Czy da się odchudzić grube dziecko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-16, 09:50   #1
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087

Czy da się odchudzić grube dziecko?


Obejrzałam program "Kochanie, ratujmy nasze dzieci" na TVP.vod
http://vod.tvp.pl/26786005/odc-1

Jest sobie rodzina, mama sama wychowuje 13 latka i 6 latkę. Mieszkają wraz z dziadkami w dużym domu. Chłopiec jest otyły, dziewczynka ma nadwagę. W domu jest pełno słodyczy, coca coli, dzieci spędzają czas przed komputerem i telewizorem.
Rodzina ma zmienić na nawyki i odchudzić dzieci, wiec wyrzucają wszystkie słodycze, maja jeść regularne posiłki i więcej sie ruszać.

Zastanawia mnie kilka rzeczy.
Mama mówi, ze będzie o dzieci walczyć, i pięknie. Ale jak to jest, ze widzi sie, ze dziecko jest juz bardzo grube i dalej kupuje mu sie fastfoody i w domu z szafek wysypują sie wręcz ciastka. W jakim celu w tylu domach sa takie ilości słodyczy?
Jak to jest możliwe, ze dziecko jako regularny napój codzienny pije coca colę i te syfiaste słodkie herbaty?
Zastanawia mnie tez czy takie odchudzanie przyniesie oczekiwany efekt, skoro przez tyle lat, pomimo kilogramów idących w gore, nikt sam z sienie realnie nie wpadł na pomysł, zeby po prostu niezdrowego jedzenia nie kupować? Przecież do tego nie trzeba jakiegoś geniuszu.

A co Wy myślicie?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:40   #2
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

też mnie to zastanawia.
przez 13 lat ktoś doprowadził dziecko do takiego stanu, a nagle chce go "ratować"? jak dla mnie to trochę poniewczasie...
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:42   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Takie programy powinny sie zaczynać od porządnego opieprzenia rodziców
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:46   #4
rozowo
Raczkowanie
 
Avatar rozowo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 392
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Obejrzałam program "Kochanie, ratujmy nasze dzieci" na TVP.vod
http://vod.tvp.pl/26786005/odc-1

Jest sobie rodzina, mama sama wychowuje 13 latka i 6 latkę. Mieszkają wraz z dziadkami w dużym domu. Chłopiec jest otyły, dziewczynka ma nadwagę. W domu jest pełno słodyczy, coca coli, dzieci spędzają czas przed komputerem i telewizorem.
Rodzina ma zmienić na nawyki i odchudzić dzieci, wiec wyrzucają wszystkie słodycze, maja jeść regularne posiłki i więcej sie ruszać.

Zastanawia mnie kilka rzeczy.
Mama mówi, ze będzie o dzieci walczyć, i pięknie. Ale jak to jest, ze widzi sie, ze dziecko jest juz bardzo grube i dalej kupuje mu sie fastfoody i w domu z szafek wysypują sie wręcz ciastka. W jakim celu w tylu domach sa takie ilości słodyczy?
Jak to jest możliwe, ze dziecko jako regularny napój codzienny pije coca colę i te syfiaste słodkie herbaty?
Zastanawia mnie tez czy takie odchudzanie przyniesie oczekiwany efekt, skoro przez tyle lat, pomimo kilogramów idących w gore, nikt sam z sienie realnie nie wpadł na pomysł, zeby po prostu niezdrowego jedzenia nie kupować? Przecież do tego nie trzeba jakiegoś geniuszu.

