ogóle zabierać się za barwienia (nie zalecamy stosowania produktów bezpośrednich na włosy rozjaśniane, właśnie ze wzgledu na te problemy). Barwienie preparatami dwuskładnikowymi daje mniej niespodzianek, ale zawsze barwiąc
włosy wcześniej rozjaśniane, trzeba skrócić czas działania preparatu na
włosy (aby uniknąć nadmiernego przyciemnienia). Ponieważ nie można
określić, w jakim stopniu zabiegi rozjaśniania u danej osoby zmieniły
strukturę włosa, niestety nie można określić jaki powinien być czas
kontaktu preparatu barwiącego z włosami.
Najlepszym wyjściem byłoby korzystanie z usług dobrego fryzjera, ale
jeśli
chce Pani samodzielnie eksperymentować z kolorem, powinna Pani wybierać
preperaty barwiące "jaśniejsze" od zamierzonego efektu kolorystycznego
(proszę sprawdzać odcień zarówno na etykiecie jak i w kartach kolorów) i
raczej w tonacji "zimnej" (naturalne blondy a nie "złote", "miedziane"
itp.
- mogą dać one zbyt rudy efekt). Warto też kupić dwa opakowania produktu
i
jedno poświęcić na wykonanie próby na pojedynczym paśmie włosów, tak aby
dobrać czas działania prepatatu. Odradzam dzielenie preparatów
dwuskładnikowych na części, ponieważ może to dodatkowo skomplikować
barwienie i zmienić efekt kolorystyczny.
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 22:31   #3
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Ja osobiscie nie polecam takich zabiegow. Jesli chcesz wracac do swojego koloru najlepszym wyjsciem jest zrobienie balejazu blond-jasny braz, dzieki czemu odrosty nie beda bardzo widoczne.
Ja kiedys poszlam do fryzjera z misja" wrocic do wlasnego koloru" i efekt koszmarny. Zaraz po farbowaniu wlosy mialy faktycznie jednolity kolor ale kolor byl okropny. Najgorzej w sloncu. Druga sprawa, ze szybko zaczal sie zmywac.Koncowy efekt byl taki, ze farba sie calkiem splukala i cale wlosy mialam znowu jasne z pomaranczowa poswiata. Koszmar. A trzecia i najwazniejsza to to, ze jescze w zyciu nie mialam tak zniszczonych wlosow.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 22:55   #4
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek
Ja osobiscie nie polecam takich zabiegow. Jesli chcesz wracac do swojego koloru najlepszym wyjsciem jest zrobienie balejazu blond-jasny braz, dzieki czemu odrosty nie beda bardzo widoczne.
Ja kiedys poszlam do fryzjera z misja" wrocic do wlasnego koloru" i efekt koszmarny. Zaraz po farbowaniu wlosy mialy faktycznie jednolity kolor ale kolor byl okropny. Najgorzej w sloncu. Druga sprawa, ze szybko zaczal sie zmywac.Koncowy efekt byl taki, ze farba sie calkiem splukala i cale wlosy mialam znowu jasne z pomaranczowa poswiata. Koszmar. A trzecia i najwazniejsza to to, ze jescze w zyciu nie mialam tak zniszczonych wlosow.
Też brałam pod uwagę zrobienie dwukolorowego balayagu z przewaga brąz pasemek jednak zwsze efekt był taki że te brązowe się spierały do złocistego koloru. Może powinnam zmienić fryzzjerkę? Pracowała na farbach Keneu - chyba nie są złe.
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 23:11   #5
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Ja w kwietniu chciałam to samo zrobic co Ty. Miałam jasny blond i ponad 5 cm odrosty, użyłam farby L'oreala (niepamietam dokładnie jakiej) w odcieniu ciemny blond, włosy farbowała mi kolezanka. Farba się dobrze przyjeła. Stosuje od tego momentu, aż do dzis pantetne pro-v (szampon i odzywkę) i niewidac do dziś odrostów Wiec jest to jednak mozliwe
No i raczej nie będę juz włosów farbowac, podoba mi się mój naturalny kolor.
A włosy farbowałam od paru lat, miałam czarne, rude no i bardzo jasny blond.
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 21:51   #6
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Cytat:
Napisane przez Zmijka
Ja w kwietniu chciałam to samo zrobic co Ty. Miałam jasny blond i ponad 5 cm odrosty, użyłam farby L'oreala (niepamietam dokładnie jakiej) w odcieniu ciemny blond, włosy farbowała mi kolezanka. Farba się dobrze przyjeła. Stosuje od tego momentu, aż do dzis pantetne pro-v (szampon i odzywkę) i niewidac do dziś odrostów Wiec jest to jednak mozliwe
No i raczej nie będę juz włosów farbowac, podoba mi się mój naturalny kolor.
A włosy farbowałam od paru lat, miałam czarne, rude no i bardzo jasny blond.
Szkoda, że nie pamiętas nazwy tej farby .

