Mamusie październik 2020 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-26, 14:09   #2971
agra123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 316
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja mam film z tego prenatalnego który był w 12 tyg. Ale nie doplacalam juz nic, w cenie był.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agra123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 14:24   #2972
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
kanarkowaaa na pewno będzie dobrze

Z drugiej strony nie chce Cię straszyć ale mój kolega z pracy ma dwójkę i niestety obydwoje z autyzmem. Synek był pierwszy. Ma lekkie zaburzenia. Właściwie ma problemy wyłącznie z mową. Reszta jest ok. W sumie to od roku co raz więcej mówi, więc są nadzieję, że będzie całkiem nieźle sobie radził (w tym roku 10 lat kończy)Zdiagnozowali go po skończeniu 3 roku życia. Dlatego nie wiedząc o chorobie syna, zdecydowali się na drugie dziecko. Niestety z córeczką od samego początku są problemy. I to dosyć spore bo mowa nic, ciągłe napięcie mięśniowe, napady szału itd.

Kuzynka mojej mamy też ma autystyczną córkę. Już dorosła dziewczyna. Ale u niej to najprawdopodobniej efekt tego, że jej mama będąc w ciąży przechodziła różyczkę.


xenka0 gdzie na prenatalne chodzisz?
mi się trochę szansę zmniejszają, bo ojciec jest inny, więc to choć trochę mnie uspokaja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 14:36   #2973
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Wiecie, z tym autyzmem to różnie bywa.. Czasem trochę na wyrost diagnozuja.Znam dziewczynkę, której super specjalista zdiagnozował dosłownie po 15 min obserwacji. Matka chodzila po różnych poradniach żeby jej pomóc. W końcu okazało się że może się starać o jakis zasiłek (nie pamiętam dokładnie) i wtedy musiała dziecko zbadać cała komisja specjalistów. Powiedzieli wprost. Dziecko autyzmu nie ma, jedynie jest lekko wycofane i ma problemy z mowa. W dokumentach wpisali ze autyzm ma, po to żeby matka ten zasiłek dostała i miała super logopedę i innych specjalistów za darmo.. Moja siostrzenica tez niby ma aspergera stwierdzonego. A tak naprawę psycholog mowi że jest taka jaka jest, bo tak na nią wpłyną rozwód rodziców. Ale dzieki takiej diagnozie w dokumentach ma psychologa za darmo.. Oczywiście nie mówię tu o przypadkach gdzie to zaburzenie jest. Wiadomo że trzeba dziecku pomoc. Ale często te niby zaburzenia to po prostu charakter dziecka czy trochę wolniejszy rozwój fizyczny. Tak samo jest z wzmożonym napięciem u noworodków. Straszą rodziców, że rehabilitacja,ze to że tamto. A prawda jest taka, że wzmozone napięcie jest zupełnie naturalna rzeczą do końca trzeciego miesiąca. Bo ogólnie mówi się, że pierwsze trzy miesiące życia to taki 4 trymestr. Dziecko się dostosowuje do świata. I dopiero po skończonym trzecim miesiącu nie zaszkodzi odwiedzić neurologa. Tak samo szczepienia. Niby są badania że szkodzą a są i takie co mówią że są bezpieczne . Ze przyczyniają się do autyzmu, że rtęć aluminium itd a inne mówią że związku nie ma. To są trudne tematy. . I decyzje..Mimo że to moje drugie dziecko i wiem co i jak, to znowu będę przeżywać wszystko od nowa..
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 14:47   #2974
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Wiem, że grupa badawcza żadna, ale w rodzinie mojej i tż mamy aspergera, ciężką schizofrenię i chorobę dwubiegunową w trakcie diagnozy i wszystkie te osoby mają zupełnie zdrowe i dawno dorosłe rodzeństwo, ich rodzice też są lub byli całkowicie zdrowi i nie było żadnych przesłanek, które wskazywałyby na możliwość tych chorób. Prawda jest taka, że dzisiejsza medycyna błądzi po omacku i coś tam szuka, ale tak naprawdę to niewiele wiadomo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 14:57   #2975
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Margitta o tak. Dokładnie.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 15:06   #2976
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Wiem, że grupa badawcza żadna, ale w rodzinie mojej i tż mamy aspergera, ciężką schizofrenię i chorobę dwubiegunową w trakcie diagnozy i wszystkie te osoby mają zupełnie zdrowe i dawno dorosłe rodzeństwo, ich rodzice też są lub byli całkowicie zdrowi i nie było żadnych przesłanek, które wskazywałyby na możliwość tych chorób. Prawda jest taka, że dzisiejsza medycyna błądzi po omacku i coś tam szuka, ale tak naprawdę to niewiele wiadomo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeśli chodzi i psychiatrię to podpisuję się rękami i nogami. Ogólnie i medycynie to już nie do końca, bo np w ciągu ostatnich 100 lat jest taki postęp że niewyobrażalnie może być lepiej za kolejne sto lat. To jest ciągły rozwój i trochę się nie da żeby medycyna wiedziała wszystko, chociaż psychiatria w stosunku do innych dziedzin to jest na etapie średniowiecza bo mało co wiadomo o mózgu natomiast inne dziedziny już doszły przynajmniej do oświecenia jak nie dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 15:09   #2977
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi i psychiatrię to podpisuję się rękami i nogami. Ogólnie i medycynie to już nie do końca, bo np w ciągu ostatnich 100 lat jest taki postęp że niewyobrażalnie może być lepiej za kolejne sto lat. To jest ciągły rozwój i trochę się nie da żeby medycyna wiedziała wszystko, chociaż psychiatria w stosunku do innych dziedzin to jest na etapie średniowiecza bo mało co wiadomo o mózgu natomiast inne dziedziny już doszły przynajmniej do oświecenia jak nie dalej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałam na myśli właśnie te choroby typu autyzm, asperger, a jeszcze mamy plagę nerwic i depresji na dokładkę... Wokół mnie tego pełno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-26, 15:38   #2978
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Coś w tym jest.. Generalnie gdy trafi się do psychologa czy psychiatry z jakimś problemem,to wyjdzie się z diagnoza i terapia na kolejne lata 🤔Ja po porodzie planuje odwiedzić psychologa. Ciekawe co mi zdiagnozuje 🙂
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 15:42   #2979
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Co do mojego wpisu to dodam jeszcze, że w rodzinie u nich nie ma innego przypadku zaburzeń. Żona kolegi ma 6 braci ( ona najmłodsze siódme dziecko ). Najstarsza piątka założyła rodziny, mają dzieci i żadne nie ma zaburzeń. On ma tylko siostrę ale ona jeszcze dzieci nie ma. Więc tak naprawdę nie wiadomo z czego to się wzięło
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 15:54   #2980
xenka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 483
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
kanarkowaaa na pewno będzie dobrze