A co Wy myślicie?
Moim zdaniem to jest taka źle pojęta troska i miłość. Na zasadzie "no jak dziecku nie dać słodkiego??", ile razy jak jest dyskusja o zdrowej zbilansowanej diecie pada cudowny argument, zeby dziecku nie zabierać dzieciństwa i dawać słodkie. Albo mój ulubiony argument pt no bo ono chciało danonka/prażynki/cole. No jasne, że chciało ale przeciez po to jest rodzic, żeby nad tym panowac i uczyć. Zreszta wielu rodziców ma taką samą niezdrowa diete, wiec jak maja uczyć dzieci innych nawyków? też mnie przeraża czasami jak widzę co rodzice kupują dzieciakom do jedzenia i picia. Rozumiem, ze czasami mozna zgrzeszyc, bo kazdy ma czasem jakies zachcianki, wiec czemu dziecko mialoby nie miec, ale jak widze jak rodzic kupuje dziecku popcorn, cole , lody z supernaturalna niebieska polewa, pączka, itd a potem narzeka, ze to taki niejadek, a nadwage ma chyba z powietrza+grube kosci to chce mi sie poprostu śmiać.
__________________
rozowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:46   #5
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Temat znany przeze mnie od podszewki - bo sama w dzieciństwie mogłam wypić litr coli dziennie i zagryźć chipsami. I tak było. Spędzać czas przy kompie mogłam do oporu. I szczerze powiedziawszy nie wiem dlaczego mogłam tak mieć. Może dlatego że rodzice chcieli zrobić mi przyjemność i nie myśleli za bardzo o konsekwencjach. Do tego nie oszukujmy się ale niewiele osób zna zasady dobrego odżywiania się. A tych kilkanaście lat temu było jeszcze gorzej.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:52   #6
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Obejrzałam program "Kochanie, ratujmy nasze dzieci" na TVP.vod
http://vod.tvp.pl/26786005/odc-1

Jest sobie rodzina, mama sama wychowuje 13 latka i 6 latkę. Mieszkają wraz z dziadkami w dużym domu. Chłopiec jest otyły, dziewczynka ma nadwagę. W domu jest pełno słodyczy, coca coli, dzieci spędzają czas przed komputerem i telewizorem.
Rodzina ma zmienić na nawyki i odchudzić dzieci, wiec wyrzucają wszystkie słodycze, maja jeść regularne posiłki i więcej sie ruszać.

Zastanawia mnie kilka rzeczy.
Mama mówi, ze będzie o dzieci walczyć, i pięknie. Ale jak to jest, ze widzi sie, ze dziecko jest juz bardzo grube i dalej kupuje mu sie fastfoody i w domu z szafek wysypują sie wręcz ciastka. W jakim celu w tylu domach sa takie ilości słodyczy?
Jak to jest możliwe, ze dziecko jako regularny napój codzienny pije coca colę i te syfiaste słodkie herbaty?
Zastanawia mnie tez czy takie odchudzanie przyniesie oczekiwany efekt, skoro przez tyle lat, pomimo kilogramów idących w gore, nikt sam z sienie realnie nie wpadł na pomysł, zeby po prostu niezdrowego jedzenia nie kupować? Przecież do tego nie trzeba jakiegoś geniuszu.

A co Wy myślicie?
To są złe nawyki żywieniowe i głupota z najwyższego poziomu.
Główną kwestia w takich sytuacjach powinno być okeślenie przyczyn objadania się syfem. Czy jest to już uzaleznienie od cukru, jedzenie emocjonalne, brak dostępu do normalnego jedzenia.
Wiele osób nie lubi gotować i woli zapychać się syfem, któy w dodatku wydaje się być tańszy.

Inna sprawa, ze matka może nie dostrzegać jak dziecko przybiera na masie i widzi dopiero efekt jak nadwagę widać ewidentnie i pojawiają się problemy. Poza tym, zmiana nawyków żywieniowych bywa trudna, a niektórym się zwyczajnie nie chce podejmować wysiłku.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:52   #7
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Polecam obejrzeć pierwowzór tego programu - 'Honey we're killing our kids' robiony przez BBC. Była tam jedna rodzina w której dziecko od małego tak było pojone colą że wszystkie mleczne zęby mu wypadły. A co zrobiła mamusia? Nic, nadal cole dawała.
Jak dla mnie za takie rzeczy powinien być prokurator. Smutno się robi jak to się ogląda, dzieciaki spasione, karmione tylko fastfoodami i mrożonkami, telewizja, komputer, zero ruchu, a przy próbie zmiany diety nie rozpoznają żadnych warzyw, po raz pierwszy w życiu widzą np. brokuły.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 10:57   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

To jest tez fakt, ze wiele osób kupowanie słodkich napojów i zawsze dostępne kilogramy ciastek w domu uważa za oznakę sukcesu życiowego, bogactwa i dobrobytu A kiedy sa te rzeczy w domu to faktycznie cieżko dziecku odmówić, stad najlepiej w ogóle nie kupować, wtedy nie kusi, nie ma awantur o słodycze.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:02   #9
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To jest tez fakt, ze wiele osób kupowanie słodkich napojów i zawsze dostępne kilogramy ciastek w domu uważa za oznakę sukcesu życiowego, bogactwa i dobrobytu A kiedy sa te rzeczy w domu to faktycznie cieżko dziecku odmówić, stad najlepiej w ogóle nie kupować, wtedy nie kusi, nie ma awantur o słodycze.
Powiem tak: u mnie w domu jest mnóstwo słodyczy. Problem w tym, że ja kupuję je bardzo rzadko. Ktoś nas odwiedza- dostają słodycze, słodycze w prezencie itd.
Nie mam znajomych, którym mogłabym to oddawać. Więc to leży, powoli schodzi.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:13   #10
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Ja się zastanawiam, skąd ludzie mają pieniądze na takie ilości słodyczy i słodkich napojów, bo przecież to kosztuje kupę kasy. Nie wiem, jak można dawać małym dzieciom colę, byłam świadkiem, jak tatuś nalewał 2-latce colę i jej dawał, mimo że wcale o nią nie prosiła. Dla mnie to jest chore i nigdy tego nie pojmę.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 11:15   #11
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
To jest tez fakt, ze wiele osób kupowanie słodkich napojów i zawsze dostępne kilogramy ciastek w domu uważa za oznakę sukcesu życiowego, bogactwa i dobrobytu A kiedy sa te rzeczy w domu to faktycznie cieżko dziecku odmówić, stad najlepiej w ogóle nie kupować, wtedy nie kusi, nie ma awantur o słodycze.


To fakt. My staramy się nie kupować słodyczy ale i tak sporo u nas tego leży bo np w pracy dzieci dostają po dużej reklamówce słodyczy i to leży i leży, bo z wiadomych względów nie dam jej dzieciom.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 11:30   #12
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Kiedy moja córka dostaje słodycze na święta, w większości wynoszę to do pracy, tam wszystko zejdzie. Jakies typowe trucizny w stylu pianek jojo czy jakoś tak laduja w koszu. Po co mam dziecko tym szprycowac? Sama nie kupuje innym dziecmi słodyczy do prezentów na święta.

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam, skąd ludzie mają pieniądze na takie ilości słodyczy i słodkich napojów, bo przecież to kosztuje kupę kasy. Nie wiem, jak można dawać małym dzieciom colę, byłam świadkiem, jak tatuś nalewał 2-latce colę i jej dawał, mimo że wcale o nią nie prosiła. Dla mnie to jest chore i nigdy tego nie pojmę.
Rodzina z programu biedna nie była.

Mam takiego znajomego, który wlasnie żywił dzieci zestawami z Mc Donalda, juz od takiego smarka pily coca colę, bo dla niego to był dowód na to, ze dobrze mu sie powodzi i go stać (chociaz kredyt kredytem poganiał). Dzieci sa zepsute przez to jedzenie tak, ze nie potrafią juz normalnie jest, na śniadanie sobie czipsy wciągną.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:08   #13
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Dla mnie takie pasienie dzieci chore. Raz, że stan zdrowia organizmu otłuszczonego od maleńkości nigdy nie będzie taki sam jak tego z prawidłową wagą, dwa - współczuję takim dzieciom w szkole. Podsumowując rodzice robią krzywdę fizyczną i psychiczną.

Lubię umiar we wszelkich aspektach życia. Nie widzę problemu dać dziecku słodycze czy nawet tę straszną colę, ale pod warunkiem, że jest to od czasu do czasu i na pewno nie bardzo małemu dziecku. Czytałam gdzieś (nie znam się bo dzieci nie mam), że nawyki żywieniowe i preferencje wyrabiają się dzieciom do 2-3 roku życia. Do tego czasu byłabym restrykcyjna, a później nieco spasowała.

Widzę po sobie. Wychowano mnie w domu gdzie słodyczy nie było (moja mama nie lubi), kupowało się je tylko z jakichś konkretnych okazji i dzięki temu lubię je, ale nie są mi niezbędne do życia. Dla porównania od jakiegoś czasu mam współlokatora, którego żywienie przeczy chyba wszystkim normom i zaleceniom jakie istnieją. Dawno nie widziałam osoby tak uzależnionej od cukru. Zawdzięcza to jak sądzie głównie wyniesionym z domu przyzwyczajeniom.

W takich "odchudzających" programach najgorsze jest to, że problem zostaje zauważony bardzo późno, bo dziecko ma już złe nawyki, a jednocześnie nie ma silnej woli jak dorosły i raczej trudno będzie mu wyrobić prawidłowe nawyki teraz w takim wieku.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:20   #14
b9950d0ac82dfe9facf5b12d2577176f94c25ceb_62bf7f5301b2b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Mnie ten program rozczarował. Widząc zapowiedzi „Kochanie, ratujmy nasze dzieci” liczyłam na dużo wiedzy i ciekawych technik, które mogą pomóc rodzicom w zmianach żywieniowych dzieci i zmianie mentalności całej rodziny. Przecież wystarczy rozejrzeć się na ulicy i widać, że to już nie w Stanach, a w Polsce dzieci tyją najszybciej. Rodzice tłumaczą te zmiany żywieniowe brakiem czasu.

Było zupełnie inaczej http://www.matczynefanaberie.pl/dzie...zieci-recenzja
b9950d0ac82dfe9facf5b12d2577176f94c25ceb_62bf7f5301b2b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:38   #15
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

wiele ludzi nie ma jeszcze świadomości jak bardzo dziecku szkodzi takim żywieniem, nieraz słyszałam teksty w stylu że przecież on tego dużo nie je, a dzieciak dziennie jadł wiecej słodkiego niż ja w ciągu tygodnia. no i te nieśmiertelne teksty że co ja będę dziecku żałować, że przecież ono tak bardzo chce, a na warzywa to jest: a ja nie wiem czy jemu to by smakowało. już spotkałam się z tym że dziecko które jeszcze zębów nie ma jest futrowane masami z batoników (bo lubi!) a ledwo roczne pije colę. znajoma swoim dzieciom daje słodkie bardzo rzadko i mówi że już nieraz słyszała jak to ona wymyśla, dzieciom słodkiego żałuje, zła matka.
zresztą ja nieraz jak odmawiałam zjedzenia kolejnego ciastka czy jakiego kebaba słyszałam jedynie teksty że niby nie jem bo sie odchudzam, czyli dla wielu nie jest to wcale coś niezdrowego jedynie należy ograniczyć jak się już chce schudnąć.
ostatnio w radiu słyszałam że dla dziecka słodkie to jest normalny smak więc jak sie zaczyna wprowadzać do diety kolejne elementy to powinno się wprowadzać różne warzywa żeby mogło się od małego do takich smaków przyzwyczajać, no a rodzice dają słodkie, malucha będzie do tego ciągnąć, a inne smaki już mu nie podejdą bo to nie to, a rodzic wtedy tłumaczy że mu nie daje bo ono nie lubi.
no i jest jeszcze: dziecko ma nadwagę bo ma tendencję do tycia, to jak je tyle kalorii i ma mało ruchu to chyba logiczne że ma większą tendencję do tycia niż dziecko jedzące zdrowo i które jest aktywne. albo mówienie ono ma to po mamie/dziadku/wpisz cokolwiek, podczas gdy ten wspomniany członek rodziny ma nadwagę która też jest spowodowana przede wszystkim tym jak sie odżywia

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2016-09-16 o 12:55
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:39   #16
anna1112
Zadomowienie
 
Avatar anna1112
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 470
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

