Nieplanowana ciąża? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-09, 17:53   #271
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez paulinika Pokaż wiadomość
Byłam w ciąży mając 17 lat. Ciążę wspominam wspaniale. Zero dolegliwości. Jestem w ciąży mając teraz 25 lat. Drugą ciążę przechodzę bardzo źle.
Fajnie, ale Twoj jeden przypadek nie stanowi reguly zapewne . Zaraz moze wypowiedziec sie tabun kobiet, ktore przechodzily ciaze inaczej. To kwestia czysto indywidualna...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 18:13   #272
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Adrianna_8 dokładnie o to mi chodziło. Że każda kobieta przechodzi ciążę inaczej i nie ma reguły wiek
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 18:23   #273
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez paulinika Pokaż wiadomość
Adrianna_8 dokładnie o to mi chodziło. Że każda kobieta przechodzi ciążę inaczej i nie ma reguły wiek
Okay, zle zrozumialam wybacz!

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 21:18   #274
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze masz racje
Zwlaszcza pod wzg psychicznym 15 latka zniesie o wiele lepiej ciaze i porod niz dorosla kobieta
To som fakty autentyczne
Nie mowimy tu o wzgl psychicznym a medycznym.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 21:32   #275
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Faktycznie wszystko się szybko ułożyło, wyniki beta hcg tego samego dnia niby możliwe, ale częściej chyba w kolejny.
To akurat normalne.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 22:17   #276
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Nieplanowana ciąża?

U ciężarnych przed 20 rż występuje zwiększone ryzyko nadciśnienia, wystąpienia stanu przedrzucawkowego, przedwczesnego porodu, niskiej wagi dziecka, przetoki położniczej i depresji poporodowej niż u kobiet po 20 i po 30 rż. Poza tym właśnie się doedukowałam i faktycznie - część 15-latek nadal ma nie w pełni rozwiniętą miednicę. To muszą być naprawdę ciekawe źródła.
Cytat:
Napisane przez dorris23
Nie mowimy tu o wzgl psychicznym a medycznym.
Zdrowie psychiczne to nie nie-medyczne względy.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 22:25   #277
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
u ciężarnych przed 20 rż występuje zwiększone ryzyko nadciśnienia, wystąpienia stanu przedrzucawkowego, przedwczesnego porodu, niskiej wagi dziecka, przetoki położniczej i depresji poporodowej niż u kobiet po 20 i po 30 rż. Poza tym właśnie się doedukowałam i faktycznie - część 15-latek nadal ma nie w pełni rozwiniętą miednicę. To muszą być naprawdę ciekawe źródła.

zdrowie psychiczne to nie nie-medyczne względy.
eot
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 23:27   #278
zuzanna0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 17
Dot.: Nieplanowana ciąża?

mama co prawda wzięła pieniądze z oszczędności ale babcia chłopaka zobowiązała się w określonym czasie zwrócić połowę... a z nim nie chce mieć nic wspolnego. teraz mu sie przypomnialo ze jestesmy para od przyszlego tygodnia bede chodzila do psychologa. do szkoly wroce za okolo tydzien, dwa.. wystepuja u mnie krwawienia czy to jest normalne? ogolnie nie za dobrze sie czuje fizycznie... z psychika bez zmian, nadal taka dziwna obojetnosc... przykro mi, ze niektorzy podwarzaja autentycznosc... gdybym nigdy nie znalazla sie w takiej sytuacji do glowy by mi nie przyszlo zeby stworzyc podobna historie. nawet nie widze sensu... sama jestem pod wrazeniem jak mojej mamie sie to udalo. dalej mam do niej zal za jej pierwsza reakcje ale teraz naprawde mi to rekompensuje...
zuzanna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 23:32   #279
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez zuzanna0 Pokaż wiadomość
mama co prawda wzięła pieniądze z oszczędności ale babcia chłopaka zobowiązała się w określonym czasie zwrócić połowę... a z nim nie chce mieć nic wspolnego. teraz mu sie przypomnialo ze jestesmy para od przyszlego tygodnia bede chodzila do psychologa. do szkoly wroce za okolo tydzien, dwa.. wystepuja u mnie krwawienia czy to jest normalne? ogolnie nie za dobrze sie czuje fizycznie... z psychika bez zmian, nadal taka dziwna obojetnosc... przykro mi, ze niektorzy podwarzaja autentycznosc... gdybym nigdy nie znalazla sie w takiej sytuacji do glowy by mi nie przyszlo zeby stworzyc podobna historie. nawet nie widze sensu... sama jestem pod wrazeniem jak mojej mamie sie to udalo. dalej mam do niej zal za jej pierwsza reakcje ale teraz naprawde mi to rekompensuje...
Krwawienie moze utrzymywac sie przez pare dni. Jesli jednak bedzie trwalo za dlugo, zglos sie do lekarza.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 23:37   #280
Naadiaa
Raczkowanie
 