Sama boję się farbować w domu, zawsze chodziłam do fryzjera. Myślałam, że z przemalowaniem się na ciemny blond nie będzie problemów, fryzjerka poleciła farbę ce-ce i tak jak mówiłam kolor trzymał się tylko 2 tygodnie. Dlatego zaczęłam się zastanawiać nad samodzielnym farbowaniem w zaciszu domu, jednak mam cykora, ale z drugiej strony jak pomyślę że znowu mam wydać kasę na 2-3 tyg efekt i znowu pozostać z żółtkiem na głowie to mam wątpliwości.
Nawet wpadł mi taki pomysł, że jak mam katować włosy farba która i tak zejdzie po kilkunastu myciach to już może szamponem? mniej szkodliwy i ten sam efekt? ale Pan którego wypowiedz wkleiłam powyżej odradzał to rozwiązanie.


Marzy mi sie naturalny ciemny blond z jasnymi blond pasemkami.....nie mam pojęcia jak to uzyskać, chyba poprostu pójde do salonu i poproszę o balejaż z dużą ilościąbrąz pasemek.

Może któraś z was jeszcze się wypowie? Pliska
Mam obsesję na punkcie włosów a ich teraźniejszy stan doprowadza mnie do szału
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 15:22   #7
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Witam serdecznie

wznawiam watek bo nie chce zakladac nowego a moje pytanie jest zwiazane wlasnie z przyciemnieniem o 2 tony rozjasnionych pasemkami (calych) wlosow.
w czw ide do fryzjera i zastanawiam sie jak osiagnac taki efekt
nie chce farbowac wlosow mieszajac pasemka blond i braz - mialam juz takie zabiegi i niestety nie bylam z nich zadowolona. najbardziej widzi mi sie zmieszanie koloru blond jasnego z blondem o 2,3 tony ciemniejszym - czy myslicie ze warto i czy osiagne zamierzony efekt?
bede niezwykle wdzieczna za wszelkie wskazowki i porady z waszej strony
pozdrawiam serdecznie
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 17:18   #8
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Jeżeli nie ekperyntowałaś duzo na włosach to raczej nie będzie problemów. Mój ostatni fryzjer ( młody chłopak) wyjaśnił mi ,że z powodu bardzo zniszczonych włosów (rozjaśnianych wiele razy rozjaśniaczem) kolr -nawet trwały - nie będzie się trzymać i zawsze będzie się wypłukiwać .

A takie pytanko ode mnie : CZy farbowanie włosów farbą w odc blond mniej niszczy włosy niż rozjaśnianie rozjaśniaczem? Bo na mój mały rozumek to tak ale chciałabym aby jakaś ekpertka mi sie wtu wypowiedziała
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:47   #9
Brahenn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 56
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Przyciemnianie skad ja znam ten problem....., konce wlosow mam aktualnie po styczniowej dekoloryzacji i wszelkiego rodzaju farby w odcieniu sredniego blondu trzymaja sie gora 2 tygodnie, efekt jest taki ze na czubku glowy mam ladny zloty blond, a konce biale. NIc tylko obciac, czego aktualnie robic nie moge. Mialam nawet robiona repigmentacje wlosa. Efekt trzymal sie ok 1,5 miesiaca, a potem znow wylazla platyna. Czekam jeszcze 3 miesiace a potem biale klaczki ida pod noz
PS
Najtwalsza farba ktora do tej pory uzywalam to L'oreal exellence
Brahenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 11:27   #10
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

kurcze w takim razie malo to pocieszajace czy przez rozjasnanie wlosow juz zawsze pozostane jasna blondynka bo zadna ciemniejsza farba nie bedzie chciala sie trzymac...
sama nie wiem co robic czy poprosic o brazowe pasemka...

