Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-18, 20:46   #3031
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ja mu już oddelegowałam wszystko
Jedynie wyprawkę dla dziecka ogarniam sama i tylko informuję o skutkach

Jakby Wrocław nie był tak daleko to już bym była z kolędą po ten barszcz Tymczasem dawaj przepis, bo jutro po spotkaniu z koleżanką idę po buraki
Barszcz z torebki to profanacja
Nie wiem, czy mam jakiś odkrywczy przepis, bo to wszystko na oko... Buraki ścieram na grubych oczkach i długo gotuję z czosnkiem (na 5l dałam trzy ząbki, to akurat pamiętam), zielem angielskim i liściem laurowym. Jak się pogotują to doprawiam odrobiną cukru, octem i solą/pieprzem. I w sumie tyle żadna filozofia. Ale buraki gotuję dość długo i przeważnie mam ich sporo, jak są mocno wygotowane to część wyciągam, odsączam i dolewam wody, bo tak z całego garnka byłyby dwie porcje zupy a jakby się okazało, że coś w smaku średnio, że mało buraków w burakach to można dodać koncentrat - taki ratunek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-18, 20:53   #3032
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
My po wizycie, wszystko w porzadku. Pani pytala o plan porodu...w sumie, to chyba nie mam zadnych zyczen. Jakos tak poddalam sie tym zabiegom medycznym z ufnoscia. Po tym, jak pratowali mnie proznociagiem i odpukac do tej pory nie widac jakichs skutkow ubocznych, ufam, ze wiedza, co robia. Jedynie znieczulenie bym chciala, bo panicznie sie boje tego bolu, jakis slaby mam prog wytrzymalosciowy, sprawdzone :p Do porodu mala ma wazyc ok3500. Na ta chwile ma niby ok2800
Super że wszystko w porządku. Waga małej też ładna, taka idealna 🙂
Ja mam dostać do wypełnienia plan porodu na następnej wizycie do wypełnienia ale czy ja czegoś konkretnego chcę 😜
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-18, 20:56   #3033
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
My po wizycie, wszystko w porzadku. Pani pytala o plan porodu...w sumie, to chyba nie mam zadnych zyczen. Jakos tak poddalam sie tym zabiegom medycznym z ufnoscia. Po tym, jak pratowali mnie proznociagiem i odpukac do tej pory nie widac jakichs skutkow ubocznych, ufam, ze wiedza, co robia. Jedynie znieczulenie bym chciala, bo panicznie sie boje tego bolu, jakis slaby mam prog wytrzymalosciowy, sprawdzone :p Do porodu mala ma wazyc ok3500. Na ta chwile ma niby ok2800
Super wiesci

A to nie jest tak ze proznociag czy kleszcze to zabieg ratujacy zdrowie i zycie i sie o to nie pytaja?

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy mam jakiś odkrywczy przepis, bo to wszystko na oko... Buraki ścieram na grubych oczkach i długo gotuję z czosnkiem (na 5l dałam trzy ząbki, to akurat pamiętam), zielem angielskim i liściem laurowym. Jak się pogotują to doprawiam odrobiną cukru, octem i solą/pieprzem. I w sumie tyle żadna filozofia. Ale buraki gotuję dość długo i przeważnie mam ich sporo, jak są mocno wygotowane to część wyciągam, odsączam i dolewam wody, bo tak z całego garnka byłyby dwie porcje zupy a jakby się okazało, że coś w smaku średnio, że mało buraków w burakach to można dodać koncentrat - taki ratunek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O a nie robisz na wywarze z wloszczyzny?

