odchudzić się przed 40 ;) po 40 też ;) - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Utwórz własną lub dołącz do grupy wsparcia we wspólnym odchudzaniu lub wspólnej diecie.
Dopuszczamy tutaj jedynie diety oparte na zasadach zdrowego odżywiania. W uproszczeniu - wszystkie diety powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-11-23, 07:05   #361
yolanda9
Zadomowienie

Dot.: odchudzić się przed 40 ;) po 40 też ;)

No właśnie...dlatego mi potrzeba bata....i szczegółowej rozpiski. Dlatego mam nadzieję, że ta dieta pomoże...tak jak poprzednio...

yolanda9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 11:12   #362
LyraBea
Zakorzenienie

GG do LyraBea

Cytat:
Napisane przez Stylowa1 Pokaż wiadomość
Elizka
Milenka dzięki, muszę podjechać do oszołoma
Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Stylowa- on u mnie jest na dziale z rzeczami orientalnymi itp .Ale polecam w kształcie wstążek, spaghetti itp, a to już chyba ino na All chyba ze masz jakiś sklep typu Kuchnie Świata itp to tam są .Ja właśnie przed momentem zakupiłam na Allegro kilka sztuk do domu na wieś jak jadę do domu żeby i tam mieć
Mam oszoloma pod nosem, ale u mnie nie ma tego makaronu ryżowego a fajnie by pewnie się sprawdził do czegoś a la gołąbki. Jeszcze popoluję. natomiast z Allegro mam caly zapas i wstążek i nitek i nudle. Cała szafka zawalona, ale biorąc pod uwagę koszty wysyłki, nie opłacało mi się mniej brać wiedząc, że wcinam go namiętnie Ja brałam od pyszneeko oraz zdrowywybór. Chyba najtaniej wyczaiłam
A u mnie waga 70,4kg. Jestem przed @@@, jeszcze słodkie mnie nie napadło, ale ogólnie jadłabym...
LyraBea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 11:23   #363
Milennka03
Zakorzenienie

W środę jak byłam w Auchanie to u mnie zostało 1 opakowanie tego makaronu ,ciekawe czy będą zamawiać, nie wiem czy cieszy się dużym powodzeniem...

Lyrcia, znalazłam tych sprzedawców, ja brałam od innego ale w takiej samej cenie ,5,98 zł jak Ty a ostatnio wzięłam za 108 zł za 20 opakowań co wychodzi 5,20zł/sztukę czyli w sumie najtaniej.Mam Allegro Smart wykupiony więc za przesyłkę nic nie płaciłam.

U mnie dziś na obiad Trendy Lunch z brukselką, nakupiłam jej ostatnio dość sporo więc będę jeść.
No i przymierzam się do zrobienia chleba gryczano żytniego na zakwasie.Szkoda ino że jestem totalnie zielona odnośnie zakwasu Ale dziś go zacznę "produkować" i w poniedziałek będę piec chleb...

a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

http://stephenking.pl/

siestowo

Milennka03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 09:31   #364
Milennka03
Zakorzenienie

Dzień dobry laseczki
Co tam u Was, jak plany weekendowe???
U mnie bez zmian, nadal w domu, głownie pod kołderką, ale antybiotyk i steryd do nosa działa, czuję się dużo lepiej .Choć kręgosłup mnie juz boli dlatego dziś w planach jakieś porządki czy coś bo dłużej już nie wyleżę.
Na wadze nieźle, mimo zerowego ruchu na wadze pół kilo dzieli mnie do zobaczenia 5 z przodu.Ale faktem jest że wszystko ważę, wpisuję każdy kęs do fitatu, nie przekraczam liczby kalorii i działa.Ale tak naprawdę żeby mieć prawidłową wagę przy moim wzroście to powinnam 10 kilo schudnąć Mi wystarczy jeszcze 5 i będę szczęśliwa,niby tylko 5 a tak trudno...
Zarobiłam wczoraj mój pierwszy w życiu zakwas na chleb ..trzymajcie kciuki- we wtorek odbędzie się pieczenie
A na poniedziałek planuję pierwszą w życiu szarlotkę ale na kruchym cieście- to będzie mój debiut z tym ciastem bo inne robiłam ale kruchego nigdy.No ale trzeba się rozwijać
Właśnie niedawno zjadłam śniadanie - 3 kromki razowego chleba z serem i warzywami.Na obiad dziś to samo co wczoraj czyli trendy lunch z cebulką i brukselką + dodam jeszcze pora oraz płatki drożdżowe.
Miłego dnia

a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2018-11-24 o 11:04
Stary 2018-11-24, 11:54   #365
LyraBea
Zakorzenienie

GG do LyraBea

A u mnie. Codziennie widzę 70,5kg i ni hu hu inaczej. Na aplikacji Libra śmiesznie wygląda kreska dokładnie w poziomie. To sie nazywa stabilizacja, tylko nie przy 70kg o stabilną wagę mi chodziło
Dziś siedzę w pracy, na dodatek mam ciężki dzien, bo dwie imprezy urodzinowe jedna po drugiej. Nie wiem jak w pół godziny ogarnę teren po jednej imprezie i zorganizuję stoliki pod drugą. za dwie godziny będę w obłędzie. A do tego źle się czuję. Taka niby tylko lekko podziębiona a głowa pęka, telepie mnie przy 23 stopniach ciepła :/
Jeśli chodzi o przykładne jedzenie to nie mogę się zmobilizować. Co prawda dalej pyszny makaron bez kalorii wcinam, ale też nie ukrywam, że podjadam. A to mi paluszek do gęby wleci, a to chrupek kukurydziany. No a gdy wracam do domu z pracy a tam pachnie świeżo usmażonymi przez mojego TŻtka kotlecikami to jak żyć?! No jak???
LyraBea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 12:52   #366
Milennka03
Zakorzenienie

Lyrcia kuruj się w domu ile dasz radę, bo o przeziębienie teraz nie trudno
Ja zjadłam i zaległam co by odpocząć ale zaraz wracam do kuchni dokończyć ogarnianie a potem znowu lenistwo..

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Stary 2018-11-24, 13:04   #367
basia_ww
Zakorzenienie

A ja dziś byłam u fryzjera - i mam focha bo jestem niezadowolona. Miało być jaśniej a jest ciemniej, długość ok, ale chyba pora zmienić fryzjerkę.

Muszę jeszcze iść na jakieś zakupy ... dziś trochę przegięłam w diecie - bo mam tydzień bez owoców - a skusiły mnie mandarynki - były takie słodkie - no cóż. Przez tydzień dałam radę oprzeć się uwielbianemu alpejskiemu mleczku, które leżą na moim biurku, więc to nie uważam za wielkie odstępstwo. Dalej będę trzymać się .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
basia_ww jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 13:06   #368
Milennka03
Zakorzenienie

Basiu-lepszy grzech mandarynkowy niż słodyczowy-a mandarynki teraz przepyszne, sama mam i jadam po 4 dziennie

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Stary 2018-11-24, 20:43   #369
basia_ww
Zakorzenienie

Cytat:
Basiu-lepszy grzech mandarynkowy niż słodyczowy-a mandarynki teraz przepyszne, sama mam i jadam po 4 dziennie
Nosi mnie na słodkie w związku z @ ale nie mam nic słodkiego ... może i dobrze

Stary 2018-11-24, 21:20   #370
eliza40
Zakorzenienie

A mnie na kebab
Stary 2018-11-24, 21:21   #371
basia_ww
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eliza40 Pokaż wiadomość

A mnie na kebab
No to nas rozniesie - dobrze że noc idzie - nie damy się

Stary 2018-11-24, 21:25   #372
SovaEvree
Zadomowienie

Bry...
Wagowo sie nie mam czym chwalic...
Za to dzisiaj skorzystalam z wolnej soboty i wyciagnelam tz do Czeladzi na shopping... wyszlam z koszula i swetrem z new yorkera i bluza i spodniami z carry...tz z bluza i koszula tez z carry i kupilam w sephorze ppdklad z estee lauder... nie powiem ze nie czekalam na promocje.... zaoszczedzilam na nim prawie 60zl.... wiec warto bylo
Za to w drodze powrotnej wjechalismy na obiad i.... pozarlam miche kwasnicy... ale lepsze to niz kluchy z miechem i zasmazana kapusta...
A teraz pije pomaranczowke
6 z przodu sie oddala w strefe marzen..... chyba