dziekuje za odp
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 09:17   #11
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
kurcze w takim razie malo to pocieszajace czy przez rozjasnanie wlosow juz zawsze pozostane jasna blondynka bo zadna ciemniejsza farba nie bedzie chciala sie trzymac...
sama nie wiem co robic czy poprosic o brazowe pasemka...

dziekuje za odp


Nie ziechęcaj się jeżeli nie ekperyntowałaś duzo na głowie to włoski można przyciemnić w 1 lub 2-etapowej koloryzacjii.
Potwierdzam fakt iż L'real exellance to bardzo trwała farba - ale uwaga brązy wychodzą baaardzo ciemne.

W razie pytań dotyczących wszystkich farb Loreal mogę służyć pomocą - trochę jej znam
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-12, 10:01   #12
mcgosia83
Raczkowanie
 
Avatar mcgosia83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: k/Mielec
Wiadomości: 41
GG do mcgosia83
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

cześć wam. z góry przepraszam jeśli post źle trafił (nie wiem czemu ale wszyscy tak piszą wiec nie bede sie wyłamywać ). Chciałąbym prosić o pomoc sprawa pilna bo usycham przez to w domu <lol> Tydzień temu przefarbowałam włosy na kolor skandynawski blond. niestety nawet blondu to nie przypomina[IMG]file:///C:/Program%20Files/Tlen.pl/skins/emo_sets/standardowy/usmiech.gif[/IMG] włosy są zółte i nie wiem jakim cudem, tylko pojedyncze pasemka wyglądają jak blond (nawet fajny odcień). Chciałabym jednak pozbyć sie tego koloru, trochę go przyciemnić. czy moge uzyć w tym celu np szamponu koloryzujacego? i jaki kolor mam uzyc by nie były za ciemne? jestem bladą twarza wiec ciemnośći mi nie bardzo pasują :/

BŁAGAM o POMOC!!!!

dołączam fotke jednak nie bardzo jest czytelna a aparatem w tej chwili nie dysponuje niestety :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie(2).jpg (17,3 KB, 816 załadowań)
mcgosia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 10:15   #13
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Witajcie
Czytałam gdzieś na forum, że aby się ciemny kolor nie wypłukiwał, to fryzjerka musi zrobic jakąś płukankę...zakwasić włosy. Wtedy podobno ciemy kolor się dłuzej trzyma.
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 18:10   #14
Duszek16
Przyczajenie
 
Avatar Duszek16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Chciałabym aby ktoś mi doradził! mam bardzo jasny blond, i 1cm odrosty, chciałabym zafarbowac je na brąz jakiś delikatny, żeby nie był bardzo ciemny. Czy zna ktoś farbę która pokryje mi dokładnie te włosy? i jaki sposób najlepszy jest na nakładanie takiej farby? Szczoteczką? Czy wystarczy wmasować ją we włoscy a po określonym czasie spłukać? Proszę o odpowiedz! z Góry dzięki
Duszek16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 12:31   #15
paolapreziosa
Przyczajenie
 
Avatar paolapreziosa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

czesc dziewczyny chcialam odnowic watek..
ktos chetny do dyskusji..?
robilam sobie pasemka blond na calych wlosach az do uzyskania prawie calych wlosow bardzo jany blond.. no i teraz chce go przyciemnic.. farbowalam farba loreala "zloty blond" kolor wyszedl bardzo fajny ale po 2 tygodniach prawie caly sie splukal i widac duza roznice miedzy pofarbowanym odrostem a starymi pasemkami.. czy farbowanie u fryzjera da trwalszy efekt..? czy wystarczy kontynuowac z farba loreala w domu i drugie czy trzecie farbowanie juz pojdzie lepiej..? macie podobne doswiadczenia..?
ja chce uzyskac cieply zloty blond ale raczej ciemny - efekt zaraz po farbowaniu lorealem mi sie podobal nawet jesli nie byl identyczny ze zdjeciem na pudelku (byl bardziej rudy)..
pozdrawiam wszystkie farbowane)
__________________
...and so my crazy dream continues..I wish I could wake up in the middle of it!
paolapreziosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 13:32   #16
kasienka232
Raczkowanie
 