To co wynosimy z domu jest bardzo ważne i ma wpływ nasze przyzwyczajenia żywieniowe w dorosłym życiu. Też przeraża mnie co ludzie kupują dla dzieci, wystarczy zerknąć co ludzie z dziećmi mają w koszyku w sklepach, sama chemia.
Do tego przeraża mnie inny fakt powielane przez pokolenia przeświadczenie, że grube dziecko na pewno wyrośnie. Nie, nie wyrośnie. Ostatnio w sklepie usłyszałam od matki, że dziecko jest grube i ma duży brzuch bo ma powietrze w brzuchu, ręce mi opadły. Widziałam te dziecko, grube rączki i nóżki też to wina powietrza? Raczej przejadania. Sama na własne oczy widziałam też pod sklepem przy samym wyjściu jak dziadek karmił słodkim serkiem dziecko około 1,5 roku które było tak otyłe, że miało problemy z poruszaniem się. Każdy kto szedł oglądał się bo było tak otyłe.
anna1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:41   #17
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Widziałam tylko fragment programu. Był tak wciągający, że zasnęłam.
Dramatyczna muzyczka, płacze przy wizualizacjach dzieci w wieku 45 lat. Ja tam nic strasznego w tych obrazach nie widziałam. twarz 45latka nie wygląda jak nastolatka, to normalne. nie wiem skąd łzy w oczach u rodziny.
W oryginalnej wersji te wizualizacje były bardziej sugestywne.

Widziałam wyrzucanie słodyczy i coli.
Mama i babcia nadwagi raczej nie miały, więc nie wiem skąd dzieci takie grube.
Widziałam też, że babcia nie wiedziała ile h wnuczek gra na kompie. Ja rozumiem, że to już 13latek i nie chodzi się za nim krok w krok jak za roczniakiem, ale żeby nie potrafić oszacować ile godzin??
Zmuszanie do rowerka stacjonarnego krzykiem też niespecjalnie do mnie przemówiło. Czy może ten kochający dziadek nie mógłby wziać wnuczka na normalny rower czy jakiś inny sport?

Co było dalej?
Ile trwał ten eksperyment?
Dzieci coś schudły?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 12:57   #18
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Nie wiem, czy dobrze słyszałam, ale jak matka skakała na skakance, to mówiła, ze a 34 lata i, no cóż, jak ma 34 lata to jednak spokojnie na dziesięć lat więcej wygladała, wiec te wizualizacje nie wiem w sumie, czemu takie wrażenie zrobiły. Ale to chyba głownie te narysowane brwi tak kobietę postarzały. No i fryzura.

Dziadek sam z koli zrezygnować nie chciał, twierdząc, ze sie nie odchudza, brzuch tez miał niczego sobie.

Chłopiec chyba trzy kg schudł.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:32   #19
b9950d0ac82dfe9facf5b12d2577176f94c25ceb_62bf7f5301b2b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Ja nie zauważyłam żadnej zmiany ani w sposobie życia ani odżywiania tej rodziny. Chłopiec schudł 3 kg, ale jak stwierdziła babcia z warzywami jest problem
b9950d0ac82dfe9facf5b12d2577176f94c25ceb_62bf7f5301b2b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 13:36   #20
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Jeśli przez tyle czasu jadł warzywa jedynie w formie frytek i czipsów, to nie ma co oczekiwać cudów, ze je od razu polubi.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:40   #21
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Takie sytuacje wynikają z różnych czynników, np. :
-rodzice są prostymi ludźmi i nie mają pojęcia o żywieniu, za to chcą zapewnić dziecku jakąś radość, a najłtwiej dawać słodycze
-rodzice nie lubią i /lub nie potrafią gotować ,więc dają przetworzone,,gotowce"
-rodzice mają dziecko ,,gdzieś" i wychodzą z założenia, że ,,jakoś to będzie", ,,jakoś się odchowa"
-może być też kombinacja powyższych.

Dobrze, że niektórzy są w stanie zweryfikować swoje podejście i chociaż próbować coś naprawiać. Może tylko przez telewizję są w stanie się zmotywować, każda droga jest dobra, jeśli cel zostanie osiągnięty.

