Poprawa z matury - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-02, 13:48   #1
xxShiroxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Unhappy

Poprawa z matury


Witam No więc moja sytuacja wygląda następująco: W tym roku zdaję grecką maturę (mieszkam zagranicą), która jest dużo później, niż polska, tak samo wyniki będę miała dopiero pod koniec lipca. Nie widzę sensu pchania się na randomowy kierunek na trzeciej turze. Dzwoniłam już do uczelni w Polsce, na którą chcę aplikować i muszę mieć na maturze obowiązkowo język polski, jeżeli chcę się dostać na Koreanistykę. Kierunek oblegany, więc w tym roku nie ma szans, że bym się dostała (głównie dlatego, że nie mam języka polskiego). Chcę zrobić rok przerwy, aby dobrze się przygotować do polskiej matury (+ praca, aby nie siedzieć bezczynnie) i chciałabym się dowiedzieć, czy skoro mieszkam w Grecji, to mam możliwość przystąpienia do poprawek w przyszłym roku? Mogę znaleźć w internecie jakąś szkołę douczającą przez internet, a potem pojechać na maturę czy będę musiała jechać od razu do Polski? Już nie wiem, co mam zrobić, a nie będę się czuła pewnie na jakimkolwiek kierunku wybranym o tak o, aby było, proszę pomóżcie
xxShiroxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 20:28   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Poprawa z matury

Jesteś pewna, że musisz zdawać polską maturę? Coś mi tu śmierdzi. Większość polskich uczelni przyjmuje po maturach zagranicznych, tylko wtedy są inne przedmioty brane pod uwagę. Zwykle na stronie kierunki w serwisie internetowej rekrutacji są opisane osobno zasady z maturą polską, międzynarodową i innymi zagranicznymi.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 08:21   #3
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Poprawa z matury

Jaka uczelnia?
UAM na koreanistykę nie bierze pod uwagę języka polskiego.
UW ma w rozpisce dla kandydatów z zagraniczną maturą "język polski lub język oryginalny matury" (inny niż angielski).
Na UJ język polski jest jednym z przedmiotów do wyboru (wymiennie z kilkoma innymi językami, geografią, historią, matematyką).
Na UWr zasady są dla mnie najmniej czytelne, bo w podpunkcie o maturze zagranicznej jest tylko informacja "Przyjęcie na studia na podstawie załączonego w systemie IRK dokumentu uprawniającego do podjęcia studiów w kraju wydania".

W każdym razie, ten polski wcale nie jest niezbędny
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 13:00   #4
Yunalesca
Raczkowanie
 
Avatar Yunalesca
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 99
Dot.: Poprawa z matury

Wątpie aby polski byl kategorycznie wymagany gdziekolwiek, przecież uczelnie rekrutuja tez studentów z zagranicy ktorzy formalnie nie maja nawet opcji zdawania matur z polskiego.
Yunalesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-17 14:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.