Poza tym w tym tyg zaliczylam dentyste i gina... ten drugi troche mnie dobil... reszta ->K

Stary 2018-11-24, 21:27   #373
barbra66
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 66
GG do barbra66

Witajcie.... zrobiłam miskę warzywnej sałatki,niestety z majonezem,ale ostatnio coraz mniej warzyw było u mnie,to uznałam że i tak lepiej z majonezem niż wcale

Cytat:
Napisane przez basia_ww Pokaż wiadomość
Nosi mnie na słodkie w związku z @ ale nie mam nic słodkiego ... może i dobrze

Basiu ... a kto zjadł alpejskie ??...co to rano jeszcze było

Naprawdę nie jecie słodkiego..... ja niestety sie częstuję

Eliza ....daje czadu,to może w końcu damy sie przekonać ....u mnie raczej jak już to od nowego roku,bo grudzień za dużo ma rodzinnych uroczystości... i święta

Dzisiaj koteczka na spacer mnie wyciągnęła ....ale chłodniejsze dni,to zaraz pruje do domku (pod kaloryferem się grzać )

Do miłego...
Stary 2018-11-24, 21:32   #374
basia_ww
Zakorzenienie

Basiu pół paczki zostało w pracy - współpracownicy jedzą - a ja jestem grzeczna

Nie uwierzycie ale kończę drugi tydzień oxy i jem pod dyktando - tak ja ... No dziś pierwszy raz się wyłamałam i zjadłam owoce - ale nie zjadłam obiadu - więc kalorycznie nie przegięłam. Ale już lecę dalej. I tak nieźle jak na to że @ w pełni.

Stary 2018-11-24, 21:35   #375
eliza40
Zakorzenienie

Asia no dobiłaś mnie z tymi kluchami z mięsem i kapustą zeżarła bym

Barbara jaki tam znowu czad teraz to już wolniej będzie
Stary 2018-11-24, 21:42   #376
barbra66
Wtajemniczenie

GG do barbra66

Elizka.... szybko czy wolniej...ale jak są efekty to się chce

Basia .... chyba odkurzę tą Vitalię jednak....

Więcej mi tu gadajcie,ze pod dyktando można ....
Stary 2018-11-24, 21:51   #377
eliza40
Zakorzenienie

Można
Stary 2018-11-24, 21:54   #378
barbra66
Wtajemniczenie

GG do barbra66

Dzięki....

Dobrej nocy....bo już oczy mi sie zamykają
Stary 2018-11-25, 10:00   #379
Milennka03
Zakorzenienie

Dzień dobry niedzielnie
Za oknem przepiękna pogoda, kusi mnie żeby wyjść na krótki spacer bo kręgosłup mnie boli okrutnie już od tego zasiedzenia...
Na wadze równiótkie 60kg
Zjadłam śniadanie - 3 kromki żytniego chleba z serem białym sałata i pomidorem, wypiłam kawkę no i leżę... Na obiad dziś będą albo pierogi ze szpinakiem (odmrożę) albo placki ziemniaczane -ale takie pieczone w piekarniku z dodatkiem marchewki i selera.Się zobaczy.
Miłego dzionka

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Stary 2018-11-25, 10:31   #380
SovaEvree
Zadomowienie

Milenka jak takie placki sie robi? Ciasto takie jak normalnie, z jajkiem i maka czy jakos inaczej?

Stary 2018-11-25, 10:41   #381
Milennka03
Zakorzenienie

Asiu nigdy nie robiłam ale ten przepis mnie interesuje http://www.alezakwas.pl/2016/02/piec...ula-i.html?m=1

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Stary 2018-11-25, 11:49   #382
SovaEvree
Zadomowienie

O przepis fajny.. daj znac jakie wyszly bo placki lubie ale tlustosc mnie przeraza.... ostatnio jak robilam takie placki z jablkami (geste ciasto nalesnikowe i jakbla starte na oczkach do srodka) to je na reczniku papierowym osaczalam z tluszczu....

