odżywka białkowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-20, 17:03   #1
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia

Odżywka białkowa dla kobietki


Od dawna uprawiam sporty,jednak dopiero rok temu zauważyłam jak uboga jest moja dieta w białko.O czyste w naturze troche trudno(tym bardziej ze studenckim portfelem i czasem),więc chciałabym spytać o to,jakie odżywki białkowe polecacie/piłyście?
Moja dieta jest w miarę możliwości odpowiednio zbilansowana,trening mam ustawiony,więc prosiłabym jedynie o odpowiedzi na temat,bez reprymend na temat odżywek.
Czy któraś z Was stosowała odżywki białkowe z kreatyną?
Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedzi
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 12:10   #2
impolity
Przyczajenie
 
Avatar impolity
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

tak odzywki białkowe są bardzo wskazane -wtedy troche odciązają nasz układ pokarmowy co nie znaczy ze mozna stosowac same suplementy ! Ponadto ciezko jest dostarczac w normalnym jedzeniu okolo 80-100gr.białka dziennie, nawet jeśli- to czesto nasze dzisiejsze jedzenie ma same konserwanty ulepszacze emulgatory itp.Nie potrafimy tez smazyc mięsa tak aby zachowalo to co najwazniejsze czyli wlasnie bialko. Ja osobiście polecam odzywke bialkową Herbalife -rozni sie tym od tych zwykłych ze w skladzie jest nie tylko bialko z z serwatki ale bialko sojowe! wadą jest jedynie cena - za 240gr. płacimy 116 zł Ale płacimy za jakość .Bialko jest w 100% wchłanialne ponadto rzeżbi nam sylwestke - zamienia tluszcz w mięsnie Naprawde polecam
impolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 14:13   #3
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Dzięki bardzo!Wymarzona odpowiedź - poparta autopsją
A może ktoś wie coś na temat polskiej Ostrowii?Słyszałam pochlebne opinie na temat ceny,ale niewiele o tym,jak sama jest dobra.
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 19:52   #4
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Cytat:
Napisane przez impolity Pokaż wiadomość
tak odzywki białkowe są bardzo wskazane -wtedy troche odciązają nasz układ pokarmowy co nie znaczy ze mozna stosowac same suplementy ! Ponadto ciezko jest dostarczac w normalnym jedzeniu okolo 80-100gr.białka dziennie, nawet jeśli- to czesto nasze dzisiejsze jedzenie ma same konserwanty ulepszacze emulgatory itp.Nie potrafimy tez smazyc mięsa tak aby zachowalo to co najwazniejsze czyli wlasnie bialko. Ja osobiście polecam odzywke bialkową Herbalife -rozni sie tym od tych zwykłych ze w skladzie jest nie tylko bialko z z serwatki ale bialko sojowe! wadą jest jedynie cena - za 240gr. płacimy 116 zł Ale płacimy za jakość .Bialko jest w 100% wchłanialne ponadto rzeżbi nam sylwestke - zamienia tluszcz w mięsnie Naprawde polecam
Nie da się zamienić tłuszczu w mięśnie
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 20:59   #5
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Odżywka ta jest koktajlem?Znalazłam ta odżywkę w promocyjnej cenie na allegro - http://allegro.pl/item584741979_odzy..._promocja.html
jak ja się bierze?
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:19   #6
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

hop hop,podbijam
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:34   #7
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

ja codziennie na jeden z posilkow mam koktajl z odzywki bialkowej z gascia mrozonych owocow, lyzka blonnika, mlekiem sojowym i pol banana albo jog naturalnym, opcji jest mnostwo. Latwe w zrobieniu, pyszne i zdrowe
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 20:24   #8
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
ja codziennie na jeden z posilkow mam koktajl z odzywki bialkowej z gascia mrozonych owocow, lyzka blonnika, mlekiem sojowym i pol banana albo jog naturalnym, opcji jest mnostwo. Latwe w zrobieniu, pyszne i zdrowe
Pytam o gotowe proszkowane odżywki białkowe,ze względu na czas,finanse i robotę w przygotowaniu
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 20:29   #9
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Cytat:
Napisane przez marthusia Pokaż wiadomość
Pytam o gotowe proszkowane odżywki białkowe,ze względu na czas,finanse i robotę w przygotowaniu
no wlasnie taka mam i pisze jak ja przyrzadzam
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 23:24   #10
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
no wlasnie taka mam i pisze jak ja przyrzadzam
Izi,myślałam po prostu,że robisz z mlesia sojowego i owoców i masz swojski koktajl białkowy.
Więc moje pytanie jest konkretnie jakiej odżywki używasz,jak tam efekty,ewentualne skutki uboczne?;>
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 11:13   #11
Deidra
Raczkowanie
 
Avatar Deidra
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

To może ja Ci polecę odżywkę Scitec Nutrition "Protein Delite"... Po pierwsze jest PRZEPYSZNA! Ja mam smak czekoladowo-kokosowy i jak jeszcze pomyślę, że takie cudo łykam w imię odchudzania się to aż się lepiej na sercu robi Poza smakiem białko wchłania się dość wolno więc nie jest się tak szybko po nim głodnym.. Za kilogram zapłaciłam 125 zł, więc trochę to kosztuje niestety, ale warto Słyszałam jeszcze, że białko firmy Biogenix jest bardzo dobre.. Tylko nie kupuj na allegro ale na ich stronie domowej, bo mają tam dwukrotnie niższe ceny...

Hmm.. no i to chyba tyle z mojej wiedzy na ten temat. Ale gorąco białko polecam.. Człowiek jednak dużo wolniej robi się głodny, a przynajmniej ja tak mam, kiedy z posiłkiem nie dostarczam go zbyt wiele..
Deidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 11:38   #12
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Ja kilka dni temu kupiłam waniliowe i czekoladowe białko serwatkowe WPC 80 Ostrowi. Na allegro, za około 30 zł. Jakie będą efekty nie mam pojęcia
W każdym razie dodaję czubatą łyżeczkę do mleka po treningu, a drugą czubatą rano do owsianki. Nie za mało, nie za dużo? A w ogóle pyszna rzecz tylko kiepsko się rozpuszcza w zimnym mleku.
Jeszcze wyczytałam na opakowaniu, że nie można go stosować bez konsultacji lekarskiej dłużej niż 6-8 tyg. Oczywiście kupiłam prawie dwa kilo i w dwa miesiące ich nie zużyję, jaką więc przerwę zrobić?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 12:06   #13
impolity
Przyczajenie
 
Avatar impolity
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

hmm a jaki jest sklad tez odzywki za 30zł ? bo cena naprawde niska.. ja bym się troche tego bała .. białko składa sie z samej serwatki i nie wiadomo ile % sie z niego wchlania do organizmu...no i ta informacja ze nie mozna stosowac dluzej niz 6-8tyg, no dziwne bo jeśli byłby to naturalny produkt to mozna byloby bez obwaw stosowac jakos dodatek do codziennej diety..Aha i odzywki powinno sie stosowac 1 łyzke lub 2 max dzienie
impolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 12:23   #14
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Nic mi te nazwy nie mówią ale wygląda to tak (dane podobno otrzymane mailem od działu marketingu Ostrowii, ja tylko kopiuję ):

OSTROWIA WPC 80

1 kwas asparginowy 11,61g
2 treonina 7,37g
3 seryna 5,54g
4 kwas glutaminowy 17,68g
5 prolina 7,46g
6 cystyna 2,53g
7 glicyna 2,03g
8 alanina 4,77g
9 walina* 6,05g
10 metionina 2,53g
11 izoleucyna* 6,02g
12 leucyna* 10,89g
13 tyrozyna 3,34g
14 fenyloalanina 3,49g
15 histydyna 1,93g
16 lizyna 9,75g
17 arginina 2,79g
18 tryptofan 2,03g
*Aminokwasy rozgałęzione BCAA

wartość odżywcza w 100g :
- białko 80g
- tłuszcz 8g
- węglowodany 6g
- wartość energetyczna 1785 KJ / 427 kcal.

Ponadto producent pisze:
"Sposób przygotowania do spożycia:
w zależności od indywidualnego zapotrzbowania na białko od 1 do 3x dziennie po 30g +200 ml wody lub mleka (rano po przebudzeniu, miedzy posiłkami, po treningu oraz przed snem). Spożywać bezpośrednio po przygotowaniu."

Może te 6-8 tyg to ze względu na obciążenie nerek...
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 18:56   #15
impolity
Przyczajenie
 
Avatar impolity
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

no ogolnie spoko bo są to same aminokwasy z tym ze pewnie z samej serwatki ja podam dla porownania sklad z odzywki białkowej Herballife na 100gr :
Wartośc energ. 383,3 kcal
białko 83gr.
Weglowodany 3,7g
Tłuszcz 4,3
Składniki : izolat białka sojowego (75%) mleczny izolat białka z serwatki ( 24,5%) aromat waniliowy amorficzny dwutlenek krzemu -subst.przeciwzbrylająca
Te białko mozna stosowac jako dodatek np.do napojów zup sosow jogurtów -nie posiada smaku i zapachu
impolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 21:10   #16
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi!
impolity - nie znam się,więc spytam - białko to jest jedynie dodtakiem do jakiegoś posiłku/napoju?W sumie skoro do napoju,to pewnie może to być też mleko?Sposób podawania trochę inny niż większość koktajli,ale działanie takie same?
A i jeszcze jedno - czy to o tym mowa? -> http://www.allegro.pl/search.php?sg=...+bia%C5%82kowa

Edytowane przez marthusia
Czas edycji: 2009-03-23 o 21:12
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 22:02   #17
impolity
Przyczajenie
 
Avatar impolity
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

to jest po prostu takie udogodnienie ze mozna je dodac do wszystkiego a nie ze musisz rozpuscic w wodzie czy w mleku i szybko wypic to mozna dodac do napojów , potraw i nie zmienia to ich smaku ani zapachu a działanie ma lepsze od tych zwykłycha to na allegro to jest własnie to i jest troche tansze niz u dystrybutora ale tych aukcji juz niedlugo nie bedzie
impolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 22:06   #18
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Szczerze to jakoś głupio się na koktajle napaliłam(sycące i zazwyczaj dobre),ale mówiłaś o cenie ponad 100zł,a tu promocja 59 i jeszcze chwalisz.Zamawiam więc
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 22:18   #19
impolity
Przyczajenie
 
Avatar impolity
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

No pewnie jeśli jest okazja to trzeba zamawiac a co do koktajli to Herbalife tez ma bardzo fajny takze z bialkiem sojowym i witaminami . Mozna go zrobic na bazie jogurtu mleka soków wody i jeśli dodamy wlasnie tej odzywki bialkowej to syci na dosc dlugo Pije sie go zamiast sniadania ( w marcowym magazynie SHAPE ukazal sie o nim artykul) na dostarczenie niezbednych skladnikow odzywczych na caly dzien. Sprawia tez ze gubimy tlusczyk oczywiscie w połączeniu ze zdrowymi posiłkami
impolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 22:24   #20
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Hm,jestem w wielkiej kropce poczytam o nich jeszcze troszkę.
o ile dobrze przejrzałam wątek,to o tym chyba nie pisałaś - ile i jak bierzesz to białko?I jeżeli nie jest to tajemnicą to jakie formy aktywności uprawiasz?

Edytowane przez marthusia
Czas edycji: 2009-03-23 o 22:28
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 22:35   #21
impolity
Przyczajenie
 
Avatar impolity
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

poczytaj na herbalife.pl a bialko (2łyzki)dodaje wlasnie do koktajlu i pije rano czasem jak mam ochote na cos niezdrowego to tez wypije sobie koktajl i juz sie na nic nie skusze jest to bardzo wygodne bo szybko sie przyrządza taki koktajl i fajnie smakuje a przy tym pozbywam sie tluszczyku z brzuszka ;D i dostarczam witamin a formy aktywnosci ? hmm moje 13 schodow w domu ;P i staram sie duzo spacerowac jak jest pogoda
impolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 08:35   #22
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Impolity - długo już pijesz Herbalife? Rozumiem, że nic specjalnego nie trenujesz. Zdradź jakie efekty, w kilogramach, centymetrach...
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:16   #23
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Cytat:
Napisane przez impolity Pokaż wiadomość
poczytaj na herbalife.pl a bialko (2łyzki)dodaje wlasnie do koktajlu i pije rano czasem jak mam ochote na cos niezdrowego to tez wypije sobie koktajl i juz sie na nic nie skusze jest to bardzo wygodne bo szybko sie przyrządza taki koktajl i fajnie smakuje a przy tym pozbywam sie tluszczyku z brzuszka ;D i dostarczam witamin a formy aktywnosci ? hmm moje 13 schodow w domu ;P i staram sie duzo spacerowac jak jest pogoda
O łał,dobra reklama dla tej odżywki - dwie łyzki z rana + 13 schodków dziennie
Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Impolity - długo już pijesz Herbalife? Rozumiem, że nic specjalnego nie trenujesz. Zdradź jakie efekty, w kilogramach, centymetrach...
Również chętnie poczytam,miałaś rzeczywiście jakiś większy tłuszczyk na brzuchu?Ja ogólnie jestem szczupła(wieszak:rolleyes ,ale mi się zebrała spora oponka na brzuchu,wiecie - smakołyki,studia;p i niby sport uprawiam(2x w tygodniu basen i 2x tańce),ale ona jest twarda i w zastraszającym tępie nabiera na sile,a niewiarygodnie powoli maleje(bjacz:P)

Edytowane przez marthusia
Czas edycji: 2009-03-24 o 12:18
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 15:18   #24
impolity
Przyczajenie
 
Avatar impolity
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

tak więc przed stosowaniem ; udo - 51 cm brzuch- 80,5cm
a teraz udo - 48cm , brzuch - 71 cm wcześniej wazyłam 60kg. a teraz 56,57 zalezy kiedy się wazę ;P Stosuję produkty 3 miesiące. A tłuszczyk na brzuchu to wlasnie mialam dosyc spory teraz w koncu mam taki jak mi sie marzyl od dawna
impolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 16:11   #25
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Hoho, niezłe wyniki, gratuluję Podsyciłaś moją ciekawość - czy coś zmieni się w mojej sylwetce skoro dodatkowo ćwiczę i trzymam dietę
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 18:04   #26
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

O kurza stopa albo masz nieziemskie szczęście i trafiłaś na coś,co tak dobrze działa,albo ta odżywka to cud. Nie napalam się,ale poinformuję o efektach,zaraz idę się mierzyć i czekam na odżywkę - pojutrze powinna być
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 18:34   #27
impolity
Przyczajenie
 
Avatar impolity
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 15
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

no pewnie - jeśli się cwiczy to efekty są szybciej a diete? jaką diete? nawyki zywieniowe jak sie zmienia to powinno sie je zmienic na cale zycie a nie tylko na jakis okres czasu .. organizm przyzwyczaja sie do nowych nawykow jakos po 21 dniach .. Obiad powinien wyglądac tak ze pół talerza mięska lub ryby i poł warzyw ewenualnie ziemniak lub troszke ryzu ,po za tym ciemny chleb , duzo nabiału jajek warzyw owocow . Ja juz się na to przestawiłam - oczywiscie ze zdarza mi sie zjeść jakies "niezdrowe jedzonko" ale nie mam juz na nie ochoty tak jak kiedys bo to wynikało z braku odpowiednich witamin a jesli się je dostarcza to nie mamy ochoty na byle co
impolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 19:59   #28
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Wiem, wiem Właśnie jestem na "diecie" białkowej - kurczaki, kurczaki, kurczaki, tuńczyki, twaróg, serki homo, jajka, ryby... Dużo warzyw, węglowodany na śniadanie i okołotreningowo. Żadna dieta cud. Planowo na całe życie...

A jeszcze mam pytanie, po jakim czasie zauważyłaś pierwsze efekty?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 21:06   #29
marthusia
Zadomowienie
 
Avatar marthusia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: unidentified
Wiadomości: 1 946
GG do marthusia
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

O!Widzę,że jesteśmy po tej samej stronie. Ja również jestem na diecie od dwóch lat - zbilansowane posiłki(węgle+białko+warz ywa lub tłuszcze+warzywa),woda,od zwyczaiłam się od slodyczy(chociaż ostatnio do nich sporadycznie wracam,gdy potrzebuje energii przed treningiem),nie solę i nie słodzę(również jest to już kwestia przyzwyczajenia,a nie zmuszania się).
No i na noc staram się jeść raczej samo białko,ale noc jest też pojęciem względnym od pewnego czasu i różnie to wygląda
Pozdrawiam panienki
marthusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:19   #30
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Odżywka białkowa dla kobietki

Ja jestem na białkowej zaledwie od miesiąca. Wcześniej próbowałam czegoś z rodzaju SB plus wielkie ograniczenie węglowodanów. Od dawna nie jadam białego pieczywa, makaronu, ryżu, fast-foodów, nie piję gazowanych napoi, nie używam cukru, solę tylko surowe warzywa, do słodyczy też mnie nie ciągnie. Za to strasznie kusi mnie wino, orzechy, chipsy i paluszki I za często im ulegam.

Mam jeszcze kilka pytań:
- ile gram może mieć płaska łyżka takiej odżywki?
- zawartość białka itp. to jak rozumiem w suchej masie?
- ile gram białka spoza odżywki codziennie zjadacie? Mi wyszło około 80, a moje zapotrzebowanie to chyba 100, nie chcę przesadzić.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-28 07:22:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.