Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-16, 13:22   #31
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Dla mnie też zdecydowanie najlepszy jest Lactacyd, poleciłam go też mamie i jest bardzo zadowolona.

Swego czasu miałam dużą skłonność do różnorodnych infekcji, nawet mimo leków od ginekologa, a od momentu jak zaczęłam go regularnie, 2 razy dziennie używać, to od jakichś 2 lat nie miałam ani jednego.
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 17:20   #32
bingos
Zakorzenienie
 
Avatar bingos
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3 352
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

A ja polecam PlivaFem F - do kupienia tylko w aptece, niestety nie jest tani (ok. 20 zł), ale bardzo wydajny. Poleciła mi go moja gin po nawracających stanach zapalnych, bardzo mi pomógł.
Stosowałam wiele różnych (ziaja, lactacyd itp) i ten jest dla mnie bezkonkurencyjny
bingos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:02   #33
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Moja ginekolog kategorycznie odradziła mi stosowanie Lactacydu. Zawiera podobno takie ilości kwasu mlekowego, że grzybki sobie urządzają festyn. Poleciła mi Ziaję i faktycznie jest znacznie lepsza.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:14   #34
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Moja ginekolog kategorycznie odradziła mi stosowanie Lactacydu. Zawiera podobno takie ilości kwasu mlekowego, że grzybki sobie urządzają festyn. Poleciła mi Ziaję i faktycznie jest znacznie lepsza.
akurat dla mnie Ziaja jest do niczego, a Lactacyd super
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:27   #35
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Kiedyś, dawno temu kupiłam sobie ten cały Lactacyd, nowość to była na rynku no i ten kwas mlekowy mnie skusił.
Matko jedyna, myślałam, że mi pipkę żywcem wypali
Zgadzam się

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Kiedyś, dawno temu kupiłam sobie ten cały Lactacyd, nowość to była na rynku no i ten kwas mlekowy mnie skusił.
Matko jedyna, myślałam, że mi pipkę żywcem wypali
Ja tak samo mialam i od razu nawrot od razu stanu zapalnego.
Tez stosuje Ziaje Intima różową i na nic nie zamieniam
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:28   #36
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Moja ginekolog kategorycznie odradziła mi stosowanie Lactacydu. Zawiera podobno takie ilości kwasu mlekowego, że grzybki sobie urządzają festyn. Poleciła mi Ziaję i faktycznie jest znacznie lepsza.
Totalnie nie kumam takich ginekologów tak jak tych którzy trąbią by nie myć żelami - mam myć wodą? Przy użyciu mydla było 5 razy gorzej
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:36   #37
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ja wychodzę z założenia, że im mniej chemii w intymnych miejscach tym lepiej - myję się delikatnym mydłem i nigdy nie miałam żadnej infekcji. Moja ciotka miała manię podmywania się specyfikami do higieny intymnej i skończyła z taką infekcją, że ginekolog zakazał jej używania czegokolwiek poza wodą - pomogło. Więc ja polecam po prostu regularną, delikatną higienę, a nie takie albo siakie specyfiki
ale mydlo to zasada i z reguly wiadomo ze nie wolno sie tym myc w tych miejscach,wiec nie wiem, mi ginekolog sugerwala dobry zel do higieny intymnej ale z kwasem mlekowym.
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 19:39   #38
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Totalnie nie kumam takich ginekologów tak jak tych którzy trąbią by nie myć żelami - mam myć wodą? Przy użyciu mydla było 5 razy gorzej
No wodą, wodą. Wystarczy. Pupcię też tylko wodą podmywać.
Jak jesteś zdrowa, to nie potrzeba żadnych innych środków. Woda wymyje śluz i złuszczony naskórek, odświeży skórę, a jednocześnie nie wytłucze potrzebnych bakterii z "ekosystemu" z tamtych miejsc, który jest inny niż skóra i śluzówki w pozostałych częściach ciała.
Naturalny zapach z tamtych miejsc - o ile są zdrowe, jest przecież neutrany w kierunku kwaśnego, smrodek zaczyna się kiedy się rzadko podmywa albo ma jakieś infekcje.
Też myślałam, że to bzdura mycie się samą wodą. A jednak się sprawdza.
W bidet też warto zainwestować i podmywać się po defekacji np. zamiast używania papieru toaletowego - każdy Azjata to potwierdzi