Ja pamietam jak raz robilam na wigilie barszcz i to "wynoszony" do tesciow, chociaz wtedy chyba bylismy przed slubem jeszcze i cos bylo nie tak z tymi burakami i ciagle bez smaku... Faceta wyslalam do tesco po wiecej warzyw, nie wracal 2 godz bo sie zderzyl ze slupkiem, mnie juz szlag trafial i na koniec po prostu doprawilam jak goralski, ze wszyscy nosami ciagali
Pomimo tych doswiadczen nadal lubie barszcz
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-18, 21:27   #3034
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Super wiesci

A to nie jest tak ze proznociag czy kleszcze to zabieg ratujacy zdrowie i zycie i sie o to nie pytaja?


O a nie robisz na wywarze z wloszczyzny?

Ja pamietam jak raz robilam na wigilie barszcz i to "wynoszony" do tesciow, chociaz wtedy chyba bylismy przed slubem jeszcze i cos bylo nie tak z tymi burakami i ciagle bez smaku... Faceta wyslalam do tesco po wiecej warzyw, nie wracal 2 godz bo sie zderzyl ze slupkiem, mnie juz szlag trafial i na koniec po prostu doprawilam jak goralski, ze wszyscy nosami ciagali
Pomimo tych doswiadczen nadal lubie barszcz
No właśnie nie robię. Czasem zdarza mi się na kościach gotować, ale najbardziej smakuje mi taki czysty, jeśli do krokietów lub dodatkowo zabielany, jeśli do ziemniaków.

Też miałam przeboje z barszczem, kiedyś zupełnie nie umiałam go doprawić i smakował po prostu jak woda z burakami, zero jakiegokolwiek wyrazu. Ale jednak trzeba robić i próbować, w końcu wychodzi.

Świetny tekst, mega polecam! W ogóle na tej stronie jest kopalnia wiedzy i konkretów
rodzicpoludzku.pl/Porod/Porod-aktywny.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gaiete
Czas edycji: 2019-09-18 o 21:29
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 05:35   #3035
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Udało mi się wejść w szczegóły i jest nazwa bakterii obok liczne, na dole nazwy antybiotyków i symbol W przy nich...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak, to oznacza gbs dodatni
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Super wiesci

A to nie jest tak ze proznociag czy kleszcze to zabieg ratujacy zdrowie i zycie i sie o to nie pytaja?


O a nie robisz na wywarze z wloszczyzny?

Ja pamietam jak raz robilam na wigilie barszcz i to "wynoszony" do tesciow, chociaz wtedy chyba bylismy przed slubem jeszcze i cos bylo nie tak z tymi burakami i ciagle bez smaku... Faceta wyslalam do tesco po wiecej warzyw, nie wracal 2 godz bo sie zderzyl ze slupkiem, mnie juz szlag trafial i na koniec po prostu doprawilam jak goralski, ze wszyscy nosami ciagali
Pomimo tych doswiadczen nadal lubie barszcz
I tak i nie. W szpitalach są różne dupochrony. Myślę, że wiele ma osobne zgody na kleszcze/proznociag. Te zabiegi wzbudzają wiele kontrowersji. Zazwyczaj jest zgoda ustna, bo nie ma czasu na nic innego. Chociaż w przypadku cięcia nie widziałam by ktoś zjechał na cięcie bez podpisanej zgody. Zgodę się nawet w windzie podpisywało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 06:39   #3036
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Mnie zapytali przed zabiegiem, ale to było bardziej informacyjne, dla wszystkich było oczywiste, co należy robić. Z resztą, tam nagle pojawiło się tyle ludzi, że miałam świadomość, że dzieje się coś niedobrego i oni po prostu robią, co mogą. Podejrzewam, że gdyby ktoś zemdlal, albo nie był w stanie odpowiedziec, to itak robiliby swoje. O ile dobrze pamoetam, to przed porodem informowali mnie, że może być taka sytuacja i chyba nawet podpisywalam zgodę. Ale nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby chcieć niedotlenione dziecko, więc raczej ta zgoda troche zbedna, bo to poprostu koniecznosc czasami.
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 07:31   #3037
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
No właśnie nie robię. Czasem zdarza mi się na kościach gotować, ale najbardziej smakuje mi taki czysty, jeśli do krokietów lub dodatkowo zabielany, jeśli do ziemniaków.

Też miałam przeboje z barszczem, kiedyś zupełnie nie umiałam go doprawić i smakował po prostu jak woda z burakami, zero jakiegokolwiek wyrazu. Ale jednak trzeba robić i próbować, w końcu wychodzi.

Świetny tekst, mega polecam! W ogóle na tej stronie jest kopalnia wiedzy i konkretów
rodzicpoludzku.pl/Porod/Porod-aktywny.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale mi smaka narobiłaś chyba poproszę męża, żeby dzisiaj buraków zakupił w drodze do domu aczkolwiek o ile ukraiński potrafię zrobić tak taki czysty mi jeszcze nigdy nie wyszedł, zresztą mam niedościgniony babciny wzór ale zobaczymy jak pójdzie po pokombinowaniu z przyprawami

wczoraj mnie zmobilizowałyście i zapisałam się na hennę i pedi na 1 października liczę na poród w okolicy 10 i może coś się do tego czasu utrzyma

a teraz idę na domowe spa połączone z gimnastyką przed wizytą u gina
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 07:42   #3038
agnieszka_wilczewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 309
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cześć dziewczyny Gratuluję wszystkich udanych wizyt! Mialyscie duże opuchlizny na wcześniejszym etapie ciąży? A jak teraz? Mi lekko tylko puchly dłonie. A teraz to jakaś masakra z nimi jest od paru dni. Dzisiaj w nocy wstaje do łazienki, patrzę na swoje dłonie, dwa wielkie balony, zgiąć się prawie ich nie dało! Rano jest lepiej przynajmniej. Czytałam, że na tym etapie to normlane, bo organizm przygotowuje się do utraty płynów przy porodzie i magazynuje wodę, ale patrząc na te obrzęki w nocy byłam przerażona 😳 Jak nieskładnie pisze to przepraszam, jestem totalnie niewyspana i zmęczona, dodatkowo jakieś przeziębienie mnie dopadło i jestem wrakiem człowieka dzisiaj 😜
agnieszka_wilczewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 07:50   #3039
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
To tak, to oznacza gbs dodatni I tak i nie. W szpitalach są różne dupochrony. Myślę, że wiele ma osobne zgody na kleszcze/proznociag. Te zabiegi wzbudzają wiele kontrowersji. Zazwyczaj jest zgoda ustna, bo nie ma czasu na nic innego. Chociaż w przypadku cięcia nie widziałam by ktoś zjechał na cięcie bez podpisanej zgody. Zgodę się nawet w windzie podpisywało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Mnie zapytali przed zabiegiem, ale to było bardziej informacyjne, dla wszystkich było oczywiste, co należy robić. Z resztą, tam nagle pojawiło się tyle ludzi, że miałam świadomość, że dzieje się coś niedobrego i oni po prostu robią, co mogą. Podejrzewam, że gdyby ktoś zemdlal, albo nie był w stanie odpowiedziec, to itak robiliby swoje. O ile dobrze pamoetam, to przed porodem informowali mnie, że może być taka sytuacja i chyba nawet podpisywalam zgodę. Ale nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby chcieć niedotlenione dziecko, więc raczej ta zgoda troche zbedna, bo to poprostu koniecznosc czasami.
No w sumie racja o cesarke tez prosza zgode nawet jesli to jedyna szansa dla dziecka.
A co do zgody na proznociag to ludzie sa tak szurnieci czasami, ze sie bym nie zdziwila gdyby ktos sie zapieral ze sie nie zgadza bo wyczytal cos w internecie.
Tak czy inaczej oby tym razem zadna z nas nie miala takiej sytuacji!!!

Ja wczoraj nie moglam spac do 2 a jak sie polozylam i zaczelam zasypiac to jakos do nieznanej dotad czesci mojego mozgu nagle dotarla wiadomosc, ze mam w brzuchu czlowieka, ale wiecie, nie plod tylko czlowieka i spanikowalam Cos mi szwankuje ostatnio

Pakujac rzeczy na wyjscie doszlam do wniosku, ze jest tak zimno, ze bez spiworka do fotelika sie nie obedzie i jade dzisiaj odebrac od babeczki z olx. I to juz chyba na serio ostatnia rzecz z wyprawki
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 08:04   #3040
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dzień Dobry. Melduję się w dwupaku
Nie uwierzycie ale zaczęłam prasować na razie pieluchy. Ubranka chce prasować bliżej terminu.
Okazuje się, że pieluch też mam chorą ilość i to przy pierwszym synu tyle nakupiłam. Mam z 12 tetrowych białych, 6 tetrowych kolorowych, 6 muślinowych, 6 bambusowych i 3 120x120 bawełniane
Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
My po wizycie, wszystko w porzadku. Pani pytala o plan porodu...w sumie, to chyba nie mam zadnych zyczen. Jakos tak poddalam sie tym zabiegom medycznym z ufnoscia. Po tym, jak pratowali mnie proznociagiem i odpukac do tej pory nie widac jakichs skutkow ubocznych, ufam, ze wiedza, co robia. Jedynie znieczulenie bym chciala, bo panicznie sie boje tego bolu, jakis slaby mam prog wytrzymalosciowy, sprawdzone Do porodu mala ma wazyc ok3500. Na ta chwile ma niby ok2800
Super, że wszystko ok. Oby tak dalej. A waga idealna
Cytat:
Napisane przez Domi_001 Pokaż wiadomość
A dostajesz leki na infekcję również dla Tz?
Już widzę odp. Może za krótkie leczenie..
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy za słabe leki czy może któreś z nas jest nie doleczone. W pierwszej ciąży tak nie miałam, a teraz cały czas mnie coś swędzi lub piecze . I to tak od początku ciąży praktycznie
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
No właśnie nie robię. Czasem zdarza mi się na kościach gotować, ale najbardziej smakuje mi taki czysty, jeśli do krokietów lub dodatkowo zabielany, jeśli do ziemniaków.

Też miałam przeboje z barszczem, kiedyś zupełnie nie umiałam go doprawić i smakował po prostu jak woda z burakami, zero jakiegokolwiek wyrazu. Ale jednak trzeba robić i próbować, w końcu wychodzi.

Świetny tekst, mega polecam! W ogóle na tej stronie jest kopalnia wiedzy i konkretów
rodzicpoludzku.pl/Porod/Porod-aktywny.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyny podziwiam. Ja tylko umiem zrobić rosół i ewentualnie zupę w ☠☠☠☠☠☠☠☠☠ barszcz to było by nie lada wyzwanie a jeszcze krokiety do tego? Szok
Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Gratuluję wszystkich udanych wizyt! Mialyscie duże opuchlizny na wcześniejszym etapie ciąży? A jak teraz? Mi lekko tylko puchly dłonie. A teraz to jakaś masakra z nimi jest od paru dni. Dzisiaj w nocy wstaje do łazienki, patrzę na swoje dłonie, dwa wielkie balony, zgiąć się prawie ich nie dało! Rano jest lepiej przynajmniej. Czytałam, że na tym etapie to normlane, bo organizm przygotowuje się do utraty płynów przy porodzie i magazynuje wodę, ale patrząc na te obrzęki w nocy byłam przerażona Jak nieskładnie pisze to przepraszam, jestem totalnie niewyspana i zmęczona, dodatkowo jakieś przeziębienie mnie dopadło i jestem wrakiem człowieka dzisiaj
Ja jako tako mało co puchnę, acz rano jak wstanę to nogi czuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 08:14   #3041
siacha_ck
Zakorzenienie
 
Avatar siacha_ck
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 388
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
My po wizycie, wszystko w porzadku. Pani pytala o plan porodu...w sumie, to chyba nie mam zadnych zyczen. Jakos tak poddalam sie tym zabiegom medycznym z ufnoscia. Po tym, jak pratowali mnie proznociagiem i odpukac do tej pory nie widac jakichs skutkow ubocznych, ufam, ze wiedza, co robia. Jedynie znieczulenie bym chciala, bo panicznie sie boje tego bolu, jakis slaby mam prog wytrzymalosciowy, sprawdzone Do porodu mala ma wazyc ok3500. Na ta chwile ma niby ok2800
Świetne wieści ja w planie porodu zaznaczyłam tego typu zabiegi na tak, bo różnie może być.
Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry. Melduję się w dwupaku
Nie uwierzycie ale zaczęłam prasować na razie pieluchy. Ubranka chce prasować bliżej terminu.
Okazuje się, że pieluch też mam chorą ilość i to przy pierwszym synu tyle nakupiłam. Mam z 12 tetrowych białych, 6 tetrowych kolorowych, 6 muślinowych, 6 bambusowych i 3 120x120 bawełniane Super, że wszystko ok. Oby tak dalej. A waga idealna Nie wiem czy za słabe leki czy może któreś z nas jest nie doleczone. W pierwszej ciąży tak nie miałam, a teraz cały czas mnie coś swędzi lub piecze . I to tak od początku ciąży praktycznieDziewczyny podziwiam. Ja tylko umiem zrobić rosół i ewentualnie zupę w barszcz to było by nie lada wyzwanie a jeszcze krokiety do tego? SzokJa jako tako mało co puchnę, acz rano jak wstanę to nogi czuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow to sporo tych pieluch ale przynajmniej nie będziesz musiała na szybko prać.
U mnie wyszło 6 muślinowych, 2 tetry i 2 flanelowe.

Ledwo już chodzę tak mnie kurde ciśnie w dole a nie mam pojęcia czy on nadal jest ułożony główkowo.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
ŚLUB

WIKTORIA

SZYMON
siacha_ck jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 08:19   #3042
malinova_
Raczkowanie
 
Avatar malinova_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 289
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry. Melduję się w dwupaku
Nie uwierzycie ale zaczęłam prasować na razie pieluchy. Ubranka chce prasować bliżej terminu.
Okazuje się, że pieluch też mam chorą ilość i to przy pierwszym synu tyle nakupiłam. Mam z 12 tetrowych białych, 6 tetrowych kolorowych, 6 muślinowych, 6 bambusowych i 3 120x120 bawełniane Super, że wszystko ok. Oby tak dalej. A waga idealna Nie wiem czy za słabe leki czy może któreś z nas jest nie doleczone. W pierwszej ciąży tak nie miałam, a teraz cały czas mnie coś swędzi lub piecze . I to tak od początku ciąży praktycznieDziewczyny podziwiam. Ja tylko umiem zrobić rosół i ewentualnie zupę w barszcz to było by nie lada wyzwanie a jeszcze krokiety do tego? SzokJa jako tako mało co puchnę, acz rano jak wstanę to nogi czuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w pierwszej ciąży tak się bujałam z infekcjami. Teraz ani razu. A brałaś może luteinę na początku?
Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Gratuluję wszystkich udanych wizyt! Mialyscie duże opuchlizny na wcześniejszym etapie ciąży? A jak teraz? Mi lekko tylko puchly dłonie. A teraz to jakaś masakra z nimi jest od paru dni. Dzisiaj w nocy wstaje do łazienki, patrzę na swoje dłonie, dwa wielkie balony, zgiąć się prawie ich nie dało! Rano jest lepiej przynajmniej. Czytałam, że na tym etapie to normlane, bo organizm przygotowuje się do utraty płynów przy porodzie i magazynuje wodę, ale patrząc na te obrzęki w nocy byłam przerażona Jak nieskładnie pisze to przepraszam, jestem totalnie niewyspana i zmęczona, dodatkowo jakieś przeziębienie mnie dopadło i jestem wrakiem człowieka dzisiaj
Kurcze, ja puchłam trochę jak były upały. Teraz nie zauważam lub puchnę minimalnie. Na każdej wizycie lekarz mnie pyta o obrzęki. Masz szansę skontaktować się z lekarzem? Na pewno dużo pić i sól w odstawkę.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
malinova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 08:38   #3043
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Chudziaszek a mialas robiony posiew mykologiczny? Tzn nie wiem dokladnie jak to sie nazywa ale badaja grzyby i na wyniku masz dokladnie gatunek i na jaki lek jest wrazliwy. Jak nie to koniecznie to zrob.
Ja mialam takie sytuacje ze ciagle mialam infekcje i ciagle globulki masci i doustnie i ciagle od nowa. I sie okazalo, ze objawy wcale nie sa od grzybicy tylko od azs... A jak azs sie rozhula to na wymazie grzyby tez sa i dopiero mi wszystko przeszlo po sterydach.

A druga akcje to mialam na nodze jakas wysypke w ksztalcie kółek i lekarze zdiagnozowali grzybice. Masc nic nie dawala wiec poszlam prywatnie zrobic badanie zeskrobin ze skory (dr google kazal) i co sie okazalo? Grzybow nie stwierdzono. To tez bylo autoimmunologiczne.

Takze warto zrobic i wiedziec dokladnie co to.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 08:49   #3044
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Gratuluję wszystkich udanych wizyt! Mialyscie duże opuchlizny na wcześniejszym etapie ciąży? A jak teraz? Mi lekko tylko puchly dłonie. A teraz to jakaś masakra z nimi jest od paru dni. Dzisiaj w nocy wstaje do łazienki, patrzę na swoje dłonie, dwa wielkie balony, zgiąć się prawie ich nie dało! Rano jest lepiej przynajmniej. Czytałam, że na tym etapie to normlane, bo organizm przygotowuje się do utraty płynów przy porodzie i magazynuje wodę, ale patrząc na te obrzęki w nocy byłam przerażona 😳 Jak nieskładnie pisze to przepraszam, jestem totalnie niewyspana i zmęczona, dodatkowo jakieś przeziębienie mnie dopadło i jestem wrakiem człowieka dzisiaj 😜
u mnie tylko jak dużo się ruszam, czyli po spacerze i to raczej tylko dłonie, nogi puchły mi jak jeszcze pracowałam i siedziałam w jeansach po 8 godzin w jednej pozycji przed kompem.

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość


Pakujac rzeczy na wyjscie doszlam do wniosku, ze jest tak zimno, ze bez spiworka do fotelika sie nie obedzie i jade dzisiaj odebrac od babeczki z olx. I to juz chyba na serio ostatnia rzecz z wyprawki
też właśnie kliknęłam śpiworek i kilka innych "bardzo potrzebnych" rzeczy muszę jeszcze dokupić tetrę białą do szpitala bo mam tylko ładniutkie pieluszki i mi ich szkoda, bo pewnie te poszpitalne odrazu pójdą w kosz

gimnastyka odwołana, wizyta dopiero w poniedziałek


Dziewczyny bierze któraś z was acard? Jak to jest z tym przyjmowaniem? Do któregoś tygodnia czy jednak do końca?
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 08:51   #3045
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Chudziaszek a mialas robiony posiew mykologiczny? Tzn nie wiem dokladnie jak to sie nazywa ale badaja grzyby i na wyniku masz dokladnie gatunek i na jaki lek jest wrazliwy. Jak nie to koniecznie to zrob.
Ja mialam takie sytuacje ze ciagle mialam infekcje i ciagle globulki masci i doustnie i ciagle od nowa. I sie okazalo, ze objawy wcale nie sa od grzybicy tylko od azs... A jak azs sie rozhula to na wymazie grzyby tez sa i dopiero mi wszystko przeszlo po sterydach.

A druga akcje to mialam na nodze jakas wysypke w ksztalcie kółek i lekarze zdiagnozowali grzybice. Masc nic nie dawala wiec poszlam prywatnie zrobic badanie zeskrobin ze skory (dr google kazal) i co sie okazalo? Grzybow nie stwierdzono. To tez bylo autoimmunologiczne.

Takze warto zrobic i wiedziec dokladnie co to.
Cytat:
Napisane przez malinova_ Pokaż wiadomość
Ja w pierwszej ciąży tak się bujałam z infekcjami. Teraz ani razu. A brałaś może luteinę na początku?Kurcze, ja puchłam trochę jak były upały. Teraz nie zauważam lub puchnę minimalnie. Na każdej wizycie lekarz mnie pyta o obrzęki. Masz szansę skontaktować się z lekarzem? Na pewno dużo pić i sól w odstawkę.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
Nie nigdy nie brałam luteiny.
Fubizka mam zlecenie na biocenozę . Zobaczymy co tam wyjdzie. Poszukam o jaki wymaz chodzi, bo rzeczywiście ile można. Tylko żeby dało się to leczyć w ciąży czy w czasie karmienia, bo inaczej to sex dopiero w 2020 będę uprawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 09:02   #3046
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

No. Z tym seksem to tragedia.
Mi jeszcze po globulkach pomagaly zawsze probiotyki dopochwowe a teraz po clotroimazolu mialam zewnetrznie neovaginal i tez pomoglo. Neovaginal na pewno mozna w ciazy a te probiotyki to nie wiem. Ale jak to tyle miesiecy trwa to faceta tez bym odstawila na badanie. Zobaczycie czy wam sie pokrywaja wyniki bo w biocenozie to czesto wychodza jakoes grzyby ktore wcale nie sa glowna przyczyna dolegliwosci a tylko sie namnozyly przez to ze wszystko tam rozstrojone. Facet natomiast nie powinien miec na wyniku grzybow, jak ma tzn ze to to
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 09:06   #3047
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Siemka.

Nic mi nie puchnie. Czuję się sto razy lepiej niż miesiąc temu, a barszcz z krokietem bym zjadła

Współczuję infekcji, zdarzyło mi się i nie wyobrażam tak sobie przez dłuższy czas.

Ciągle nie jestem zdecydowana na szpital, ale uznałam, że spakowanie torby nie zawadzi. Trzeba było wcześniej, bo wreszcie odchodzą mi wody Jeszcze jakieś bóle i skurcze by się przydały
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 09:18   #3048
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez agnieszka_wilczewska Pokaż wiadomość
Mialyscie duże opuchlizny na wcześniejszym etapie ciąży? A jak teraz? Mi lekko tylko puchly dłonie. A teraz to jakaś masakra z nimi jest od paru dni. Dzisiaj w nocy wstaje do łazienki, patrzę na swoje dłonie, dwa wielkie balony, zgiąć się prawie ich nie dało! Rano jest lepiej przynajmniej. Czytałam, że na tym etapie to normlane, bo organizm przygotowuje się do utraty płynów przy porodzie i magazynuje wodę, ale patrząc na te obrzęki w nocy byłam przerażona 😳
Mi puchły stopy jak były te upały pod koniec sierpnia, a teraz nic nie puchnie
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 09:29   #3049
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Siemka.

Nic mi nie puchnie. Czuję się sto razy lepiej niż miesiąc temu, a barszcz z krokietem bym zjadła

Współczuję infekcji, zdarzyło mi się i nie wyobrażam tak sobie przez dłuższy czas.

Ciągle nie jestem zdecydowana na szpital, ale uznałam, że spakowanie torby nie zawadzi. Trzeba było wcześniej, bo wreszcie odchodzą mi wody Jeszcze jakieś bóle i skurcze by się przydały
To czekamy na Dzidziusia?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-19, 09:38   #3050
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Siemka.

Nic mi nie puchnie. Czuję się sto razy lepiej niż miesiąc temu, a barszcz z krokietem bym zjadła

Współczuję infekcji, zdarzyło mi się i nie wyobrażam tak sobie przez dłuższy czas.

Ciągle nie jestem zdecydowana na szpital, ale uznałam, że spakowanie torby nie zawadzi. Trzeba było wcześniej, bo wreszcie odchodzą mi wody Jeszcze jakieś bóle i skurcze by się przydały
Ty rodzisz? Wow
Dawaj znać w miarę możliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:10   #3051
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Wywołują max. 48h po odejściu wód, jak nic nie ruszy, więc myślę, że do końca tygodnia sprawa jest przesądzona. NARESZCIE
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:22   #3052
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Wywołują max. 48h po odejściu wód, jak nic nie ruszy, więc myślę, że do końca tygodnia sprawa jest przesądzona. NARESZCIE
Trzymam kciuki! worek został rozwiązany!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:29   #3053
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Wywołują max. 48h po odejściu wód, jak nic nie ruszy, więc myślę, że do końca tygodnia sprawa jest przesądzona. NARESZCIE
Kciuki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:30   #3054
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Wywołują max. 48h po odejściu wód, jak nic nie ruszy, więc myślę, że do końca tygodnia sprawa jest przesądzona. NARESZCIE
Ale super! Trzymam kciuki
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:35   #3055
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Wywołują max. 48h po odejściu wód, jak nic nie ruszy, więc myślę, że do końca tygodnia sprawa jest przesądzona. NARESZCIE
A ruszasz do szpitala czy czekasz mną skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

A nikt Laury nie typowałchyba nie mamy po co brać w lotto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:37   #3056
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
A ruszasz do szpitala czy czekasz mną skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

A nikt Laury nie typowałchyba nie mamy po co brać w lotto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Laura miała tyle wód, że w końcu pekly
Ale cudnie, że się zaczyna

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:40   #3057
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Laura miała tyle wód, że w końcu pekly
Ale cudnie, że się zaczyna

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Na mnie to inaczej działa idę nastawić pralkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:45   #3058
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość

A nikt Laury nie typowałchyba nie mamy po co brać w lotto
Spojrzałam na pierwszą stronę i widzę, że Czubasek typowała Margosię lub Laurę właśnie
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:49   #3059
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Hejka. Ja już po wizycie. Próby watrobowe zaczęły spadać ale kwasy zolciowe zaś się podnoszą. KTG i przepływy w porządku. Ginekolog najchętniej skierowała by mnie do szpitala ale nie ma podstaw. Tak czy siak jeżeli w tym tyg się nic samo nie ruszy to w środę dostaje skierowanie na wcześniejsze rozwiązanie ciazy (wtedy będzie już ciaza donoszona).
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Wywołują max. 48h po odejściu wód, jak nic nie ruszy, więc myślę, że do końca tygodnia sprawa jest przesądzona. NARESZCIE
Trzymam kciuki żeby było szybko i jak najmniej bolesnie

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-19, 10:51   #3060
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Siemka.

Nic mi nie puchnie. Czuję się sto razy lepiej niż miesiąc temu, a barszcz z krokietem bym zjadła

Współczuję infekcji, zdarzyło mi się i nie wyobrażam tak sobie przez dłuższy czas.

Ciągle nie jestem zdecydowana na szpital, ale uznałam, że spakowanie torby nie zawadzi. Trzeba było wcześniej, bo wreszcie odchodzą mi wody Jeszcze jakieś bóle i skurcze by się przydały

Ooo kciuki to będę miała ciśnienie na wizycie z tej ekscytacji

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
A ruszasz do szpitala czy czekasz mną skurcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

A nikt Laury nie typowałchyba nie mamy po co brać w lotto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja typowalam , idę puścić lotka
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 18:22:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.