Avatar Naadiaa
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 254
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez zuzanna0 Pokaż wiadomość
mama co prawda wzięła pieniądze z oszczędności ale babcia chłopaka zobowiązała się w określonym czasie zwrócić połowę... a z nim nie chce mieć nic wspolnego. teraz mu sie przypomnialo ze jestesmy para od przyszlego tygodnia bede chodzila do psychologa. do szkoly wroce za okolo tydzien, dwa.. wystepuja u mnie krwawienia czy to jest normalne? ogolnie nie za dobrze sie czuje fizycznie... z psychika bez zmian, nadal taka dziwna obojetnosc... przykro mi, ze niektorzy podwarzaja autentycznosc... gdybym nigdy nie znalazla sie w takiej sytuacji do glowy by mi nie przyszlo zeby stworzyc podobna historie. nawet nie widze sensu... sama jestem pod wrazeniem jak mojej mamie sie to udalo. dalej mam do niej zal za jej pierwsza reakcje ale teraz naprawde mi to rekompensuje...
Na początku krwawienie może występować. Cieszę się, że wszystko się u Ciebie tak pomyślnie skończyło i w rezultacie nie zostałaś z tym wszystkim sama. A spotkania z psychologiem, sądzę, że w tym przypadku wyjdą Ci na dobre
Naadiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 23:41   #281
glampl
Przyczajenie
 
Avatar glampl
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez zuzanna0 Pokaż wiadomość
Witam. Piszę, ponieważ bardzo niepokoję się od prawie dwóch tygodni... Zawsze miewałam dosyć regularne cykle. Jeśli okres mi się spóźniał, to co najwyżej dzień czy dwa. W sierpniu powinnam zacząć krwawić 20-ego. Jednak dziś mamy 3 września, a okresu nadal brak, mimo jego objawów (bolące piersi, biały śluz, uczucie zmęczenia, "humorki"). Robiłam test kilka dni po spodziewanym dniu okresu, wynik negatywny. Pod światło widziałam jednak coś jakby cień drugiej kreski. Mam 17 lat i ciąża, nie ukrywam... zrujnowałaby mi życie. Zawsze staraliśmy się zabezpieczać prezerwatywą, tylko jeden raz doszło do przerywanego stosunku bez zabezpieczenia. O jeden raz za dużo, wiem. Mam jedynie pytanie, czy opisana przeze mnie sytuacja jest znana którejś z Was? Czy któraś mogłaby mnie uspokoić? Wizyty u ginekologa się boję... dlatego z nią zwlekam, nie ukrywam. Czekam na ten okres jak na zbawienie. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że jednak wpadłam?


nie powinnaś bać się wizyty u ginekologa, w twoim wieku to normalne, lekarz jak lekarz, powinnaś zapisać się do niego jak najszybciej. odnośnie ciąży radzę powtórzyć test, bo aby stwierdzić ciążę musi być widoczna kreska, a nie jej delikatny zarys.
okres może się spóźniać ze względu na stres, tryb życia itp.
jednak możliwe, że jesteś w ciąży, więc radzę jak najszybciej powtórzyć test i powodzenia życzę

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

przepraszam, nie doczytałam,mój błąd
kochana, życzę powodzenia! jesteś mega silną kobietką i sobie poradzisz
__________________
" Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest. " - William Wharton – Tato miłość
glampl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-09, 23:48   #282
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Cytat:
Napisane przez zuzanna0 Pokaż wiadomość
mama co prawda wzięła pieniądze z oszczędności ale babcia chłopaka zobowiązała się w określonym czasie zwrócić połowę... a z nim nie chce mieć nic wspolnego. teraz mu sie przypomnialo ze jestesmy para od przyszlego tygodnia bede chodzila do psychologa. do szkoly wroce za okolo tydzien, dwa.. wystepuja u mnie krwawienia czy to jest normalne? ogolnie nie za dobrze sie czuje fizycznie... z psychika bez zmian, nadal taka dziwna obojetnosc... przykro mi, ze niektorzy podwarzaja autentycznosc... gdybym nigdy nie znalazla sie w takiej sytuacji do glowy by mi nie przyszlo zeby stworzyc podobna historie. nawet nie widze sensu... sama jestem pod wrazeniem jak mojej mamie sie to udalo. dalej mam do niej zal za jej pierwsza reakcje ale teraz naprawde mi to rekompensuje...

Tutaj.


---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Nikt nie mówi tu o 15sto latce. A dodatkowo nawet 15sto latka lepiej zniesie ciaze, poród i jest wieksze prawdopodobieństwo zdrowego/żywego dziecka niz u 30kilku latki czy 40latki. Ale EOT, nie to jest tematem watku. W razie co zapraszam na priv.
To nie jest żaden eot jak najpierw napisałaś nieprawdę na forum, gdzie ta informacja będzie sobie wisieć latami, a potem ewentualnie ją wyjaśnisz na priv.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 10:00   #283
kamkud
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Warto dać kobiecie wybór. To jej sumienie.
Temat Aborcja na Słowacji był już poruszany wiele razy. Są osoby za i przeciw. Nigdy ludzie nie będą zgodni.
kamkud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 10:22   #284
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Nieplanowana ciąża?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 15:52
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-13 11:22:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.