Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-26, 21:56   #2941
gabol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny,

Czy jest tu może ktoś kto się obronił w tym roku na psychologii na UŚ?
gabol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 19:06   #2942
Afojack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Ja broniłam w Warszawie.
Dziewczyny, a orientujecie się może trochę w temacie szkoleń? Bo przypadkiem trafiłam na warsztat z psychoterapii seksuologicznej par w centrum CBT, nigdy nie miałam okazji korzystać z tej szkoły i jestem ciekawa opinii. Dajcie znać czy może któraś się wybiera na to szkolenie lub korzystał z wcześniejszych
Afojack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 07:46   #2943
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Afojack Pokaż wiadomość
Ja broniłam w Warszawie.
Dziewczyny, a orientujecie się może trochę w temacie szkoleń? Bo przypadkiem trafiłam na warsztat z psychoterapii seksuologicznej par w centrum CBT, nigdy nie miałam okazji korzystać z tej szkoły i jestem ciekawa opinii. Dajcie znać czy może któraś się wybiera na to szkolenie lub korzystał z wcześniejszych
Polecam tę szkołę
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 07:32   #2944
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Hej kto poleca psychologię w Poznaniu?
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 22:56   #2945
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Hej kto poleca psychologię w Poznaniu?
Mówisz o SWPS?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 09:51   #2946
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Doświadczenia zewsząd miłe widziane
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 13:39   #2947
Basienka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Dziewczyny, czy któraś z Was studiuje psychologię na Uniwersytecie Śląskim? Jakie były progi punktowe w ostatnich latach?
Basienka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-04, 09:53   #2948
ddsdf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 70
Psychologia na UJ w Krakowie

Jw temacie

Chciałabym zasięgnąć rad starszych wizażanek w kwestii tego jak jest na UJ w Krakowie i na psychologii jeśli któraś z was tam studiowała psychologię. Czy jest ciężko się tam dostać? Mieszkam na śląsku i obecnie do Krakowa mam blisko (godzina drogi może półtorej) czy to samochodem czy niewiele więcej pociągiem. Na śląsku są chyba średnie uczelnie, nie twierdzę, że psychologia jest może zła na UŚ no ale sama nie wiem. Wydaje mi się, że lepsze uczelnie są w Krakowie, tylko nie wiem czy na UJ jest ciężko się dostać. Zawsze jak myślałam Kraków i uczelnie wyższe to pierwsze co przychodziło mi na myśl to UJ. Żadnych innych publicznych uczelni z Krakowa nie znam.

Ale nie chodzi tylko o to. Po prostu zawsze miałam takie zdanie, że na UJ jest się ciężko dostać podobnie miałam i mam zdanie o Warszawie i UW. Może to błędne myślenie może nie, ale nie mam starszych osób w swoich kręgach, które wytłumaczyłby mi pewne rzeczy związane ze studiami.

Sprawa wygląda tak ponad 2 lata temu skończyłam techniku ale jestem bez matury. Od początku wiedziałam, że maturę chciałabym pisac, zdać i kiedyś jeśli będę chciała - iść na studia. Więc matura to nie problem bo ludzie piszą ją w każdym wieku, kwestia tylko chęci i priorytetów; tego co chce się robić w życiu. U mnie tylko studia mogłyby być zaoczne bo tylko w mojej syt takie wchodzą w grę, tylko na takie mogę sobie pozwolić. Jeśli też oczywiście byłoby mnie na nie stać. I w związku z tym chciałabym zapytać czy na psychologię na UJ ciężko się dostać?

Wiem, że jeszcze wszystko może się zmienić bo chyba co roku zmieniają się progi no ale ja co roku praktycznie śledzę zmiany. Wiem, że też weszła albo dopiero nie wiem czy ma wejść reforma Gowina która mówiła mniej więcej o tym, że ma ona na celu zmniejszenie liczby studentów co by oznaczało, że ciężko byłoby się dostać na studia (podejrzewam, że na każdy kierunek). Jednak nie wiem czy to wejdzie czy coś bo nie wiem jak to widzi PIS. Być może zablokuje to i ta reforma nie wejdzie w życie. Nie oglądam praktycznie TV więc nie wiem.


