test osobowości (MBTI) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-06, 19:52   #1
joaś905
Raczkowanie
 
Avatar joaś905
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 144

test osobowości (MBTI)


pomyślałam, że przydałby się osobny wątek
no więc próbowałam już enneagramu i innych tym podobnych testów, ale żaden nie był jakoś szczególnie trafny; wręcz przeciwnie, odniosłam wrażenie, że strasznie spłycają ludzką osobowość.
raz przez przypadek trafiłam właśnie na MBTI i jego wyniki pozytywnie mnie zaskoczyły - wręcz przejrzano mnie na wylot
MBTI jest powszechnie stosowane w biznesie, jak i poza nim; pozwala nam dogłębnie poznać naszą osobowość, wady, zalety, także zawody, w których być może się sprawdzimy dodatkowo, na tacy dostajemy garść przydatnych linków, poszerzających naszą wiedzę o... własnych zachowaniach.
polskojęzycznej wersji niestety nie znalazłam (można jedynie wypełniać go za jakąśtam opłatą), a więc podaję link do angielskiej strony: http://www.mypersonality.info/test-personality/ wystarczy się zarejestrować i voila!
jeśli któraś z was miałaby problem z angielskim, to chętnie pomogę w tłumaczeniu! (ogólnie, jeśli czegoś nie wiecie, nie rozumiecie itp. to pisać! a ja postaram się pomóc najlepiej jak mogę)

pomyślałam, że w tym wątku mogłybyśmy podzielić się własnymi wynikami oraz przemyśleniami odnośnie MBTI.
ja jestem INFP, czyli 'The Dreamer'.
w skrócie:
Cytat:
INFPs are introspective, private, creative and highly idealistic individuals that have a constant desire to be on a meaningful path. They are driven by their values and seek peace. Empathetic and compassionate, they want to help others and humanity as a whole. INFPs are imaginitive, artistic and often have a talent for language and writing. They can also be described as easygoing, selfless, guarded, adaptable, patient and loyal.
__________________
i can dream with my eyes opened.


joaś905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 20:18   #2
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: test osobowości (MBTI)

Cytat:
Napisane przez joaś905 Pokaż wiadomość
pomyślałam, że przydałby się osobny wątek
no więc próbowałam już enneagramu i innych tym podobnych testów, ale żaden nie był jakoś szczególnie trafny; wręcz przeciwnie, odniosłam wrażenie, że strasznie spłycają ludzką osobowość.
raz przez przypadek trafiłam właśnie na MBTI i jego wyniki pozytywnie mnie zaskoczyły - wręcz przejrzano mnie na wylot
MBTI jest powszechnie stosowane w biznesie, jak i poza nim; pozwala nam dogłębnie poznać naszą osobowość, wady, zalety, także zawody, w których być może się sprawdzimy dodatkowo, na tacy dostajemy garść przydatnych linków, poszerzających naszą wiedzę o... własnych zachowaniach.
polskojęzycznej wersji niestety nie znalazłam (można jedynie wypełniać go za jakąśtam opłatą), a więc podaję link do angielskiej strony: http://www.mypersonality.info/test-personality/ wystarczy się zarejestrować i voila!
jeśli któraś z was miałaby problem z angielskim, to chętnie pomogę w tłumaczeniu! (ogólnie, jeśli czegoś nie wiecie, nie rozumiecie itp. to pisać! a ja postaram się pomóc najlepiej jak mogę)

pomyślałam, że w tym wątku mogłybyśmy podzielić się własnymi wynikami oraz przemyśleniami odnośnie MBTI.
ja jestem INFP, czyli 'The Dreamer'.
w skrócie:
Ale na tej stronie trzeba się logować...
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 20:28   #3
joaś905
Raczkowanie
 
Avatar joaś905
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 144
Dot.: test osobowości (MBTI)

tak, tylko najpierw oczywiście trzeba założyć konto (zupełnie za darmo ;d).
klikamy więc w link, potem 'Create Account', wpisujemy potrzebne dane, następnie 'Submit' i gotowe. logujemy się i klikamy na 'take test'
__________________
i can dream with my eyes opened.


joaś905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 20:55   #4
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: test osobowości (MBTI)

Super są te testy, u mnie się zgodziło
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 21:19   #5
theoneandonly
Wtajemniczenie
 
Avatar theoneandonly
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 275
Dot.: test osobowości (MBTI)