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2012-12-16 o 19:45
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:39   #39
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

[QUOTE=sine.ira;38154227]No właśnie też jest to dla mnie zagadka.

Najlepiej się myć samą wodą, wszystkie "detergenty" w tych miejscach są niewskazane. Każdy ginekolog to potwierdzi - z tych światlejszych

No ale jak sie myc mozna samą wodą przecież "tam "bedzie cuchnać:P:P
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:41   #40
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość

No ale jak sie myc mozna samą wodą przecież "tam "bedzie cuchnać:P:P
Cuchnąć ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:47   #41
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

No akurat jakbym miała bidet to problem byłby z głowy uważam że to świetna sprawa, kiedyś będę mogła pozwolić sobie w łazience - to koniecznie wstawię szkoda że to nie jest aż tak powszechne
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 20:54   #42
sylwiszon757
Zakorzenienie
 
Avatar sylwiszon757
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 494
GG do sylwiszon757
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

od lat używam ziaji
__________________
When so many are lonely as seem to be lonely, it would be inexcusably selfish to be lonely alone
sylwiszon757 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 21:52   #43
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Cuchnąć ?
no tak :P mi np tam nie raz cuchnie to jak po wodzie, nie przestanie?
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 22:10   #44
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No wodą, wodą. Wystarczy. Pupcię też tylko wodą podmywać.
Jak jesteś zdrowa, to nie potrzeba żadnych innych środków. Woda wymyje śluz i złuszczony naskórek, odświeży skórę, a jednocześnie nie wytłucze potrzebnych bakterii z "ekosystemu" z tamtych miejsc, który jest inny niż skóra i śluzówki w pozostałych częściach ciała.
Naturalny zapach z tamtych miejsc - o ile są zdrowe, jest przecież neutrany w kierunku kwaśnego, smrodek zaczyna się kiedy się rzadko podmywa albo ma jakieś infekcje.
Też myślałam, że to bzdura mycie się samą wodą. A jednak się sprawdza.
Zgadzam sie, nie uzywam tego typu żeli z lenistwa, żel do ciała, do twarzy, do wlosow i odzywka i jeszcze żel do pipki ?

Kupiłam kiedyś i zuzyłam do mycia całego ciała, zawracanie głowy z tymi produktami a infekcji nie mam żadnych, nie śmierdzi mi nic a i partner jakos nie ucieka

Dla mnie to czysty marketing.

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
W bidet też warto zainwestować i podmywać się po defekacji np. zamiast używania papieru toaletowego - każdy Azjata to potwierdzi
My rozcieramy, oni myją

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

[QUOTE=linka_18;38166048]
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No właśnie też jest to dla mnie zagadka.

Najlepiej się myć samą wodą, wszystkie "detergenty" w tych miejscach są niewskazane. Każdy ginekolog to potwierdzi - z tych światlejszych

No ale jak sie myc mozna samą wodą przecież "tam "bedzie cuchnać:P:P
co ci bedzie cuchnąć? jak jesteś zdrowa to co ma cuchnąć ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 00:21   #45
Tindomerel_
Zadomowienie
 
Avatar Tindomerel_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 215
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Ziaja, Biały Jeleń albo z apteki Pliva Fem
Tindomerel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 09:55   #46
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

[QUOTE=paula78;38168908]
tymi produktami a infekcji nie mam żadnych, nie śmierdzi mi nic a i partner jakos nie ucieka
Dla mnie to czysty marketing.
[QUOTE=linka_18;38166048]

A dla mnie nie. Miałam problem z powracającymi infekcjami - a od kiedy regularnie stosuje Lactacyd, to pozbyłam się zupełnie tego problemu.

Podobnie mam z innymi kosmetykami - nie wyobrażam sobie nie użyć odżywki do włosów czy oleju, peelingu do twarzy albo oliwki do ciała.
Wybieram kosmetyki raczej w sposób przemyślany i po użyciu każdego z nich widzę efekt.
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 10:13   #47
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Zgadzam sie, nie uzywam tego typu żeli z lenistwa, żel do ciała, do twarzy, do wlosow i odzywka i jeszcze żel do pipki ?
ja za radą wizażu używam tego samego do higieny intymnej co i do twarzy i to najlepsze rozwiązanie jakie na mnie w ostatnich dniach spadło ;p po tym cleanicu moja twarz jest mięciutka i nawilżona, absolutnie nie podrażniona a z żelami do twarzy było różnie.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78
Zawracanie głowy z tymi produktami a infekcji nie mam żadnych, nie śmierdzi mi nic a i partner jakos nie ucieka

Dla mnie to czysty marketing.
No to masz szczęście bo ja łapię wszystko co się da i odkąd po pierwsze zaczęłam stosować dobry żel zamiast mydła a po drugie odstawiłam tampony, jestem zdrowa. I czuję że to zasługa dobrych żeli bo tampony odstawiłam sporo potem.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:17   #48
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Prawda jest taka,że jak ktos ma wrazliwe zew. narządy płciowe czy skóre w ogóle to musi sam sobie znaleźć preparat który bedzie dla niego najlepszy, a i tak istnieje spore prawdopodobieństwo,że idealnego nie znajdzie i ciągle bedzie miał jakieś problemy. Ja myję sie czym popadnie, a najczęsciej peelingami bo jak umyję się zwykłym żelem to czuję sie niedomyta - jeszcze nigdy nie mialam podrażnienia a słabą grzybice raz po szerokospektralnym antybiotyku do którego nie brałam (jak zawsze) probiotyków. I jest to pewnie wynik indywidualnych właściwości organizmu jak i zahartowania - wszak ilość alergii itd rośnie z 'ucywilizowaniem' ludzi.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 11:48   #49
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Polecam żel do higieny intymnej Biały jeleń z bławatkiem. Lubię też Ziaję z kwasem mlekowym.
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 12:03   #50
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Ja kiedyś sporadycznie używałam Ziaji lub mydła Bambino i wszystko było super, nigdy mnie nic nie podrażniło. Ale po braniu antybiotyku przypałętał mi się tam jakiś grzybek czy coś, więc kupiłam Lactacyd (ale płyn, nie żel). Świetnie sobie poradził z dolegliwościami i do teraz go używam. Mnie tam wcale nie podrażnia.

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2012-12-17 o 12:04
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 12:18   #51
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez Shiraki Pokaż wiadomość
Jakich żelów używacie wy ? Co najlepiej u was działa ? Ja używam z ziaji ale na mnie nie działa. Podzielcie się swoimi doświadczeniami z takimi kosmetykami
Tylko Lactacyd Femina, bo nie zawiera mydła. Inne żele to "ściema", bo zawierają SLSy i ich pochodne.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 15:26   #52
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Tylko ze co ciekawe Lactacyd niektore osoby podraznia:P:P i nie mogą go stosowac, pewnie zamiast SLS zawierają cos gorszego w skladzie i na jedno wychodzi:P:P
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 16:06   #53
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez Gucci_rush Pokaż wiadomość
powiem szczerze,ze tez tego nie rozumiem bo w takim razie po co one są ? maja dostosowane ph i wlasciwosci do stref intymnych..chyba
Sporo z tych żeli to pic na wodę. SLeS, zapach wysoko w składzie… A kwasu mlekowego jak na lekarstwo.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dla mnie to czysty marketing.
Też mam wrażenie, że w wielu sytuacjach tak właśnie jest

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;38174436]Tylko Lactacyd Femina, bo nie zawiera mydła.Inne żele to "ściema", bo zawierają SLSy i ich pochodne. [/QUOTE]

Nie, nie wszystkie inne żele mają SLeS, chociażby żele Intimelle z drogerii Natura. Przykładowy skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Parfum, PropylenE Glycol, Quercus Robur Bark Extract, CI 19140, CI 16035
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 16:11   #54
magda170325
Wtajemniczenie
 
Avatar magda170325
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 492
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Sporo z tych żeli to pic na wodę. SLeS, zapach wysoko w składzie… A kwasu mlekowego jak na lekarstwo.



Też mam wrażenie, że w wielu sytuacjach tak właśnie jest



Nie, nie wszystkie inne żele mają SLeS, chociażby żele Intimelle z drogerii Natura. Przykładowy skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Parfum, PropylenE Glycol, Quercus Robur Bark Extract, CI 19140, CI 16035

A co taki sls daje w składzie płynu do higieny intymnej? Powoduje jakieś złe skutki dla zdrowia?
magda170325 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 16:26   #55
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość


Nie, nie wszystkie inne żele mają SLeS, chociażby żele Intimelle z drogerii Natura. Przykładowy skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Parfum, PropylenE Glycol, Quercus Robur Bark Extract, CI 19140, CI 16035
Tego akurat nie znałam.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 17:47   #56
linka_18
Raczkowanie
 
Avatar linka_18
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 454
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Z tego co czytalam to SLS moze powodowac podrażninienie miejsc intymnych i ze moga nwrocic ci sie stany zapalne po tym SLS.Ten skladnik wystepuje w Ziaji o dziwo...
ale w Ziaji Intime ktora ja stosuje zaobserowalam lagodzenie i ulge w profilaktyce stanow zapalnych. Lactacyd mi podraznil skore tam...wiec wydaje mi sie z to zalezy od naszej tolerancji i co komu przypadnie.
Kupilam sobie ostanio zel do mycia twarzy do skory wrazliwej z GARNIERA i tez jest SLS.
Jeszcze go nie probowalam, no ale sobie mysle ze ten skladnik jest prawie wszedzie. ..
Znalazlam watek gdzie nie ma SLS
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;38174436]Tylko Lactacyd Femina, bo nie zawiera mydła. Inne żele to "ściema", bo zawierają SLSy i ich pochodne. [/QU
wlasnie przeczytalam sklad Lactacydu na KWC:
Bardzo łagodna, nie zawierająca mydła emulsja. Specjalna formuła zawiera kwas mlekowy, który pomaga utrzymać naturalną równowagę pH pochwy i chroni jej błonę śluzową przed podrażnieniami. Odczyn pH 5.2.

Skład: Aqua, Magnesium laureth sulfate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Głyceryl Laurate, Głycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Laureth-10, Methyl Isothiazolinone, Methyl Chloro-lsothiazolinone, PEG-7 Głyceryl cocoate, Lactose, Milk Protein, PEG-55 Propylene Głycol Oleate, Propylene Głycol, Phenoxyethanol, Parfume, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Propylene Głycol, Lactic Acid, Sodium Chloride.

Wniosek:Zawiera SLS oraz Cocamidopropyl betaine + SLS = przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry.
Chyba ze autorka ktora zglosila ten kosmetyk sie pomylila co do skladu...

