Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2019-09-14, 13:32   #4981
martynka89
Zakorzenienie

Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
To nie o głowę chodzi a o przeprost kręgosłupa który się robi jak nosimy dziecko pionowo. Nie powinno się do ok 4 miesiąca życia. Stad tak ważna tzw dupowpadka przy chustowaniu. Kręgosłup ma być w kształt litery C i przylegać do rodzica - dziecko nie ma wisieć, bo wtedy jest obciążenie na miednice i dolne partie kręgosłupa.

Byłam we wtorek na usg bioder z mała i mi ortopedka mówiła żeby właśnie w pionie nie nosić i ze plaga z tym noszeniem. Jedyna pozycja ok jest taka jak przerzucimy dziecko przez ramie - ręce ma z tylu i sobie leży na ramieniu bo wtedy kręgosłup jest odciążony.
No ja wlasnie tak nosze- przezuconego przez ramie. Bylam pewna, ze to sie zalicza do noszenia pionowego.
martynka89 jest offline  
Stary 2019-09-14, 13:43   #4982
AuroraCoriolis
Rozeznanie

no my sie dzisiaj przymierzalismy do chustonoszenia i failure.
Mala za bardzo sie odginala i prostowala ,nie bylo szans,zebym ja zamotala.
Kurcze niby wiedzialam,ze sie odgina i bylam u fizjo ale chyba jednak problem jest troche wiekszy a tak wszyscy go bagatelizuja.

najbradziej to mnie maz w tej chwili wkurza bo on dziecka nie umie nosic proawidlowo i ciagle go poprawiam a ten ma 2 lewe rece a jednak malej to szkodzi, wlasnie bo ciagle sie odgina.
Wiec chusta na razie odpada a mialam nadzieje na chuste i dlugie spacery . W wozku mala sie szybko nudzi
AuroraCoriolis jest offline  
Stary 2019-09-14, 14:59   #4983
sovianka
Rozeznanie

Aurora mój tez się odgina jak próbuję motać i się denerwujemy, na razie odpuściłam, spróbuję w 3 miesiącu życia.

Ja pionowo tylko do odbijania, przerzucam właśnie przez ramię, ale i tak zaraz są nerwy i odginanie głowy w tył, nie umiem zapanować nad tym, żeby tej głowy przy odbijaniu nie podnosił tak wysoko i po chwili rezygnuje z odbicia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Czasami jak jest śpiący to spokojnie położy główkę na ramieniu i sobie leży i zasypia

sovianka jest offline  
Stary 2019-09-14, 16:44   #4984
AuroraCoriolis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Aurora mój tez się odgina jak próbuję motać i się denerwujemy, na razie odpuściłam, spróbuję w 3 miesiącu życia.

Ja pionowo tylko do odbijania, przerzucam właśnie przez ramię, ale i tak zaraz są nerwy i odginanie głowy w tył, nie umiem zapanować nad tym, żeby tej głowy przy odbijaniu nie podnosił tak wysoko i po chwili rezygnuje z odbicia

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Czasami jak jest śpiący to spokojnie położy główkę na ramieniu i sobie leży i zasypia

sovianka to mamy podobny problem.
A ja sie boje,zeby ona sobie krzywy nie zrobila i nie odgiela jej za bardzo. Ale czytam o wzmozonym napieciu i chyba to nie to, bo z niczym innym problemow nie mam tylko bardzo sie prezy na stres/tacenie rownowagi etc
Stary 2019-09-14, 17:02   #4985
Patti_1
Raczkowanie

A mają Wasze jeszcze asymetrie ciała? Mój delikatnie na lewo ciągnie jak leży na pleckach. Mam nadzieję, że to jeszcze pozostałości po ułożeniu w brzuchu, bo nie pręży się ani nie płacze.. staram się też podchodzić do niego raz z jedej raz z drugiej strony, tak samo jak biorę na ręce czy karmię.. może wariuję i szukam niepotrzebnych wad...

Patti_1 jest offline  
Stary 2019-09-14, 17:28   #4986
sovianka
Rozeznanie

My generalnie jesteśmy w stałym kontakcie z fizjoterapeutą, bo mały ma też taki problem, że trzyma głowę tylko w lewo...w ogóle nie chce tej głowy odwracać w prawo, przez to też ma zniekształconą główkę, no ale rehabilitujemy się, pomału, pomału, mam nadzieje że, że to wypracujemy

sovianka jest offline  
Stary 2019-09-14, 21:42   #4987
AuroraCoriolis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
A mają Wasze jeszcze asymetrie ciała? Mój delikatnie na lewo ciągnie jak leży na pleckach. Mam nadzieję, że to jeszcze pozostałości po ułożeniu w brzuchu, bo nie pręży się ani nie płacze.. staram się też podchodzić do niego raz z jedej raz z drugiej strony, tak samo jak biorę na ręce czy karmię.. może wariuję i szukam niepotrzebnych wad...

ale ze wygina sie w literke C ?