Supcio teścik.
Nie ma problemów z rejestracją konta-szybko i sprawnie
Ale ten test sam w sobie był trudny-zwykle odpowiadam szybko na pytania, ale tutaj nad każdym pytaniem musiałam się zastanowić. Wynik też mi się zgodził i ja też jestem INFP-The dreamer !!!
theoneandonly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 21:24   #6
skubidum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 342
Dot.: test osobowości (MBTI)

ja jestem ISFP - The Artist. w sumie opis sie zgadza fajny test

Cytat:
ISFPs are artistic, creative, loyal and sensitive. They have a keen appreciation for beauty because of their highly developed senses. They are easy to get along with and live in the "here and now". ISFPs are adaptable, caring, independent and like to contribute to the well-being of others. They are typically hard to get to know.
skubidum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 22:42   #7
moodlishka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z innej bajki
Wiadomości: 213
Dot.: test osobowości (MBTI)

ISTJ Examiner no nie wiem w sumie...
__________________
Ironia życia leży w tym, że żyję się je do przodu, a rozumie do tyłu.
moodlishka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 22:46   #8
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: test osobowości (MBTI)

INTJ - The "Strategist"

Jungian Personality Types (Free Test) INTJs are introspective, analytical, determined persons with natural leadership ability. Being reserved, they prefer to stay in the background while leading. Strategic, knowledgable and adaptable, INTJs are talented in bringing ideas from conception to reality. They expect perfection from themselves as well as others and are comfortable with the leadership of another so long as they are competent. INTJs can also be described as decisive, open-minded, self-confident, attentive, theoretical and pragmatic


No proszę
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 17:05   #9
Ciarra
Raczkowanie
 
Avatar Ciarra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 340
Dot.: test osobowości (MBTI)

a ja jestem:

ENTJ - The "Chief"

Jungian Personality Types (Free Test) ENTJs are strategic, organized and possess natural leadership qualities. They are master coordinators that can effectively give direction to groups. They are able to understand complicated organizational situations and quick to develop intelligent solutions. ENTJs are outspoken and will not hesitate to speak of their plans for improvement. They are decisive and value knowledge, efficiency and competence.

"ENTJs are natural born leaders. They live in a world of possibilities where they see all sorts challenges to be surmounted, and they want to be the ones responsible for surmounting them. They have a drive for leadership, which is well-served by their quickness to grasp complexities, their ability to absorb a large amount of impersonal information, and their quick and decisive judgments."
- Portrait of an ENTJ (The Personality Page)

"...have a strong natural urge to give structure and direction wherever they are -- to harness people in the field and to direct them to achieve distant goals."
"leader, ambitious, hard working, dominant, prepared, hates to be bored, confident, opinionated, analytical..."
- Jung Type Descriptions (ENTJ) (similarminds.com)
""Unequivocating" expresses the resoluteness of the ENTJ's dominant function (Extraverted Thinking). Clarity of convictions endows these Thinkers with a knack for debate, or wanting knack, a penchant for argument. The light and heat generated by Thinking at the helm can be impressive; perhaps even overwhelming."
- ENTJ Profile (TypeLogic)

"At work, ENTJs contribute a wealth of energy directed toward the goals and those of the organization. Their sense of identity is closely tied to how they carry out their responsibilities. They are curious about new ideas and theories, evaluating them in terms of their goals. They are very efficient, competitive, strategic, and task focused."
- ENTJ - The Leader (Lifexplore)


trafili w 10
__________________
All you need in this life is ignorance and confidence; then success is sure.


Edytowane przez Ciarra
Czas edycji: 2009-06-07 o 17:07
Ciarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 18:43   #10
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: test osobowości (MBTI)

ENFJ - The "Mentor", całkowicie mi się zgadza fajny ten test
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 19:56   #11
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: test osobowości (MBTI)

Engineer ;D

zawieram się w 1% wszystkich kobiet o takiej osobowości nieźle ;p
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-07, 19:56   #12
pocz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 300
GG do pocz
Dot.: test osobowości (MBTI)

Ciekawy test... Ja jestem ISTJ - The "Examiner"

Cytat:
ISTJs are responsible, loyal and hard working. They have an acute sense of right and wrong and work hard at preserving established norms and traditions. Because of their deep sense of duty they are dedicated to everything they do and are very dependable. ISTJs care deeply for those closest to them.
Co by się w sumie zgadzało
pocz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 21:32   #13
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: test osobowości (MBTI)