Z drugiej strony nie chce Cię straszyć ale mój kolega z pracy ma dwójkę i niestety obydwoje z autyzmem. Synek był pierwszy. Ma lekkie zaburzenia. Właściwie ma problemy wyłącznie z mową. Reszta jest ok. W sumie to od roku co raz więcej mówi, więc są nadzieję, że będzie całkiem nieźle sobie radził (w tym roku 10 lat kończy)Zdiagnozowali go po skończeniu 3 roku życia. Dlatego nie wiedząc o chorobie syna, zdecydowali się na drugie dziecko. Niestety z córeczką od samego początku są problemy. I to dosyć spore bo mowa nic, ciągłe napięcie mięśniowe, napady szału itd.

Kuzynka mojej mamy też ma autystyczną córkę. Już dorosła dziewczyna. Ale u niej to najprawdopodobniej efekt tego, że jej mama będąc w ciąży przechodziła różyczkę.


xenka0 gdzie na prenatalne chodzisz?
Gyncentrum

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xenka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 16:01   #2981
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez xenka0 Pokaż wiadomość
Gyncentrum

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pytam bo ja też tam chodzę
W czwartek mam połówkowe i zapytam o 3D/4D.
Przy okazji dalej bez partnera badanie się tam odbywa?
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-26, 16:18   #2982
AnnieSmith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 181
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez arenika Pokaż wiadomość
Super kolejna zdrowa dziewuszka