Z drugiej strony mieszkając w okolicach Katowic mam tutaj mieszkanie własnościowe więc nie wiem czy byłby sens studiowana w Krakowie a nie na przykład w Katowicach, bo Kraków wiązałby się z tym, że musiałabym wynająć tam sobie pokój bądź pomyśleć nad akademikiem.
ddsdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 09:19   #2949
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Psychologia na UJ w Krakowie

Cytat:
Napisane przez ddsdf Pokaż wiadomość
Jw temacie

Chciałabym zasięgnąć rad starszych wizażanek w kwestii tego jak jest na UJ w Krakowie i na psychologii jeśli któraś z was tam studiowała psychologię. Czy jest ciężko się tam dostać? Mieszkam na śląsku i obecnie do Krakowa mam blisko (godzina drogi może półtorej) czy to samochodem czy niewiele więcej pociągiem. Na śląsku są chyba średnie uczelnie, nie twierdzę, że psychologia jest może zła na UŚ no ale sama nie wiem. Wydaje mi się, że lepsze uczelnie są w Krakowie, tylko nie wiem czy na UJ jest ciężko się dostać. Zawsze jak myślałam Kraków i uczelnie wyższe to pierwsze co przychodziło mi na myśl to UJ. Żadnych innych publicznych uczelni z Krakowa nie znam.

Ale nie chodzi tylko o to. Po prostu zawsze miałam takie zdanie, że na UJ jest się ciężko dostać podobnie miałam i mam zdanie o Warszawie i UW. Może to błędne myślenie może nie, ale nie mam starszych osób w swoich kręgach, które wytłumaczyłby mi pewne rzeczy związane ze studiami.

Sprawa wygląda tak ponad 2 lata temu skończyłam techniku ale jestem bez matury. Od początku wiedziałam, że maturę chciałabym pisac, zdać i kiedyś jeśli będę chciała - iść na studia. Więc matura to nie problem bo ludzie piszą ją w każdym wieku, kwestia tylko chęci i priorytetów; tego co chce się robić w życiu. U mnie tylko studia mogłyby być zaoczne bo tylko w mojej syt takie wchodzą w grę, tylko na takie mogę sobie pozwolić. Jeśli też oczywiście byłoby mnie na nie stać. I w związku z tym chciałabym zapytać czy na psychologię na UJ ciężko się dostać?

Wiem, że jeszcze wszystko może się zmienić bo chyba co roku zmieniają się progi no ale ja co roku praktycznie śledzę zmiany. Wiem, że też weszła albo dopiero nie wiem czy ma wejść reforma Gowina która mówiła mniej więcej o tym, że ma ona na celu zmniejszenie liczby studentów co by oznaczało, że ciężko byłoby się dostać na studia (podejrzewam, że na każdy kierunek). Jednak nie wiem czy to wejdzie czy coś bo nie wiem jak to widzi PIS. Być może zablokuje to i ta reforma nie wejdzie w życie. Nie oglądam praktycznie TV więc nie wiem.


Z drugiej strony mieszkając w okolicach Katowic mam tutaj mieszkanie własnościowe więc nie wiem czy byłby sens studiowana w Krakowie a nie na przykład w Katowicach, bo Kraków wiązałby się z tym, że musiałabym wynająć tam sobie pokój bądź pomyśleć nad akademikiem.

Skoro masz mieszkanie w Katowicach i w każdym innym mieście musiałabyś wydać pieniądze na mieszkanie albo pokój to może pomyśl o prywatnym SWPS w Katowicach. Odchodzi tez problem z "dostaniem się"
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 12:17   #2950
201803061544
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 458
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

ddsdf Na UJ psychologia jest tylko dzienna i wieczorowa, ewentualnie na UP jest zaoczna. Jeśli jednak masz tak komfortową sytuację, że masz mieszkanie, to też myślałabym o SWPS, cenowo i tak wyjdzie korzystniej, niż studia niestacjonarne + noclegi/dojazdy do Krakowa.