Stary 2018-11-25, 13:16   #383
Milennka03
Zakorzenienie

Jednak pierogi wygrały ale w najbliższym czasie pewnie zrobię bo przepis faktycznie ciekawy.To fakt, takie klasyczne mają duuużo tłuszczu, jeszcze bym się skusiła raz na sto lat i zrobiła ino ten zapach, no ja nie trawię... mi śmierdzi potem przez kilka dni chałupa mimo okapu, otwierania okien itp.Jestem uczulona na ten zapach.
Natomiast jutro będzie pieczona szarlotka, zrobię tez zupę pomidorową oraz faszerowane papryki bo mi zalegają długo w lodówce.

Dokarmiłam zakwas na chleb, rośnie ładnie wiec we wtorek będę go piekła. W środę już do pracy-wcale mi się nie chce ale z drugiej strony mam dość już tego leżakowania.Dziś zrobiłam krótki spacer do sklepu bo już nie mogłam wytrzymać, słonko cudnie świeciło, potem wyszorowałam piekarnik (na noc zostawiłam w nim miksturę z octu i sody)i szukam sobie zaś zajęcia.Pewnie się skończy na książce...

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Czas edycji: 2018-11-25 o 13:17
Stary 2018-11-25, 13:37   #384
eliza40
Zakorzenienie

Ja też nie cierpię tego zapachu od smażenia placków.Nawet ciuchy śmierdzą.
Dzisiaj jak wiosna ale już się coś chmurzy.
Wczoraj odebrałam w końcu autko

Zaraz będzie obiadek.Filet z kurczaka ziemniaki sałata z kefirem.
Stary 2018-11-25, 13:57   #385
basia_ww
Zakorzenienie

Placki ziemniaczane uwielbiam ale bym zjadła . No niestety dziś w menu indyk pieczony z batatami i brokułem.

Milenko moja waga dziś znów 70.00 (wczoraj widzialam już 69,7 miałam nie stawać na wagę ) stabilizacja jak nic a nie i to mi chodzi. Dziś już bez zachcianek więc lecę dalej z dietą. Duży plus że w tygodniu gotuje dla męża to co ja jem i on jest zadowolony więc nie muszę gotować dwóch obiadów - dziecko je albo nie je (tego już nie wiem) w szkole. Tylko w weekendy gotuję dla nich bo dziecko wybrzydza i nie chce jeść tego co ja jem.

Ja miałam dziś ogarnąć dom ale mi się nie chce więc leniuchuję i delektuję się kawką.

Rano byliśmy z mężem w ikei zobaczyć narożniki - ale wszystko nie takie - no bo jak się ma mały metraż to nie bardzo ma się w czym wybierać. Ale podjęliśmy decyzję że moja kanapa zostaje a wywalam fotele i wreszcie kupię sobie stół i krzesła. Taka mała wielka zmiana - oczywiście jechaliśmy moim autem więc nic nie kupilam bo co najwyżej ze dwa krzesła bym zmieściła ha ha

Stary 2018-11-25, 14:31   #386
Milennka03
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez basia_ww Pokaż wiadomość
Placki ziemniaczane uwielbiam ale bym zjadła . No niestety dziś w menu indyk pieczony z batatami i brokułem.

Milenko moja waga dziś znów 70.00 (wczoraj widzialam już 69,7 miałam nie stawać na wagę ) stabilizacja jak nic a nie i to mi chodzi. Dziś już bez zachcianek więc lecę dalej z dietą. Duży plus że w tygodniu gotuje dla męża to co ja jem i on jest zadowolony więc nie muszę gotować dwóch obiadów - dziecko je albo nie je (tego już nie wiem) w szkole. Tylko w weekendy gotuję dla nich bo dziecko wybrzydza i nie chce jeść tego co ja jem.

Ja miałam dziś ogarnąć dom ale mi się nie chce więc leniuchuję i delektuję się kawką.