Mi wyszło Dreamer
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 21:47   #14
balance <3
Zadomowienie
 
Avatar balance <3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 016
Dot.: test osobowości (MBTI)

No a mi nic wyjść nie może Zalogowałam się, w górnym prawym rogu " witaj balance" , chce zakończyć test a tu mi wyskakuje komunikat "You are not logged in". Co zrobić z tym fantem? ; (
balance <3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 22:10   #15
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: test osobowości (MBTI)

Oto (rzekomo) ja:

http://www.mypersonality.info/personality-types/intj/

Miałam problem z niektórymi pytaniami, bo skąd niby mam wiedzieć, co o mnie inni myślą ?
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 22:12   #16
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: test osobowości (MBTI)

Zgadza sie. The strategist - to prawda. Uwielbiam planowac, organizowac...
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 22:12   #17
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: test osobowości (MBTI)

ESTP - The "Persuader"
" When someone of this personality is present, things begin to happen: the lights come on, the music plays, the game begins."

"ESTPs are action-loving, "here and now" realists with excellent people skills. Informal, risk-taking, fast-paced and adaptable, they are not always in agreeance with rules and regulations"
Wynik podobny jak w enneagramie.

Sławni ESTP: Jack Nicholson i ...James Bond
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 10:24   #18
stargazer
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 966
Dot.: test osobowości (MBTI)

kolejna INFP - The Dreamer
__________________
Nie korzystam z tego konta. Urlop od Wizażu - być może na zawsze.
stargazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 16:44   #19
me_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: test osobowości (MBTI)

a u mnie zamiast wyniku na końcu testu zażądali opłaty Wy też płaciłyście ?
me_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 17:17   #20
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: test osobowości (MBTI)

Cytat:
Napisane przez stargazer Pokaż wiadomość
kolejna INFP - The Dreamer
ja tyż
a podobno to tylko 1% populacji
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 20:55   #21
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: test osobowości (MBTI)

ENFP - The "Advocate"




ENFPs are introspective, values-oriented, inspiring, social and extremely expressive. They actively send their thoughts and ideas out into the world as a way to bring attention to what they feel to be important, which often has to do with ethics and current events. ENFPs are natural advocates, attracting people to themselves and their cause with excellent people skills, warmth, energy and positivity. ENFPs are described as creative, resourceful, assertive, spontaneous, life-loving, charismatic, passionate and experimental.



Zgadza sie i zgadza sie rowniez 99 % z tego co napisali dalej.

"outgoing, social, disorganized, easily talked into doing silly things, spontaneous, wild and crazy, acts without thinking..." hihihi zdecydowanie

Edytowane przez Lea_
Czas edycji: 2009-12-23 o 20:57
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 16:54   #22
anaflame
Przyczajenie
 
Avatar anaflame
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: test osobowości (MBTI)

Witam, postanowiłam odświeżyć wątek jako że istnieje już krótsza wersja testu MBTI dostępna w języku polskim. Zarówno do polskiej jak i angielskiej wersji testu nie jest wymagane logowanie. Omawiany test posiada bardzo wysoką sprawdzalność, pomaga odkryć mocne i słabe strony własnej osobowości.

Polska wersja testu MBTI, obejmująca 16 pytań: MBTI TEST PL.
Angielska wersja testu MBTI, obejmująca 72 pytania: MBTI TEST ENG.
Tłumaczenie pytań angielskiej wersji testu znajduje się TUTAJ.

Polecam ponadto blog autorstwa Pani M. Stefańskiej, gdzie charakterystyka wszystkich typów osobowości MBTI została przedstawiona w bardzo czytelny sposób, link do strony: http://potencjalosobowosci.com/mbti/
Dociekliwi mogą zgłębić internetowe kompendium wiedzy z zakresu Socjoniki i MBTI, oferowane na anglojęzycznej stronie personality cafe.

Ja osobiście reprezentuję typ osobowości ISFP (Introwertyk Percepcjonista Uczuciowiec Obserwator) i posiadam 90% cech charakterystycznych dla tego typu. Krótki opis ISFP: Cichy, przyjazny, wrażliwy i uprzejmy. Cieszy się chwilą, czerpie satysfakcję z tego, co dzieje się wokół. Pragnie mieć własną przestrzeń i pracować według własnego planu. Lojalny i wierny wyznawanym wartościom oraz ludziom, którzy są dla niego ważni. Nie lubi konfliktów i różnicy zdań, nie narzuca innym swoich wartości i opinii. Co do cech, z którymi się nie zgadzam to mogę nadmienić fakt, że oprócz "tu i teraz" żyję jeszcze w przyszłości oraz lubię działać według wcześniej ustalonych planów, zatem nie jestem typowym ISFP, który żyje chwilą W przypadku pozostałych cech, to mogę się z nimi zgodzić, do tego wykonuję pracę zgodną z moim typem osobowości, która sprawia mi dużo radości, pozdrawiam wszystkich
anaflame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 19:15   #23
GirlWithFire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 86
Dot.: test osobowości (MBTI)

Zrobiłam test podany wcześniej po angielsku i wyszedł mi "The Dreamer" (idealnie się sprawdza), a później z tej polskiej strony wyszło, że jestem Ekstrawertykiem Percepcjonistą Uczuciowcem Sędzią i opis pasuje ideaaalnie. Jestem w stanie zgodzić się prawie ze wszystkim
GirlWithFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-16, 19:23   #24
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: test osobowości (MBTI)

Dzięki za odświeżenie wątku i link do testu.
Ciekawe opisy osobowości w blogu. Zgadza się to moje nakręcanie i inicjowanie projektów, nastawienie na działanie oraz niechęć do tabelek, terminów czy list, a nawet brak myślenia o konsekwencjach działań
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 12:08   #25
Dulca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 41
Dot.: test osobowości (MBTI)

Z tymi testami trzeba uważać, bo czasem coś wpływa na nasze odpowiedzi, np odpowiadamy, jacy chcielibyśmy być, bądź za jakich sami siebie uważamy. Często można dostać w odpowiedzi zły typ, więc dobrze jest porobić testy na różnych stronach, temat wtedy będzie ugryziony z różnych perspektyw oraz warto poczytać o funkcjach, które dominują w danym typie osobowości (cognitive processes).
MBTI to fajny sposób na odnalezienie ogólnej ścieżki zawodowej, choć w niektórych przypadkach okazuje się, że nie ma prostej ścieżki, jeśli ktoś jest nonkomformistą.
Dulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 18:19   #26
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: test osobowości (MBTI)

Cytat:
Polska wersja testu MBTI, obejmująca 16 pytań: MBTI TEST PL.
Angielska wersja testu MBTI, obejmująca 72 pytania: MBTI TEST ENG.
Tłumaczenie pytań angielskiej wersji testu znajduje się TUTAJ.
Na polskiej stronie wyszło mi ISFP A niedawno robiłam teścik na innej stronie: http://www.arealme.com/16types/pl/ i też mi wyszło ISFP, więc coś musi w tym być

Zaraz robię pozostałe testy

edit: zrobiłam angielski z linku wyżej i wyszło mi ISFJ, więc nieco inaczej niż w poprzednim. No ale na pewno jestem introwertykiem uczuciowcem, co do tego to nie mam wątpliwości; )
Introvert(44%) Sensing(31%) Feeling(12%) Judging(22%)

No i zawód, do jakiego się kształcę, zgadza się z moim typem osobowości

edit2: W tym teście z pierwszego postu wyszło mi ISFP "The Artist" I - 74%, S - 58%, F - 53%, P - 58%

Edytowane przez bowszystkotoiluzjajest
Czas edycji: 2014-02-20 o 18:46
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 14:19   #27
antyrecenzentka
Przyczajenie
 
Avatar antyrecenzentka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 21
Dot.: test osobowości (MBTI)

podbijam temat bo to ważna sprawa najpierw trzeba znać samego siebie by umieć dogadać się i zrozumieć innych, w Polsce ten test wciąć jest mało popularny chociaż jest znany na całym świecie.
INFP
__________________
www.kobietyfaceci.wordpress.com
antyrecenzentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 14:33   #28
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: test osobowości (MBTI)

W sumie pasuje mi z każdego typu po trochę, z innych więcej, ale prawie zawsze wychodzi mi INFP, i tego się trzymam
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 15:04   #29
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: test osobowości (MBTI)

Infj
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 16:10   #30
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: test osobowości (MBTI)

praktycznie w każdym wychodzi mi INFJ
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-18 14:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.