Len mielony - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 22:08   #61
Lili40
Zadomowienie
 
Avatar Lili40
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 595
GG do Lili40
Dot.: Len mielony

Witam i ja

Z tym lnem mielonym to spotkałam się całkiem niedawno. Pije len od 3 tygodni. Mama mojego ucznia coś nagle zrobiła się sporo szczuplejsza. Oczywiście zapytałam jej i mi mówi, ze len mielony należy pic 2-3 razy dziennie , zalewając 1 łyżeczkę lnu niecałą szklanką wody ( za zalewam prawie wrzątkiem ). Ona schudła przez 1.5 miesiąca 9 kg. Ja narazie nic, ale mam duże mniejsze kłopoty żołądkowo-jelitowe.

Szukając dziś po necie natrafiłam na taki artykuł...

http://superlinia.pl/artykuly,i,1631...i_dieta_lniana

Dzisiaj po feriach znów zaczepiłam mamę i mi mówiła, żeby pic 3 razy dziennie. Jej zeszło ze 3 tygodnie zanim waga zaczęła spadać.

Ja w małym garnku dusze kilka pokrojonych jabłek, pomarańczy itd i to dodaje do tego kleiku. Naprawdę da się pic, jest dość dobre .
Lili40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:20   #62
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Len mielony

Ja dodaję mielonego lnu do wszelkich wypieków.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 09:03   #63
Aniaczek22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Len mielony

Hej,
Ja len mielony odtłuszczony piję od dziś . Kupiłam w aptece. Zależy mi na tym, aby pomogło mi to w przemianie materii.
Dodatkowo jestem na diecie... i liczę na to, że pomoże mi ten len zrzucić kg.

Smak... powiem szczerze, że mi smakowało tylko zalałam wrzątkiem... a skoro piszenie, że wrzątek wypłukuje to co ważne, to przerzucę się na chłodna wodę, albo mleko.
Aniaczek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 12:20   #64
Usiaczek95
Raczkowanie
 
Avatar Usiaczek95
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 74
Dot.: Len mielony

Hej dziewczyny
Od 4 dni pije len mielony odtłuszczony, jedną łyżeczkę zalewam gorącą woda. Mam problemy z żołądkiem(stany zapalne) i chciałam aby chociaż troche złagodził mój ból..na dodatek liczyłam, ze pomoże mi zrzucić kilka zbędnych kilogramów i poprawi stan włosków, skóry i paznokci. Przeczytałam cały ten wątek i w sumie to zgłupiałam...więc mam kilka pytań:
-len pomaga schudnąć czy pomaga przytyć?
-pić zmielony odtłuszczony, ziarenka czy mielic samemu?
-jak przechowywac?
-zalewac wrzatkiem, ciepłą wodą czy na zimno?
Jeśli któraś z Was zna odpowiedzi na moje pytania byłabym bardzo wdzięczna Pozdrawiam
__________________
''...jeśli jesteśmy pisani to drogi kiedyś się przetną...''

Razem od 25.07.2013

Kocham Cię. <3
Usiaczek95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 17:09   #65
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Len mielony

Cytat:
Napisane przez Usiaczek95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Od 4 dni pije len mielony odtłuszczony, jedną łyżeczkę zalewam gorącą woda. Mam problemy z żołądkiem(stany zapalne) i chciałam aby chociaż troche złagodził mój ból..na dodatek liczyłam, ze pomoże mi zrzucić kilka zbędnych kilogramów i poprawi stan włosków, skóry i paznokci. Przeczytałam cały ten wątek i w sumie to zgłupiałam...więc mam kilka pytań:
-len pomaga schudnąć czy pomaga przytyć?
-pić zmielony odtłuszczony, ziarenka czy mielic samemu?
-jak przechowywac?
-zalewac wrzatkiem, ciepłą wodą czy na zimno?
Jeśli któraś z Was zna odpowiedzi na moje pytania byłabym bardzo wdzięczna Pozdrawiam
Czemu odtłuszczony? Akurat w siemieniu lnianym tłuszcze są bardzo zdrowe. Pewnie to jest to co zostaje po wytłoczeniu oleju.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 22:55   #66
hiss
Raczkowanie
 
Avatar hiss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Daleki Wschód
Wiadomości: 166
Dot.: Len mielony

hej dziewczyny! wiem, że to stary post ale tak sobie przeglądam... piję właśnie len :P chciałabym wam powiedzieć co u mnie się po nim działo, kiedyś kiedyś piłam codziennie przez około pół roku i schudłam! moim problemem jest głównie za dużo jedzenia, a len cudownie go niweluje, przez to mniej jem (i jak mam napad głodu w nocy to zamiast kawałka sera... piję sobie szklaneczkę kleiku z lnu :P). Kiedys sporo na tym schudłam, polecam!!! czywiście jeśli ktoś się objada, nie ćwiczy to pewnie nie da to żadnego efektu, ale w połączeniu jest cudowny!
hiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 17:56   #67
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Len mielony

Len powinno sie mielić przed użyciem, najlepiej dodać do koktajlu owocowego, lub jogurtu naturalnego, albo posypać nim owsiankę. To tzw. Superfood i o wiele tańsze niż nasiona chia, na które jest obecnie wielka moda....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-14, 12:50   #68
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Len mielony

Cytat:
Napisane przez hiss Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! wiem, że to stary post ale tak sobie przeglądam... piję właśnie len :P chciałabym wam powiedzieć co u mnie się po nim działo, kiedyś kiedyś piłam codziennie przez około pół roku i schudłam! moim problemem jest głównie za dużo jedzenia, a len cudownie go niweluje, przez to mniej jem (i jak mam napad głodu w nocy to zamiast kawałka sera... piję sobie szklaneczkę kleiku z lnu :P). Kiedys sporo na tym schudłam, polecam!!! czywiście jeśli ktoś się objada, nie ćwiczy to pewnie nie da to żadnego efektu, ale w połączeniu jest cudowny!
Ja zawszę piję glutka na śniadanie
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 18:34   #69
maszkuleczka
Raczkowanie
 
Avatar maszkuleczka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 43
Dot.: Len mielony

Ja po lnie nie schudłam nic, a piłam przez równy kwartał, niemniej jednak len miał u mnie przyczynić się do zwalczenia zgagi. I udało się Od ponad pół roku nie miałam ani razu zgagi - len podziałał na błonę śluzową układu pokarmowego. Chociaż tak czytam ten wątek i Wasze wpisy, że len odchudza i trochę mnie to rozczarowało, że waga u mnie ani drgnęła - w końcu tych 2-4kg chętnie bym się pozbyła
maszkuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 10:36   #70
BoomNaFitBody
Raczkowanie
 
Avatar BoomNaFitBody
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 30
Dot.: Len mielony

jakoś nie wierzę , że len pomaga schudnąć. Owszem pomaga walczyć z wrzodami i trochę dłużej zachować uczucie sytości, ale nie schudnąć.
BoomNaFitBody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 16:07   #71
ChilliFitter
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 26
Dot.: Len mielony

Len można stosować tylko jako wzbogacenie diety w zdrowy tłuszcz i inne mikroelementy. Robi cuda z włosami, paznokciami i skórą. Najlepszy będzie nieodtłuszczony, bo to właśnie w zdrowym tłuszczu z lnu znajduje się cała dobroć.

Jest fenomenalnym zagęszczaczem do owsianki. Bez lnu nie jem
ChilliFitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 13:50   #72
msabu
Raczkowanie
 
Avatar msabu
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 122
Dot.: Len mielony

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie, jaki jest sens spożywania odtłuszczonego lnu - wszak to właśnie kwas linolenowy, znajdujący się w oleju z nasion lnu ma właściwości wspomagające odchudzanie
Poza tym, gdzieś czytałam, że taki mielony-gotowy len może tracić swoje właściwości (przez to, że tłuszcze przy kontakcie z powietrzem się utleniają, jeśli dobrze pamiętam, jeśli czyta to jakaś biochemiczka to proszę o poprawienie mnie w razie błędu). Lepiej więc mielić bezpośrednio przed spożyciem po prostu nasiona lnu w młynku do kawy czy blenderze.
Zaparzanie całych ziaren lnu i picie tego kisielu też pozytywnie wpływa na organizm.
Też się od dłuższego czasu zastanawialam, o co chodzi z mielonym lnem. Mielony len dostęny w sklepach jest zawsze odtłuszczony (a przecież to tłuszcze w nim zawarte są takie zdrowe), a z drugiej strony mielony lepiej się wchłania.
Trochę rozwiałaś moje wątpliwości. Rzeczywiście pewnie chodzi o mielenie bezpośrendio przed spożyciem chociaż to trochę komplikuje sprawę w przygotowaniu np. owsianki o 7 rano
msabu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 11:42   #73
maszkuleczka
Raczkowanie
 
Avatar maszkuleczka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 43
Dot.: Len mielony

A któraś z Was miała lub ma do czynienia z dietą dr. Budwig? Tam olej lniany spożywa się codziennie i jest to jedyny tłuszcz, jaki przyjmujemy. Tak szperam sobie trochę w internecie i jestem tą dietą coraz bardziej zainteresowana. Ktoś się może wypowiedzieć w tym temacie? Byłabym wdzięczna, wszak to w dalszym ciągu temat o lnie
maszkuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 12:42:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.