Mi sie wydaje ze ten strach o dziecko to już z nami zostanie na zawsze nawet po porodzie
Ale tez sie teraz zamartwiam czy wszystko bedzie ok i tak z tygodnia na tydzoen byle donosic to maleństwo szczesliwoe do porodu. Jak trafiam na jakies historie o poronieniach i martwych ciszaxh to od razu zmieniam strone i przestaję sluchać/czytać bo od razu man ciary i plakac mi sie chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wiecie co ja Wam powiem?
Ze na poczatku sie martwilam bez powodu, ciąża bezproblemowa,ale i tak sie martwiłam z racji pierwszej ciąży.
A teraz schodzi ze mnie zapalenie tego nieszczęsnego dziąsła i dopiero sie martwie. Nie wiem na ile to poważna dolegliwośc w ciąży,ale naczytałam sie ze to skutkuje wcześniejszym porodem a my planujemy wylot do Polski w lipcu,juz pomijam fakt ze natrafiłam na wątek porodów w 22tygodniu i schiza gotowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnieSmith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 18:49   #2983
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez AnnieSmith Pokaż wiadomość
A wiecie co ja Wam powiem?
Ze na poczatku sie martwilam bez powodu, ciąża bezproblemowa,ale i tak sie martwiłam z racji pierwszej ciąży.
A teraz schodzi ze mnie zapalenie tego nieszczęsnego dziąsła i dopiero sie martwie. Nie wiem na ile to poważna dolegliwośc w ciąży,ale naczytałam sie ze to skutkuje wcześniejszym porodem a my planujemy wylot do Polski w lipcu,juz pomijam fakt ze natrafiłam na wątek porodów w 22tygodniu i schiza gotowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez mamy w lipcu leciec do Polski i troche sie stresowac zaczynam czy powinnam wsiadac do samolotu. Z drugiej strony juz w 8 tygodniu lecialam i to ponad 5 godzin w jedna strone i nic złego sie nie stało z maluszkiem.
Ale tak to teraz pewnie będzie z tygodnia na tydzień byle do szczesliwego porodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 19:16   #2984
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

mój syn ma książkowy autyzm i nigdy nie dałabym sobie wmówić, że jest inaczej

ale znam też masę naciaganych przypadków, pracuje zresztą jako pedagog specjalny więc obycie z różnymi niepełnosprawnościami mam spore (tymi naciaganymi również (: )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 20:37   #2985
xenka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 483
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
Pytam bo ja też tam chodzę
W czwartek mam połówkowe i zapytam o 3D/4D.
Przy okazji dalej bez partnera badanie się tam odbywa?
Tak, bez partnera, w maseczce i rękawiczkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xenka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 20:40   #2986
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja mam 9 czerwca i mąż strasznie chciał, ale też mi powiedzieli, że nie ma opcji ciekawe czy chociaż raz przez całą ciążę zobaczy usg...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 20:54   #2987
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja mam 9 czerwca i mąż strasznie chciał, ale też mi powiedzieli, że nie ma opcji ciekawe czy chociaż raz przez całą ciążę zobaczy usg...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja na to nie liczę nawet na poród czy odwiedziny. tyle dobrze, że chociaż te zdjęcia mam
chociaż do mojego męża jakoś to i tak chyba jest taki kosmos sytuacja zbyt oderwana od rzeczywistości 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 21:37   #2988
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
ja na to nie liczę nawet na poród czy odwiedziny. tyle dobrze, że chociaż te zdjęcia mam
chociaż do mojego męża jakoś to i tak chyba jest taki kosmos sytuacja zbyt oderwana od rzeczywistości 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mojego to też kosmos totalny, ale jak mu opowiadałam jak się dziecko ruszało i machało rączkami to zazdrościł, że ja to widziałam miałam nagrany krótki filmik, ale to nie to samo. Może teraz uda się coś więcej nagrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-26, 22:32   #2989
xenka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 483
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja mam 9 czerwca i mąż strasznie chciał, ale też mi powiedzieli, że nie ma opcji ciekawe czy chociaż raz przez całą ciążę zobaczy usg...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
ja na to nie liczę nawet na poród czy odwiedziny. tyle dobrze, że chociaż te zdjęcia mam
chociaż do mojego męża jakoś to i tak chyba jest taki kosmos sytuacja zbyt oderwana od rzeczywistości 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Im bliżej badań tym częściej ponawiajcie pytania. Ja na pewno będę, bo mąż jak czekał przed kliniką na takich specjalnych krzesłach to mi później powiedział, że były dwie dziewczyny, które wchodziły z partnerami. Pomyślałabym, że może idą leczyć niepłodność, ale mąż wyraźnie widział, że dziewczyny były z brzuszkami. A jak płaciłam to pani z rejestracji odebrała telefon i podczas rozmowy padł tekst o dacie wizyty i coś w stylu "to już nie zależy ode mnie a od konkretnego lekarza czy wyrazi zgodę.. W dniu wizyty proszę zadzwonić i wtedy spytam lekarza". Owszem można pod to wszystko podpiąć, ale jakoś tak mi przypomniało, jak mąż o tych dwóch parach mi powiedział..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xenka0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-27, 06:50   #2990
dollysek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 9
Dot.: Mamusie październik 2020