Avatar kasienka232
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 59
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Moj naturalny kolor wlosow to sredni blond ze zlotymi refeksami. 4 lata temu zrobilam na nich blond pasemka. Wyszlo fajnie. Zdecydowalam sie aby zafarbowac wlosy cale na platynowy blond. I tak przez ten caly czas farbuje odrosty. Chcialabym wrocic do swojego naturalnego koloru wlosow poniewaz mam juz dosc farbowania i meczenia moich wlosow. Nie wiem co mam zrobic. Piszecie ze kolor nie bedzie sie trzymal wiec pozostaje mi balejaz z duza iloscia ciemnych blondow? bardzo prosze o odp
__________________
Kosmetyki-Listopad

Edytowane przez kasienka232
Czas edycji: 2009-08-26 o 13:33
kasienka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 22:32   #17
Zuzka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

chcałabym wznowić temat, gdyż w tym niestety nie było za dużo rad, może ktoś już uporał się z przejściem z jasnego blondu do ciemnego?
__________________
Było 63kg

Jest 61 kg

Marzy się 55kg
Zuzka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 13:36   #18
czarna12524
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 233
GG do czarna12524
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Nie rozumiem wątku;/ Wszelkie ekstremalne zmiany na głowie wykonuje się w salonie fryzjerskim!nigdy samemu w domu!ja swoje blondy farbowałam u fryzjerki i jeden raz wystarczyło żeby wszystko pokryć i żeby farba nie zeszła. Więc polecam wybrać się do fryzjera
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
czarna12524 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 19:06   #19
Shanjana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Odpowiedzcie

Witam ,czy ktoś może mi doradzić bo mam problem.Otóż to:mam włosy ciemny blond długie ale zamierzam podciąć i będą średniej długości .Chciałabym się doradzić jaki kolor wybrać szamponetki do tego.I jest pytanie: mam kolor włosów ciemny blond, a chcę mieć któryś z tych kolorów jak na załączonych zdięciach.Który będzie mi pasować ???Mam oczy ciemnozielone cerę bladą no i ciemny blond włosy.I czy szamponetką nie uzyskam żadnego koloru żółtego bron Boże i czy w ogóle uzyskam z ciemnego blondu taki kolor jaśniejszy blond .I żeby jakiś rudy nie wyszedł, no i czy szamponetka zejdzie i będę mieć normalny kolor włosów taki jak mam.Doradzcie jaka jeszcze szamponetke do tego użyć,jakiej firmy.

PS.Dołącze jeszcze zdięcie jaki mam obecnie kolor włosów.Z góry dzięki,ostatnie zdięcie to jaki mam kolor włosów obecnie.Najbardziej jestem za 1 ale nie wiem czy mi pasuje
Shanjana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 23:07   #20
JeNnaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
GG do JeNnaaa
Dot.: Odpowiedzcie

Hej dziewczyny . Hm .... potrzebuję porady !!!
Mój obecny kolor włosów to szampański blond z jasnymi pasemkami które łączą się z tym kolorem i wyglądają na jaśniejsze . Mój problem polega na tym że chciałabym je zamalować bo denerwują Mnie ciemne odrosty swój kolor mam brąz i nie chcę ich tak niszczyć bo i tak już przedobrzyłam dekoloryzacją i pózniej ten kolor i refleksy . Kupiłam farbę L'oreal excell 10 numer 7.0 ciemny blond i boję się że mogą wyjść zbyt ciemne , czytałam gdzieś na forum że taki kolor włosów ma poświatę brązu , rudego hm.... co o tym sądzicie?
JeNnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 12:11   #21
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Odpowiedzcie

Cytat:
Napisane przez JeNnaaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny . Hm .... potrzebuję porady !!!
Mój obecny kolor włosów to szampański blond z jasnymi pasemkami które łączą się z tym kolorem i wyglądają na jaśniejsze . Mój problem polega na tym że chciałabym je zamalować bo denerwują Mnie ciemne odrosty swój kolor mam brąz i nie chcę ich tak niszczyć bo i tak już przedobrzyłam dekoloryzacją i pózniej ten kolor i refleksy . Kupiłam farbę L'oreal excell 10 numer 7.0 ciemny blond i boję się że mogą wyjść zbyt ciemne , czytałam gdzieś na forum że taki kolor włosów ma poświatę brązu , rudego hm.... co o tym sądzicie?
7.0 wyjdzie w naturalnym odcieniu, ale możesz mieć wrażenie, że jak zacznie sie zmywać zrobi się rudawy... jak chcesz tego uniknąć to zastosuj 7.1
No i tak jak piszesz - włosy wyjdą Ci na pewno bardzo ciemne, ale tylko na początku... po około 1-2 tygodniach kolor spłucze sie do takiego jak na opakowaniu. Jeśli mimo to boisz się tego co może wyjść to spróbuj farb z poziomu 8.

Ogólnie ja polecam farbę L'Oreal Orzechowy Beż - ona jest z poziomu 6.13 wiec jeszcze ciemniej niż 7.0 ale tylko na początku na moich jasnych wlosach najpierw była właśnie bardz ciemna, a po ponad tygodniu wyszło mi tak: http://smaczny.wizaz.pl/forum/attach...8&d=1279885790 i ten kolor już się utrzymał
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 08:11   #22
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Cytat:
Napisane przez Zmijka Pokaż wiadomość
Ja w kwietniu chciałam to samo zrobic co Ty. Miałam jasny blond i ponad 5 cm odrosty, użyłam farby L'oreala (niepamietam dokładnie jakiej) w odcieniu ciemny blond, włosy farbowała mi kolezanka. Farba się dobrze przyjeła. Stosuje od tego momentu, aż do dzis pantetne pro-v (szampon i odzywkę) i niewidac do dziś odrostów Wiec jest to jednak mozliwe
No i raczej nie będę juz włosów farbowac, podoba mi się mój naturalny kolor.
A włosy farbowałam od paru lat, miałam czarne, rude no i bardzo jasny blond.
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
7.0 wyjdzie w naturalnym odcieniu, ale możesz mieć wrażenie, że jak zacznie sie zmywać zrobi się rudawy... jak chcesz tego uniknąć to zastosuj 7.1
No i tak jak piszesz - włosy wyjdą Ci na pewno bardzo ciemne, ale tylko na początku... po około 1-2 tygodniach kolor spłucze sie do takiego jak na opakowaniu. Jeśli mimo to boisz się tego co może wyjść to spróbuj farb z poziomu 8.

Ogólnie ja polecam farbę L'Oreal Orzechowy Beż - ona jest z poziomu 6.13 wiec jeszcze ciemniej niż 7.0 ale tylko na początku na moich jasnych wlosach najpierw była właśnie bardz ciemna, a po ponad tygodniu wyszło mi tak: http://smaczny.wizaz.pl/forum/attach...8&d=1279885790 i ten kolor już się utrzymał


Czyli jest to jednak możliwe..muszę popatrzeć we wrześniu na te farbę!
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 09:47   #23
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Oczywiście, że się da
tylko trzeba liczyć się z tym, że kolor się szybciej zmywa
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 19:29   #24
manuelaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Unhappy Z jasnego na ciemny blond ( pomocy)

Witam serdecznie wszystkie wizażanki Zwracam się do was z nurtującym mnie problemem. Proszę wybaczyć jeśli taki temat powtarzał się już na tym forum. Jestem nowa i nie do końca się rozeznałam w postach.
Moim naturalnym kolorem jest ciemny, myszaty kolor blondu. Rozjaśniałam włosy 4 miesiące temu farbą xxl color palette platyna, przy czym wyszły dwa kolory: żółty na grzywce i platyna na samym czubku. Chciałabym bardzo wrócić do swojego koloru naturalnego , mam już 4 cm odrostów chciałabym mieć cale wlosy w jednym kolorze (zblizonym do odrostów) Zaznaczę że mam wlosy do połowy pleców.
Myślałam nad tym żeby zafarbować resztę tych jasnych wlosow od konca odrostow w ciemnym blondzie ale slyszalam ze tak nei mozna farbować. Byłam też u fryzjera i powiedzial mi że na jasnym blondzie nie wychodzi ciemny tylko jakiś zielony, zgniły . I w końcu doradził mi żeby zrobic pasemka w kolorze brązu lub blondu żeby zamaskować odrost. Ale nie podoba mi się to rozwiązanie .
I mam pytanie do was czy już któraś z was próbowała z takiego blondu przejsc na ciemny? i jaka to farba była??. Na fryzjera na razie brak mi kasy, wolałabym kupić jakąs farbę w drogerii, tylko jaką?? A może jakiś krem zmywalny. Załączam zdjęcia moich włosów. Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuję.
manuelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:12   #25
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 256
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

manuelaa Twöj wätek poläczylam,zobacz jeszcze w tym linku ktöry przesylam

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=223
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 256 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:17   #26
manuelaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Dziękuje

Edytowane przez manuelaa
Czas edycji: 2010-10-01 o 20:18
manuelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 17:31   #27
SweetGirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Witam,
chciałabym się dowiedzieć jak powrócić do swojego naturalnego koloru włosów. Najpierw opowiem swoją historię ...
Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond. Któregoś razu zachciało mi się rozjaśnić włosy. Teraz mam na głowie jasny blond z okropnymi, 5cm, ciemnymi odrostami ... nie mam pojęcia co mam zrobić, aby mieć swój naturalny kolor no i oczywiście nie farbować ich już. Włosy były farbowane 1 raz. Błagam pomóżcie mi
SweetGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 19:11   #28
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Z jasnego blondu na ciemny blond- czy to wogóle możliwe?

Cytat:
Napisane przez SweetGirl Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym się dowiedzieć jak powrócić do swojego naturalnego koloru włosów. Najpierw opowiem swoją historię ...
Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond. Któregoś razu zachciało mi się rozjaśnić włosy. Teraz mam na głowie jasny blond z okropnymi, 5cm, ciemnymi odrostami ... nie mam pojęcia co mam zrobić, aby mieć swój naturalny kolor no i oczywiście nie farbować ich już. Włosy były farbowane 1 raz. Błagam pomóżcie mi
no to jak nie chcesz farbować masz 3 wyjścia :P
1. obciąć włosy i czekać aż odrosną
2. nie obcinać włosów i czekać aż odrosną zostawiając powiększający się odrost
3. dekoloryzacja, która zapewne zniszczy Ci włosy, a po niej i tak będziesz musiała je pofarbować, żeby kolor jakoś wyglądał
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 15:56   #29
KaskaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Z jasnego na ciemny blond ( pomocy)

Witam serdecznie, piszę po raz pierwszy, więc proszę o wyrozumiałość co do miejsca umieszczenia informacji, jeśli jest zła . Postanowiłam jednak swoją opinię, być może przydatną dla innych osób. Przefarbowałam dzisiaj farbą EXELLANCE LOREAL nr 7.00 (blond) swoje włosy i muszę powiedzieć, że wyszedł kolor zbliżony do koloru na opakowaniu - może nieco ciemniejszy. Na czubku głowy, w slońcu widoczny nieco rudy odcień (na "odroście" - moje naturalne, czyli ciemny blond), natomiast pozozostała część, dotychczas pokryta jasnymi pasemkami, ma teraz raczej odcień chłodnego blondu. Napiszę za ok.m-c, jak wygląda ten kolor "w trakcie użytkowania". Muszę dodać, że zastanawiałam się nad efektem, ponieważ praktycznie 10 lat robiłam jasne pasemka (bardzo jasny chłodny blond połaczony z brązowymi) i bałam się, że wyjdzie mi na tych wypłowiałałych pasmach np.: zieleń. Dodam, że wlosy po farbowaniu są sprężyste i lśniące, chociaż obawiam się, że mogą być wysuszone. Pozdrawiam serdecznie, Kaśka
KaskaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 12:35   #30
necia021
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Unhappy Chcę ciemny blond!

hej.. jestem po wielu farbowaniach farba z joanny szlachetna perla. chcialam ze swojego naturalnego ciemnego blondu przejsc wlasnie w taki jasny. Skonczylo sie na 3 malowaniach. W tym momencie jakos przestalam sie sobie podobac w jasnym kolorze. Chcialabym wrocic do naturalnego, a w tym momencie pomalowac sie na zblizony do mojego. Jak myslicie jaka farba na obecny kolor nalozona dalaby efekt ciemnego blondu bez rudych refleksow? Przechodzilyscie kiedys moze taka metamorfoze? Prosze o pomoc

Edytowane przez necia021
Czas edycji: 2012-03-31 o 08:36
necia021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-16 14:16:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.