Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-28, 07:49   #3481
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mika121 Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze pytanie - otóż w trakcie brania tabletek placebo (jednocześnie w trakcie krwawienia) zazylam jedną tabletkę Antidol 15 (kodeiny fosforan + paracetamol) i następnego dnia dwie tabletki. Dziś ostatni dzień tabletek placebo, od jutra zaczynam nowe opakowanie. Myślicie, że dodatkowe zabezpieczenie jest wskazane?
Nie, natomiast tabletki nasilają rozkład paracetamolu, przez co może działać słabiej, dlatego przy tabsach się zaleca jednak ibuprofen.
Cytat:
Napisane przez malpka12345 Pokaż wiadomość
Proszę o szybką odpowiedź... a mianowicie, dziewczyna jest na 3 tabletce placebo, 3 z 4 i wieczorem dostała lekkiego plamienia tzn spłynęło kilka kropli krwi bo przebiły majtki itd czy mozna uznać to za okres czy jednak nie?
U mnie w większości przypadków tak wygląda pierwszy dzień, dopiero następnego się krwawienie rozkręca. Albo i się nie rozkręca, zależy od miesiąca.

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Czy jeśli w przeciągu ostatniego pół roku tabletki były odstawione 2 razy i jednak zdecyduje się je brać od następnego krawienia to będzie jakieś ryzyko ciąży ( przez jakieś rozregulowane hormony itd)?
Tu nie wiem, skonsultuj to z ginem. Ja bym odczekała aż organizm dojdzie do siebie po ostatnim odstawieniu, nie ze strachu przed ciążą, ale żeby się nie narażać na ewentualne skutki uboczne takiego mieszania w hormonach.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 08:48   #3482
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie, natomiast tabletki nasilają rozkład paracetamolu, przez co może działać słabiej, dlatego przy tabsach się zaleca jednak ibuprofen.
U mnie w większości przypadków tak wygląda pierwszy dzień, dopiero następnego się krwawienie rozkręca. Albo i się nie rozkręca, zależy od miesiąca.

Tu nie wiem, skonsultuj to z ginem. Ja bym odczekała aż organizm dojdzie do siebie po ostatnim odstawieniu, nie ze strachu przed ciążą, ale żeby się nie narażać na ewentualne skutki uboczne takiego mieszania w hormonach.
Ok, spoko czyli na 100% ryzyka ciąży nie ma po takim odstawianiu i wracaniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 15:24   #3483
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nie wiem Mysia. Zapytaj gina.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 16:18   #3484
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Nie wiem Mysia. Zapytaj gina.
Kurde...głupio mi...:/
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 18:24   #3485
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Kurde...głupio mi...:/
No przecież od tego jest. Przepisuje Ci te tabsy, to możesz go na spokojnie zapytać.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 06:37   #3486
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No przecież od tego jest. Przepisuje Ci te tabsy, to możesz go na spokojnie zapytać.
Ok, dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 23:06   #3487
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, zostały mi 3 tabletki do końca opakowania i juz od wczoraj czuje bóle podbrzusza świadczące o zbliżającym się krwawieniu. To normalne że przyjmując tabletki odczuwam zbliżające się krwawienie czy coś jest nie tak?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-30, 05:46   #3488
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zostały mi 3 tabletki do końca opakowania i juz od wczoraj czuje bóle podbrzusza świadczące o zbliżającym się krwawieniu. To normalne że przyjmując tabletki odczuwam zbliżające się krwawienie czy coś jest nie tak?
To normalne.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 10:00   #3489
lavend
Raczkowanie
 
Avatar lavend
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 72
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc. Zażywam tabletki Vibin mini od 2 lat i nigdy nie zdarzyło mi się pominąć tabletki. Dziś zauważyłam, że wczorajsza tabletka znajduje się w blistrze Była to 18 tabletka, czyli 3 tydzień stosowania. Dzień przed pominięciem tabletki doszło do stosunku. Zgodnie z ulotką wzięłam dwie tabletki naraz -€“ wczorajszą i dzisiejszą. Czyli zastosowałam schemat wg którego działa się, jeśli spóźnienie wynosi od 12 do 24 godzin. W moim przypadku było to nieco ponad 24h, jakieś 24 h i 15 min. Wiem, że to brzmi wręcz komicznie, ale naprawdę zaczęłam schizować Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy ryzyko ciąży zostało zwiększone?
__________________
61 -> 58 -> 54
lavend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-30, 10:28   #3490
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez lavend Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc. Zażywam tabletki Vibin mini od 2 lat i nigdy nie zdarzyło mi się pominąć tabletki. Dziś zauważyłam, że wczorajsza tabletka znajduje się w blistrze Była to 18 tabletka, czyli 3 tydzień stosowania. Dzień przed pominięciem tabletki doszło do stosunku. Zgodnie z ulotką wzięłam dwie tabletki naraz -€“ wczorajszą i dzisiejszą. Czyli zastosowałam schemat wg którego działa się, jeśli spóźnienie wynosi od 12 do 24 godzin. W moim przypadku było to nieco ponad 24h, jakieś 24 h i 15 min. Wiem, że to brzmi wręcz komicznie, ale naprawdę zaczęłam schizować Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy ryzyko ciąży zostało zwiększone?
Połącz opakowania i wszystko będzie w porządku.
To też masz w ulotce.
Mogłaś albo zrobić przerwę od razu, albo wziąć brakującą tabletkę i nie robić przerwy - od razu po skończeniu opakowania zacznij kolejne.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-31, 06:35   #3491
Lloydnj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny,
połączyłam 2 opakowania Sylvie30, teraz zostało mi 5 tabletek do końca drugiego. połączyłam, bo 25.08 przeszłam operację i tak poradził mi lekarz. Zażywam bardzo mocny Zinnat 500 - antybiotyk. Zostało mi go tyle, że skończę go zażywać 3 dnia przerwy między opakowaniami.
I moje pytanie - co tu zrobić, żeby tak naprawdę jak najszybciej powrócić do stanu "zabezpieczenia"?
- Łączyć kolejne opakowanie - wziąć 3 pod rząd?
- Robić przerwę już dzisiaj np - żeby zinnat wypełnił całą przerwę i potem 7 tabletek z następnego opakowania prezerwatywa a potem już jestem zabezpieczona?
- Dobrać 7 tabletek z 3 opakowania i potem przerwa - żeby jakby pobrać tabletki tydzień po zakończeniu antybiotyku i potem nie trzeba by się było zabezpieczać po przerwie?

Zależy mi na jak najszybszym powrocie do bezpieczeństwa tabletkowego, bo mamy w tym miesiącu dosyć "intentywny" czas z tż i nie chcę żebyśmy musieli bardzo uważać jak to jest przy prezerwatywach ;P
co doradzacie dziewczyny?
Lloydnj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-31, 15:40   #3492
Ludekkrasnoludek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 46
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam, wykupiłam opakowanie tabletek i schowałem do torebki, dzisiaj u nas jest 33 stopnie a ja siedziałam z tym opakowaniem na zewnątrz trochę w cieniu i trochę w słońcu ale bardziej w cieniu czy to kozę jakoś negatywnie wpłynąć na tabletki jeśli spędziłam około 3 godziny w takiej temperaturze?
Ludekkrasnoludek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 08:17   #3493
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lloydnj7 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
połączyłam 2 opakowania Sylvie30, teraz zostało mi 5 tabletek do końca drugiego. połączyłam, bo 25.08 przeszłam operację i tak poradził mi lekarz. Zażywam bardzo mocny Zinnat 500 - antybiotyk. Zostało mi go tyle, że skończę go zażywać 3 dnia przerwy między opakowaniami.
I moje pytanie - co tu zrobić, żeby tak naprawdę jak najszybciej powrócić do stanu "zabezpieczenia"?
- Łączyć kolejne opakowanie - wziąć 3 pod rząd?
- Robić przerwę już dzisiaj np - żeby zinnat wypełnił całą przerwę i potem 7 tabletek z następnego opakowania prezerwatywa a potem już jestem zabezpieczona?
- Dobrać 7 tabletek z 3 opakowania i potem przerwa - żeby jakby pobrać tabletki tydzień po zakończeniu antybiotyku i potem nie trzeba by się było zabezpieczać po przerwie?

Zależy mi na jak najszybszym powrocie do bezpieczeństwa tabletkowego, bo mamy w tym miesiącu dosyć "intentywny" czas z tż i nie chcę żebyśmy musieli bardzo uważać jak to jest przy prezerwatywach ;P
co doradzacie dziewczyny?
Ulotka mówi krótko: prezerwatywa przez cały okres antybiotykoterapii i przez 7 dni po. Nikt nie da Ci gwarancji, że zmieniając tryb brania tabletek, działanie antykoncepcyjne wróci szybciej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 08:55   #3494
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 09:44   #3495
Lloydnj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Ulotka mówi krótko: prezerwatywa przez cały okres antybiotykoterapii i przez 7 dni po. Nikt nie da Ci gwarancji, że zmieniając tryb brania tabletek, działanie antykoncepcyjne wróci szybciej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko czy te 7 dni to są dni "tabletkowe" czy też te z przerwy się wliczają? Czyli kończę antybiotyk, przerwa jeszcze trwa i zabezpieczam się przez 7 pierwszych tabletek, czy kilka dni przerwy + np 2 dni z tabletkami?

I drugie takie pytanko - prawda, że mogę tak zrobić, że jakby nie dokonczę tego 2 opakowania połączonego? Czuję się już tak opuchnięta i chcę zrobić przerwę jak najszybciej i po prostu nie brać ostatnich kilku tabl z 2 opakowania. To jakbym do tego pierwszego dobrała bez przerwy trochę tabletek z drugiego. To chyba nie przeszkadza?
Lloydnj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 11:04   #3496
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lloydnj7 Pokaż wiadomość
Tylko czy te 7 dni to są dni "tabletkowe" czy też te z przerwy się wliczają? Czyli kończę antybiotyk, przerwa jeszcze trwa i zabezpieczam się przez 7 pierwszych tabletek, czy kilka dni przerwy + np 2 dni z tabletkami?
Łącznie 14 dni kalendarzowych. Nieważne, czy wypada wtedy przerwa czy nie.

Cytat:
I drugie takie pytanko - prawda, że mogę tak zrobić, że jakby nie dokonczę tego 2 opakowania połączonego? Czuję się już tak opuchnięta i chcę zrobić przerwę jak najszybciej i po prostu nie brać ostatnich kilku tabl z 2 opakowania.
Możesz tak zrobić
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 12:16   #3497
Lloydnj7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 25
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Łącznie 14 dni kalendarzowych. Nieważne, czy wypada wtedy przerwa czy nie.


Możesz tak zrobić
Dziewczyny przepraszam, ale zgłupiałam, a o tym nie ma w ulotce ani tabletek ani antybiotyku..

7 czy 14 dni... antybiotyk miałam przepisany na 10 dni. czyli jak go skończę tydzień czy dwa tygodnie prezerwatywa?
Lloydnj7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 12:35   #3498
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lloydnj7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przepraszam, ale zgłupiałam, a o tym nie ma w ulotce ani tabletek ani antybiotyku..

7 czy 14 dni... antybiotyk miałam przepisany na 10 dni. czyli jak go skończę tydzień czy dwa tygodnie prezerwatywa?
Antykoncepcja dodatkowa przez cała antybiotykoterapie + tydzień po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 12:42   #3499
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Lloydnj7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przepraszam, ale zgłupiałam, a o tym nie ma w ulotce ani tabletek ani antybiotyku..

7 czy 14 dni... antybiotyk miałam przepisany na 10 dni. czyli jak go skończę tydzień czy dwa tygodnie prezerwatywa?
ok, przepraszam, mój błąd - założyłam, że masz antybiotyk na tydzień
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-01, 13:27   #3500
Ludekkrasnoludek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 46
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

no własnie ja też cześto je nosze w torebce bo zazwyczaj je biore około 18 a wtedy mnie w domu nie ma, ale wtedy siedziałam na dworze i kurde taka myśl mnie naszła że mogło od słońca coś sie stać ale były w orginalnym opakowaniu i jak dotknełam blister w środku to nie były ani rozgrzane ani nic
Ludekkrasnoludek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-01, 19:07   #3501
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 09:15   #3502
tanari_it
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Wmawiasz sobie te wszystkie objawy, wiadomo że jak się schizuje, to i z bólu zęba można wyczytać objaw ciąży.

Zrób ten test, umów się na usg gdziekolwiek na już, to może się uspokoisz
.
elvegirl, Dziękuję!
A więc, ciąży u mnie nie ma i póki co na nią się nie zapowiada.
Moje schizy i wszystkie objawy to faktycznie są z totalnego zamieszania w hormonach.
Testy negatywne, a wszystkie książkowe objawy ciąży są po tabletce „po” i po nowych hormonach. Trochę to pewnie potrwa zanim się unormuje. Ale lekarz radził nie poddawać się i wytrzymać 3 opakownia. Ponoć nie ma na rynku tabletek z mniejszą dawką hormonów, ale po escapelle to i tak dużo. Ale wierzy, że będzie lepiej.
Chyba musze posłuchać specjalisty.
A, powiedział też, że tabletki mogą powodować alergię pokarmową i rozwolnienie może być częstym objawem. Wiec moje reakcje „stolcowe” są normalne. Tylko, ze zwykle wszędzie piszą o tym, że biegunka może osłabić działanie tabletek, ale jakoś nie mówi się, że tabletki mogą spowodować biegunkę (albo po prostu zmianę w sposobie wypróżniania się). Trochę to błędne koło, ale u mnie przynajmniej nigdy nie doszło do typowej biegunki.
Obiecuję już nie schizować.
Dzięki że mogłam wam się wyżalić.
tanari_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 09:12   #3503
dama66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 7
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej!
Słuchajcie mam pytanie. Zawsze krwawienie z odstawienia pojawiało się 4 dnia przerwy rano. Czy pojawienie się go dzień wcześniej wieczorem może świadczyć, że coś nie do końca się wchłonęło? Czytałam, że to jest normalne że może się pojawić trochę później lub wcześniej, ale zastanawiam się czy po prostu jak zacznę nowy blister tak jak zwykle to będzie ok czy może dla pewności powinnam skrócić o 1 dzień przerwę. W sumie to w tym miesiącu tabletki brałam dosyć wcześnie bo tak o godzinie 12-13-14 a zwykle brałam je późnym popołudniem/wieczorem. Czy to też wg was mogło mieć wpływ na to, że dostałam okres te w sumie kilkanaście godzin wcześniej (20:30 zamiast ok 9 następnego dnia) Pozdrawiam
dama66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-03, 09:46   #3504
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez dama66 Pokaż wiadomość
Hej!

Słuchajcie mam pytanie. Zawsze krwawienie z odstawienia pojawiało się 4 dnia przerwy rano. Czy pojawienie się go dzień wcześniej wieczorem może świadczyć, że coś nie do końca się wchłonęło? Czytałam, że to jest normalne że może się pojawić trochę później lub wcześniej, ale zastanawiam się czy po prostu jak zacznę nowy blister tak jak zwykle to będzie ok czy może dla pewności powinnam skrócić o 1 dzień przerwę. W sumie to w tym miesiącu tabletki brałam dosyć wcześnie bo tak o godzinie 12-13-14 a zwykle brałam je późnym popołudniem/wieczorem. Czy to też wg was mogło mieć wpływ na to, że dostałam okres te w sumie kilkanaście godzin wcześniej (20:30 zamiast ok 9 następnego dnia) Pozdrawiam
Krwawienie może się lekko przesunąć z wielu różnych powodów a może nie być go wcale i nie oznacza to, że coś się źle wchłonęło.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 17:42   #3505
zielona naszywka
Raczkowanie
 
Avatar zielona naszywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 107
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, jak liczyć dni cyklu? Jak mam zrobić USG do 12 dnia cyklu najlepiej, to który jest pierwszym dniem? Pierwszy dzień przerwy czy pierwszy dzien, kiedy rozpoczynam nowe opakowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
So I hold back tears, move in the right direction.
zielona naszywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 17:50   #3506
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zielona naszywka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak liczyć dni cyklu? Jak mam zrobić USG do 12 dnia cyklu najlepiej, to który jest pierwszym dniem? Pierwszy dzień przerwy czy pierwszy dzien, kiedy rozpoczynam nowe opakowanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cyklu jako takiego nie ma. Możliwe że możesz zrobic usg każdego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 19:42   #3507
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 19:56   #3508
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U mnie to samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-06, 12:12   #3509
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To samo u mnie, przychodzę kiedy mam czas i robimy na bieżąco
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-07, 13:01   #3510
2c104580b8e5b97de723f7700c73d21ba4f19e58_5d8a9ff38789a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 55
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej Dziewczyny.
Mam pytanie.
Pigułkę po przerwie 7 dniowej wzięłam 28 sierpnia (środa) o 23:55. Czyli prawie o północy. W pierwszym tygodniu spóźniłam się z pigułkami pod rząd (2). Lekarz kazał mi brać o tej godzinie o której się spóźniłam czyli 1:30. ale wczoraj zapomniałam i wzięłam o 4. Dzisiaj współżyłam i nie jest jeszcze za późno na awaryjną. Co prawda bez finishu w środku. Wim że do 12h żadne spóźnienie, ale ja zaliczyłam już trzecie w jednym tygodniu.
Przepraszam, ale ja już schizuje mam dwie obrony prac dyplomowych w październiku i chyba stres mnie zżera. Co przekłada się na wszystko. Wiem, że mnie nie wyśmiejecie, a pomożecie.
2c104580b8e5b97de723f7700c73d21ba4f19e58_5d8a9ff38789a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.