Tez mam ogromną nadzieję, że mój partner zobaczy chociaż jedno usg na żywo, bo wiadomo, że nawet na filmiku to nie jest to samo.

A powiedzcie mi dziewczyny, czy przy drugich badaniach prenatalnych też robi się☠jakieś dodatkowe badanie? Tak jak przy pierwszych test PAPPA, czy to już samo USG?

Co do lęku o ciążę, to również☠moja pierwsza, więc na początku wszystkie odstępstwa od normy traktowałam jako sygnał, żeby sprawdzić☠czy coś się nie dzieje. Mimo iż większość była normalnymi objawami, jednak dla mnie to nowość więc ciężko było ze spokojem stwierdzić czy dany ból jest dobry czy niepokojący. Teraz na szczęście jest już większy luz.
dollysek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 08:29   #2991
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

cześć wam
ja się wczoraj na wieczór objadłam i opiłam, śniły mi się głupoty i wstawiłam chyba z 5 razy 🤣
aligator w domu który uciekł z akwarium i chodził po domu na przykład 🤷☠♀️ a wczoraj tz tylko mówił, że chce akwarium z rybką w domu tylko... 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 08:41   #2992
xenka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 483
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez dollysek Pokaż wiadomość
Tez mam ogromną nadzieję, że mój partner zobaczy chociaż jedno usg na żywo, bo wiadomo, że nawet na filmiku to nie jest to samo.

A powiedzcie mi dziewczyny, czy przy drugich badaniach prenatalnych też robi sięjakieś dodatkowe badanie? Tak jak przy pierwszych test PAPPA, czy to już samo USG?

Co do lęku o ciążę, to równieżmoja pierwsza, więc na początku wszystkie odstępstwa od normy traktowałam jako sygnał, żeby sprawdzićczy coś się nie dzieje. Mimo iż większość była normalnymi objawami, jednak dla mnie to nowość więc ciężko było ze spokojem stwierdzić czy dany ból jest dobry czy niepokojący. Teraz na szczęście jest już większy luz.
Standardowo samo usg chyba, że masz zalecony przez lekarza potrójny test z krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xenka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 09:12   #2993
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
cześć wam
ja się wczoraj na wieczór objadłam i opiłam, śniły mi się głupoty i wstawiłam chyba z 5 razy 🤣
aligator w domu który uciekł z akwarium i chodził po domu na przykład 🤷♀️ a wczoraj tz tylko mówił, że chce akwarium z rybką w domu tylko... 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mnie się śniło, że tż poszedł z jednodniowym noworodkiem ubranym jak eskimos na spacer bez wózka, a potem wrócił do domu i siadł przed telewizorem. Minęły dwie godziny i pytam go gdzie właściwie jest dziecko? A on "o k...! Z plecaka nie wyjąłem!".





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 09:14   #2994
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
A mnie się śniło, że tż poszedł z jednodniowym noworodkiem ubranym jak eskimos na spacer bez wózka, a potem wrócił do domu i siadł przed telewizorem. Minęły dwie godziny i pytam go gdzie właściwie jest dziecko? A on "o k...! Z plecaka nie wyjąłem!".





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
🤣🤣🤣
żeby to tylko nie włożyło zimy stulecia w październiku 🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 10:16   #2995
agra123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 316
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez dollysek Pokaż wiadomość
Tez mam ogromną nadzieję, że mój partner zobaczy chociaż jedno usg na żywo, bo wiadomo, że nawet na filmiku to nie jest to samo.

A powiedzcie mi dziewczyny, czy przy drugich badaniach prenatalnych też robi sięjakieś dodatkowe badanie? Tak jak przy pierwszych test PAPPA, czy to już samo USG?

Co do lęku o ciążę, to równieżmoja pierwsza, więc na początku wszystkie odstępstwa od normy traktowałam jako sygnał, żeby sprawdzićczy coś się nie dzieje. Mimo iż większość była normalnymi objawami, jednak dla mnie to nowość więc ciężko było ze spokojem stwierdzić czy dany ból jest dobry czy niepokojący. Teraz na szczęście jest już większy luz.
Samo USG. Ja to szczerze mówiąc dopiero tutaj spotkałam się ze stwierdzeniem że to drugie prenatalne. Zawsze myślałam że prenatalne to w 12 tygodniu. A Teraz to połówkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agra123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 10:17   #2996
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez agra123 Pokaż wiadomość
Samo USG. Ja to szczerze mówiąc dopiero tutaj spotkałam się ze stwierdzeniem że to drugie prenatalne. Zawsze myślałam że prenatalne to w 12 tygodniu. A Teraz to połówkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
połówkowe to taka chyba potoczna nazwa po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 10:19   #2997
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja idę dziś na moje drugie prenatalne czyli połówkowe na 13, czyli prawie zaraz! Ale fajnie, podejrzę małą! A dziś już rano byłam na badaniu krwi w szpitalu więc dzień bogaty w wyjścia medyczne

Test z krwi potrójny wyszedł z użycia jeśli w pierwszych prenatalnych wychodzą małe ryzyka. Robi się go tylko jak coś jest nie tak i lekarz dodatkowo zleci, ale nie wiem jak często to bywa.

Przyszła poduszka ciążowa i do karmienia Będę wieczorem testować (oczywiście narazie tylko ciążową).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 10:52   #2998
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Ja idę dziś na moje drugie prenatalne czyli połówkowe na 13, czyli prawie zaraz! Ale fajnie, podejrzę małą! A dziś już rano byłam na badaniu krwi w szpitalu więc dzień bogaty w wyjścia medyczne

Test z krwi potrójny wyszedł z użycia jeśli w pierwszych prenatalnych wychodzą małe ryzyka. Robi się go tylko jak coś jest nie tak i lekarz dodatkowo zleci, ale nie wiem jak często to bywa.

Przyszła poduszka ciążowa i do karmienia Będę wieczorem testować (oczywiście narazie tylko ciążową).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ja swoją do karmienia też już "testowalam" 🤣 usiadłam sobie z nią w moim uszaku i tak przylozylam jakbym miała dziecko 🤣 pasuje idealnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

od 6 czerwca podobno wracają wesela do 150 osób. A porody rodzinne dalej tylko na tych dziwnych zasadach ? 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 11:17   #2999
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Testuję jednak teraz moją poduszkę i powiem że miłość od pierwszego przytulenia. Wyjeżdżam we wtorek ma miesiąc na wieś i już wiem ze jedzie ze mną Mam zamiar zabrać tyle rzeczy i jeszcze psa że nie wiem czy samochód nas dowiezie z takim obciążeniem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-27, 12:25   #3000
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Mam dwa pytania do doświadczonych mam:
Czy w zimie można na jeden kombinezon ubrać dziecku drugi? Mam na myśli, że ten pierwszy jest cienki (coś jak pajac z cienkiego polaru lub dresowy), a drugi zewnętrzny

I drugie - czy dla takiego malucha jak będą nasze w zimie, warto kupować kombinezon taki gruby, śliski na zewnątrz czy to bez sensu i lepiej zostać przy takich grubych polarowych/misiowych?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-26 11:22:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.