Edytowane przez 201803061544
Czas edycji: 2018-02-05 o 12:19
201803061544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 20:45   #2951
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Ja studiuje zaocznie na SWPS w Katowicach i jestem zadowolona Jesli mialabys jakies pytania ddsdf to pisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Szukam torebki MK Selma
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-18, 20:48   #2952
MsNat
Przyczajenie
 
Avatar MsNat
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 29
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Wasp_0 Pokaż wiadomość
ddsdf Na UJ psychologia jest tylko dzienna i wieczorowa, ewentualnie na UP jest zaoczna. Jeśli jednak masz tak komfortową sytuację, że masz mieszkanie, to też myślałabym o SWPS, cenowo i tak wyjdzie korzystniej, niż studia niestacjonarne + noclegi/dojazdy do Krakowa.
Nie no to faktycznie bez sensu z tym Krakowem. W sumie tak rzuciłam na szybko. Nieważne, że blisko. Mieszkanie mam swoje więc studiowałabym w Katowicach (mieszkam w okolicach Katowic), tylko nie wiem jak z uczelnią bo prawdę powiedziawszy nie bardzo chciałabym studiować na uczelni prywatnej. Wiem, że na każdej uczelni (państwowa, prywatna) płaci się za studiowanie zaocznie, ale jakoś zawsze wpajano mi to i tak słyszałam, że na prywatnej uczelni płacisz to zdajesz, a na publicznej tak nie jest.

Zdaję sobie sprawę, że tak nie musi być. Czasem prywatna uczelnia może być tak samo dobra jak państwowa.

Może masz jakieś pojęcie na ten temat?
I słyszałam również, że na prywatnych uczelniach na psychologię są egzaminy wstępne. Czy to prawda? Wiem, że wiele może się zmienić, jeśli wybiorę się na studia to dopiero w przyszłości, nie teraz.


[QUOTE=GlamKitty;81424511]Ja studiuje zaocznie na SWPS w Katowicach i jestem zadowolona Jesli mialabys jakies pytania ddsdf to pisz.

Mogę do Ciebie napisać na PW? Sprawdzę czy mogę wysyłać wiadomości, zmienię ustawienia najwyżej i w ciągu kilku dni odezwe się

Edytowane przez MsNat
Czas edycji: 2018-02-18 o 20:51
MsNat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 19:47   #2953
c50a1be577f64531281893fc6531c45b90db31cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 19
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

.....

Edytowane przez c50a1be577f64531281893fc6531c45b90db31cd
Czas edycji: 2019-01-09 o 10:45
c50a1be577f64531281893fc6531c45b90db31cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 07:56   #2954
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

[1=c50a1be577f64531281893f c6531c45b90db31cd;8164370 6]Jestem po pół roku studiowania psychologii, którą na jakiś czas musiałam przerwać z racji choroby i zastanawiam się nad powrotem na te studia. Są bardzo ciekawe - czy to psychologia różnic indywidualnych, czy poznawcza, czy nawet postrach studentów - rozwojówka. Pewnie im dalej w las, tym jeszcze ciekawiej. Studia naprawdę fascynujące.

Problem w tym, że średnio widzę się w intensywnej pracy z ludźmi, jestem typem introwertyczki, która dodatkowo woli pracę z danymi, a zwłaszcza z tekstem. Stąd myślę o wyborze edytorstwa i celowaniu w redagowanie/korektę/edycję tekstu. Pisanie lukratywne nie jest, wiadomo, jednak chyba ma się mniej do czynienia z ludźmi. O ile nie wyląduje się w pracy w szkole :P.

Czy myślicie, że z takim temperamentem i preferencjami warto kontynuować psychologię? Zrobiłabym to właściwie dla samych studiów, które jak pisałam są fascynujące, o wiele bardziej pewnie fascynujące niż taka gramatyka historyczna czy staropolska na filologii polskiej, jednak byłabym bardzo kiepską panią psycholog.

Chyba że psychologia ma o wiele szersze zastosowanie i praca z danymi bardziej niż z ludźmi też tutaj jest możliwa.

Jestem skonsternowana :P[/QUOTE]Zawsze możesz iść w stronę metodologii i statystyki w badaniach psychologicznych, praca w laboratorium, przy standaryzacjach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 10:22   #2955
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
Ja studiuje zaocznie na SWPS w Katowicach i jestem zadowolona Jesli mialabys jakies pytania ddsdf to pisz.



Mogę do Ciebie napisać na PW? Sprawdzę czy mogę wysyłać wiadomości, zmienię ustawienia najwyżej i w ciągu kilku dni odezwe się


Pisz smialo

Cos mi cytowanie na Tapatalku sie chrzani za ewentualne bledy przepraszam :P
__________________
Szukam torebki MK Selma

Edytowane przez GlamKitty
Czas edycji: 2018-02-24 o 13:04
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 08:42   #2956
Basienka94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

GlamKitty napisałam PW
Basienka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 14:18   #2957
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy

Edytowane przez hailie21
Czas edycji: 2018-08-21 o 10:14
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 22:18   #2958
wisia1209
Przyczajenie
 
Avatar wisia1209
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Idzie może któraś z Was na psychologię ze specjalnością neuropsychologia i neurokognitywistyka? Fajnie by było poznać kogoś kto także w to celuje, albo może macie opinie na temat tej konkretnej specjalności?
wisia1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 13:32   #2959
Sabina500
Raczkowanie
 
Avatar Sabina500
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 30
Studia

Co sądzicie o studiowaniu psychologii? Jak że znalezieniem pracy? Jest tu może ktoś kto ukończył studia i może się wypowiedzieć w tym temacie? Bardzo proszę i dziękuję za każdą odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sabina500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-23, 10:43   #2960
Jessica96
Przyczajenie
 
Avatar Jessica96
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 16
Dot.: Studia

Cytat:
Napisane przez Sabina500 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o studiowaniu psychologii? Jak że znalezieniem pracy? Jest tu może ktoś kto ukończył studia i może się wypowiedzieć w tym temacie? Bardzo proszę i dziękuję za każdą odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ze znalezieniem pracy? To zależy... Zależy od tego, jaką pracę masz na myśli, co chciałabyś po tej psychologii robić? Psychologia jest pojemną dziedziną, jaka specjalność Cię interesuje? Chyba przy każdej dobrze mieć dodatkowe podyplomówki, kursy itp.
__________________
[…] Czas nie leczy,
Zostawia bliznę półzasklepioną,
Gotową się otworzyć, a wtedy czujesz
Ból głęboki jak w pierwszej godzinie.
Jessica96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 12:12   #2961
Klara0002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Dot.: Psychologia na KUL, UKSW czy APS

Jakie są progi punktowe na APS na psychologię?
Klara0002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 07:43   #2962
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Studia

Cytat:
Napisane przez Sabina500 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o studiowaniu psychologii? Jak że znalezieniem pracy? Jest tu może ktoś kto ukończył studia i może się wypowiedzieć w tym temacie? Bardzo proszę i dziękuję za każdą odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam problemu że znalezieniem pracy, wręcz często jest tak że do mnie pracodawcydzwonia i pytają czy nie chce pracy zmienić. Ale ja mam skończone jeszcze podyplomowki i dużo uprawnień. Pracuje z dziećmi.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 20:01   #2963
Innocentia93
Raczkowanie
 
Avatar Innocentia93
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Białystock
Wiadomości: 85
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Właśnie będę zaczynała 5 rok psychologii. Planuje pracować z dziećmi z różnymi zaburzeniami typu autyzm, asperger. Na razie jestem zatrudniona jako pomoc nauczyciela w przedszkolu i dzięki temu nabywam wiedzy i doświadczenia. Jeśli masz pomysł na siebie - jak najbardziej. Ale jeśli idziesz bo podoba Ci się kierunek, to może zastanów się czy naprawdę będziesz pracować w tym zawodzie. U mnie było tak, że lubiłam ten kierunek i po studiach chciałam iść na psychoterapię. Plany trochę się zmieniły, ale nadal idę w tym kierunku. Oczywiście studia to nie wszystko. Mam już zaplanowane 3 podyplomówki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli nie starasz się przełamywać barier, pewnego dnia to one skutecznie przyprą cię do muru ~ Robin Williams
Innocentia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 20:23   #2964
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny!
Mam dość randomowe pytanie, ale być może któraś z Was będzie coś wiedzieć (chodzi o UW, stacjonarne):



Jestem studentką filologii i chciałabym zacząć psychologię jako drugi kierunek. Odnosząc się do tabelek publikowanych przez UW mam ~10 punktów poniżej progu i zastanawiam się, czy są jakieś realne szanse i czy wgle robić sobie jakieś nadzieje....



Wiecie, czy progi publikowane przez UW uwzględniają osoby z rezerwówki z I tury?
__________________

archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 18:23   #2965
1_aga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 7
Dot.: Psychologia i psycholodzy - ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny,


chciałabym się zapytać, czy może któraś z Was pamięta jaki był próg punktowy w zeszłym roku na psychologię na UKW w Bydgoszczy??


Dzięki za odpowiedź
1_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 15:10   #2966
doevixen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Question Psychologia - jak z nią?

Witajcie. Mam pytanie do obeznanych w temacie.
Czy kończąc studia na kierunku - przykładowo - psychologia kliniczna, psychologia rozwoju, psychologia behawioralna itp. otrzyma się takie same uprawnienia jak w przypadku ukończenia studiów na kierunku psychologia ogólna? Dziękuję za odpowiedzi.
doevixen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 09:24   #2967
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Psychologia - jak z nią?

http://mkrzymowski.pl/pliki/psychologia/uprapsych.pdf
https://terapiapoludzku.org/psycholo...jach-prawnych/
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 16:24   #2968
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Psychologia - jak z nią?

Nie do końca. Po psychologii ogólnej nie możesz pracowac jako psycholog kliniczny, musisz się w tym specjalizować.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 11:59   #2969
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Psychologia - jak z nią?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie do końca. Po psychologii ogólnej nie możesz pracowac jako psycholog kliniczny, musisz się w tym specjalizować.
Po psychologii klinicznej też nie mogłaby pracować jako psycholog kliniczny. Do tego trzeba mieć specjalizację kliniczną, którą robi się dopiero PO studiach.
Generalnie nie ma większej różnicy. Jeśli uczelnia reklamuje kierunek jako 'psychologia kliniczna', to jest to tylko zwykła psychologia, na której już w momencie rekrutacji decydujesz się na określoną specjalizację.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 14:10   #2970
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Psychologia - jak z nią?

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Po psychologii klinicznej też nie mogłaby pracować jako psycholog kliniczny. Do tego trzeba mieć specjalizację kliniczną, którą robi się dopiero PO studiach.
Generalnie nie ma większej różnicy. Jeśli uczelnia reklamuje kierunek jako 'psychologia kliniczna', to jest to tylko zwykła psychologia, na której już w momencie rekrutacji decydujesz się na określoną specjalizację.

Przy czym należy dodać, że spechalizacja faktycznie może i tak nie ruszyć. Kliniczna raczej zawsze jest ale jeśli chodzi o jakąkolwiek inną reklamowaną przy zapisach na pierwszy rok- zależne jest to od ilości chętnych. U mnie podczas zapisówna na studia było chyba 5 opcji, a w końcu na trzecim roku ruszyly tylko 2.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-01 15:10:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.