Rano byliśmy z mężem w ikei zobaczyć narożniki - ale wszystko nie takie - no bo jak się ma mały metraż to nie bardzo ma się w czym wybierać. Ale podjęliśmy decyzję że moja kanapa zostaje a wywalam fotele i wreszcie kupię sobie stół i krzesła. Taka mała wielka zmiana - oczywiście jechaliśmy moim autem więc nic nie kupilam bo co najwyżej ze dwa krzesła bym zmieściła ha ha
Czemu niestety- też pyszne żarełko no wiem wiem, placki to placki Ja też tyle razy sobie obiecywałam żeby nie stawać na wagę codziennie ale nie dam rady no.. to nałóg...
Widzę że zmiany- no i super.Zawsze to powiew świeżości w domku.
Ja też leniuchuję , potem idę przygotować jakieś warzywa na jutro i bazę pod te papryki ale na razie nie chce mi się, 2 prania wywiesiłam ,wyszorowalam piekarnik i starczy tego dobrego.
Zjadłam właśnie sałatkę owocową i jestem pełna.Nie dziwne że tyłam jak mi się wydawało że ileż takie coś może mieć kalorii.A okazuje się że 2 kiwi, jedna mandarynka, pół kaki i 1/3 banana,6 winogron z małą łyżeczką miodu ,sok z cytryny i łyżeczka chia to 300 kalorii!!eh...

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Czas edycji: 2018-11-25 o 14:33
Stary 2018-11-25, 14:35   #387
basia_ww
Zakorzenienie

No właśnie - ja zawsze jadłam dużo owoców - wieczorami też - przecież zdrowe ale jak zsumować to wszystko to potrafili wyjść ponad 500 kal. A gdzie reszta. Ja próbowałam wpisywać do fitatu ale jak widziałam że wszystko ma kalorie łącznie z powietrzem ha ha to odpuściłam.

Milenko A Ty zamiast leżeć to ciągle coś robisz.
Ja za to mam lenia takiego jak nigdy.

Stary 2018-11-25, 14:47   #388
Milennka03
Zakorzenienie

To prawda Basiu, masakra , wszystko ma kalorie , ale póki mi się chce w to fitatu bawić i mam na to czas to wpisuję .Owszem czasem mnie to wkurza no ale działa z tego co widzę.Trzymam się ładnie ,choć nie bez wpadek.Ale walczę dalej Niedługo wizyta u kardio i nie chciałabym usłyszeć opitolenia że przytyłam No właśnie a owoce takie dobre... mandarynki, pomarańcze,kaki.. jak bez nich żyć
Basiu, no nie - nie robię ciągle czegoś , nie przesadzajmy ,w większości leżę ale ile można, całe ramię mnie już boli nie mówiąc o kości ogonowej, dziś ledwo szłam do tego sklepu a jak mi rękawiczka spadła na ziemię to ledwo ją podniosłam, przez to leżakowanie mam nawet problem ze schyleniem się tak mi się kości zastały.

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Stary 2018-11-25, 14:49   #389
basia_ww
Zakorzenienie

Cytat:
To prawda Basiu, masakra , wszystko ma kalorie , ale póki mi się chce w to fitatu bawić i mam na to czas to wpisuję .Owszem czasem mnie to wkurza no ale działa z tego co widzę.Trzymam się ładnie ,choć nie bez wpadek.Ale walczę dalej Niedługo wizyta u kardio i nie chciałabym usłyszeć opitolenia że przytyłam No właśnie a owoce takie dobre... mandarynki, pomarańcze,kaki.. jak bez nich żyć
Basiu, no nie - nie robię ciągle czegoś , nie przesadzajmy ,w większości leżę ale ile można, całe ramię mnie już boli nie mówiąc o kości ogonowej, dziś ledwo szłam do tego sklepu a jak mi rękawiczka spadła na ziemię to ledwo ją podniosłam, przez to leżakowanie mam nawet problem ze schyleniem się tak mi się kości zastały.
I jeszcze do sklepu poszła - och ...

Stary 2018-11-25, 15:24   #390
Milennka03
Zakorzenienie

No pisałam wcześniej że to rozważam Musiałam bo było pięknie ,ubrałam się ciepło i pospacerowałam ,od razu mi lepiej było.Ej, no na ZLA mam wpisaną 2 więc mogę wychodzić Ale te dwa dni już grzecznie w domku.

-fasolinno-

Król jest tylko
jeden

siestowo

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości