maseczka odżywcza - zapytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-12, 14:30   #1
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526

maseczka odżywcza - zapytanie


Czy w moim wieku -16- mogę używać takich maseczek?? Żyję w przekonaniu że są one do cery dojrzałej i nie wiem czy wszystkie czy tylko ja na takie trafiam?? Czy takie maseczki poprawiają i wyrównują kolorek buzi?? Jeszcze mam pytanko czy są maseczki z witaminką C (w KW znalazłam tylko z wit.C i retinolem a to mnie jeszcze nie dotyczy)??
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 14:40   #2
martaW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 12
Re: maseczka odżywcza - zapytanie

cięzko odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo nawet nie opisujsz stanu swojej cery....
cz maseczka odżywcza jest jej na pewno potrzebna? czy masz skórę suchą czy raczej tłustą itp. generalnie młoda skóra nie potrzebuje dodatkowego dokarmiania przez maseczki... ale to wszystko zalezy od stanu skóry!
co do maseczki tylko wit C, hmm na pewno są takie, niestety teraz przychodzi mi do głowy niedostępna na polskim rynku:-( ale witaminkę C na też w sobie serum Eris z serii Pharmaceris (z zielonym paseczkiem), z tego co pamiętam bez dodatku innych witamin... samo serum ma lekką konsystencje i jest miłe w stosowaniu
pozdrawiam
martaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 14:46   #3
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Re: maseczka odżywcza - zapytanie

Dziękuję za odpowiedź,
dokładniej mówiąc mam mieszaną cerę,nie świecę się zbytnio, ale mam trądzik(taki średniej intensywności). Moja buzia ma nieładny i nierówny kolorek przez co wygląda niezdrowo. Codzi mi głownie aby odsyskała trochę zdrowego wyglądu.
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 15:01   #4
martaW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 12
Re: maseczka odżywcza - zapytanie

wydaje mi się, że w przypadku opisanej przez Ciebie cery bardziej przydatne od maseczek odżywczych były by preparaty z kwasami... poczytaj sobie o ich dobroczynnym działaniu w dziale biochemia urody, są tam artykuły Basi Kwiatkowskiej, na pewno coś dla siebie znajdziesz
pozdrawiam
martaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-12, 16:26   #5
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: maseczka odżywcza - zapytanie

Przy cerze mieszanje skłonnej do trądziku maseczki odżywcze i wszelkie specyfiki bogate w składniki natłuszczające moga ci tylko zatkać pory, celem tych maseczke jest nawilżenie i natłuszczenie suchej skóry.
Możesz wybrać sobie preparat z witaminą C lub kwasem BHA ale o lekkiej konsystencji. Może to być np tonik z wyciągami bogatymi w witaminę C lub z kwasem salicylowym.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.