To jest jeden z objawow ze cos jest troche nie tak ale nie martwilabym sie jesli nie zaobserwowalas nic innego

tu jest fajny post o tym co jest niie tak
http://www.terapia-ndt.waw.pl/npielegnacja.php

moja ma glownie z ta glowka problem-mega ja odgina do tylu, az czasem mam wrazenie, ze jakby sie dalo to by fikolka zrobila . czasem dla odmiany trzyma normalnie.
Ale martwie sie bo to juz chyba czas kiedy dziecko powinno odpychac sie od podloza a ona nie potreafi, puszcza rece i samolocik robi i zaczyna sie wtedy gniewac, musze jej wtedy raczki trzymac. A jak wasze maluchy ?

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
My generalnie jesteśmy w stałym kontakcie z fizjoterapeutą, bo mały ma też taki problem, że trzyma głowę tylko w lewo...w ogóle nie chce tej głowy odwracać w prawo, przez to też ma zniekształconą główkę, no ale rehabilitujemy się, pomału, pomału, mam nadzieje że, że to wypracujemy

Ja bylam u fizjo, ale za wiele nie pomogli..z drugiej strony kiedys chyba miala tak mniej. Ulewanie tez przeszkadza bo wtedy sie bardzo prezy i zlosci ;/
Stary 2019-09-15, 07:59   #4988
mala_biegaczka
Zakorzenienie

U nas młoda głowę bardziej w prawo odgina. Ale w lewo tez - teraz jak już zabawki ja interesują to jej wszystko na lewa stronę pokazuje.

Na usg to prawe biodro wyszło graficznie. W sensie staw i mamy zalecenia jeśli o to chodzi i przy następnej wizycie jeśli nie będzie poprawy to dostanie szelki. Mam zalecenia kilkanaście (!) h na dobe ja trzymać z odwiedzionymi nogami ale jak dotąd nic nie robię. Jutro lecimy do domu to ja pewnie będę w chuście nosić bo to najwygodniejsza opcja żeby te pozycje mieć.

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:54 ----------

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
ale ze wygina sie w literke C ?

To jest jeden z objawow ze cos jest troche nie tak ale nie martwilabym sie jesli nie zaobserwowalas nic innego

tu jest fajny post o tym co jest niie tak
http://www.terapia-ndt.waw.pl/npielegnacja.php

moja ma glownie z ta glowka problem-mega ja odgina do tylu, az czasem mam wrazenie, ze jakby sie dalo to by fikolka zrobila . czasem dla odmiany trzyma normalnie.
Ale martwie sie bo to juz chyba czas kiedy dziecko powinno odpychac sie od podloza a ona nie potreafi, puszcza rece i samolocik robi i zaczyna sie wtedy gniewac, musze jej wtedy raczki trzymac. A jak wasze maluchy ?

Ja bylam u fizjo, ale za wiele nie pomogli..z drugiej strony kiedys chyba miala tak mniej. Ulewanie tez przeszkadza bo wtedy sie bardzo prezy i zlosci ;/
Jak tak odgina głowę to jej zabawki pokazuj w dół tak jakby - nad brzuszkiem. Żeby ona podążała za zabawka a nie zabawka za nia.

Tak mi właśnie teraz ta lekarka radziła.

Moja tez jeszcze samolot robi ale kompletnie się tym nie martwię. Z synem przeszłam wszystkie możliwe schizy - czego to on nie miał w mojej głowie :p - wiec teraz luzuje i daje dziecku czas na ogarnięcie wszystkiego w swoim czasie. Oczywiście wiem jakie mniej więcej są widełki czasowe ale nie spinam się nimi mocno.

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-09-15 o 08:22
mala_biegaczka jest offline  
Stary 2019-09-15, 09:20   #4989
Patti_1
Raczkowanie

Właśnie w takie mega mocne C się nie wygina, poza tym główke kładzie i na lewo i na prawo. Wiem, że ma jeszcze czas, żeby się unormowało, do 3 miesiąca to fizjologia jeszcze.
Aurora, ale w jakiej pozycji odgina tak główkę? Kładź może częściej na brzuszku, nawet po kilka sekund ale częściej. Niech ćwiczy mięśnie. Wiem, że to nieproste, bo mój też się złości i chciałoby się już brać na ręcę jak zajęczy
Jest kilka sposobów, żeby pomóc dziecku leżeć na brzuszku. Fizjoterapeutka z misją pokazuje zabawy na aktywnym brzuszku, są filmiki na facebooku. Mega pomocne.

Patti_1 jest offline  
Stary 2019-09-15, 10:55   #4990
sovianka
Rozeznanie

Masakra...jak już jest dobrze, to zawsze musi się wydarzyć coś co mi zaburza wszystko, mały odrzucił lewy cycek...płacze, rzuca się i nie chce jeść, jak przystawiam do prawego je normalnie, tak już od trzech dni, w sumie się nie dziwię, bo z lewej piersi mam straszny wypływ, tryska kilka strumieni na raz....nie wiem co robić...przecież nie będę karmiła z jednej piersi tylko....jak tak dalej pójdzie to będę zmuszona przejść na mm, ale chciałabym jeszcze pokarmić piersią

sovianka jest offline  
Stary 2019-09-15, 11:13   #4991
monika1304
Raczkowanie

Sovianka moja mała też nie lubi z lewej, w sumie mi też o niebo lepiej karmi się z prawej... 😑

17. 01. 2014r.

17. 09. 2016r.
monika1304 jest offline  
Stary 2019-09-15, 11:29   #4992
martynka89
Zakorzenienie

Moj po urodzeniu, trzymal glowke caly czas na prawo, po okolo 2 tygodniach, zaczal odwracac na lewo i tak jest do dzis. Odkad zaczal interesowac sie zabawkami, tak mu je pokazuje, zeby musial obrocic glowke. Przy karmieniu, opieram go na lewym ramieniu, wiec odwraca sie w prawo, zeby na mnie patrzec.
Do tylu sie odgina, ale tylko jak glowe podnosi. Nie wyglada to na wymuszone. Czytalam o wzmozonym napieciu miesniowym i odnosze wrazenie, ze wzbudza sie w rodzicach niepotrzebna panike. Owszem, trzeba dziecko obserwowac, ale bez popadania w paranoje. Moj zachowywal sie jak dziecko z wnm a okazalo sie, ze byla to wina gazow.
martynka89 jest offline  
Stary 2019-09-15, 11:33   #4993
sovianka
Rozeznanie

Monika ale całkowicie odrzuca lewą? Bo u mnie od trzech dni w ogóle nie chce jeść z lewej....

sovianka jest offline  
Stary 2019-09-15, 11:48   #4994
Patti_1
Raczkowanie

Sovianka, a spróbuj odciągnąć trochę z tej lewej piersi przed karmieniem, żeby mu nie tryskało tak bardzo. Pewnie się denerwuje i dlatego odrzuca.

Patti_1 jest offline  
Stary 2019-09-15, 11:59   #4995
marttb
Zakorzenienie

Nie ma to jak zwazyc sie w towarzystwie kobiet i przyznac sie do swojej wagi. Fakt ze od dluzszego czasu ani drgnie mi waga. Z wagi przedciażowej trzyma mi sie jeszcze 7kg, ale to w sumie 2 miesiace po porodzie.
Chociaz dzis poczulam zazdrosc ze moje ciało nie wyglada jeszcze w sukience tak jak siostry. Raz ze brzuch jeszcze nie ten, a dwa te staniki. Wiem ze laltacja jak sie unormuje to piersi zmaleja i wtedy przejde na zwykle staniki i nie chce kupowac nic na miesiac/dwa.

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline  
Stary 2019-09-15, 12:45   #4996
Patti_1
Raczkowanie

Ja się nie waże, boje się nie jest tak źle, ale ciało sflaczałe. Chciałabym już zacząć ćwiczyć i biegać.. ale jakoś nie mogę się za to zabrać, przychodzi wieczór a ja jestem wykończona i marzę tylko o ciepłym łóżku

Patti_1 jest offline  
Stary 2019-09-15, 13:59   #4997
sovianka
Rozeznanie

Ja też jeszcze mam kilka nadprogramowych kg, ale uważam, że nie wyglądam źle a w tym tygodniu udało mi się nawet 2 razy poćwiczyć

sovianka jest offline  
Stary 2019-09-15, 15:46   #4998
Patti_1
Raczkowanie

A co ćwiczysz? Bo ja szczerze mówiąc nie wiem za co się zabrać..

Patti_1 jest offline  
Stary 2019-09-15, 15:57   #4999
sovianka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
A co ćwiczysz? Bo ja szczerze mówiąc nie wiem za co się zabrać..

Ściągnęłam aplikację Lewandowskiej

sovianka jest offline  
Stary 2019-09-15, 16:02   #5000
marttb
Zakorzenienie

ja z tych niecwiczacych, bezdietnych
generalnie waga to pal licho, bo ja mam tez swoj wzrost, ale brzuch dalej nie ten, dobrze ze rozstepow nie mam i ten brzuch to pewnie kwestia czasu. z corką wiem ze po 4 miesiacach byl jak przed ciaza, ciekawe ile teraz mu zejdzie.

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline  
Stary 2019-09-15, 19:17   #5001
gr8ania
Moderator

Zapraszam do nowej części
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1270369
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 12 953 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
gr8ania jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości