plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-05, 17:34   #61
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Wszystko jest w porządku, plaster był przyklejony.
Ja też mam jakby 'spoconą skórę' pod nim. I po odklejeniu nie da się go przykleić.
Potówki to prawdopodobnie reakcja alergiczna na klej.
Obserwuj, bo albo masz wrażliwą skórę w tym miejscu, albo Evra nie jest dla Ciebie, bo Cię klej uczula.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 17:41   #62
IamLeeLee
Raczkowanie
 
Avatar IamLeeLee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: England
Wiadomości: 62
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Wszystko jest w porządku, plaster był przyklejony.
Ja też mam jakby 'spoconą skórę' pod nim. I po odklejeniu nie da się go przykleić.
Potówki to prawdopodobnie reakcja alergiczna na klej.
Obserwuj, bo albo masz wrażliwą skórę w tym miejscu, albo Evra nie jest dla Ciebie, bo Cię klej uczula.
Dziękuję Ci Trochę mnie uspokoiłaś, może i jest to reakcja alergiczna, bo cały czas czułam swędzenie, ale jeśli teraz mój tyłek będzie tak wyglądał, to to chyba moje ostatnie opakowanie, bo nie chcę tak wyglądać...
Może ktoś jeszcze miał podobne problemy?
__________________


IamLeeLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:45   #63
truesday
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Plastrów Evra używam od 9 miesięcy, a od pół roku zaczęły wypadać mi włosy. Po umyciu głowy wyciągam je garściami mimo ,że nigdy ich nie farbowałam. Czy to możliwe , że to efekt uboczny tych plastrów?
Proszę pomóżcie.
truesday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:57   #64
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez truesday Pokaż wiadomość
Plastrów Evra używam od 9 miesięcy, a od pół roku zaczęły wypadać mi włosy. Po umyciu głowy wyciągam je garściami mimo ,że nigdy ich nie farbowałam. Czy to możliwe , że to efekt uboczny tych plastrów?
Proszę pomóżcie.
Całkiem możliwe, że to wina EVRY. Włosy mogę też wypadać z powodu wielu innych rzeczy. Nie tylko od farbowania.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 21:58   #65
Adanna
Raczkowanie
 
Avatar Adanna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 138
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Jezu, ale się zestresowałam. Odkleiłam właśnie swój pierwszy plaster z trzeciego opakowania i po obejrzeniu w jakim jest stanie...no załamałam się. Już pal licho jak wygląda on sam, odcisk na skórze pokazuje jak przylegał... Boki były odklejone po pare ładnych minimetrów, a w środku śladu po plastrze widnieje piękna kreska ok 2mm (!!!) przez całą jego długość. Czyli odstawał sobie tak calutki tydzień. No pięknie. I akurat w tym tygodniu - tygodniu absolutnych szaleństw łóźkowych z moim TŻ. Naprawdę chciałam się do plastrów przekonać ale nie dam rady, przyrzekłam sobie, że tylko dokończę to cholerne opakowanie i ADIOS EVRA, nigdy więcej. Bo przecież się wykończę psychicznie, ale błagam... póki mam ją na sobie uspokójcie mnie, powiedzcie że miałyście przypadki zmasakrowanego plastra a jednak ciąży nie było... bo wariuje na myśl o ewentualnym dziecku
Adanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 22:07   #66
aagusiaa88
Zakorzenienie
 
Avatar aagusiaa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław :*
Wiadomości: 13 926
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

kochana, nie panikuj, u mnie bylo tak, ze jak sobie przykleilam na plecach, to podczas "tarcia" o poduszke np. ( ) on mi sie normalnie rozwarstwial i przesuwal...
to, ze on sie odkleja na brzegach to normalne, czasem tuneliki tez sie robia ja stosuje juz 4msc, w ciazy nie jestem, a panikowalam tez tylko przy 1 opak. potem juz sie przyzwyczailam i zyje spokojnie
aagusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 22:43   #67
Adanna
Raczkowanie
 
Avatar Adanna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 138
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Dzięki Agg uspokoiłaś mnie
Tylko tak się zastanawiam... w ilu % ten plaster powinien przylegać do ciała, żeby był w pełni skuteczny? Nie może być przecież tak, że 100, bo każdemu się on brudzi i marszczy. Ale producent w ulotce twardo twierdzi, że nawet jeżeli boczki nie przylegają i jest pod nimi brud to należy natychmiast nową evre przykleić, ale gdybym się chciała do tego stosować to na miesiąc z 10 opakowań bym potrzebowała
Więc ile, 50% ? 60% ?
Adanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 07:22   #68
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Nie da się ocenić ile dokładnie.
Mi odstają boki + na środku często robi się 'tunel', gdzie plaster nie przylega. A są skuteczne.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 08:20   #69
aagusiaa88
Zakorzenienie
 
Avatar aagusiaa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław :*
Wiadomości: 13 926
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

dokladnie, ja nawet teraz mam na gorze brud nawet na 3-4mm. ale mowie, przy 1 opak. tez strasznie panikowalam, dopóki nie zobaczylam, ze jest okres, czyli ze mimo, ze sie odklejal to i tak dzialal

a ten w ogole 1, to mi sie prawie caly odkleil, bo sie z tżtem lalismy wodą na działce, ale go wysuszyłam, przykleilam z powrotem i tez było git
naprawdę, nie stresuj się, bo nie ma czym
aagusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:16   #70
honey87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 151
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

kiedyś oglądałam dzień dobry tvn, i tam wypowiadał się ginekolog. Rozmowa dotyczyła evry.. mówił, że skuteczność jest bardzo wysoka. Odklejanie się boków itp. nie wpływa na skuteczność. Wspominał coś, że musiałoby nam się odkleić połowa plastra żeby rzeczywiście byłoby jakieś ryzyko.
Ja stosuję evrę jakoś od 1,5 roku. Wszystko ok muszę przyznać, że na początku stosowania bałam się i co chwilę sprawdzałam plaster, czy czasem się nie odkleił.. no i nie kochałam się do końca z moim ukochanym.. Jednakże po jakimś czasie stwierdziłam, że to bez sensu.. i szalejemy do dziś jak narazie wszystko ładnie działa
Plastry przeżyły ze mną naprawdę wiele. Latem, praktycznie codzienne, długie kąpiele w jeziorze, morzu itp. Lubię też sobie poćwiczyć, więc jestem dosc aktywna fiz. i nie zdarzyło mi się, żeby plaster na maxa odkleił się bez możliwości ponownego "przymocowania" go do skóry. Także głowa do góry i no stress dziewczyny!
honey87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 19:38   #71
cziken90
Przyczajenie
 
Avatar cziken90
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3
Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Mój problem polega na tym, że zbyt wcześnie przykleiłam swój plaster i nie wiem czy moje "zapomnienie" niesie ze sobą pewne skutki. Jutro powinien zacząć się 1. dzień plastra po okresie, czy w takim razie w następnym tygodniu mam przykleić sobie go tak jak zawsze czy stosować plasty w tym dniu, w którym się zapomniałam? Bardzo proszę o odpowiedź.
cziken90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 20:19   #72
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Nic się nie stanie, jak skrócisz przerwę. Ją można skracać, ale nigdy wydłużać! Skończysz po prostu dzień wcześniej... Aha, nie "okresie" tylko krwawieniu z odstawienia.
Poza tym serio tak ciężko użyć wyszukiwarki?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:35   #73
cziken90
Przyczajenie
 
Avatar cziken90
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Nic się nie stanie, jak skrócisz przerwę. Ją można skracać, ale nigdy wydłużać! Skończysz po prostu dzień wcześniej... Aha, nie "okresie" tylko krwawieniu z odstawienia.
Poza tym serio tak ciężko użyć wyszukiwarki?


Szukałam ale dziekuje za odp.
cziken90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:40   #74
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Cytat:
Napisane przez cziken90 Pokaż wiadomość
Szukałam ale dziekuje za odp.
nieskutecznie... wystarczyło przejrzeć pierwszą stronę więc nie musiałaś się męczyć i daleko szukać. nie mówiąc już o wyszukiwarce.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 21:54   #75
cziken90
Przyczajenie
 
Avatar cziken90
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
nieskutecznie... wystarczyło przejrzeć pierwszą stronę więc nie musiałaś się męczyć i daleko szukać. nie mówiąc już o wyszukiwarce.
no widocznie szybciej tutaj uzyskałam odpowiedź
cziken90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 22:11   #76
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Cytat:
Napisane przez cziken90 Pokaż wiadomość
no widocznie szybciej tutaj uzyskałam odpowiedź
Uzyskalabys równie szybko na zbiorczym i nie trzeba było by przeklejać wątku. No ale wątek przeklejony, odpowiedź dostałaś, następnym razem pytaj w zbiorczym.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 13:10   #77
Adanna
Raczkowanie
 
Avatar Adanna
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 138
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Właśnie zrobiłam sobie małe podsumowanie po 3 miesiącach z Evra, bo dochodzę do momentu w którym muszę zdecydować - czy dalej stosuje plaster czy przechodzę na tabletki. Wygląda to tak:
+ poprawa stanu cery (początkowo wyraźna, teraz delikatna, ale jednak)
+ libido wyraźnie poszło w góre (i zadowolony TŻ )
+ okres zawsze przychodzi w ten sam dzień

- brudzenie się i odklejanie plastra masakra, doprowadza mnie to do szału...
- przez pierwsze 2 miesiące okropne humory, ale szczęśliwie minęły
- 3tygodniowy ból łydek, jednak również minął po zrobieniu wszystkich możliwych badań

Trzy plusy i trzy minusy, w sumie wychodzi na zero. Obecnie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, jedynie nerwy dotyczące odklejania się plastra. Są miejsca, gdzie trzyma się świetnie, ale czasem sobie przez przypadek nakleje tak, że płakać mi się chce jak na niego patrzę . Ale jak czytam o tych wszystkich skutkach ubocznych po tabletkach - migrenach, bólach piersi, plamieniach, mdłościach... To wychodzi na to, że ten plater jest spoko wtedy Ale sama nie wiem jak mam się przekonać do tego, że on naprawdę działa, nawet jak się wymarszczy i wybrudzi. To, że do tej pory zawsze przychodziło krwawienie mnie nawet nie przekonuje bo wtedy myślę "taa, ale w tamtych miesiącach to on się jednak mniej wymarszczyl"
Ech, straszna ze mnie panikara.
Adanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 13:17   #78
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Adanna- mam to samo, czasem mi sie wydaje że plaster nie działa, rogi się odklejają, plaster sie odbarwia:P ale biore już 8 miesięcy i póki co działa mam teraz pytanie może głupie ale wole się upewnić czy dobrze myśle, musze odstawić plastry na około 2-3 miesiące, jako że antykoncepcje biore już około 4 lata nie robiąc przerwy mam pewnie obawy. Ostatni plaster odklejam 8 grudnia miesiączke powinnam dostać 12 grudnia, do kiedy moge bez problemu uprawiać seks bez zabezpieczenia? wydaje mi się że najbezpieczniej do końca listopada, początek grudnia puźniej już stosować dodatkowe zabezpieczenie, czy dobrze myśle :P?
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 14:25   #79
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
mam teraz pytanie może głupie ale wole się upewnić czy dobrze myśle, musze odstawić plastry na około 2-3 miesiące, jako że antykoncepcje biore już około 4 lata nie robiąc przerwy mam pewnie obawy. Ostatni plaster odklejam 8 grudnia miesiączke powinnam dostać 12 grudnia, do kiedy moge bez problemu uprawiać seks bez zabezpieczenia? wydaje mi się że najbezpieczniej do końca listopada, początek grudnia puźniej już stosować dodatkowe zabezpieczenie, czy dobrze myśle :P?
Na 2-3 miesiące to Ci się odstawiać nie opłaca, to po pierwsze min. pół roku, żeby jajniki mogły zacząć normalnie funkcjonować. Taką krótką przerwą tylko sobie namieszasz a jeśli nie zamierzasz zajść w ciążę, to nie mieszaj.
Co do Twojego pytania to nie mylisz się możesz się kochać do ostatniego tygodnia bez dodatkowego zabezpieczenia-później już z.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 14:30   #80
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Na 2-3 miesiące to Ci się odstawiać nie opłaca, to po pierwsze min. pół roku, żeby jajniki mogły zacząć normalnie funkcjonować. Taką krótką przerwą tylko sobie namieszasz a jeśli nie zamierzasz zajść w ciążę, to nie mieszaj.
Co do Twojego pytania to nie mylisz się możesz się kochać do ostatniego tygodnia bez dodatkowego zabezpieczenia-później już z.
Wolałabym odstawić na 2-3 miesiące ,w styczniu prawdopodobnie będe miała operacje dlatego musze odstawić miesiąc przed, ale mam nadzieje że po operacji będe mogła wrócić do plastrów, bo szczerze nie planuje zajść w ciąże a bez plastrów będe zbytnio się obawiać, myślisz że może mi to bardzo zaszkodzić?
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 17:27   #81
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Wolałabym odstawić na 2-3 miesiące ,w styczniu prawdopodobnie będe miała operacje dlatego musze odstawić miesiąc przed, ale mam nadzieje że po operacji będe mogła wrócić do plastrów, bo szczerze nie planuje zajść w ciąże a bez plastrów będe zbytnio się obawiać, myślisz że może mi to bardzo zaszkodzić?
Jeśli musisz odstawić ze względów zdrowotnych to nie masz wyjścia Tym odstawieniem na pewno sobie namieszasz, a organizm dobrze nie wróci po hormonach do siebie, a znów ich mu dostarczysz, więc musisz być przygotowana na różne wahania, skutki uboczne etc. Twoja gospodarka hormonalna na pewno na tym trochę ucierpi, ale oby jak najmniej
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 17:30   #82
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Za wcześnie przyklejony plaster EVRA

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jeśli musisz odstawić ze względów zdrowotnych to nie masz wyjścia Tym odstawieniem na pewno sobie namieszasz, a organizm dobrze nie wróci po hormonach do siebie, a znów ich mu dostarczysz, więc musisz być przygotowana na różne wahania, skutki uboczne etc. Twoja gospodarka hormonalna na pewno na tym trochę ucierpi, ale oby jak najmniej
Ok dziękuje za odpowiedź oczywiście gdybym nie musiała nie odstawiałabym, natomiast niestety musze, oby jak najmniej ucierpiała, jeszcze raz dziękuje
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 10:36   #83
Little_Black_Dress_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 128
Question wznowienie plastrow Evra czy dobrze zrobilam? Pomocy!

Witam,
Mialam taka sytuacje, ze z braku mozliwosci wypisania recepty na Evre musialam na miesiac przerwac kuracje. Ostatnio bedac u p. Doktor wypisala mi 2op. Evry ale nic nie powiedziala Jak mam to wziac. Przypomnialam sobie ze Jak zaczynalam kuracje to przyklejalam plaster w 1 dniu okresu i tak tez teraz zrobilam wczoraj dostalam okres i przykleilam plaster. Moze wypowie sie jakis lekarz czy dobrze zrobilam?
Prosze o pomoc i pozdrawiam
__________________
aaaa jestem kosmetyczką

Misja prawko zaliczona! 23.08.2012
Little_Black_Dress_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 10:51   #84
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: wznowienie plastrow Evra czy dobrze zrobilam? Pomocy!

Tak. dobrze zrobiłaś, pomijam, że wszystko na ten temat masz napisane w ulotce, ale co tam... Łatwiej zaśmiecać forum nowym tematem...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 10:58   #85
Little_Black_Dress_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 128
Dot.: wznowienie plastrow Evra czy dobrze zrobilam? Pomocy!

Dzieki za odpowiedz ale moglabys nie byc uszczypliwa. Czytalam ulotke i nie znalazlam tam satysfakcjonujacej odpowiedzi, a kto pyta nie bladzi . Pozdrawiam
__________________
aaaa jestem kosmetyczką

Misja prawko zaliczona! 23.08.2012
Little_Black_Dress_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 15:54   #86
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: wznowienie plastrow Evra czy dobrze zrobilam? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Little_Black_Dress_18 Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz ale moglabys nie byc uszczypliwa. Czytalam ulotke i nie znalazlam tam satysfakcjonujacej odpowiedzi, a kto pyta nie bladzi . Pozdrawiam
bo trzeba czytac ze zrozumieniem

Pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Jeżeli plaster został przyklejony po 1 dniu cyklu miesiączkowego, kobieta powinna stosować niehormonalny środek antykoncepcyjny do dnia 8, kiedy zmienia plaster.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 14:40   #87
lipus89
Rozeznanie
 
Avatar lipus89
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 973
Dot.: wznowienie plastrow Evra czy dobrze zrobilam? Pomocy!

Dziewczynki mam pytanie, czy po 1szym opakowaniu Evry każda z Was dostała krwawienie z odstawienia ? Bo ja czekam, i nic ...
__________________






lipus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 14:47   #88
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: wznowienie plastrow Evra czy dobrze zrobilam? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez lipus89 Pokaż wiadomość
Dziewczynki mam pytanie, czy po 1szym opakowaniu Evry każda z Was dostała krwawienie z odstawienia ? Bo ja czekam, i nic ...
który dzień przerwy masz? krewienia może przyjść każdego dnia przerwy.

poza pierwsze 3 opakowania to czas dla organizmu na uregulowanie się. zdarza się że po pierwszym cyklu krwawienie nie pojawia się. z resztą wystarczy przeczytać ulotkę jest tam napisane że taka sytuacja na początku może się zdarzyć, ale powinna ustąpić po kilku cyklach.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 17:01   #89
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: wznowienie plastrow Evra czy dobrze zrobilam? Pomocy!

mam pytanie,mianowicie po 2 letniej przerwie znowu wrocilam do evry, to moje pierwsze opakowanie ale wystepuje u mnie leciutkie plamienie;/ nie wiem od czego to zalezy, tzn czytalam ze na poczatku tak sie moze dziac, ale boje sie ze moze skutecznosc byc nizsza...a moze sobie wkrecam? za pierwszy razem nic takiego sie nie działo. w niedziele mam odkleic 3 plaster i zrobic tygodniowa przerwe, po czym znowu przykleic plaster i zastanawia mnie czy wtedyjuz bedzie ok
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 17:05   #90
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: wznowienie plastrow Evra czy dobrze zrobilam? Pomocy!

Nie, skoro stosujesz plastry prawidłowo, to i działać będą dobrze, nic sobie nie wkręcaj plamienia to norma na początku.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.