Moje dzieci dostają słodycze, ale w bardzo ograniczonych ilościach i tylko wtedy, kiedy zjedzą normalny posiłek. Jeśli pojawiają się problemy z apetytem, jest totalny szlaban na słodycze. Daję im jedzenie 5 razy dziennie i jest ok-wagę mają idealną. Córka, która już skończyła 5 lat nigdy nie piła coli i mam nadzieję, że nigdy jej ona nie zainteresuje. My z mężem niestety bardzo ją lubimy, choć też ograniczamy.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 13:48   #22
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Z perspektywy czasu jestem wdzięczna mojej mamie, która serdecznie nie znosi słodyczy, nie dawała nam ich i tępiła innych, którzy dawać próbowali. Nie miała łatwo, zwłaszcza ze mną - kocham słodycze i za dzieciaka potrafiłam wyżreć cukier z cukiernicy; ale między innymi dzięki takiemu żywieniu nigdy nie miałam problemów z nadwagą (ani ja, ani rodzeństwo). Nie mam złudzeń, że da się uchować dzieciaka bez poznania smaku słodyczy do dorosłości, ale trzeba używać rozsądku i wyobraźni, a nie bezmyślnie tuczyć jak świniaka na rzez.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 16:14   #23
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Dzieci są grube, bo rodzice je pasą i w d*pie mają, co te dzieci jedzą. Byleby zamknęło paszczę i "coś zjadło". Nawiążę do tego.

Pierwsza sprawa - dzieci są małymi grubaskami. Moja mama pracuje w przedszkolu (przynajmniej raz w tygodniu ją odwiedzam na chwilę). W grupie PIĘCIOLATKÓW ma dwóch grubasów, kilka takich pulchnych, pucołowatych, i resztę dzieci o normalnej posturze. W tamtym roku w jej grupie w czasie obiadu czy śniadania musiały być 3 panie do pilnowania dzieciaków (mama, pomocnica i pani woźna), bo jedno dziecko potrafiło drugiemu ukraść ziemniaka z talerza. Są dzieci które często biorą dokładki. Tzn wiecie, pewnie mi też się zdarzyło prosić o dokładkę tego czy tamtego, ale ciągle?
Niektóre z nich są tak bez kondycji, że po wyjściu po schodach na górę (jedno piętro) są zasapane, czerwone. Na dworze to tylko piaskownica, nie chcą się bawić w żadne gry, gdzie trzeba się ruszać (biegać, tańczyć, skakać).
I tu kolejna sprawa - często rano chodzę do piekarni, obok jest przedszkole. I codziennie widzę mamusie z dziećmi w tej piekarni, które pytają "Marysiu, co byś zjadła? zobacz, może pączusia? może mafinkę? o zobacz, a tu jest taka bułka z serem!" i kupują po 2 bułki czy 3 mafinki dla tego malucha. Zamiast zrobić dziecku zdrowe śniadanie, zapakować w pojemnik, dorzucić jakiś owoc czy np. domowe ciastko bez tony cukru, to wolą iść i kupić jakiś słodki ulepek typu czekoladowa mafinka albo pączek z tofi. Oczywiście oprócz tego zamiast wody co wziąć dziecku do picia? Kubusia. Soczek w kartoniku o smaku chemii. Oprócz tego słodki batonik czekoladowy do łapy i można na takim wypasie iść do przedszkola. Ja nie chcę zabraniać dzieciom jedzenia słodyczy, bo każdy to lubił i lubi, ale kurde, ODPOWIEDZIALNIE. Można jeść zdrowe słodycze? Można. Można raz na jakiś czas zgrzeszyć i kupić dziecku tego pączka czy mafinkę, ale codziennie?
Kolejna sprawa - koleżanka mojej babci pasie swoje wnuczki słodkim bo... nic innego nie chcą jeść. A jak nie chcą jeść, to damy im słodkie, "niech chociaż to zjedzą, żeby im się żołądki nie poskręcały". Jak byłam mała i nie chciałam jeść, to nie jadłam. Jak zgłodniałam (a to było danie neutralne, a nie akurat takie, które mi za nic nie smakowało) to pałaszowałam aż mi się uszy trzęsły.

Czy dzieci da się odchudzić? Da się. Ale do tego potrzebna jest zmiana żywienia całej rodziny, a nie tylko Stasia lat 8. Cała rodzina je schaboszczaka, a Stasio musi opierdzielić pierś z kurczaka wielkości kapsla od piwa z porcją ryżu i półmiskiem sałaty.
No i dyscyplina, a nie "a co mu się stanie, jak raz zje" albo "tyle nie jadł <niezdrowo>, w nagrodę mu się należy".
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 16:37   #24
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 krąg.
Wiadomości: 331
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

cukier z cukiernicy? Czyli w domu piło się słodzone napoje?
Bo właśnie puszka coli nie jest gorsza niż herbata z cukrem. Wypicie puszki coli raz dziennie jest mniej szkodliwe dla szkliwa niż picie soku cały dzień. Nie wiem czemu to brunatne urosło do symbolu napojowego zła.
Notabene to nie na płotkowym była gównoburza, że są rodzice którzy dzieciom mięsa nie dają?
__________________
שׂנאה


Oiojoioj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 16:44   #25
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dzieci są grube, bo rodzice je pasą i w d*pie mają, co te dzieci jedzą. Byleby zamknęło paszczę i "coś zjadło". Nawiążę do tego.

Pierwsza sprawa - dzieci są małymi grubaskami. Moja mama pracuje w przedszkolu (przynajmniej raz w tygodniu ją odwiedzam na chwilę). W grupie PIĘCIOLATKÓW ma dwóch grubasów, kilka takich pulchnych, pucołowatych, i resztę dzieci o normalnej posturze. W tamtym roku w jej grupie w czasie obiadu czy śniadania musiały być 3 panie do pilnowania dzieciaków (mama, pomocnica i pani woźna), bo jedno dziecko potrafiło drugiemu ukraść ziemniaka z talerza. Są dzieci które często biorą dokładki. Tzn wiecie, pewnie mi też się zdarzyło prosić o dokładkę tego czy tamtego, ale ciągle?
Niektóre z nich są tak bez kondycji, że po wyjściu po schodach na górę (jedno piętro) są zasapane, czerwone. Na dworze to tylko piaskownica, nie chcą się bawić w żadne gry, gdzie trzeba się ruszać (biegać, tańczyć, skakać).
I tu kolejna sprawa - często rano chodzę do piekarni, obok jest przedszkole. I codziennie widzę mamusie z dziećmi w tej piekarni, które pytają "Marysiu, co byś zjadła? zobacz, może pączusia? może mafinkę? o zobacz, a tu jest taka bułka z serem!" i kupują po 2 bułki czy 3 mafinki dla tego malucha. Zamiast zrobić dziecku zdrowe śniadanie, zapakować w pojemnik, dorzucić jakiś owoc czy np. domowe ciastko bez tony cukru, to wolą iść i kupić jakiś słodki ulepek typu czekoladowa mafinka albo pączek z tofi. Oczywiście oprócz tego zamiast wody co wziąć dziecku do picia? Kubusia. Soczek w kartoniku o smaku chemii. Oprócz tego słodki batonik czekoladowy do łapy i można na takim wypasie iść do przedszkola. Ja nie chcę zabraniać dzieciom jedzenia słodyczy, bo każdy to lubił i lubi, ale kurde, ODPOWIEDZIALNIE. Można jeść zdrowe słodycze? Można. Można raz na jakiś czas zgrzeszyć i kupić dziecku tego pączka czy mafinkę, ale codziennie?
Kolejna sprawa - koleżanka mojej babci pasie swoje wnuczki słodkim bo... nic innego nie chcą jeść. A jak nie chcą jeść, to damy im słodkie, "niech chociaż to zjedzą, żeby im się żołądki nie poskręcały". Jak byłam mała i nie chciałam jeść, to nie jadłam. Jak zgłodniałam (a to było danie neutralne, a nie akurat takie, które mi za nic nie smakowało) to pałaszowałam aż mi się uszy trzęsły.

Czy dzieci da się odchudzić? Da się. Ale do tego potrzebna jest zmiana żywienia całej rodziny, a nie tylko Stasia lat 8. Cała rodzina je schaboszczaka, a Stasio musi opierdzielić pierś z kurczaka wielkości kapsla od piwa z porcją ryżu i półmiskiem sałaty.
No i dyscyplina, a nie "a co mu się stanie, jak raz zje" albo "tyle nie jadł <niezdrowo>, w nagrodę mu się należy".
Mam wrażenie, ze nieco przejaskrawiasz.

Co do pogrubionego, to jest przesada
Moje dziecko wróciło dziś ze szkoły (w której jadło obiad mniej więc 2.5h przed powrotem) i zjadło 2 talerze rosołu.
Nie dowierzam, że ilość dzieci ze słąbą kondycją jest ogromna.



Co do kwestii: że nawyki całej rodziny są istotne, a świadomość wielu rodziców jest niewielka.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 16:49   #26
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dzieci są grube, bo rodzice je pasą i w d*pie mają, co te dzieci jedzą. Byleby zamknęło paszczę i "coś zjadło". Nawiążę do tego.

Pierwsza sprawa - dzieci są małymi grubaskami. Moja mama pracuje w przedszkolu (przynajmniej raz w tygodniu ją odwiedzam na chwilę). W grupie PIĘCIOLATKÓW ma dwóch grubasów, kilka takich pulchnych, pucołowatych, i resztę dzieci o normalnej posturze. W tamtym roku w jej grupie w czasie obiadu czy śniadania musiały być 3 panie do pilnowania dzieciaków (mama, pomocnica i pani woźna), bo jedno dziecko potrafiło drugiemu ukraść ziemniaka z talerza. Są dzieci które często biorą dokładki. Tzn wiecie, pewnie mi też się zdarzyło prosić o dokładkę tego czy tamtego, ale ciągle?
Niektóre z nich są tak bez kondycji, że po wyjściu po schodach na górę (jedno piętro) są zasapane, czerwone. Na dworze to tylko piaskownica, nie chcą się bawić w żadne gry, gdzie trzeba się ruszać (biegać, tańczyć, skakać).
Naprawdę nie wiem na jakim Ty świecie żyjesz. Zasiedmiogórogród czy Nibylandia?
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 16:54   #27
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Wolałabym to pierwsze W nibylandii dla mnie za dużo dzieci.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, ze nieco przejaskrawiasz.

Co do pogrubionego, to jest przesada
Moje dziecko wróciło dziś ze szkoły (w której jadło obiad mniej więc 2.5h przed powrotem) i zjadło 2 talerze rosołu.
Nie dowierzam, że ilość dzieci ze słąbą kondycją jest ogromna.



Co do kwestii: że nawyki całej rodziny są istotne, a świadomość wielu rodziców jest niewielka.
wiesz, ja nawet w tym wieku nie zjem dwóch talerzy rosołu ;p

A ilość dzieci ze słabą kondycją jest duża, serio. Nie mówię, że wszystkie, ale dużo dzieci. Wszystko, co napisałam wiem z opowieści mamy.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 16:54   #28
trzyrazypiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3 019
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

W sumie to zazdroszczę, bo mnie nie przyszło nigdy spotykać takich jaskrawości na swej drodze
trzyrazypiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 17:00   #29
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Wolałabym to pierwsze W nibylandii dla mnie za dużo dzieci.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------



wiesz, ja nawet w tym wieku nie zjem dwóch talerzy rosołu ;p

A ilość dzieci ze słabą kondycją jest duża, serio. Nie mówię, że wszystkie, ale dużo dzieci. Wszystko, co napisałam wiem z opowieści mamy.
jak to się ma do tematu wątku ?
moje dziecko do grubych nie należy, kondycję ma świetną, cały czas rośnie, rozwija się.
Generalnie uważam, że lepiej by dziecko zjadło w przedszkolu pożywny obiad, a nie zpychało się drożdżówkami czy pączkami.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 17:10   #30
Oiojoioj
Raczkowanie
 
Avatar Oiojoioj
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: 5 krąg.
Wiadomości: 331
Dot.: Czy da sie odchudzić grube dziecko?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
jak to się ma do tematu wątku ?
moje dziecko do grubych nie należy, kondycję ma świetną, cały czas rośnie, rozwija się.
Generalnie uważam, że lepiej by dziecko zjadło w przedszkolu pożywny obiad, a nie zpychało się drożdżówkami czy pączkami.
To jest druga strona medalu, która mnie zawsze szokuje. Dużo ludzi myśli, że jedzenie mało (jakkolwiek definiowane) jest zdrowe.
Nie istnieje coś takiego jak rożne zapotrzebowanie na kalorie, na inne składniki odżywcze. Jak jesz jeden talerz rosołu dziennie to znaczy że jesz zdrowo.
__________________
שׂנאה


Oiojoioj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-21 20:39:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:21.