Edytowane przez linka_18
Czas edycji: 2012-12-17 o 17:22
linka_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 15:16   #57
coffee_candy
Raczkowanie
 
Avatar coffee_candy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 458
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Wyłącznie Lactacyd - dla mnie jest świetny. Gdy miałam delikatne swędzenie tylko on mnie wyleczył + napar z rumianku.
Najlepszy żel. Trochę drogi ale wolę oszczędzić na czymś innym
__________________
"So hit me with music!"

coffee_candy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 15:31   #58
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez linka_18 Pokaż wiadomość
Z tego co czytalam to SLS moze powodowac podrażninienie miejsc intymnych i ze moga nwrocic ci sie stany zapalne po tym SLS.Ten skladnik wystepuje w Ziaji o dziwo...
ale w Ziaji Intime ktora ja stosuje zaobserowalam lagodzenie i ulge w profilaktyce stanow zapalnych. Lactacyd mi podraznil skore tam...wiec wydaje mi sie z to zalezy od naszej tolerancji i co komu przypadnie.
Kupilam sobie ostanio zel do mycia twarzy do skory wrazliwej z GARNIERA i tez jest SLS.
Jeszcze go nie probowalam, no ale sobie mysle ze ten skladnik jest prawie wszedzie. ..
Znalazlam watek gdzie nie ma SLS
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;38174436]Tylko Lactacyd Femina, bo nie zawiera mydła. Inne żele to "ściema", bo zawierają SLSy i ich pochodne. [/QU
wlasnie przeczytalam sklad Lactacydu na KWC:
Bardzo łagodna, nie zawierająca mydła emulsja. Specjalna formuła zawiera kwas mlekowy, który pomaga utrzymać naturalną równowagę pH pochwy i chroni jej błonę śluzową przed podrażnieniami. Odczyn pH 5.2.

Skład: Aqua, Magnesium laureth sulfate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Głyceryl Laurate, Głycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Laureth-10, Methyl Isothiazolinone, Methyl Chloro-lsothiazolinone, PEG-7 Głyceryl cocoate, Lactose, Milk Protein, PEG-55 Propylene Głycol Oleate, Propylene Głycol, Phenoxyethanol, Parfume, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Propylene Głycol, Lactic Acid, Sodium Chloride.

Wniosek:Zawiera SLS oraz Cocamidopropyl betaine + SLS = przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry.
Chyba ze autorka ktora zglosila ten kosmetyk sie pomylila co do skladu...
Akurat SLS tt większość kosmetyków zawiera. To najtańszy składnik, który ma działanie odtłuszczające.

Owszem, powoduje to, co piszesz, ALE w przypadku gdy masz skórę wrażliwą, albo używasz tego bardzo dużo.
Gdy raz dziennie umyjesz głowę szamponem z SLS, albo miejsca intymne powiedzmy Lactacydem, a nie masz skóry wrażliwej i alergicznej, to nic Ci nie będzie.
Ostatnio przeglądałam kosmetyki i nawet mój płyn do kąpieli z Body Shopu to zawiera.

Myślę, że nie ma co przesadzać. Jednych Lactacyd podrażnia, innych nie. Tak samo z resztą kosmetyków.
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 17:36   #59
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Mi z kolei moja pani ginekolog powiedziała, że najlepiej używać szarego mydła do mycia strefy intymnej. Nie testowałam. Dotychczas używałam Lactacyd, ale mam w planach zmianę na coś innego.
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 18:36   #60
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Jaki najlepszy żel do higieny intymnej ?

Cytat:
Napisane przez _malayka Pokaż wiadomość
Myślę, że nie ma co przesadzać. Jednych Lactacyd podrażnia, innych nie. Tak samo z resztą kosmetyków.
true story jak pracowałam w drogerii, to usilnie starałam się kobitom to wytłumaczyć ale nie dało się. "a bo mojej koleżance to ładny kolor z tej farby wyszedł". a że koleżanka była wcześniej niefarbowana/miała inny kolor itd. to już nieważne! ważne, że jej ładny wyszedł

ja aktualnie używam Facelle do skóry wrażliwej, bo stosuję go też do włosów. lenistwo, ot co ale jak miałam podrażnienia to pomogły jogurty, rumianek i Lactacyd łagodzący podrażnienia
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 13:52:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.